Страница 47 от 81 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #691

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Колега след като ми обясни цикала на Карно за пореден път, мисля че крайният ефект е повишаването на температурата в даден затворен обем в сравнение със заобикалящата го околната среда Демек - помпа не помпа, ама топли и харчи енергия накрая, па била тя ток, кимюр или нафта.

    Значи Алекс, писането за Инверторна Мидея в темата за "Новите инверторни модели на Midea" е спам ???!!! Аха ...............

    Ей все се мъча да разбера това хората какви точно същества сме, Хомосапиенс, просто Хомо или нещо от животинската верига, но за сега нямам успех.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #692

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Говориш за българите, нали? Не за хората. Тук /във форума/ е пълно с българи.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #693

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Драги kossis, температурата в даден обем може да се повиши и без използването на отоплителен уред. Такъв се нарича този, който преобразува даден вид енергия в топлина. Термопомпата не го прави, поради което не се причислява към тях. Новите инверторни модели на Мидея също са термопомпи, поне в по-топлото време.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 19-12-14 в 20:49.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #694

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Както кажеш. Щом използването на екзотермична и ендотермина реакция чрез изпомпване на газ под налягане в затворен обем е това което ти казваш така да бъде !

    Българи, Англичани, всичко е хомо.......сапиенс. Едва ли ние сме най опърничавите на Планетат. Просто се опитваме да сме най в нещо и ние, ама пак не сме го измислили и това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #695

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Както кажеш. Щом използването на екзотермична и ендотермина реакция чрез изпомпване на газ под налягане в затворен обем е това което ти казваш така да бъде !...
    Аз само повтарям нещо, много старо. Някои наричат "реакцията" фазов преход на топлоносителя, но по-важното е, че при евтините реплики на климатизаторите, той (или тя) не водят до това, което трябва. Поне през зимата. Ако не знаем как да инвестираме парите си, нека се научим поне да ги харчим малко по-разумно . Хубав уикенд TEST

  7. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #696

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    В рамките на шегата, но топлина се генерирана от компресора , мотора и платката на вътрешното тяло, та ...можем да кажем, че е отоплителен уред.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #697

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    И каква е равносметката след моя въпрос за този инвертор на Мидея. Изказаха се мнения, за това колко скапан е климатика по дифолт, защото е Мидея, обясниха ми се процесите и принципите на хладилната техник, и това че от това следва че това въобще не било отоплител, ами незнам си какво еле па тая Медея и тнт.
    А аз питах всъщност, ако има хора които в реално време са ползвали модела да изкажат мнение. Но естествено получих само философски изказвания на тема Медея -боклук.

    И колега Додо_ПВ, така както написа твоето мнение за това че видиш ли климатиците не били отоплители, според мене се разбира че все едно те не стават за отопление. А реално ти искаш да подчертаеш начина на работа на този тип техника. Та това определение е доста подвеждащо в този суров вид, и би заблудило хората които не разбират от такава техника много според мене. Дано ме разбереш правилно.

    И наистина колегата по горе е прав, работата на компресора е да вдига налаягане в системата, при което предизвиква и загряване на фреона основно. Тоест не гориме въглища, а загряваме газ чрез компресирането му. И в последствие чрез пренос в топлообменниците на системата се пренася относително количество топлина/студ от околната среда. Но системата си е затворен и само отдава/ получава косвено термична енергия.

    Добре, а коя техника е отоплител в техническият смисъл и защо ?
    Този пост е редактиран от kossis; 22-12-14 в 11:36.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #698

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    kosis ,не се коси.ако искаш да чуеш ,че е хубав климатик,само за да се самоуспокоиш-на твоята да е.ако питаш дали си заслужава-не.по просто от това...........колегата ВЕЛЕВ ги продаваше и хвалеше,ма щом неиска вече да чува за тях.........
    VeleV.Klima одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #699

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    att-5495d2ec8b2060403.jpgЕто какво е писано в друг форум за този "прекрасен" климатик:
    Зареден е по грамаж. Външното тяло остава в състоянието от снимката до defrost. Държи ток около 5 - 5,4 ампера и налягане в порядъка 32 - 34 бара на R410A. Вътрешна температура 18 градуса и външна от 1,5 градуса. Мисля за проблем в една от двете капилярки или чек вентила. Споделете мнение и съвет. Предварително благодаря.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #700

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    ...И колега Додо_ПВ, така както написа твоето мнение за това че видиш ли климатиците не били отоплители, според мене се разбира че все едно те не стават за отопление. А реално ти искаш да подчертаеш начина на работа на този тип техника. Та това определение е доста подвеждащо в този суров вид, и би заблудило хората които не разбират от такава техника много според мене. Дано ме разбереш правилно.
    ...
    Добре, а коя техника е отоплител в техническият смисъл и защо ?
    Разбирам те много правилно, никъде не съм написал че мидеите са боклуци и умишлено се опитвам да внуша на хората, които не разбират от тази техника, да бягат от тази марка. Защото съм се отоплявал с нейни съкровища.
    В техническия смисъл, отоплителен уред е този, който преобразува енергията в топлина, физически или химически. Не случайно го подчертавам, защото всеки неразбиращ дискутиратата материя, очаква прилично отопление в сурови студове със снеговалежи. Това не става с мидеи по много субективни и обективни причини, поради което насочвам вниманието в друга посока, що се отнася за отопление.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #701

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Като гледам конкретно тази мидеа работи в много благоприятни условия монтирана е в тераса и нея вали сняг никога.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #702

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    ...Онзи ден слагахме една машина. Етаж надолу сложена една нова Мидея. Работата и беше следната 10 мин, работи, побелява, 10 дефроства. Навън беше +7 градуса. Човека дори дойде да молим да я проверим дали е на ред. Бил на студено. Разбира се му отказах. Не сме там заради него и тази марка не я работим. Просто толкова си може.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #703

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    ПЕЧАЛБАРИ,само скъпи клими продавате

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #704

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Аз отоплявам с Midea MSG-12HR на R22 една стаичка 14м2 и съм много доволен. За 1 час при +3 гр. външна ,на дистанционното 23гр. зададена по термометър показва 23.5гр. втрешна в момента консумацията е 178 вата.Ма стаята е много добре изолирана с вътрешна 4 см. EPS на всички стени и тавана ,а от вън с 6 см. изолация на цялата къща.Да си призная обаче като нямах изолация си вартеше като луда и неможеше да направи и 19гр. в помещението защото имаше зверски топлозагуби.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #705

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Велев, кога намираш време да работиш и да пишеш в нета, не мога да разбера ? Всички мои познати, които се занимават с монтаж на климатици и в провинцията и тук в София, нямат време да си свършат работата, камо ли да пишат в нета.
    Тоя климатик, дето си го дал е с проблем в топлообменника или не е напълнен правилно фреона. Дали е Мидея или друг все така ще е ако има гореспоменатите проблеми. Аз съм виждал запушен кондензатор на хладилник- гаранционен. Оправиха го с байпас на част от топлообменника. Писали били за него ? Ми той видимо е с проблем. Само Мидея има дефекти.

    Моите Мидеи както вече написах си вършат отлично работата и се обледеняват чак при -5 и яко мъгла, и чак тогава почват да правят незабележими дефрости. Преди това почти не съм ги виждал да правят дефрост, който е излишен. Работят разтоварено и топлят перфектно.

    Започна ли да работя нещо в стаята и се потя като прасе. В апартамента при майка ми- където работи един радиатор на макс и има една конвенционална Мидея-18 МСР, която се пуска зор заман само-след баня, си е хладничко, а иначе апартамента е същият и е изолиран еднакво и като присвояване на тераси и всичко е еднакво. Абсолютно еднакви апартаменти в еднакви блокове.
    Та за мене освен, че харчат повече ток, са си екстра тия Мидеи. Ще видя колко е сметката за тока и тогава ще направя крайно заключение, дали са ок или не съвсем.
    Но освен тока, Аз други кусури не намирам ! И вашите изказвания са АБСОЛЮТНО неоснователни за мене !!! Чешете си езиците това ми е мнението !

    Колега Мега, тая Мидея може и да е обледенявала, ама каква е била ? 9-ка, конвенционална от най- евтините по 400 лева вероятно ?
    Ами ако просто е трябвало човека да го сложи тоя климатик на 2-ра степен вентилатора на вътрешното тяло ??? Щото при конвенционалните клими го има тоя момент на работа- при по-интензивно обдухване на вътрешното, обледеняването на външното е по-малко ! И е можело да се провикнеш от космоса и да му кажеш на простосмъртния с тенекията да пробва да сложи фъна на Ауто ли на по-висока степен, ама нъц. Бил си много зает с великите си дела във висините да се занимаваш с нещастниците с консервните им тенекии.


    Общо взето се дава оценка за марката само от един модел климатик, който бил видян, че не работел добре и му бил подвикнал отдолу човека когато той бил монтирал над него и били написали във форума и тнт. И видиш ли той за това не монтирал тия боклуци и не се знамимавал с тази Тенекия смачкана. Брей брей какви Космонавти какви Богове какво нещо !
    По тая логика и аз мога да заявя че Тошибата е боклук, щото служебната се поти като прасе и става на айсберг и после се опитва да излита.


    Аз най-добре виждам как работят тия клими всеки ден, и мисля, че да се дават оценки от хора, които не са ги тествали даже е пълна безмислица.
    За какво ще слагат 30 кила тяло на тоя климатик, ако няма да работи добре ? Да хабят материала ли ??? Айде стига сте !
    Аз всеки ден ги гледам - снощи грам скреж нямаше по тях, а в стаите яко жега при 23 зададени. И разбираш ли Вие ще ме убеждавате че те не ставали ??? Ми това е смешно.

    Пак да подчертая - аз зададох въпроса си към хора, които са ги ползвали, а не към философите с еднопосочно мнение. Тяхното мнение вече го РАЗБРАХ !!! Достатъчно.
    Този пост е редактиран от avenger; 26-12-14 в 23:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 81 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе