Страница 144 от 329 ПърваПърва ... 94134142143144145146154194 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 4935
Like Tree3672Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2146

    Отговор: Вашите снимки

    По принцип момчетата от монтажните групи получават ли допълнително заплащане, примерно ако трябва да катерят многоетажен блок пеша, или всичко отива за шефовете?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2147

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    По принцип момчетата от монтажните групи получават ли допълнително заплащане, примерно ако трябва да катерят многоетажен блок пеша, или всичко отива за шефовете?
    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Няма безплатни неща на този свят. Монтажниците са хора, а не роби.
    Това не отговаря ли на въпроса ти?

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2148

    Отговор: Вашите снимки

    Хора-работници-роби са сбъркани понятия специално в България. Чувал съм много негативни мнения за някои доста известни софийски фирми които си третират и юркат монтажниците точно като роби.
    bagerista9 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2149

    Отговор: Вашите снимки

    кадърния и уважаващ се спец или работи другиму за ЧОК ПАРАСЪ или за себе си-лично мнение
    Mega и KI_YOOU харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2150

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    По принцип момчетата от монтажните групи получават ли допълнително заплащане, примерно ако трябва да катерят многоетажен блок пеша, или всичко отива за шефовете?
    Има разценка за качване на етаж. Ако клиентът реши да спести и си качи машината сам, трябва да качи и свали обратно цялото преносимо оборудване на монтажниците. Иначе, пак плаща. Ако цената не е обявена в ценоразписа, плаща шефа. Разнасянето пеша по етажите не влиза по никакъв начин в монтажната работа. Да не са ги пратили на разходка монтажниците?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2151

    Отговор: Вашите снимки

    Като ми монтираха първия Дайсекай кооперацията нямаше асансьор. Едно якичко момче качи външното тяло на рамо и 3 етажа по стълбите. Като знам, че е 40кг му викам да му помогна, а той отказа... така че има и лигльовци и фирми които си държат на всеки клиент.
    DUNDURMA, Kasap и kalcheff1 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #2152

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Има разценка за качване на етаж. Ако клиентът реши да спести и си качи машината сам, трябва да качи и свали обратно цялото преносимо оборудване на монтажниците. Иначе, пак плаща. Ако цената не е обявена в ценоразписа, плаща шефа. Разнасянето пеша по етажите не влиза по никакъв начин в монтажната работа. Да не са ги пратили на разходка монтажниците?
    В "ценоразписа" на "монтажника" включва ли и качването му пеша до етажа на клиента (ако асансьора не работи),или клиента трябва на ръце да го носи?Ако клиентът откаже да качи преносимото оборудване на "монтажника",как ще се извърши монтажа? До сега не съм попадал на циркаджии,които да ме карат да качвам климатици и необходимите им за работа инструменти-на 2 апартамента са ми монтирали климатици-никъде не е ставало въпрос за отделно заплащане за качване на климатици на етаж,камо ли да им качвам и свалям инструментите! Сега ми предстои оборудване на нов апартамент-излязат ли ми с такива номера "монтажниците"-фирмата за климатици да си ги прибира,барабар със "специалистите"(може да звучи грубо,но така ще стане)!
    Този пост е редактиран от sas64; 04-08-15 в 21:56.
    KI_YOOU одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2153

    Отговор: Вашите снимки

    Тези допълнителни такси е редно да се калкулират по някакъв индиректен начин, защото клиентите които биха отпратили такъв екип които таксуват на етаж, са по мое скромно мнение 99%.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2154

    Отговор: Вашите снимки

    Повечето фирми имат до три етажа включени в цената на стандартния монтаж. Запплаща се над три етажа. Като често ако е за етаж-два повече, не се прави проблем.
    Този пост е редактиран от Mega; 04-08-15 в 23:17.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2155

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от sas64 Виж публикацията
    В "ценоразписа" на "монтажника" включва ли и качването му пеша до етажа на клиента (ако асансьора не работи),или клиента трябва на ръце да го носи?Ако клиентът откаже да качи преносимото оборудване на "монтажника",как ще се извърши монтажа? До сега не съм попадал на циркаджии,които да ме карат да качвам климатици и необходимите им за работа инструменти-на 2 апартамента са ми монтирали климатици-никъде не е ставало въпрос за отделно заплащане за качване на климатици на етаж,камо ли да им качвам и свалям инструментите! Сега ми предстои оборудване на нов апартамент-излязат ли ми с такива номера "монтажниците"-фирмата за климатици да си ги прибира,барабар със "специалистите"(може да звучи грубо,но така ще стане)!
    Колега, новите апартаменти си имат асансьори, освен ако не са в някое гето. Живеем в 21 век. Циркаджиите могат много неща, добре платени са и, обикновено, те излизат с номера. Това им е работата. Монтажниците номера не правят, а си вършат работата, според длъжностната характеристика. Ако в нея не пише, че са хамали и ги извикаш, без уговорка, ще носиш или ще плащаш. Или ги пращаш да си ходят обратно при шефовете си, а ти търсиш циркаджии. Може да звучи грубо,но така е редно.
    Aleksandars, Mega и ivan74 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2156

    Отговор: Вашите снимки

    Някои фирми си имат ценови листи за монтажи, където ясно са описани тарифите. Никой няма да ти сервира такси и допълнителни плащания при пристигането на обекта. Това ще стане при сключване на сделката. Друг е въпросът колко са коректни някои фирми...
    justify одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #2157

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, новите апартаменти си имат асансьори, освен ако не са в някое гето. Живеем в 21 век. Циркаджиите могат много неща, добре платени са и, обикновено, те излизат с номера. Това им е работата. Монтажниците номера не правят, а си вършат работата, според длъжностната характеристика. Ако в нея не пише, че са хамали и ги извикаш, без уговорка, ще носиш или ще плащаш. Или ги пращаш да си ходят обратно при шефовете си, а ти търсиш циркаджии. Може да звучи грубо,но така е редно.
    Нима клиентът,закупил климатик с включен монтаж от фирма,трябва да е запознат с длъжностните характеристики на монтажниците за да прави уговорки с тях?Звучи ми доста не серионо!Всякакви калкулации,какво включва "монтаж на климатик" трябва да си ги направи управителя на фирмата и вече си е негова работа какво плаща на работниците си.Клиентът не трябва да бъде занимаван с това,още по-малко да се чувства излъган.Същото важи и за ситуацията,когато един уред се закупува от една фирма (предлагаща го с включен монтаж),а монтажа се извършва от техни контрагенти - клиента няма никави финансови взаимоотношения с монтажниците.Той си е платил при продавача.При положение ,че закупите климатик от една фирма,а извикате друга за да ви го монтира,коректното (според мен) е в офиса на монтиращата фирма да има ценоразпис от който да се правят отстъпки-например:цена на монтаж -200лв. (примерно),отстъпка 10% - ако клиента си качи климатика сам до мястото на монтаж,отстъпка -5% ако сам клиента си пробие стената :-) и т.н. (цифрите са примерни).
    Този пост е редактиран от sas64; 05-08-15 в 12:55.
    DUNDURMA и justify харесват това.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2158

    Отговор: Вашите снимки

    Ето ти една примерна ценова листа за монтажи, в която можеш да разгледаш точно как се образува цена за един монтаж на стандартен битов климатик за стенен монтаж да кажем с 3м тръбен път, 2м захранващ кабел, 1м дренаж:

    1.1 - 36 лева
    2.1 - 48 лева
    3.1 - 18 лева
    4.1 - 60 лева
    5.1 - 18 лева
    7.1 - 6 лева
    11.1 - 3.6 лева
    11.2 - 54 лева
    11.5 - 4.8 лева

    ТОТАЛ: 248.4 лева

    Ето и ценовата листа, от която го калкулирах: http://www.climamarket.bg/wp-content...-Montage40.pdf

    Естествено на малко хора им харесват такива цени, но и малко фирми получват такива коментари:

    Цитат Първоначално публикувано от V12 Виж публикацията
    Вече съм горд собственик на AR09HSSDAWKNEU

    Да започна с впечатления от монтажа. Сега разбирам защо за "Клима Маркет" няма лоши отзиви. Хората са професионалисти и разполагат с нужната техника. Всичките им дрелки - оригинално "Хилти". Прахосмукачката им е висока почти метър. При пробиване изсмуква всичко, на паркета след тях нямаше буквално нито прашинка. Монтажниците си носеха дори чехли, въпреки че аз бях покрил пода с найлони. Стойките на външното тяло са дебело поцинковани, така че няма опасност да ръждясат. След като ги монтираха, попитах дали са достатъчно здрави, не е ли нужно да пробият цялата стена и да хванат болтовете от другата страна. Едното момче, което тежи към 80 кг, се хвана за стойките и направи няколко набирания. След това постави нивела - двете бяха абсолютно хоризонтални. Обясниха ми, че за този модел 1.5 метра тръбен път е достатъчен - горе долу колкото е разстоянието между двете тела. Аз настоях за 3 метра, за всеки случай. Никакъв проблем - направиха го и завиха тръбите зад външната част така, че изобщо не си личат. Казах им, че държа да вакуумират 30 минути. Те ми обясниха, че при тяхната помпа и 15 минути стигат, но щом искам - няма проблеми, може и един час да я оставят Докато помпата работи, замазаха дупката на стената отвън. Не използват пяна, защото при разширяването си тя може да смачка изолацията на тръбите. И си личи, че са професионалисти, които мислят какво правят и държат на качеството, не гледат да отбият номера. Сами ме попитаха - не смятам ли да облицовам балкона с фибран. Като казах, че не е изключено, изнесоха предното тяло малко по-напред, така че да може да се постави изолация без допълнителни операции. Предложиха ми два вида PVC канали за тръбите - български и френски "Льогран". Избрах френския, по-добре изглежда. Общо монтажът ми струваше 210 лева, но ги дадох с удоволствие, като виждам какво получавам насреща. При това - цялото заплащане след като свършат работата, не искаха никакво капаро.
    DUNDURMA одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2159

    Отговор: Вашите снимки

    аааааааа искам БЕЗПЛАТЕН......даже и някой лев да ми оставят

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2160

    Отговор: Вашите снимки

    Колега sas64, безплатният монтаж си има строго определен обем дейности и материали. Всичко допълнително се заплаща. Ползвал съм такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе