Страница 47 от 78 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1162
Like Tree367Одобрявам

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #691

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Гаранция,че ще падне и то с трясък !! Но при определени апокалиптични условия...вятър мин.290км/ч....дъжд мин.320л/кв.м....една-две мълнии, привлечени от незаземения климатик ) директно в него ) и не на последно място ще го поразят падащите от покрива отломки греди,мартаци,летви,керимиди..... Но тогава дали на някой ще му пука за климатика ??
    Този пост е редактиран от avenger; 29-06-16 в 20:20.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    10
    #692

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Е, аз просто исках да знам дали е нормално да потрепва в тон с вятъра ако е силен за да се вземат мерки. Нямам си и идея от климатици. Гледам повечето няма такива тампони.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #693

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Здравейте, предстои ми монтаж на климатик. Смятам външното тяло да бъде монтирано на плочата на терасата на таванско помещение (вътрешното тяло ще бъде монтирано 40-50 см по-надолу от външното). За парапет има само заварено арматурно желязо. Въпросът ми е - понеже монтажът ще е върху плочата, какво трябва да направя за да избегна влизане на вода в самата плоча на местата където ще влязат дюбелите? Става въпрос не само за влага от климатика ами евентуално дъжд и сняг.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #694

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Здравейте, вчера в София ми се случи следната случка - по неволя (на мен попаднаха) станах нещо като поемно лице при проверка на двама инспектори от РДНСК.

    Не бяха много приказливи, но накратко - собственик на апартамент, който се дава под наем преди празниците е пуснал жалба, че нечий климатик шуми и вибрира извън нормалните граници (явно наемателите са заплашили, че ще се изнасят).

    Кооперацията ни е нова, 7 етажа, а отоплението е само на ток и в единствения вход апартаментите условно са разделени на северни и южни. Очевидно съм извадил късмет, че съм от южната страна защото наистина от 3-и до 6-и етаж в северната част дори на площадката се чува бученето на някой от климатиците. Вибрира все едно центрофугира пералня...

    Докато си говорих с тях две неща ми направиха впечатление - първо, знаеха, че от РИОКОЗ са правили замервания на шума по-рано (да им се чуди човек на координацията) и второ - казаха ми, че всички климатици, които са монтирани на носещи стени или елементи (според мен това значи и плочи) или извън терасите могат да са обект на проверка и да има последствия - какви, не уточниха. Наснимаха климатиците на предната и задната фасада, разходиха се по стълбите и това беше. Подписах, че съм присъствал на огледа и по живо, по здраво.

    Сега, питанките ми са две - аз съм на конвектори, но със сигурност нямаше да ми е приятно 24/7 да ми шуми и вибрира климатика на някой съсед. Очевидно има какво да се направи при такъв проблем, но как е урегулирано това законово? Аз бях останал с впечатлението, че за климатиците още няма наредба и без нуждата от разрешение или уведомление всеки може да си ги монтира едва ли не както и където си иска. Може ли да глобят някого, че е монтирал климатик не където и както трябва? Има ли принципна нужда като при остъкляването на балкони да се вади разрешително, ако ще се монтира извън тераса по фасадата на сградата (било то и върху собствена стена?)

    Втората питанка е - очевидно да монтираш в носещ елемент е по-здраво, но вибрациите се предават доста повече в бетона и желязото - има ли такива неща като антивибрационни подложки за външните тела или специални крепежи, които да са за тази цел?
    ruuni9 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #695

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Никого не могат да глобят. Най-много да напишат някое предписание да се махнат климатиците от носещите елементи, което пада веднага, тъй като носещ елемент, който да не може теглото на един климатик, бил той и 100 кила. Освен това, ако умниците напишат, че климатикът пречи на носещият елемент ще са в противоречие на подписите на приемателната комисия, в която има член и на РДНСК при такива сгради и се е подписала, че сградата е ОК, което означава, че и конструкцията е ОК, а тя е сметната за много по-големи натоварвания.

    Единственото, което могат да направят е да измерят нивото на шум, което от моята практика винаги е доста по-ниско от допустимото.

    Като цяло всички тези РИОКОЗ, РДНСК и тн се чудят какво да измислят, за да вземат бакшиш.
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #696

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Значи остава само да се саморазправяш или със собственика на такъв бучащ климатик или със самия климатик с разни физически средства.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    1
    #697

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Здравейте,
    реших, че искам да се науча да монтирам климатици, та въпросът ми е има ли някъде място или учебно заведение , където да се запиша да ме учат, или това става във фирмите за климатици, като вътрешно обучение? И има ли някой тук във форума, който иска да ми даде основните познания? Съгласен съм в свободното си време да работя безплатно при някой, който да ме обучава.
    БлАГОДАРЯ предварително

  10. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #698

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Здравейте. Колко е нормалната цена за монтаж на 12000 инвертор. Питам защото започнах да
    събирам оферти и от една от фирмите за които и тук съм чел, че монтират качествено но по скъпо,
    получих оферта за монтаж 160лв. Та мисълта ми е какво да очаквам за тези пари. Бях се настроил за
    цени от 200лв нагоре.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #699

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Моя като го монтираха наскоро, му звънна телефона на монтажника и се разбра с някакъв клиент за цена 130лв. Така че, цени от - до. Важно е на какви ще попаднеш, читави или не. Аз съм много доволен от монтажа! Успех!

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #700

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цената на монтажа зависи от много неща.
    Aleksandars и ivan74 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #701

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Към цената на монтажа влизат различни детайли и консумативи. Поинтересувай се какви са им цените. Калкулирай минимум 3 часа труд, на двама души. Като теглиш чертата, получаваш около 220 - 250 лева. Нямам представа как са оферирали 160.
    P.s: Не съм монтажник на такива уреди и не ми е това работата. Ама мога да смятам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #702

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Dodo, на 250 лв. изобщо няма да ти звънне телефона! Такива бяха цените през 2002/2003 година.

    Sent from my MI 4LTE using SetCombG Forums mobile app
    ruuni9 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #703

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Моя като го монтираха наскоро, му звънна телефона на монтажника и се разбра с някакъв клиент за цена 130лв. Така че, цени от - до. Важно е на какви ще попаднеш, читави или не. Аз съм много доволен от монтажа! Успех!
    Я дай едно фото как изглежда монтажа от който си доволен. Аз ще покажа как изглежда един на стойност 80лв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    DUNDURMA, aruba_man и Jack Krauser харесват това.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #704

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Πpиĸaчeни изoбpaжeния Πpиĸaчeни изoбpaжeния Tип фaйл: јрg ĸлимa.јрg‎ (44.2 КВ, 106 Πpeглeди) Tип фaйл: јрg ĸлимa2.јрg‎ (52.7 КВ, 98 Πpeглeди)
    Този пост е редактиран от ruuni9; 29-06-16 в 22:14.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #705

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Dodo, на 250 лв. изобщо няма да ти звънне телефона! Такива бяха цените през 2002/2003 година.

    Sent from my MI 4LTE using SetCombG Forums mobile app
    Аз имах и един безплатен монтаж. Излезна ми около 80 лева да закрепя и нивелирам външното тяло, надпреварвайки се с времето, за да не падне на земята. Не коментирам техническата грамотност и оборудването на пазарджишката "комплементарна двоица". Така че не бери грижа за телефона. Ако става въпрос за някой AUX, наистина не бих платил толкова. По-скоро ще си го монтирам сам
    Aleksandars и Mega харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 78 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 16:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 12:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 10:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе