Страница 24 от 31 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #346

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Нещо Дайкина в подписа не се вижда.Не се сещам за -20 градуса във Варна.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 28-08-15 в 20:01.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #347

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Днес, 19:27
    Цитат Първоначално публикувано от zaqza Виж публикацията
    Сега виждам темата и малко я вдигам.
    Дайкина от подписа определено топли при -20* , макар че е монтиран в голяма за него неизолирана стая.Дефрости и обледявания не съм имал.
    Ще видя Тошибата как се справя зимата , и ако не ми осигурява комфорта на Дайкина , ще я засиля някъде към OLX.

    20-12-09
    Цитат Първоначално публикувано от zaqza Виж публикацията
    Дефрост при Daikin FTXS25G
    Имам климатика от една година , и никога не съм разбирал кога се размразява.Работи си той ,тихо , безпроблемно,топли си .... до оня ден (петък).Връщам се от работа към 18 часа , и ми се струва малко хладно в стаята.Жена ми каза , че цял ден се чува някакво щракане от вътрешното тяло(по принцип досега никога не съм чувал щракания ,щумове...).Кокато се прибирах , температурите бяха паднали до -9* , и излезе силен вятър.Живея във Варна , тук -9*+вятър е невероятна комбинация.

    Та седнах си аз на компа , и към 19 часа усещам че ми е студено....Отивам при дайкина - духа леееко хладно.Добре , викам си - влязал е в дефрост , ще минат там 15-20 мин. според програмата му , и ще задуха топло.Да ама не.Стана 20 часа , като дефроста продължава вече около час и половина.В стаята , сами разбирате, започнаха да се гонят полярни мечки.Температурата падна на 19*.
    Жената взе да ми опява , че съм дал 1500 лева на вятъра , за тези пари 3 Мидеи , за всички стаи щели сме да вземем.В офиса им , между другото са с Мидея 12-ка , конвекционална, отоплява две стаи и коридора , и още като влезеш се усеща , че е доста топло, направо жега.Това усещане за топлина , с моя дайкин го нямам (защото го държа на 23* ?)

    Та на темата...След час и половина дефрост , реших да предприема нещо.Проверих му питата - чиста е.Лед също не беше събрал.Изключих го , и включих от дистанционното , и му дадох Pоwerful режим.Заработи , там 15 минути , и...пак спря (дефрост може-би)Но дори на Powerfull режим не духа така топло като една Мидея .Така...изчаках го още половин час - резултат нулев.Изключих машината от контакта,изкарах от килера масленият радиатор (2КВт) ,и се топлих с него един час,като темп.в стаята се вдигна само с 4 десети.....
    Сагата приключи към 21.30 ...включих Дайкина в контакта , и си заработи магарето , обаче при 26*зададени успя да направи само 22*...
    Намалихме го на 21* , и си легнахме.На другата сутрин , вън беше пак -9* ,климатика си поддържаше градусите , и не влизаше в дефрост.Направо съм щастлив.
    Та въпросът ми е ,има ли му нещо на Дайкина - да викам ли майсторите ,или продължителният дефрост (2-3 часа) ,е причинен от силният вятър , който лъже датчика на външното тяло?

    20-12-09
    Цитат Първоначално публикувано от zaqza Виж публикацията
    До -5* външна няма проблем - каквото му задам , го поддъжа.Като паднат обаче надолу температурите ,изостава значително от зададеното.Отоплителната мощност ми се пада ~ 82 W/m3 , което според знаещите във форума е достатъчно. Обжаче никой не ме предупреди , че при -9* става ~40 W/m3 , и машината не може да се справи.Като го вдигна на 30* , прави 26* при -9* външна , да , топло става , но за сметка на ел. консумацията.
    Тоест , климатика ми идва слаб , и определено трябваше да взема 35-цата , въпреки съветите тук , че 25-цата ще свърши работа.

    По-добре преоразмерен климатик , работещ като on/off при температури над нулата ,отколкото недобре топлещ климатик при температури под -5*.Това е моето мнение като препатил потребител , нека техниците/монтажници тук го оборят.

    В крайна сметка тоя дайкин от подписа ти топли ли, или не топли при -20?
    Alexi и dimkaraganchev харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #348

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Това сравнение ТОШИБА - ДАЙКИН да не е някакъв нов виц.
    Mega одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #349

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Това сравнение ТОШИБА - ДАЙКИН да не е някакъв нов виц.
    Да, ама се изтърка - вече в няколко теми го разказаха.
    Mega, tanatos и mirandi харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #350

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията

    В крайна сметка тоя дайкин от подписа ти топли ли, или не топли при -20?
    Топли при -20* като прави макс 21* в помещението при 25 зададена.Преди години не бях наясно ,но при -20 толкова си може явно машината.

    Единствения проблем с климатика за 7 години е гореописания цитат с дефрост продължил 3 часа.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #351

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ама хората питат, ти как разбра, че толкова си може машината при -20 градуса ???
    dimkaraganchev одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #352

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ама хората питат, ти как разбра, че толкова си може машината при -20 градуса ???
    Няма нужда да питам , защото при -20* Дайкина отдава под 2 Kвт - мощност абсолютно недостатъчна да стопли адекватно стаята .Радиатор 2 Квт при -20 не се усеща че работи , освен ако не си на 1 метър от него.Което пък означава че имам огромно топлозагуби.

    Явно трябваше да си купя 12-ка да има запас от мощност , но се доверих на Ванко_68 който ме беше убедил че е достатъчна 9-ката.

    Сега се доверих на Aleksandars , чакам да дойде декември за да видя как ще е Тошибата.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #353

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    21 градуса са нищо - изобщо не е топлене. Щом не може да направи поне 25, значи не работи ефективно при толкова ниски температури. Това, което влиза вътре е само топлината мощност отделена от компресора. Като махнеш и загубите от силния студ, то хептен нищо не остава докато дойде вътре. По-добре го спри да не се мъчи и си пусни печката.

    Нормално. Повечето стандартни инвертори умират на -15. За сериозно отопление при по-ниски температури са необходими специални модификации на машините.
    Само виж Мицубиши и Грее какви допълнителни технологии са вкарали за могат климатиците им да топлят при -20 и надолу, а ти искаш с някакъв обикновен, слабоват дайкин да се топлиш при тези екстремни температури. Няма как да стане.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #354

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    -20*Ц си е сериозна температура. Поне аз нямам спомен да е ставало толкова в гр. Сопот. Виж, -15,-16, да и то за няколко дни в годината само. На моите китайчета съм забелязал, че при ниски температури работят по-добре, отколкото да речем при температури около 0-та и висока влажност, например снеговалеж или мъгла. Тогава често се заскрежават и започват да размразяват. А при ниски градуси питите им са чисти и не размразяват.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #355

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Вижте панасониците как ги тестват на отопление:

    VeleV.Klima, necata2 и JOKVN харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #356

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    То, за Варна, -20 градуса са си нормална късноесенна температура А колко е +21 градуса в стаята, при такъв студ навън, няма да коментирам. Нито пък кой разчита само и единствено на обикновен едностепенен климатизатор тип въздух-въздух при такива студове...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #357

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Вярно е че последните зими са меки във Варна но е фкат че при под -10* климатика почва да топли все по-малко.
    @Jack Krauser печката (радиатор 2500W) не стопля помещението под -5 , а климатика поне вее някакво топло.

    Имам две възможности:

    1.Махам Дайкина , и слагам някаква читава 12-ка в хола.(трябваше може-би да взема сега 12-ка Тошиба Сузуми вместо 9-ка и да я сложа на мястото на Дайкина , а него да преместя в 12 м2 кухня).
    2.Топлоизолиране на хола с цел премахване на огромните ми топлозагуби.(Външна стена + вътре + таван).

    Мисля че изолацията ще ми излезе по-евтино , пък и си е дългосрочна инвестиция.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #358

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Докато не намалиш топлозагубите е напълно излишно да влагаш пари в хубава машина. Вътрешна с фибран и тавана картон е добър избор

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #359

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Абе вътрешната изолация е голям компромис. Просто има ли възможност само отвън.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #360

    Отговор: Отопление с климатик при -20 градуса

    Jack Krauser, нали знаеш, че твоя Панасоник и тези от клипа си приличат само по името?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 31 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе