Страница 25 от 59 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 880

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #361

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Да,няма никакъв признак на живот,пробвах с продължително изключване от контакта,но нищо.
    Затова и въпросът ми беше такъв,тъй като не е работил уреда по време на удара,а е бил включен само в мрежата.
    Питането ми като цяло беше,къде се намира предпазителя, защото като развия капачето при захранващия кабел,не видях такъв. Или трябва да разглобя цялата пластмасова коруба за да остане само тялото закрепено на стената? Тя освен няколко кръстати рапидки щрака ли се някакси?
    Благодаря за реакцията Ви!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #362

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Казаха ти че не е предпазителя ,тия евтините модели на марката май са с поспестени защити от пренапрежение и е предал Богу дух викай техници .

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #363

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Ако е имало токов удар с високоволтов пик, задължително е изгорял предпазителя на вътрешното тяло. Подмяната му се прави само след смяната на варистора с нов с правилните параметри.
    Ако качиш снимка на вътрешната електроника ще е по-лесно.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #364
    -Alexi - то е ясно, че като не реагира грам е предал Богу дух,ама идеята ми е преди намеса на техник да видя сам нещата, иначе нямаше да питам къде е предпазителя и как се разглабя тялото.

    - Rumb@ta - благодаря за отговора,вероятно е бил силен токовия,защото имам и други изгорели уреди,както и на съседите. Още не съм го разглабял, защото исках да разбера как става,преди да почна да го човъркам. Иначе ще снимам като го отворя да видя. Дано да е само предпазителя и този варистор дето споменавате, предполагам че като се купи като част може да се презапои. А цялата интервенция може ли да се случи на стената, както седи тялото или трябва да го сваля цялото или е според зависи? И ако се сваля цялото, как да събера фреона като не може да го пусна?
    Поздрави!

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #365

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Фреон няма да се налага да събираш, както и да сваляш вътрешното тяло. Трябва само да свалиш предният капак и да изкараш електрониката. После е лесно.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #366

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от lichen Виж публикацията
    -Alexi - то е ясно, че като не реагира грам е предал Богу дух,ама идеята ми е преди намеса на техник да видя сам нещата, иначе нямаше да питам къде е предпазителя и как се разглабя тялото.

    - Rumb@ta - благодаря за отговора,вероятно е бил силен токовия,защото имам и други изгорели уреди,както и на съседите. Още не съм го разглабял, защото исках да разбера как става,преди да почна да го човъркам. Иначе ще снимам като го отворя да видя. Дано да е само предпазителя и този варистор дето споменавате, предполагам че като се купи като част може да се презапои. А цялата интервенция може ли да се случи на стената, както седи тялото или трябва да го сваля цялото или е според зависи? И ако се сваля цялото, как да събера фреона като не може да го пусна?
    Поздрави!
    Отвиват се винтовете отпред има два и един под капачката за кабелите после се сваля долната клапа като я отвориш леко надолу след това се издърпва капака в средата отдолу и надигаш нагоре. След свалянето на капак се отвива един винт на пластмасова капачка с ламарина отгоре изтегляш напред и платката е под нея на нея има предпазител.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #367

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Благодаря Ви отново за отговорите, другата седмица ще действам според написаните инструкции от вас, че утре съм зает. Задължително ще снимам и публикувам платката и пак ще питам, ако нещо не ми е ясно.
    Лека вечер!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    14
    #368

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте,
    Абе прави ми впечатление, че климатикът прави 1 градус по-висока температура, от колкото съм му задал. Сложен е на 23, влизам в стаята , термоментърът показва 24 ( не е пред климатика ил ина слънце а на масата до самото дистанционно на климатика).... знаете ли защо може да е това ? И къде се намира датчика за температура на климатика, на вътрешното тяло ли е ? Ако -да, то тогава като е на високо не е ли още по-топло там и съответно на холната маса да е даже 1 градус по-ниско от зададеното?

    Климатика е Фуджицу ASYG 12 LMCA, монтиран преди 1 седмица

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #369

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Смени термометъра - купи цяла шепа и си подбери някой който показва колкото е на дистанционното на климатика .

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #370

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Моето Fujitsu винаги е 2 градуса отгоре от зададените на дистанционното, не 1.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    14
    #371

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    добре, т.е няма да ходя да им правя рекламация
    А къде е термометърът на климатика, горе в тялот она стината или самото дистанционно ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #372

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Няма термометър ,а има датчик и се намира във вътрешното тяло.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #373

    Отговор: Re:Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте отново,поставям снимка на платката, на първо четене виждам изгоряло и цъфнало над входа на зеления кабел. Не знам как се казва точно това кръгличкото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #374

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Варистор се казва. Задължително е изгорял и предпазителя. Смени и него!
    Можеш ли да снимаш двете страни на изгорелия варистор/ надписите/, ама да е четливо, за да ти кажа какъв да сложиш.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #375

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Ето това се вижда в момента,евентуално утре на дневна светлина, че са много ситни и бледи надписите. Само от едната страна има,другата е чисто зелена.
    Благодаря за разяснението.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 59 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 13:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 12:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе