Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият LCD телевизор Sharp ?

Гласували
191. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    12 6.28%
  • 32''

    63 32.98%
  • 37''

    15 7.85%
  • 40''

    37 19.37%
  • 42''

    27 14.14%
  • 46''

    20 10.47%
  • 52''

    9 4.71%
  • 60''

    5 2.62%
  • 65''

    1 0.52%
  • 70''

    1 0.52%
  • 80''

    1 0.52%
Страница 81 от 85 ПърваПърва ... 31717980818283 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1270
Like Tree22Одобрявам

Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1201
    Бездарното ръководство на европейският офис на компанията я закопа...Неведнъж съм го писал, че некадърни маркетолози и мениджъри могат да закопаят всяка една компания за 2-3 години.
    Ръководство - В Лондон
    R&D отдела е в Испания
    Завода е във Вроцлав, Полша
    Търговският център - в Австрия...
    все още няма прес релииз на европейският офис

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1202

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница


  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1203

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Нормална цена за телевизор Vestel.

  5. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #1204

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Нормална цена за телевизор Vestel.
    -само да попитам , ти Vestel за някаква "долна" фирма ли ги смяташ?Ако да - кажи друг производител дето е на ниво!?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1205

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Вестел имат и сравнително добри модели..но не се внасят у нас и са без софтуерна поддръжка.

    Ето подфоруми за телевизори на турските ни колеги - погледни колко обсъждат Vestel
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_284/tt.htm
    http://forum.shiftdelete.net/donanim...masi-sart.html
    http://www.kostebekforum.net/sinema-televizyon/
    http://seyirturk.com/forum/

    да напомня - тук обсъждаме телевизори Sharp
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-10-14 в 21:19.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #1206

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Виждам, че някой юзъри тук притежават от по-евтините 60" модели на Шарп LC-60LE652E и LC-60LE752E, може ли дадат някакви отзиви?
    Или изобщо ако някой има някакви впечатления, ще съм благодарен, ако ги сподели.
    Иска ми се нещо голямо за около 2000-2200 и тези модели ми изглеждат най-сносни за тези пари, но искам да чуя мнение.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1207

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Започнаха вече тестовете и на топ моделите на Шарп. При тях също има много слабо представяне на 3D.

    Sharp LC-60UD20
    hristoslav2 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #1208

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Здравейте,
    Oт известно време съм собственик на 39LE650 за кухненската част и честно да си призная бях малко учуден от представянето му в началото. Цветовете не бяха естествени, а някак много "напомпани" и това е във всички стандартни режими. Понеже в помещението има и друг телевизор в холната част (Samsung 48H6400) - сравнявайки с него бързо установих какво не е наред в white ballance-а на Шарпа. Дори си направих таблици за да мога да изчислявам. Прилагам ги директно - първо оригиналната настройка:
    Sharp 39LE650 Default.jpg
    ето променения:
    Sharp 39LE650 Optimized.jpg
    Сега гамата ми се струва много по натурална, но все пак е леко засилена за да може да се покрива по-голям зрителен ъгъл без да изпъква така любимият син цвят на Шарп ;-) Относно черното нямам забележки, не виждам да е неравномерно.
    Понеже този телевизор се позлва предимно като телевизор нямам задълбочени наблюдения върху екстрите му:
    - Веднага го закачих по кабел към интернет - ъпдейтна се, youtube върви но зарежда по-бавно спрямо самсунга.
    - Не ми намери всички DVB-C канали и трябваше да сканирам някой честоти ръчно.
    - В 3:00 часа през нощта май се включва да се ъпдейтва.
    - Малко объркващо беше това с подредбата на каналите но се справих както колегата по назад в темата беше писал.
    - В 3Д режим ми мига много, но така или иначе няма да го позлвам за това.
    - От външен диск не мога да плейвам нищо - директориите ги вижда но съдържанието - не - казва no entries. Иначе записва върху диск.
    - Що годе е удобно направено менюто.
    Още нещо - твърди се че имало някаква марка Vestel на която телевизорите и били като на Шарп - това прави ли Шарп скапана марка? Все едно е да кажем - шом има Шкода то значи че е VW са скапани автомобили?
    Този пост е редактиран от drianov; 25-10-14 в 11:51.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1209

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Моделът LE650 е производство и разработка на Vestel !
    Sharp и Vestel са сключили (OEM) договор за покупка на определено количество ТВ, което е ре-брандирано с логото на Sharp.
    Ти сериозно ли мислиш, че насищането на цветовете подобрява зрителният ъгъл ?
    В 3,00 часа телевизорът прави проверка за нови Тв. програми - пресканира и запаметява.
    За възпроизвеждането от USB, HDD трябва да се попитат собствениците на Neo, Crown, Finlux... Попитай на лични LUDIA и после пиши какво си постигнал.
    Виж профила: LUDIA - SetCombG.com Forums

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #1210

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    При гледане от около 45 градуса картината започва да синее прекалено, което за мен е неестествено. Точно заради това съм намалил синьото и засилил жълтото (червено и зелено) може би малко в повече - за да може при 45 градуса да се вижда нормално. Да обаче това води до повече жълто при директно гледане. Това съм имал в предвид като съм казал че "гамата е леко засилена". Просто исках да съм в полза на хората, на които няма да им хареса стандартната гама на този телевизор.
    За плейване на файлове който и да е телевизор не ме устройва защото не плейват iso-та и през мрежата. A DLNA е просто недоразумение...
    Без значение какъв е телевизора - Vestel или Sharp е направо без пари за цената, на която го взех.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1211

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Пич - откровено казано, си прецакал картината на телевизора си. От незнание...Върни му първоначалните настройки.
    1. VA матриците са известни именно с това синеене при гледане под ъгъл/ такова има и при някои типове IPS. Това е тяхна техническа характеристика.
    2. Телевизор се гледа фронтално!! Ако толкова много искаше да гледаш под голям ъгъл, да си беше взел плазмен или такъв с IPS-Pro матрица(Panasonic)
    3. Не знам с колко DLNA сървъра си имал работа, но стандартът бавно се развива - 1.1, 1.3...За iso си вземи външен медия плейър.

    П.С.
    Диаграмите които си качил горе - за да имаш добър баланс на бялото, линиите трябва да се припокриват - в една
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-10-14 в 17:21.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1212

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Самсунга да не би да е с по-широк ъгъл на виждане от Шарпа? Да беше вземал нещо с IPS, ако искаш да гледаш под ъгъл. Но както казва Христослав и той има кусур, даже още по-дразнеш - glow ефект, като го гледаш под ъгъл и диагонално, като от по-ниско е отвратително, става почти бяло. За да нямаш такава промяна в ъглите на екрана, независимо с каква матрица е, трябва да е на нивото на очите.
    muraveia одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #1213

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Пич - откровено казано, си прецакал картината на телевизора си. От незнание...Върни му първоначалните настройки.
    П.С.
    Диаграмите които си качил горе - за да имаш добър баланс на бялото, линиите трябва да се припокриват - в една
    Ти точно 39LE650 ли имаш? Калибрирал ли си го с колориметър? Какви са RGB стойностите които се получават след калибрация? Същите ли са като заводските нстройки, че ми препоръчаваш да върна първоначалните настройки?
    Аз не разполагам с колориметър и на "око" сравнявайки с другия ми телевизор (Самсунг 48H6400) и с телевизора, който смених с Шарпа (Самсунг 40А656), съм достигнал до положение в което гамите и на трите телевизора са доста сходни. Изгубил съм си стотици часове в гледане и сравняване и не претендирам, че съм докарал идеалния баланс на бялото, просто казвам че така е по реалистичен. Понеже се съмнявам да съм единственият на тази планета който не иска небето да изглежда лилаво розово, всички черни дрехи сини, всички лица като болни от анемия, реших да споделя труда си и изобщо нямам нужда от съвети какво да си купувам или откъде да гледам телевизия
    Според мен със заводския бял баланс картината синне и това не е ефект, а ДЕФЕКТ. Освен това и червеното е много. Сравнявам със самсунг, въпреки че те се славят със засилен зелен цвят при фабричната им калибрация, но пък картината им ми изглежда най-естествено.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1214

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Синее заради леко завишеното синъо в заводските настройки...но ти си го намалил прекалено много, освен това си пипал зеленото и червеното(които са били добре)...
    Заводските ти настройки, са по-добри от тези, които си направил, като си настройвал на око, на базата на образ от друг телевизор.
    А последното(горе) е върхът на глупостта - Погледни си диаграмите!! Пак ще ти го повторя - трите линии трябва да се слеят в една.

    Ето ти форум на калибратори - регистрирай се, качи двете си диаграми и поискай коментар
    Calibration Forums - Powered by vBulletin

    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%80%D0%B8.html

    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%BD%D0%B5.html

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #1215

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

    Ти на какъв телевизор ги пробва моите настройки за да твърдиш, че не са хубави Как така определяш на "око" от вида на линиите че няма да са хубави цветовете и че заводските били по хубави
    Линиите са от калибрационите настройки в сервизното меню, а не свалени с колориметър защото такъв нямам. Това, че линиите трябава да се слеят, е пълна глупост - ако беше така щяха да си ги слеят още в завода и дори нямаше смисъл да има настройка. Нали това е идеята на тези настройки да се коригира нелинейното цветопредаване на матрицата. Фабричните настойки са абсолютно линейна функция и на база най-високата стойност може да се сметнат междините. Ясно е че на са си загубили времето във фини настройки...
    Моля те да спреш да се държиш менторски и да ми даваш наставления - не съм молил за такива! Единствената ми умисъл беше да помогна на някой друг с такъв телевизор да гледа по реалистични цветове, настроени в слестствие на много часове гледане при директно сравняване с други телевизори от мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 81 от 85 ПърваПърва ... 31717980818283 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1678
    Последно: 12-04-24, 22:47
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 17:47
  3. Finlux телевизори
    От yovobg във форум Други телевизори
    Отговори: 587
    Последно: 10-01-21, 23:29
  4. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе