Страница 139 от 184 ПърваПърва ... 89129137138139140141149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2071

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    според мен ще си топли доста добре при -20 ако е правилно оразмерен .. че той 12LCC топли кво остава за Нокрия
    HukuT0 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #2072

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е необходимо да притежаваш нокрия, за да знаеш, че при -20 градуса ще се представи като мощен вентилатор, в случай, че не последва операторска намеса с дистанционното. От къде я измисли тази температура?
    Тук често падат температурите до -20 градуса, че и по-ниски и е имало случеи да се задържат така със седмици. Та затова ме интересува дали ще работи нормално при тези температури , като на повечето места в характеристиките пише до -15.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    според мен ще си топли доста добре при -20 ако е правилно оразмерен .. че той 12LCC топли кво остава за Нокрия
    Благодаря за отговора това исках да чуя

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2073

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Имам Нокрия 18 от 4 години. Климатика топли много добре, бих казал,че за възможностите си се справя отлично и е сравнително икономичен климатик. Както по-горе е описано колко ще ти харчи никой не може да ти каже предварително. Зависи преди всичко от топлозагубите на помещението ти и при какви температури ще работи. До момента не съм срещнал лоши отзиви за тези климатици. Лично аз съм доволен от работата на машината и ако в бъдеще ми се наложи отново бих заложил на тази марка/модел.
    tony34al, mirandi и HukuT0 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #2074

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    Имам Нокрия 18 от 4 години. Климатика топли много добре, бих казал,че за възможностите си се справя отлично и е сравнително икономичен климатик. Както по-горе е описано колко ще ти харчи никой не може да ти каже предварително. Зависи преди всичко от топлозагубите на помещението ти и при какви температури ще работи. До момента не съм срещнал лоши отзиви за тези климатици. Лично аз съм доволен от работата на машината и ако в бъдеще ми се наложи отново бих заложил на тази марка/модел.
    Благодаря за изчерпателния отговор

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    170
    #2075

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от nanizealot Виж публикацията
    Toshiba ras-401SDR засякан за 31 дена в 35м2 подържа 23 градуса, 208kw за периода ,средно 279w на час .
    Днес имам точни измервания за месец февруари ,тези първите не са точни .Новите са : за месеца консумация 171 kw, средно 254 W на час .Много съм доволен следващата машина пак ще е TOSHIBA *DR серия .Наистина месеца беше сравнително топъл ,но за мен тези резултати са задоволителни .Какво повече да искам от машината?- Абсолютно НиЩо

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2076

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Явно европейските модели си похарчват.Сдобих се с нова играчка и според нея при външна около 7 гр в момента,малкия ми Самсунг харчи 320 в при настроени 24 гр и авто вентилатор в стая 13 кв с отворена врата към коридор 7 кв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #2077

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Добре си е машинката , ти какво искаш ... Аз имам две шлипки (sharp ay xp9hr) под 340вата не падат на отопление , а им дават 200 при отдаване 900 вата... Другия кориоз е , че стигат макс от 1600 вата ,а трябва да е 1450 вата при отдадени 5 киловата

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2078

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    330W е добре, но тези енергийни монитори занижават показанията и не са точни, защото не измерват напрежение. Моя подобен уред е настроен на 270V за да показва реалната мощност.
    Mega одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2079

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Явно европейските модели си похарчват.Сдобих се с нова играчка и според нея при външна около 7 гр в момента,малкия ми Самсунг харчи 320 в при настроени 24 гр и авто вентилатор в стая 13 кв с отворена врата към коридор 7 кв.
    С тия китайски дрънкулки не може да се измери точно консумацията.
    Най-елементарения и точен метод е да се измерят по отделно и умножат, напрежението по ампеража(тока) по косинус фи. За точен резултат е необходим аналогов уред със стрелка. Масовите китайски дигитални мултимери не са точни - показанията им варират много според напрежението на батерията.
    А този на снимката даже не показва вярно температурата - ако вътре наистина е 28 градуса, щеше вече да се потиш неудържимо и да си обърнал климатика на охлаждане.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2080

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    330W е добре, но тези енергийни монитори занижават показанията и не са точни, защото не измерват напрежение. Моя подобен уред е настроен на 270V за да показва реалната мощност.
    Биро,
    аз имам същия, но моите наблюдения са, че показва повече от реалната консумация. Аз съм му задал 230V. Много големи грешки дава при малки консумации - например, когато нищо не работи си показва консумация от 180-200W. В момента в който се включи компресора на хладилника почва да показва 120W. Нямам обяснения защо мери така.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2081

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Моя мери малко по-точно. Никога не намалява показанията при включване на уред. Не съм много запознат с измерването на ток по този начин, но мисля че реактивната енергия се прибавя към показанието.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2082

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Инициализира се само активната енергия, освен ако няма специално подменю за пълната енергия. При някои уреди такова липсва и е заменено с cos φ.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2083

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    А за какво ти е пълната енергия, като се плаща само активната? Уредите показват консумирана ел.енергия в kWh.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2084

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Мен въобще не ме интересува, но хората я коментират.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2085

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    И аз имам този уред за измерване. Аз също установих,че при малки натоварвания показва невярна консумация. Според мен показва по-точно над 170 вата. При мен при изключен уред консумацията е 0, но при слаба консумация не е верен. Смятам да намеря контролен измервател на мощносттта, за да се установи какво отклонение показва въпросния уред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе