Страница 46 от 81 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #676

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Здравейте, от лятото съм собственик на нов модел Midea MS11MU-09HRFN1 Oasis A+.За сега имам повече наблюдения за режим на охлаждане, лятото се справя доста добре и съм довлен от инвестицията. От около месец го ползваме за отопление, като последните дни са си студени за сезона. За сега мога да кажа, че се справя добре, като сравнение мога да дам само Panasonic 9JKE, който е в по-голяма стая. Вътрешното тяло работи малко по-шумно от Панасоника, но се понася, а външното забележително по-шумно. На режим отопление сякаш отстъпва една идея. Дават го до -15 градуса, но се надявам поне до -10 да се държи горе долу нормално. Пак като сравнение с Панасоника, него го дават до -5, но ме е топлил зимата и на -10 с размразяване от време на време. Лятото избирах Мидеата по характеристиките най-вече за отопление, като за цената си от 700 лева, това е най-доброто на пазара мисля и в момента. От всичко се надявам поне да гори по-малко ток от Панасаника и ще съм доволен от покупката. Друго сравнение е големината на телата. Размерите са почти едно към едно с 12-ката Панасоник, което ми вдъхва някакво доверие. Ами това е за сега, в дълбоката зима ще споделя повече инфо. Ако някой се интересува от нещо може да размърда темата, когато се наложи.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #677

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Гледам новите модели на Мидеа MS11P1U-12HRFN1 серия Премиер ,и си мисля има ли развитие или са си същите като от преди 2-3 години.Някой има ли този модел ,и да сподели как се държи на в по-студено време.Иначе откъм фейс са го докарали-прилича малко на LT серията на фуджицу.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #678

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Някой има ли впечатления от MS12FU-12 hrfn1 F8.

    Ползвам 2 такива 12-ки от месец. За сега се държат прилично и топлят културно, като работеха в мъглата тези дни до -5. Работят тихо, размразяват се добре.
    Задал съм им 24 градуса и в стаята е прилично топло.

    Замерих тока на консумация и показа 3 ампера при натоварен компресор и духане на топло от вътрешното тяло.

    За тия климатици е дадено по спецификация че и външният им вентилатор е правотоков и с 12 степени на реглаж. Което оптимизирало максимално работата им и консумацията им.

    Незнам дали 3 ампера е добре или не при тия мъгли и студ под нулата, но за Медея е това. Ще видя колко ток ще изгорят другият месец.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #679

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Задал съм им 24 градуса и в стаята е прилично топло
    .......................САМО КАТ ПРОЧЕТА ТОВА И.....................

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #680

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    И какво ти става ??? Нещо проблем ли имаш ?

    Прилично топлото, всъщност е потене при мене и ми се налага да ходя по къс ръкав. Слагам ги на 23 за да мога да спя нормално без да се потя. Имам малко дете и за това се поддържа такава температура.
    Даже жената вика -сложи го на 23 ако ти е жега, щото и на нея явно и е станало жега. Иначе нямаше да иска да го намалям. TEST

    Е сега в маглата и при -5, ми се наложи да ги вдигна от 23, на 24 и пак стана сауна. Самоче единият климатик, понеже отварях прозореца и работеше в по тежък режим- натрупа малко повече лед ниско долу. При дефрост- става река под тях и даже една баба от долният етаж се опалква че било като дъжд . На другият ден и тая кора изчезна и сега са абсолутно чисти.
    Работят перфектно, тихи са, правят си дефроста когато е необходимо, можеби само разхода им на ток е по голям. Обаче за тия пари ...............
    Всъщност Аз имам само от новите на фреон 410 -18 MSR, 2x12 MSV конвенционални и инвертори 2x12 MS12FU, еми нямат ядове-работят, топлят и не излитат.
    Имам и централно парно- като врътна термо главата и достигна 4 степен, чак тогава вентила отваря. Тоест температурата която поддържа тая Мидея е по висока от 4 степен на термоглавата на радиатора-Данфус са. А нормално ги поставях на 3 степен и почти не изключваха тия вентили, щото отдадената топлина от парното не можеше да ги накара да затворят и топло брояча върти ли върти едни цифри-хиляди !

    Та колега, айде стига с тия номера на Велев ! Що е Мидея да е лайно. Аз не търся мнението на комиците, а на хора ползвали въпросната машина. Както казват- иронията си я запази за тебе колега !

    Като е Тошиба инвертор в работата ми що все иска да излита от пистата ? Или е малка или и тя е по ефтинджос.


    Този пост е редактиран от kossis; 18-12-14 в 17:24.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #681

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Защото е малка предполагам и я ползвате като чужда кола и жена. И престани да ми вмъкваш името в постовете си.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    варна
    Мнения
    40
    #682

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от upili Виж публикацията
    Даааа, типично български форум, питаш нещо- и всички се надпреварват да ти обясняват колко си тъп. На друго място вече видях мнението, че тук под 1500- 2000 лв за климатик нито се препоръчват, нито се одобряват, ама не им вързах и се надявах, че може да се получи някакъв теоретичен дебат. Явно не съм бил прав
    Господа -виждам че във форума има големи професионалисти ако може да отворят една тема -добър климатик до 1200лв -70процента от българите получават под 1000лв-как да дадем 2к за клим. който може и да не свърши работа

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #683

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от пац Виж публикацията
    Господа -виждам че във форума има големи професионалисти ако може да отворят една тема -добър климатик до 1200лв -70процента от българите получават под 1000лв-как да дадем 2к за клим. който може и да не свърши работа
    Периодично се появяват такива теми, еквивалентни на "Добра кола до 2000лв." в шофьорските форуми.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #684

    Exclamation Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от пац Виж публикацията
    Господа -виждам че във форума има големи професионалисти ако може да отворят една тема -добър климатик до 1200лв -70процента от българите получават под 1000лв-как да дадем 2к за клим. който може и да не свърши работа
    Никой професионалист няма да си позволи да напише, че на нашия пазар има "добър климатик" до 1200 лева. Първо, защото понятието "добър" не е точно дефинирано: добър къде, кога и за какво. Българите, неполучаващи достатъчно финансов ресурс, си купуват охладители за по 600 - 800 лева на Мидея, които са много добри. В ранна пролет и късна есен, дори могат да отопляват. Но за основно отопление през зимата използват отоплителни уреди с възобновяеми източници на енергия (дърва или въглища). Комфортът е голям, а цената - ниска. Климатизаторът НЕ Е ОТОПЛИТЕЛЕН УРЕД.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    варна
    Мнения
    40
    #685

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Мдаа ... не падате по гръб -и всички сякаш сте се наговорили да пишите едни и същи отговори. Може ли тогава да отворите темичка ,, калпави климатици до1500лв,,.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #686

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Много ясно, че не падаме. Не искам комшиите ми да си накачат боклуци (не че не са) и да не мога да спя вечер.
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #687

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Виж колега dodo_pv, климатика си е отоплителен уред, но Не е евтин като разход на енергия. Съобразен ли е с помещението, има ли топлоизолация и ако е от инверторен тип би следвало да няма проблеми. Щом една Мидея за 860 лева отоплява стая от 40 куба -изолирана, безшумен е, размразява се добре и то в мъгла при -5 и ми се налага да свалям дрехи и се потя, значи става за отопление ! Сигурно сметката за тока няма да ми хареса много, но това е цената на топлината.
    Значи един марков инвертор дето хаби 100 вата ще е перфе за отопление, и накрая на месеца няма да плащаш, а ще трябва да ти върнат пари от електорото.

    От моите Мидеи, единственото оплакване е от една баба на долният етаж, че и правел дъжд при дефрост. Казах и че това е от времето.

    Влелв ти си известен, но извесноста понякога има и своите отрицателни страни. Слава, кво да правиш.

    dwrbud, как ще падате, като се хващате за Тошибата и излитате с нея. Само шлемофоните да си сложите , щото 120 децибела са си в повече и ще загубите връзка с кулата.
    Днес
    , 11:34
    Този пост е редактиран от kossis; 19-12-14 в 16:57.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #688

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Дано да има повече такива топлещи климатици, макар че едно е топлещ климатик в Сандански, Гоце Делчев, Синеморец или Резово, съвсем различно е да е топлещ във Видин, Русе, Белоградчик, Враца, Монтана или Силистра ...

    Има 1-2 които ще устискат и ще топлят, но ако се задържи под нулата 5-6 дни натрупват лед и тогава може да пукнат тръба ...Ако някой живеещ в гореупоменатите градове в Северна България, в София, в някой балкански/подбалкански град се подлъже от тази тема и си закупи тогава Кой ще е виновен?

    Все едно да се открие тема :кой автомобил е по-бърз? Ами зависи - на добър асфалтов гладък път без дупки - ламборджини, ферари, пагани зонда, бугати ... на макадам/пръст с кал и дупки- тези "суперспортисти" ще закъсат, а един трактор ще ги бие ...

    Просто един такъв въпрос е не правилно зададен и би бил некоректен по отношение на търсещите добър за отопление климатик ...
    Този пост е редактиран от justify; 19-12-14 в 22:14.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #689

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    човек оспами темите с тия твоите мидеи .. пръчки са и това е приеми го за даденост ,нещо като константа .. всяко дърво топли при -5 и почти всяко при -15 .. въпроса е колко ток харчи и какъв комфорт създава а там Тошиба и Мидея са от различни вселени
    VeleV.Klima, DUNDURMA и Mega харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #690

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Виж колега dodo_pv, климатика си е отоплителен уред, но Не е евтин като разход на енергия. Съобразен ли е с помещението, има ли топлоизолация и ако е от инверторен тип би следвало да няма проблеми. Щом една Мидея за 860 лева отоплява стая от 40 куба -изолирана, безшумен е, размразява се добре и то в мъгла при -5 и ми се налага да свалям дрехи и се потя, значи става за отопление ! Сигурно сметката за тока няма да ми хареса много, но това е цената на топлината.
    Значи един марков инвертор дето хаби 100 вата ще е перфе за отопление, и накрая на месеца няма да плащаш, а ще трябва да ти върнат пари от електорото.

    От моите Мидеи, единственото оплакване е от една баба на долният етаж, че и правел дъжд при дефрост. Казах и че това е от времето.

    Влелв ти си известен, но извесноста понякога има и своите отрицателни страни. Слава, кво да правиш.

    dwrbud, как ще падате, като се хващате за Тошибата и излитате с нея. Само шлемофоните да си сложите , щото 120 децибела са си в повече и ще загубите връзка с кулата.
    Днес
    , 11:34
    Колега kossis, климатизаторът въобще не е отоплителен уред, а термопомпа. Служи за пренасяне на топлина от по-студено към по-топло място. Прави го и лете, и зиме. В отоплителен уред може да се превърне т.нар. "климатизатор" за хиляда лева, ако някой реши да го ползва за отопление в прекалено студено и влажно време. Проблемът е, че в "отоплителен уред" се превръща външното му тяло и топлината, която отделя, не влиза в стаята. "Марковият", както го наричаш, инвертор, успява да пренася топлина, дори в такова неприятно време. Количеството му фреон, топлообменниците и управлението му са "малко" по-различни от тези за по 1000 лева и не харчат 100W. В цитираното от мен време, харчат доста повече, вършейки си работата. Хубавата мидея, както всяка ел. термопомпа, има нужда от ток, за да работи. Въпросът е от колко точно. С "маркови" климатизатори се постига оптимален комфорт, не се купуват за икономия на ток. Просто не си заслужава разликата в цената. Харченето на ток е страничен и нежелан ефект.
    VeleV.Klima и DUNDURMA харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 81 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе