Страница 32 от 63 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 936

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    23
    #466

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav.simeonov Виж публикацията
    Новата серия '77 е вече в Техномаркет, 377, 477 и 577 са внесли, продават се на цените на х75 моделите.
    Мислех да си взема 675, ама ме блазни вградения wi-fi, така че май ще се почака малко за 677. Някой има ли информация, кога ще се появи?

  2.  
     
  3. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #467

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Извинявам се за лаишкия въпрос, но ми е интересно дали могат да се наредят два вентилатора в корпуса вътре за да вкарват принудително въздух към стъпалата!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #468

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Едва ли това това е добра идея! Във секи случай по-добрия вариант е извън самия корпус.


    Тук има нещо доста интересно с вградения Wi Fi адаптер - какво ще кажете за този плеър от 6 серия?
    http://olx.bg/audiofilski-3d-dvd-blu...-nov-i53591044
    Този пост е редактиран от Vencislav_M; 25-07-14 в 12:25.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #469

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Всеки момент се очаква да излязат флагманите от AVENTAGE серията на Yamaha - RX-A3040 и RX-A2040. И двата модела са DOLBY ATMOS ready и ще поддържат декодирането след ъпдейт на фърмуеъра по-късно тази есен.
    Както може би знаете DOLBY ATMOS е революция в кино звука, добавяйки така нареченото object-oriented (обект-ориентирано) миксиране. Така звукът и ефектите се позиционират точно там, където режисьорът и звукооператорът искат да бъдат в 360 градусова проекция. Ефектите кръжат буквално навсякъде около вас. Изживяването е невероятно - тествано неколкократно в един от Софийските мултиплекси, оборудван с тази система.
    Идеята при Dolby Atmos e, че могат да бъдат създадени до 64 отделни звукови канала. Естествено в домашни условия ефекта на големите кино салони се постига със значително по-малко говорители. В случая с RX-A2040 и RX-A3040, които са 9.2 канални ресийвъри Атмос ефекта ще бъде предоставен на 6, 7, 8 и 9 канал. Т.е. системата ще изглежда или така: 7.2.2 или така: 5.2.4 (Атмос говорителите се монтират на тавана). Нещо повече - с АТМОС ъпдейта се очаква и YPAO системата за автоматичната калибрация да стане в пъти по-добра , тъй като вече ще взима и формация не само за хоризонталното разположение на говорителите, но и за вертикалното им. Както и множество допълнителни параметри.
    Очаквам с нетърпение да се появят на нашия пазар (надявам се на разумни цени, ако не - AMAZON) и скачам на RX-A2040.
    Дерзайте, не остана...
    Повече инфо за Dolby Atmos: Experience Dolby Atmos
    Yamaha RX-A2040.jpg
    Този пост е редактиран от makrelov; 01-08-14 в 13:31. Причина: качване на снимки

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #470

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Неделя се появи следния проблем на моя HTR 2866. Всичко започна да мига изображението на колоните и индикаторите за входен и изходен сигнал. Телевизора премигва ту се закача към ресивъра ту се откача. Занесох го до Техномаркет и там момчето като го пусна всичко тръгна. Вечерта у нас накачурих пак колоните и уж висичко проработи, като 1-2 пъти пак разкачи за част от секундата и се закачи. Въпроса ми е дали проблема е познат на някого и ако се появява само от дъжд на вятър в сервиза ще го приемат за рекламация?
    Този пост е редактиран от Bordiur; 05-08-14 в 10:59.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #471

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И моя телевизор отвреме-навреме се "скарва" с ресивера.
    Явно при Филипс е проблем с HDMI-CEC съвместимостта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    37
    #472

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Bordiur Виж публикацията
    Неделя се появи следния проблем на моя HTR 2866. Всичко започна да мига изображението на колоните и индикаторите за входен и изходен сигнал. Телевизора премигва ту се закача към ресивъра ту се откача. Занесох го до Техномаркет и там момчето като го пусна всичко тръгна. Вечерта у нас накачурих пак колоните и уж висичко проработи, като 1-2 пъти пак разкачи за част от секундата и се закачи. Въпроса ми е дали проблема е познат на някого и ако се появява само от дъжд на вятър в сервиза ще го приемат за рекламация?
    Проблема бе намерен и отстранен. След като смених кабела от ресивъра към телевизора всичко заспа.
    Възможно ли е при някой токов удар да е изгърмял кабела понеже преди си работеше съвсем нормално?

  10. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #473

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не!Просто кабела е калпав.Обикновено на китайците им са по хлабави буксите и може някой пин да не ти е правил хубава връзка и от там да ти е изчезвала картината.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #474

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #475

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    При мен е същия проблем , когато рестартирам рисивъра се оправя . Не е само до ARC , а и до CEC функцията . Ако рисивъра е пуснат преди източника няма проблем . Липсата на звук е съчетана с липсата на тонколонките на дисплея ако си забелязъл. Това е със сигурност бъг и не е оправен от години . Преди около месец писах в темата по проблема , защото ми изтичаше гаранцията , но никой не взе отношение .
    Успя ли да намериш решение на този проблем? Преди 2 дни купих V375 и NS 555 колони, но този същия проблем ме подлудява. Като си пусна някоя предварително назначена сцена, колоните не тръгват. Ако рестартирам ресивера за секунда, веднага се появяват. И това е всеки път след по-дълго спиране.

    Телевизора ми също е VIERA като на другият колега, който се беше оплакал и към който е адресиран цитираният отговор. Не съм пробвал дали проблема се появява без включен телевизор (само аудио източник или една флашка примерно и всички други кабели разкачени). Включиг VIERA-та да е на HOME CINEMA. Утре ще видя дали проблема продължава.

    Интересувам се толкова силно, защото ако го върна 3 дни след покупката с дефект, трябва да ми го сменят за нов, а иначе трябва да чакам да се мотат из сервизите, което за продукт на 3 дни е доста неудобно...

    Edit: Искам да кажа само, че май успях да оправя проблема в моя случай. Предполагам, че проблема ще се прояви и при други ресивери на Yamaha или потребители с Panasonic Viera телевизори.

    Телевизора ми е плазма Panasonic ST60.
    Ресивера е Yamaha V375
    Колоните май нямат значение.

    Закачени към входовете на ресивера са:
    Playstation 3
    Box за IPTV
    и един HDMI кабел към който си свързвам лаптопа.

    Проблема беше, че като се пусне ресивера първоначално, не показваше тонколоните и индикаторите за наличност на тонколони не светкаха. Картината за телевизията се появяваше, но нямаше никакъв звук. Пробвах да наглася изход AV4 (който явно е този по подразбиране за ARC съвместими устройства) като изхода от който да се получава аудио сигнал от телевизора, но проблема остана.

    Проблема не беше само при пускане. Понякога, ако пуснех устройствата, засичаше звука на телевизията (този от BOX-а), но ако пуснех DLNA и звука реално трябваше да идва от източник самия телевизор (По ACR HDMI кабела или optical (който също бях свързал)), нищо не излизаше и индикаторите за говорителите изчезваха.

    Погледнах поста на vinse, в който е написал какво са му написали за VIERA LINK настройката. Настройката наистина беше на TV и трябваше да се смени на Home Theater.

    Появи се обаче друг проблем. Като пуснех телевизора след като съм го спрял, настройката си беше пак сложена на TV. Прочетох, че в упътването на телевизора пише, че ако VIERA LINK- остане без HOME THEAТER говорителите, настройката ще се смени на TV автоматично, за да има звук от говорителите на телевизора.

    В крайна сметка, просто телевизора (най-вероятно без значение дали е Панасоник или не) не трябва да остава без приемник (ресивер), към който да си пусне сигнала през ARC HDMI порта. Затова, сега пускам устройствата като използвам SCENE-те на усилвателя и ги спирам от дистанционното на телевизора. Мисля, че няма да ми е проблем да свикна с това. За SCENE-те които не изискват телевизор, просто съм изключил пускането на телевизора от настройките на ресивера и си работи само аудио.

    Надявам се това да помогне на поне един човек, защото на мен за 2 дни тая дреболия ми изпили нервите.

    Най-накрая мога да си се наслаждавам на системката...
    Този пост е редактиран от w00x; 16-09-14 в 22:59.

  13. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #476

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей!
    Предполагам, че нямаш оптичен изход на телевизора, но въпреки всичко ще попитам.Понеже ми стана интересно и намерих тема, в която се пише, че проблема се решава с оптичния кабел между тв-то и ресивъра.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #477

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Само по оптика ще се загуби възможността за управление по HDMI-CEC.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #478

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз пък не се сещам да съм имал каквито и да е проблеми при връзката Панасоник тв - Ямаха ресивър . Може би се отнася само за по-ниските серии на Ямаха .

  17. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #479

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    podredko имах предвид оптиката + ARC HDMI кабела, който в случая той си го е вързал.Моята ямаха си е + оптиката от LG-то.

  18. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #480

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Но честно сега като се сетя от време на време и при мен се е случвало да не пали ТВ-то, ямахата, но е било изключително рядко!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 63 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 17:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 23:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 18:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 21:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 19:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе