Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 84 от 348 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #1246

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Привет на всички съфорумци.
    Дойде време да се сменя пералнята и отново, ще разчитам на Вашата компетентна помощ и съвети. И аз, като "ем-ем" съм харесал няколко подобни модела и се колебая. На първо място не ми трябва инверторен мотор, заради мястото, където живея и честото спиране на тока и пиковите напрежения. Затова съм се спрял на следните модели:



    GORENJE W8624H, BOSCH WAQ 28461BY, SIEMENS WM 14E496, AEG L70470FL, ELECTROLUX EWP 31274 TW

    Важно за мен са здравината, енергиината ефективност, лесното обслужване. Изчетох доста информация по темата и тук във форума. Ценовият клас е до 899 лв. с ДДС. Блазни ме по-дългият гаранционен срок на електролукс-а, но нещата със здравината са условни. Посочил съм линкове на Технополис, но като изчистя модела, ще купя на най-добрата предложена цена от големите ритейли. Клоня към Siemens-a, Gorenje , AEG.

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/682600/P11100101/Peralnya-GORENJE-W8624H

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/682967/P11100101/Peralnya-BOSCH-WAQ-28461BY

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/684156/P11100101/Peralnya-SIEMENS-WM-14E496

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/687425/P11100101/Peralnya-AEG-L70470FL

    http://www.technopolis.bg/b2c/details/687394/P11100101/Peralnya-ELECTROLUX-EWP-31274-TW

    Очаквам собственици на моделите, марките и знаещите по темата да ми дадете подходящите съвети, за което благодаря












  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #1247

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Само да отбележа че Горение е с 5г. пълна гаранция /промоцията е до 30 септември/.Ходи и ги огледай наживо.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #1248

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    До "angelo", аз имам "BOSCH-WAQ-28461BY" от 2 месеца и нямам забележки. Аз я взех за 764лв, така че цената на която я продават в момента е необосновано висока.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #1249

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Само да отбележа че Горение е с 5г. пълна гаранция /промоцията е до 30 септември/.Ходи и ги огледай наживо.
    Благодаря за съвета, ще отида да ги видя на място. Интересно,че в БГ сайта на Gorenje не дават на перални 5 години гаранция а само 3. Вероятно правят удължени промоции за някои модели.

    Цитат Първоначално публикувано от kiroslavov
    До "angelo", аз имам "BOSCH-WAQ-28461BY" от 2 месеца и нямам забележки. Аз я взех за 764лв, така че цената на която я продават в момента е необосновано висока.
    И на мен ми допада, но се чудя дали да не взема и допълнителна гаранция? Някак си ми е по-комфортно и спокойно. За цената си прав, но ще намерим начин и за това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #1250

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да грешката е моя-става въпрос за хладилната техника.Все пак модела на Горение на който си се спрял е добър.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1251

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Ти махна ли транспортните болтове преди да я пуснеш? Три или четири дълги 15-20см винта на задния капак.
    Разбира се. Три са. малко по-къси. За повече информация това е някакъв паразитен шум на средни обороти на центрофугата. На по-високи изчезва. Абе... пералнята е чудесна! След първите няколко пранета съм мнооооого доволен от покупката. Нивелирана е от самото начало. И на 1000 и на 1200 оборота не мърда изобщо. Като казвам изобщо това е точно така. Не знам как разпределя прането преди това, но наистина го прави много добре.

    Анжело, Electrolux с Т след цифрите са с вътрешен филтър (полска сглобка, така ми казаха). За мен това е минус и се отказах от тях.
    Този пост е редактиран от Friend; 23-04-14 в 12:20.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    70
    #1252

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги, за тези Electrolux с вътрешен филтър-това недостатък ли е,защото всички други марки, а и по-скъпите на Electrolux са си с класическо разположение на филтъра.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1253

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vagabond Виж публикацията
    Колеги, за тези Electrolux с вътрешен филтър-това недостатък ли е,защото всички други марки, а и по-скъпите на Electrolux са си с класическо разположение на филтъра.
    За мен вътрешния филтър е по-неудобен. Капачки разни на барабана, пружини... Освен това ако точно между барабана и капачката на филтъра попадне я монета, я банел на сутиен...
    j90 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1254

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За мен има само 4-5 марки перални.
    LG,SAMSUNG,BOSCH,NEFF,SIEMENS и естествено MIELE.
    Всичко останало е свободни съчинения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1255

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Romford1 Виж публикацията
    За мен има само 4-5 марки перални.
    LG,SAMSUNG,BOSCH,NEFF,SIEMENS и естествено MIELE.
    Всичко останало е свободни съчинения.
    Защо?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1256

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И какво точно прави Самсунг в тази група!?.....
    Shmi и sevdo2000 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1257

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Romford1 Виж публикацията
    За мен има само 4-5 марки перални.
    LG,SAMSUNG,BOSCH,NEFF,SIEMENS и естествено MIELE.
    Всичко останало е свободни съчинения.
    Смехория.
    sevdo2000 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #1258

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!Изчетох почти цялата тема...И от прочетеното ми стана ясно,че всички перални на пазара са почти един "дол дренки".изключение прави класа на Миеле.Имам предвид,че финансовата граница от 500 до 800лв.В този ценови диапазон.Също така разбрах,че няма разлика почти от марката в този ценови диапазон.Стига да има възможно най-дълга гаранция.Така до тук добре.Налага ми се да сменям старото Индезит,на което днес му сменихме лагери и семеринги и така го рестартираме,но това няма да ми реши проблема.Тъй като може и нещо друго да излезе.На какво държа:
    1. Ценови 500- 800лв.
    2. Да има максимално ръчни насторйки(коригиане на темп ,продължителността на пране,силата центруфуга).
    3. Размера да е с дълбочина най-много 55 56см.
    4. Дали барабана да е от неръжд или другият модерен полимерен материал не мога да преценя.
    5. Да няма тъч бутони като Бош,защото ще се ползва от по-възрастни хора.Да е с по-адаптивно меню.
    п.с Бях се насочил към Аристон.Но от прочетеното бягам далеч.В технополис продават Панасоник и ми направи впечатление,че е качествена изработката.не хлопа вратата,стегната е и няма тъч бутони.
    Да попитам дали само в Технополис има оферти ЕКО(Връщане на стара - взимане на нова).Тъй като мисля Индезита да го разкарам.Сега има Канди на такава оферта,но казвате,че е шумна.За самсунг чета ,че били от по-качествени материали.Но така пишат по брошурите си.И не мога да кажа,че вярвам на 100%.Знам,че ако отида да питам в магазина ще ми кажат,че е много добра.като цяло там промотират марки ,които им ги зададат като таргет и те наблягат на това.Ясно е,че всеки се бори за хляба.Ще се радвам на максимално много мнения,за да стесня избора .Благодаря !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1259

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    След 13 години опит в ремонта на тази техника,няма как да не знам кое е най доброто.
    Колкото до това какво прави Самсунг в списъка,мога да кажа ,че след толкова години имам само една или две изгорели и непоправими платки ,всичко останало е с минимални проблеми отсраняеми срещу 2-3 лева.
    Електрониката на Индезит,Аристон,Хотпйнт,Електролукс,Зануси и АЕГ е под всякаква критика,имам пълни кашони с такива платки.
    затова съветвам който иска да си купува ,да избира или нещо от 800 лева нагоре или да взима Беко за 400-500 .
    Естествено това е само съвет

    - - - - - - - - - -

    Не знам само от позицията на какъв ,ESPACE,се изказа ,че това което съм написал е смехория.
    Този пост е редактиран от Romford1; 26-04-14 в 17:30.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #1260

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    До тук добре 1 + за Самсунг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе