Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

National CS - AG 25 S-W - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #31

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от digital3
    по добре да се обърнеш към техник , ако имаш хлабава връзка прави проблем , имам подобен национал прави така през 300 часа и ми показва че са мръсни филтрите като отворя капака има едно черно бутонче натискам го и го нулирам , ти имаш ли такова бутонче
    Под капака имам две бутончета, отделно ключ вкл./изкл. Ако може да ми кажеш кое за какво е?...
    А къде може да има хлабави връзки? По-точно, освен на външното тяло, където влиза кабел тройка, къде има други връзки?, защото на вътрешното не се виждат, а не знам от къде минават и къде са вързани. Да ги проверя.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    6
    #32

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Ще се опитам да снимам моя и ще пратя снимките на модератор не знам как се качват , горното е копче е за ръчно пускане - когато ти откаже дистанционното управление , долното изчиства грешките разбираш ли - от токови удари ,от намагнетизирване на трафът , или конфликт в електрониката (така ми обясни момчето при монтаж) и изчиства таймер за филтри който напомнял на Японката на всеки 300 часа да се качи и да си ги изчисти , а хлабава връзка може долу под капачката на вътрешното тяло "оперативен кабел" който командва компресорът при мен влиза на едни щипки не е с болтчета и от там искри ако не е положен качествено, поздравявам те за изборът NATIONAL Имам го в 27 квадрата не ее отказъл 5 та зима

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #33

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от digital3
    поздравявам те за изборът NATIONAL Имам го в 27 квадрата не ее отказъл 5 та зима
    Благодаря. И аз го ползвам трета зима, на по-малка площ, но този сезон нещо не топлеше като преди. Съпоставям го с другия Fujitsu, който е на 4 години/при мен/. Преди NATIONAL-а топлеше повече от него, сега не е така. Дали може да е намалял фреона, или няма такова положение - намалял? С две думи, през колко време фреона дава фира и трябва да се допълва?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #34

    Re: National CS - AG 25 S-W

    По правила системата е херметична и не би трябвало да изтича фреон, но е възможно да има микро пукнатина и бавно да излиза. Ако имаш възможност повикай майстор да го източи, премери и ако найстина е намалял да търси от къде. Има и други причини за лоша работа, замърсени топлообменници, външен и вътрешен. Филтъра не спира всичко.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #35

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от babatam
    Благодаря. И аз го ползвам трета зима, на по-малка площ, но този сезон нещо не топлеше като преди. Съпоставям го с другия Fujitsu, който е на 4 години/при мен/. Преди NATIONAL-а топлеше повече от него, сега не е така. Дали може да е намалял фреона, или няма такова положение - намалял? С две думи, през колко време фреона дава фира и трябва да се допълва?
    Казваш 3 та година , правил ли си му профилактика на топлообменниците , спри го отвори на ръка леко и внимателно клапата и погледни турбината на вътрешното тяло , ако е прашна направи профилактика , и самата пита ако е затлачена един важен фактор , а фреонче трябва да ти се качат манометри 22 атмосфери на топло той техникът си знае ,но незабравяй че миналата зима 2007 беше есен а тази яка .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #36

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    ...правил ли си му профилактика на топлообменниците ...
    На вътрешното тяло съм почиствал с четка. Четох че ги пръскат с "Меглио", вода и др., но аз не смея, защото не знам дали няма да о*ера нещо - я климата, я стената? А Външното тяло мисля че мога да пробвам поне с вода - то така или иначе е на терасата, но пък видимо не е затлачена питата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #37

    Отговор: National CS - AG 25 S-W - мнения

    Ще събудя старата тема.
    National-а /National CS - AG 25 S-W/ до днес все още ни служи вярно, но...
    Влизам в стаята - студено. На вътрешното тяло мига жълта/оранжева/ лампа по 3 пъти и върти само на бавна степен, а външното тяло работи, но със странен жужащо звънтящ звук.
    Що е то?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #38

    Отговор: National CS - AG 25 S-W - мнения

    Външното едва ли работи, върти само вентилатора сигурно.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #39

    Отговор: National CS - AG 25 S-W - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Външното едва ли работи, върти само вентилатора сигурно.
    Toку що го рестартирах от копчето на вътрешното тяло. Изчаках 10-на минути и го пуснах на 30 С и вентилатор на мах.
    Ситуацията е следната:
    Клапата се отваря и започва да върти на 1-ва /или на най-бавната/ степен.
    Външното тяло: вентилатора тръгва да върти, след минутка започва да работи и компресора, но леко и след 2-3 минути, като започне да "развърта" обороти, започва да се чува освен мекия "жужащ" звук на компресора и звук, като на две не здраво хванати ламаринки, Все едно се търкат метални части на сухо.

    пп: и лампата за грешки не свети, но и климата не духа топло, нито си усилва вентилатора, който е на МАХ
    пп2: току що погледнах, какво се случва. Клапата е отворена вентилатора върти на 1-ва ск. и лампата жълта/оранжева, мига 3 пъти, пауза...
    Забравих да видя външното тяло, какво прави, преди да го изключа...
    Този пост е редактиран от babatam; 23-10-16 в 21:33.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #40

    Отговор: National CS - AG 25 S-W - мнения

    Викайте техник...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #41

    Отговор: National CS - AG 25 S-W - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Викайте техник...
    Това ясно. Но не ми дадоха обнадеждаващи варианти.
    Препоръка за някой в Плевен, който се занимава с такива стари климатици. Той е 2-ра у-ба и е на 110V.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #42
    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Препоръка за някой в Плевен, който се занимава с такива стари климатици. Той е 2-ра у-ба и е на 110V.
    Проблема още е налице. Координати за майстор в Плевен?
    След проверка е ясно е само, че няма фреон-има пропуск някъде, другото си е ОК

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #43

    Отговор: National CS - AG 25 S-W - мнения

    Потърси Велев. Ще свърши работа, ако му се занимава с "ритани чайници".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Мнения за модел National CS-E281A
    От Nikolay Krastev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-14, 00:12
  2. National CS-X285A ?
    От udoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 05-08-14, 21:17
  3. Мнения за National CS-22RJH-W
    От valens във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 21-07-12, 03:53
  4. National CS/CU-AG28F
    От klimatik във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 13-03-11, 14:07
  5. National CS-G25S - мнения
    От jsivkov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 21-04-09, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе