Страница 20 от 36 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 527
Like Tree112Одобрявам

Климатици LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #286

    Отговор: Климатици LG

    Ей, Вельо за антагонист на LG прекалено си вреш носа по съответните теми... стига омраза .... "нека бъде светлина"
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #287

    Отговор: Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от mirkata404 Виж публикацията
    Започнах да търся информация за модел климатик LG E12EK.NSB/E12EK.UA3. Ето, че попаднах на потребителя force2005 , който вече го експлоатира. За мен всякаква информация за този модел на Техномаркет е важна, защото усилено съм се насочил към него. На промоция е и е с безплатен монтаж. Примамливо е разбира се. Отначало на темата направо се отчаях, ама забелязах, че съдържа доста стара информация за тогавашните модели на LG. Сега на края на темата малко е поуспокоих. Но има още една седмица до края на промоцията и ако някой има допълнитена информация за този модел, ще му бъда благодарен да я даде, също разбира се и на force2005.

    Ще се използва за спалня, на първия етаж, с външна изолация, ПВЦ прозорци, с две външни стени, в блок.
    Който не е живял на първия етаж, той не знае колко е студено.

    ПС: Дали пък не е по добре да си взема една изпитана Мидея, какво ще кажете ?
    Здравей!Това е и идеята на форума,да си помагаме и обсъждаме конкретна тема!
    По същество,машината ми е подарък,не съм я избирал аз,но мога да кажа,че е идеална за парите!Ползвам я в къща,2 етаж ПВЦ 1прозорец 2 външни стени...без изолация.Помещението все пак е малко,около 14м2-2.60-70см височина и може би на моменти този климатик идва голям,поради честия Он/Оф но и времето не е особенно студено!В същата стая се спи,вентилатора то държа на 2 степен и не ми прави впечатление,а и ако го сравнявам по шум с Нокрията 14 в другата стая,вътрешното тяло на ЛГто е по-тихо(въпреки,че резликата в класа машини е от тука до небето).Външното тяло при по студено време се чува леко,но за мен това не е притеснително-не ми прави впечатление!Общо взето за 900лв с монтажа,не мога да се оплача,доволен съм-машината си работи ,подържа си зададените градуси и всичко е наред!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #288

    Отговор: Климатици LG

    Насочил съм се към покупка на LG SuperINVERTER Libero CS12AQ+S12AQU някой да има случайно сервизно ръководство, по точно какво се случва с KW и COP при -5 и -10 градуса. Ако има пък колега с такъв моля да сподели мнение,интересува ме само за отопление как се представя. Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #289

    Отговор: Климатици LG

    Тоя модел не е нищо особенно а и няма никаво инфо защо не се насочите към марка и модел със инфо за него.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #290

    Отговор: Климатици LG

    rgadzhev, нещо сте объркали сигнатурите на модела, както и името...Моделите на LG CS~AQ се водят Deluxe Invertеr V и са много хубави модели. Libero са моделите с означение P~RK (Advance Inverter). Libero са китайска сглобка, а Deluxe са корейска. Както казах, LG CS12AQ е много хубав модел, който при -7°С външна температура има номинал 3.8 KW. Модела разполага с плазмен филтър и др.
    tony34al, mirandi и prismehulnik харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #291

    Отговор: Климатици LG

    Ситуацията е малко сложна аз живея във Букурещ и тези данни сами ги дали от фирмата, от която ще го купувам. Аз принципно съм люобител на 100 волтовите, в Русе съм с такива, но тук не се предлагат. По долу давам линк с данните, от където ще купувам ако можете Сашо да ме ориентирате дали е кореският или китайският. Само да кажа, че топлозагубите на помещението са 2KW до към -5С и 3KW при -10С знам го, защото тази зима го топлих с радитор. Именно затова питам за мощността при -10С. Това Либеро и Делукс къде го пише на предния панел или на кашона, както и къде е произведен? Предварително благодаря!!!

    Aer conditionat Split LG Libero CS12AQ+S12AQU 12000 Btu/h

    Намерих го в тубата поне като външен вид е същия, този от хубавите ли е или от пръчките?
    https://www.youtube.com/watch?v=tfror5Ah5vg
    Този пост е редактиран от rgadzhev; 19-04-14 в 23:41.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #292

    Отговор: Климатици LG

    Libero изглежда като Deluxe, но имат разлика в параметрите.

    LG P12RK Libero-R (Advance Inverter)
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.89 ~ 5.1), 13600 BTU (3070 ~ 17406)
    Консумирана електроенергия: 1050 W
    COP: 3.80 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)


    LG CS12AQ Deluxe Inverter V
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.89 ~ 6.0), 13600 BTU (3070 ~ 20470)
    Консумирана електроенергия: 960 W
    COP: 4.17 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #293

    Отговор: Климатици LG

    Да има нещо гнило Сашо, защото данните, които си дал за Делукс са същите, които са ми дали румънската фирма за Либеро, а открих, че и в Гърция Либеро е със същите показатели като Делукс в БГ. Между другото тук Делукс несъществува, може би се произвежда само за БГ. Може би трябва да изчакаме cooler да внесе повече яснота.

    LG CS12AQ - INVERTER - 12.000 BTU

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #294

    Отговор: Климатици LG

    Deluxe e модел който е от преди години. За него няма данни за SEER и SCOP и затова го заместват.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #295

    Отговор: Климатици LG

    Всъщност делукс моделите се водят LIBERO-R и са: CS**AQ/S**AQU.
    A NOVA моделите се водят LIBERO-E и са Е**SQ/E**SQU.
    Явно румънците са приели първичното търговско название докато при нас унгарците решиха че е объркващо да има 2 ЛИБЕРО модела и ги прекръстихме...


    Ей няма такава черна станция като Джобловъра...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #296

    Отговор: Климатици LG

    Това исках да прочета, че не са грешни данните, които са ми дали и след като отдава 3.8kw при -7, се закупува! Благодаря на всички отговорили!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #297

    Отговор: Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Ей няма такава черна станция като Джобловъра...
    cooler одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #298

    Отговор: Климатици LG

    Да не пренебрегваме мнението на Г-н Велев ако може да предложи климатик в този ценови клас, просто ми трябва номинал 3KW при -10. В Русе съм със Саньо EX36T, но цената му е точно два пъти по-висока от ЛГ и то без монтаж, е разбира се Коп 5.36 срещу 4.17. Така че очаквам предложение и от Г-н Велев /без Мидея, Осака, Гри/.

    До Сашо ако чете темата, това Саньо беше монтирано в апартамента ми и след 3 г. експлоатация една зима ми падна предпазителя, откачих зануляването на тороидалния траф и заработи без проблем. Бях забравил за този проблем и това лято го преместих в къщата ми и лятото нямаше проблеми, зимата като се прибрах ми направи същия проблем, отново откачих зануляването на трафа и отново никакъв проблем. Обърнах се към фирмата, от която го закупих и те ми предложиха да разменя фаза и нула, не съм пробвал беше студено, само пробвах дали бие ток по външното тяло, нямаше проблем. Почти съм сигурен, че проблема е трафа. Занимавам се със сервиз на вендинг машини и знам, че ремонти не се правят по интернет или телефон, но все пак очаквам от вас някакво предложение или предположение. Благодаря!

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #299

    Отговор: Климатици LG

    rgadzhev, най-простото и лесно решение е да се смени трансформатора. Надявам се, че машината относно електрически връзки е монтирана както трябва?!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #300

    Отговор: Климатици LG

    имай предвид ,че Саньото ти е от друга вселена в сравнение с това ЛГ .. ако очакваш някаква подобна машина но на половин цена ще останеш разочарован ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 36 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе