Страница 33 от 63 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #481

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имам оптичен изход на телевизора. И него пробвах. Честно казано, тъй като сменях много неща, не се сещам дали с него се оправи проблема или не, но аз исках да използвам ресивера както си му е реда, за да знам дали да го връщам за дефект или не. Мисля, че и с оптичния изход, ресивера пак не засичаше колоните на първо пускане (не светваше индикатора, че има закачени тонколони).

    Сега, вече 10 дни, всичко си работи без проблем по начина, който съм споменал по-горе.
    podredko одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #482

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей!
    Явно точно с оптичния кабел си разрешил загадката

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #483

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей.

    Май не съм се изразил правилно. Оптичния кабел го разкачих веднага, щом видях, че с него проблема продължава. Сега телевизора е свързан с HDMI и звука си върви през него без проблем. Проблема явно си е в софтуера на ресивера и начина по който се разбира с Viera телевизора, а именно, че ако телевизора не подаде на ресивера да ползва звука идващ от кабела, ресивера изобщо не включва говорителите и трябва да се стартира на ново. И това без значение дали искам да използвам аудио сигнала идващ от телевизора или този, идващ от някое от другите устройства.

    Като цяло съм доволен от ресивера. Можеби трябваше да взема по-голям модел, защото този май не е достатъчен да захрани тонколоните (Yamaha NS 555), но честно казано не ми се даваха повече пари за тоя комплект. Стаята ми и без това не смогва да събере звука на колоните. Усещам ги как не могат да се разгърнат като хората. Пространството е прекалено малко и ще трябва да правя пренареждания.

    Друго нещо, което едва сега осъзнавам е, че по-скъпия щеше директно да може да пуска музика от DLNA сървъра, без да се налага да използвам допълнителни устройства. Сега използвам плейстейшъна, но за целта телевизора трябва постоянно да работи (дори и да е с изключен екран), защото иначе не мога да си сменя музиката. До колкото разбирам, по-високите модели щяха да се справят директно, но не знам с какъв успех.

    Обмислям и външен мрежов аудио плейър, но цените на повечето са чак нереално високи. Много клоня към това: Teufel Raumfeld Connector 2

    Изглежда доста добре и още малко ще му се почудя. Яд ме хваща малко, че ако ресивер с такива възможности може да се справи успешно, за 1000лв (цената на 375 и това устройство), щях да взема ресивер с доста по-големи възможности и нямаше да имам допълнителни устройства, както ще е при този вариант.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    10
    #484

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте-за първи път пиша, но желая да ми обясните за един проблем.Закупих ресивър -yamaha rx v573.Свързал съм го към рутера с кабел, а лаптопа прави връзката безжично.Инсталирал съм Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) .Музика от лаптопа към ресивъра си пускам без проблеми, но филми и въобще всякакво видео и снимки не мога да пусна през сървъра.Дали пропускам нещо по настройките или самия ресивър е такъв, че може да му се пуска само звук без картина. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.

    - - - - - - - - - -

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #485
    Ресивъра не възпроизвежда видео - само аудио.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    10
    #486

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ресивъра не възпроизвежда видео - само аудио.
    Благодаря за бързия отговор.При следваща подобна покупка, какво трябва да гледам в екстрите, за да пускам и видео.Дайте пример да речеме с друг модел на yamaha, който има такава екстра, за да се ориентирам.
    Този пост е редактиран от nokoniko; 19-10-14 в 13:44.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #487
    Доколкото се сещам няма ресивър (поне в нисък и среден клас) , който да поддържа възпроизвеждане на видео - за тая цел си има други устройства .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    10
    #488

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Доколкото се сещам няма ресивър (поне в нисък и среден клас) , който да поддържа възпроизвеждане на видео - за тая цел си има други устройства .
    Ясно, благодаря ти.Мислех да не съм се прецакал нещо при покупката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #489

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nokoniko Виж публикацията
    Ясно, благодаря ти.Мислех да не съм се прецакал нещо при покупката.
    Колега,

    И висок клас ресийвър, независимо от марката, няма видео възпроизвждане по мрежа или през USB. Аз притежавам Yamaha RX-A2040 и той няма такива опции - не съм ги търсил, не съм ги и очаквал. На Ямаха съм от 2000 година - желязна марка е.

    Засега само музика по DLNA и флашка. За видео - Blu Ray плеъри, видео плеъри, лаптоп/РС, видео стриймъри, и т.н.
    competition одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #490

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    competition одобрява това.

  13. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #491

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    AV Controller ползвам адаш и настина си е удобство
    Имам само един проблем и той е, че незнам как да вкарам онлайн радиата във фаворитите!

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #492

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    competition одобрява това.

  16. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #493

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей Ulfhedinn!
    Много ти благодаря, наистина фаворитите се запаметиха!


  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #494

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте дойде ред и аз да си споделя болката. От вчера се сдобих IPTV виваком, и искам да си включа кабела към ресивъра (RX-V467) и от него към тв
    Но се получи следния проблем,като превключвам каналите се получава едно премигване 3-4ри пъти докато се появи картина ,и времето за превключване от програма в програма е 5-6с. Много е неприятно,и другия проблем че резолюцията не е 1920*1080 ами 1440*576 или 720*576. Като включа кабела директно към тв този проблем го няма.Има ли оправия това нещо.
    Ако може да сподели някой който се е сблъсквал с този проблем. Не ми пречи да си го гледам директно тв-приемник но всички кабели са ми в стената и този е като простор и ме дразни. Като ги пусках идеята беше,че ресивъра си има HDMI входове и ще ползвам тях за допълнителни устроства.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    10
    #495

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от makrelov Виж публикацията
    Колега,

    И висок клас ресийвър, независимо от марката, няма видео възпроизвждане по мрежа или през USB. Аз притежавам Yamaha RX-A2040 и той няма такива опции - не съм ги търсил, не съм ги и очаквал. На Ямаха съм от 2000 година - желязна марка е.

    Засега само музика по DLNA и флашка. За видео - Blu Ray плеъри, видео плеъри, лаптоп/РС, видео стриймъри, и т.н.
    Благодаря за точния отговор.Предполагам, че скоро ще излезе и тази екстра и ще се наложи да си сменяме техниката отново. Абонат съм на Булсатком.Със hdmi кабел от приемника във ресивъра (YAMAHA RX-V573), от ресивъра във LSD ТV.Когато превключвам програмите на приемника се чува пукане на задните колони,защото слушам звука от ресивъра, а не от телевизора, което малко дразни.???????????????
    Този пост е редактиран от nokoniko; 04-11-14 в 14:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 63 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе