Страница 96 от 372 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1426

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    намаляването от дистанционното почти винаги води до спиране на машината тъй като за нея вече е прехвърлена желаната температура .. най нисък минимум можеш да наблюдаваш при положителни температури ,зададена и постигната 20° и го гледаш на колко ще падне преди да изключи .. но 190 вата са непостижими за 99% от европейските клими - има 2-3 модела на Тошиба дето падат на толкова или малко по малко и това е ,не знам европейското уруру дали пада до хартиения си минимум
    Ето ти минимума на една евтина етера 9 РКЕ на Панасоник, при около 5 градуса външна температура. Ако е вакуумирана машината коректно, би следвало да си достигне минимума, според сервизното.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1427

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    А може би има значение и че климатика е в 25 кв студена стая и може би има много загуби и затова н еще да падне под 300 в при настроени 21 ,а и се отваря и врата към коридор.По ме притеснява че 9 ката,сложена на 24 гр в 13 кв стая не пада под 350 в .

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1428

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    А може би има значение и че климатика е в 25 кв студена стая и може би има много загуби и затова н еще да падне под 300 в при настроени 21 ,а и се отваря и врата...
    Точно поради тази причина, това е най-тъпата, но много забавна тема в раздела. Сравняват се круши с тикви!

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1429

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Имам напредък,при настроени 20 гр от дистанционното падна до 250 в консумация ,с отворени врати към коридор и другата спалня.Довечера ще сложа уреда на конвектора да видя какво ще покаже и дали ме лъже.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1430

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Samsung AR12Fsskaben,в 25 кв + отворена врата към коридор 7 кв ,споделян със друг климатик.Снимка 1 настроен на 23 гр и снимка 2 на 22 гр,очаквах по ниска консумация но толкоз.
    Тази машинка, според мен, не е никак подходяща за точни измервания, особено за минимални консумации. По скоро за някаква обща представа за консумация.
    А, защо консумацията ти за последните 7 дни е 0?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1431

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Машинката я сложих вчера затова.В Англия е много популярна и я хвалят че мерела точно.По принцип струва над 100 лв.Удобното е че ,съм вързал вънка трансмитера към външното тяло и си гледам вътре какво става,понеже климатика ми е на твърда връзка.А и по звука на компресора на климатика също усещам колко се товари.Явно минимумите може да се достигнат при 19-20 гр зададени.Зададени температури от 23 гр нагоре вдигат доста консумацията.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1432

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    аз ти го написах това ама не четеш аз съм мерил и мерил ..

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1433

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    А и по звука на компресора на климатика също усещам колко се товари.
    Браво, това дори екстрасенсите не го могат.
    spas.slavchev одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1434

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Машинката я сложих вчера затова.В Англия е много популярна и я хвалят че мерела точно.По принцип струва над 100 лв.Удобното е че ,съм вързал вънка трансмитера към външното тяло и си гледам вътре какво става,понеже климатика ми е на твърда връзка.А и по звука на компресора на климатика също усещам колко се товари.Явно минимумите може да се достигнат при 19-20 гр зададени.Зададени температури от 23 гр нагоре вдигат доста консумацията.
    Аз имам същата от 2г., затова споделих, че не е особено точна. Понякога даже нелогично мери - при включване на някой уред отчита намаление на консумацията. Според мен въобще не отчита активна, реактивна енергия и от там се получават глупости в показанията за консумацията. Аз меря 3 фази и показанията са сборни.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1435

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    в БЪЛГАРИЯ има само 3 марки точни машинки за измерване-ЕОН,ЕВН,ЧЕЗ, ма те са без пари за ползвателите

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1436

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    ...и Енерго-про - четири...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1437

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз ползвам уредите от страница 128 нататък:

    http://www.schneider-electric.bg/doc..._Catalogue.pdf

    Това е истинско мерене (предлагат се и пломбирани устройства), не някакви измислени китайски боклуци. Иначе всички известни марки, които предлагат електрокомпоненти предлагат такива електромери. Достигал съм еднакви показания на такъв само с добре калибриран от старите механични електромери и импулсен купуван от производителя.

    Ще останете изненадани как електромерът на енергото измерва значително повече от тези.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1438

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Имам напредък,при настроени 20 гр от дистанционното падна до 250 в консумация
    Дерзай! Сигурен съм, че до юни съвсем ще я смъкнеш...
    DUNDURMA и mirandi харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1439

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ами по каталог му дават 190 в и на отопление и на охлаждане,така че ако пада реално до 250 на топло бива работата.Вчера не че беше много студено навън,ама с консумация 300 в при настроени 21 гр и макс вентилатор си топлеше ,хол+коридор и спалня.По странното е че малкия самсунг харчи 300 в при настроени 24 гр в 13 кв вътрешна спалня и почвам да се чудя ако харчи 300-400 в ,дали няма да ми е почити същото да си я топля спалнята с конвектора.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1440

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    РОКЕР,не го слушай КАСАПА.той с неговите измислени клими пие зимата бира,щот му е топло..................

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе