Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 24 от 65 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 963

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #346

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Аз искам да добавя, че фурната ми (Siemens HB33GB550) се спира нагряването автоматично, като спре таймера. Има функция 3D нагряване, което не съм го пробвал още, но можеш да печеш кексове и баници на 3 нива едновременно. Много бързо загрява, личи си, че има повече метал в нея, за разлика от по-евтините испански със същия брой функции. Дано да служи дълго време. Само не мога да я почистя напълно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #347

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Сега се каня да купя плот за вграждане, при нас се готви предимно на газ. Заслужава ли си да се дадат толкова пари за тази 2-ка с механично управление, понеже е стъклокерамика
    Газов готварски плот, керамично стъкло - широчина 30 см PSB326B21E и да се комбинира със този за електричество Конвенционален стъклокерамичен готварски плот - широчина 30 см PKF375V14E
    Не знам къде са произведени, но май са немски. Другия вариант е този испански Газов готварски плот, Неръждаема стомана - широчина 60 см PCY615B80E
    В момента сме с емайлирани от старата печка, мисля че ги сменяхме самите котлони, чисти се лесно, не знам при стоманата как ще бъде. За стъквлокерамиката съм чувал, че се пукала, трудно се чистила

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #348

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Явно ще трябва да преместя темата в другия раздел. А искам да ви питам, без да искам мазах дръжката на фурната с препарата за чистене на фурната, който съдържа NaOH и тя на места побеля. Това на какво се дължи? Благодаря ви.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #349

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения


  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    17
    #350

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте.
    Решил съм да сменям печката с бюджет до 550лв.Харесал съм две печки коя от тях си заслужава да се вземе.
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...O-CSM-57000-GW
    INDESIT KN 3 C 62

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #351

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте! Моля ви за помощ относно избор на електрическа печка, свободностояща. Основният модел, към който сме се насочили е ето този:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RENJE-E67106BW
    Накратко-Горене с конвенционални котлони и доста голяма фурна с много функции
    Като алтернатива разглеждам ето този вариант:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...JE-EC-65210-AW
    Накратко-пак Горене, но с керамични котлони, малко по-малка фурна и с по-малко функции

    Втората ще ни дойде малко нагорно, щото е със 100-на лева по-скъпа, но ако е наистина са толкова по-икономични керамичните котлони, то ще се избие, предполагам. Отворен съм за всякакви предложения, спряли сме се на Горене, защото наистина е марка с традиции, предполагам, че печките от тая марка основната си функция-да готвят, я изпълняват добре. Чувам разни отзиви, че са понижили качеството откъм надеждност на уредите, ама то пък за какво ни е надеждна печка, която не пече добре. По-добре да се смени веднъж нагревател или някое копче, но да знам, че е хубава фурната.

    Благодаря ви предварително!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #352

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Колеги, след доста мислене и четене (изчетох тая тема почти цялата), купихме тази печка:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...JE-EC-65210-AW
    Мисля, че е добър избор, обаче утре трябва да я свържем. Моля ви, кажете ми какъв кабел да купя. Доколкото прочетох оттук оттам, трябва да е с по-голямо сечение. Дали 3х4 ще е добре? От старата печка имаме кабел 3х2.5, майсторът даже вика, че бил добър, но...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #353

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    3x2,5 е достатъчно. Не можах да намеря данни за общата мощност.
    На едно място пишеше 2600W, но не ми се вярва много. Старата печка е с близо 8kW обща мощност и сме я захранили със 3x2,5 и не сме имали проблеми.
    По-голямо сечение кабел в щепсел шуко е много трудно да се монтира. А и самта ти инсталация не е ясно с какво сечение е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #354

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Ами май е нещо около 9KW сумарната мощност. Няма да я правим с щепсел, на твърда връзка ще е. Но и майсторът нещо вика че можело трудно да се монтира по-дебел кабел.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #355

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Кабелът с по-голямо сечение е доста тежък. Това допълнително механично натоварва връзките.

    Аз от гледна точка на безопасност съм свързал всички електроуреди с щепсел. В къщи доста често се случва някой да забрави котлона.
    Но всички сме свикнали да изключваме щепсела от контакта след ползване.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #356

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Ами днеска купих 3x4 mm. Малко ми се опънаха продавачите, щото викат ако инсталацията е 2х2.5 няма смисъл, ама за мен не е така. Това просто означава, че трябва да се прекара нов кабел до таблото. Така или иначе това е. Иначе кабелът наистина е тежък и корав, ще видим как ще го монтираме. Благодаря ти, че се отзова колега Gena_bs

    П.С. Колеги, пак съм аз. :D Печката още не сме я свързали, щото няма майстор, обаче сега взеха да ме обземат едни други притеснения относно кабела. Тоя, който аз взех е HO5VV-F демек ШВПС или кабел с ПВЦ изолация. Добър ли е тоя кабел или трябва да се вземе HO5RR-F, което май се води ШКПТ кабел с гумена/каучукова изолация. Старият кабел май беше такъв-черен и доста мек, ама изолацията му вътрешната доста понагоряла.
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 01-02-15 в 15:24.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #357

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Защо си усложняваш живота? Това не е консуматор с постоянна включена мощност от 9,2kW, какъвто е примерно проточния бойлер за баня.
    Ако за всеки уред теглиш ново захранване до таблото, все едно наново да си направиш инсталацията.
    Интересно ми е с какво сечение е захранващия кабел до твоето табло. Съмнява ме да е повече от 6 квадрата.
    Освен това трябва в ръководството за експлоатация и инсталация да е посочено сечението на захранващия кабел. http://www.gorenje.bg/cooking/glassc...okers?c=274817 за съжаление са написали само минимална дължина на кабела 1,5м и типа, но не и сечението! Що за идиотщина?
    Ползвай кабел с гумена изолация. При ниски температури PVC изолацията поне при мен се втвърдява още повече.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 01-02-15 в 19:34.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #358

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Защо си усложняваш живота? Това не е консуматор с постоянна включена мощност от 9,2kW, какъвто е примерно проточния бойлер за баня.
    Ако за всеки уред теглиш ново захранване до таблото, все едно наново да си направиш инсталацията.
    Интересно ми е с какво сечение е захранващия кабел до твоето табло. Съмнява ме да е повече от 6 квадрата.
    Освен това трябва в ръководството за експлоатация и инсталация да е посочено сечението на захранващия кабел. Електрическа печка EC65210AW - Gorenje за съжаление са написали само минимална дължина на кабела 1,5м и типа, но не и сечението! Що за идиотщина?
    Ползвай кабел с гумена изолация. При ниски температури PVC изолацията поне при мен се втвърдява още повече.
    Успех!
    Мерси, колега. В крайна сметка я вързахме с PVC кабела, майсторът калайдиса краищата, всичко точно. Наистина в ръководството пише само, че кабелът трябва да е гумен или PVC, но не пише с какво сечение. Аз като типичен българин първо купих кабела, после прочетох ръководството, ама нейсе. Надявам се PVC кабелът да върши работа. То не ме е страх да не се втвърдява, ами да не вземе да се топи, ама квото стане, няма да се поболяваме сега. Майсторът каза, че кабелът от таблото е дебел, значи сигурно е 6кв. Поздрави на всички!

    П.С. Ако някой се интересува, първите впечатления са горе-долу добри. Котлоните наистина са бързи, веднага сварихме един боб. :D Сега се пече баница, майка ми нещо не е очарована, щото баницата не се надигала, ама.... Явно има някаква тънкост с градусите. Всъщност всичките ключове на тая печка са един вид релета. На котлоните степените всъщност не карат плочата да грее по-силно или по-слабо, просто променят съотношението работещ/неработещ котлон. Примерно на 1 или 2 .включва за малко и повече стои изключен. На 7-8 повече стои включен, по-малко изключен. На 9 сигурно няма да изключва изобщо. Същото е и с фурната явно-сега видях, че като си достигна температурата, нагревателят от червен стана черен, значи го изключи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #359

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Нищо няма да се стопи, спокойно! Освен ако не стане някоя беля, разбира се.
    С това сечение на кабела даже няма да се загрее леко.

    Едно време в упъването си пишеше какво, колко време, при каква температура, на какво ниво и режим на фурната да се пече. Ама сега няма.
    Провери в сайта на Gorenje за съвети за печене!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #360

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Нищо няма да се стопи, спокойно! Освен ако не стане някоя беля, разбира се.
    С това сечение на кабела даже няма да се загрее леко.

    Едно време в упъването си пишеше какво, колко време, при каква температура, на какво ниво и режим на фурната да се пече. Ама сега няма.
    Провери в сайта на Gorenje за съвети за печене!
    Ще проверя и още как, даже ще им пиша. Щото нещо не можахме да се оправим с баницата-малко не се опече отдолу. Последваха драми :D Аз лично съм доволен от печката, щото ми е ясно, че в тоя свят всичко е компромис, но и аз недоумявам защо няма позиция на ключа на фурната да пече само отдолу. Почват да ми се въртят едни мисли за купуване на ключ с повече позиции и вътрешно преокабеляване, но не знам доколко е възможно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 65 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 12:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 10:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 15:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе