Страница 24 от 59 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 880

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #346

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Ами питах го, ама каза, че няма кво да му го нося. За него силовата е заминала, от там неговата платка съответно тази платка. И каза, че не може да го направи. Ако тук някой може да му го давам инак нося платката в Темпекс за проверка и ако е ок купувам нов мотор и вече никога нов климатик, освен ако не мога да си позволя истински японски.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-06-16 в 22:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #347

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Ако беше преди три месеца в мъртвилото с удоволствие щях да ти помогна.
    Носи я в Темпекс да я видят. Може да ги питаш дали имат само платка за мотора. То другото трябва да е здраво.
    А относно японски климатик съм твърдо ЗА.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #348

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Зимъска Румба щи го дам да го оправиш и после ще го пусна за пордан да избия малко от новия хахах или ще седи за резерва след 2 год като изгори и новия да си имам под ръка. Тоя климатик трябвало да го продават с комплект "спешна помощ" да виси закачена под него една "аптечка" и в нея да имам мотор, бушонче, 2 броя лагери и валидол за стопанина

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #349

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Момци в крайна сметка се оказа че на двигателя нищо му няма, тази сутрин занесох и мотора и платката в Темпекс да шпроверят платката и да си купя нов мотор, ама човека вика я остави тоя мотор тука да го видим и него кво му е може да имаш късмет, и преди малко звъни и вика идваи си ги вземаи работят, само няква жица някъде не правела хубав контакт тва което били открили но другото си боли ок. Страх ме е да се похваля докато не го сглобя довечера и да го пусна, ама човек кога си има късмет Довечера ще докладвам тръгна ли, гръмна ли

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #350

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Супер!:-) А каза ли ти тоя бушон защо ти е гърмял три пъти? От хлабавата жица няма да е. :-) Просто ми е интересно. Късметлия си.;-)

    Sent from my D6603 using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #351

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Ба ша ми кажат, тва ще излезе пълна загатка, единствената повреда по платката беше онзи кондензатор, незнам заради него може ли да е горяла. Мотора не е пипан, в сервиза казаха че са го закачили пуснали и и тръгнал, имало няква жица дето праила лош контакт и са я оправили, ама на платката ли към мотора ли не казаха нямао го техника само приемчика така ми докладва, даи вика 20 лева и бегай. Има и друго обаче на кабела бях закачил с книжно тиксо пликчето с резервния бушон, като си взех нещата пликчето го нямаше, та си мисля дали и те не са изгърмели един бушон и тогава да са намерили причината - тоя кабел? или просто са ми свили бушона макар че те трябва да имат с шепи такива. По важното е че климатика вече бачка и ми е ладно, а дано тоя път е за по дълго

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #352

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Хубав ти е климатика. LDC-то е копие на един модел Фуджитсу от 2004 за японския пазар. Много го харесвам/японския/.
    Вчера цял следобед го мислих от де го изкара тоя нисък преход на 15-то волта. И го измислих.. При японските Панасоници има три датчици на Хол без вграден компаратор и се захранват точно от 15-волта през резисторче. От тях е ниския преход/подозрителния/. Айде със здраве да си го ползваш хубавия климатик!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #353

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Аиде мерси , и не забравяй да оставиш един телефон на ЛС че 4 клими имам , не се знае кога кво що,
    може да те викам

    - - - - - - - - - -

    Румба я сега кажи , днес му мигат индикатора таимер и операте заедно , с еднакво темпо през около секунда или малко повече.
    Спряха, маи плазма филтъра не е бил добре щракнат или замърсени клеми.
    Този пост е редактиран от pif4o; 24-06-16 в 21:40.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #354

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric


  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    14
    #355

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте,
    Вчера ми монтираха Fudjitsu ASYG 12 LMCA, който е с някакви филтри.
    Едният е ябълков катехинов филтър и казаха на 3 месеца че се сменя.. бил за полените д апречиства.... скъпи ли са, каква им е цената? Не ми казаха и от някъде може ли да се взема по-евтино хехехе
    благодаря

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #356

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Правилния въпрос е вършат ли работа - не ,след година ги изхвърли просто

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #357

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Знам за 40лв/бр. ...., но пък хубаво звучи "ябълков катехинов филтър"

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #358

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте,
    не съм в час като цяло с климатиците, затова имам въпрос...
    Имам модел ASHG 12 LECA, къде се намира бушона или бушоните, ако са повече? Във вътрешното или външно тяло имам предвид и кое да се разглоби за смяна?
    Причината е, че е имало токов удар в сградата, докато не съм бил вкъщи и сега не работи климатика. Бил е включен само в щепсела, без да работи самото тяло. Затова на първо четене си мисля, че му е изгорял бушон.
    Благодаря предварително, ако някой ми отговори.
    Поздрави!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #359

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Пробвахте ли първо да го изключите от контакта за 10-20минути?
    Какво означава не работи? Никакъв признак на живот няма вътрешното тяло ??? - не светва, не писка, не мърда ???
    Ако няма признаци на живот, значи във вътрешното може да се провери предпазителя и варистора, че и греца! Рядко изгаря предпазител просто така, но се случва! Предпазителя го дават 3,15A !
    Ако вътрешното тръгне, но външното не реагира, значи и неговият е изгорял, като и там има варистори и пак трябва да се провери защо е изгорял!
    Ако не е било под 5гр. външна температура, външното не би трябвало да е включено, но все пак има начин (вероятност) да изгори предпазителя.
    Успех!

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #360

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от lichen Виж публикацията
    Здравейте,
    не съм в час като цяло с климатиците, затова имам въпрос...
    Имам модел ASHG 12 LECA, къде се намира бушона или бушоните, ако са повече? Във вътрешното или външно тяло имам предвид и кое да се разглоби за смяна?
    Причината е, че е имало токов удар в сградата, докато не съм бил вкъщи и сега не работи климатика. Бил е включен само в щепсела, без да работи самото тяло. Затова на първо четене си мисля, че му е изгорял бушон.
    Благодаря предварително, ако някой ми отговори.
    Поздрави!
    Определено не е предпазителя миналата седмица свалих платка от 9LGC с изгоряло захранване точно след буря през ноща. Търси свестен сервиз на хора с опит по електрониката им.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 59 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 13:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 12:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе