Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 101 от 348 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #1501

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от georgibozhinov Виж публикацията
    Здравейте, търся си пралня каква изненада. В "техно-тата" ми казват за AEG и Electrox, че са с капсоловани барабани и смяна на лагер в повечето случаи се заменя с покупка на нова пералня. Не ме съдете. Казвам, каквото ми казват. Горещо ми препоръчаха LG F12B9QD произведена в Полша. Не можаха да ме обедят много. Ходих до интерсервиз Узунов. Там ми предложиха Пералня Sharp Business ES-FB7144A2, но нещо шарп-пералня...
    По-назад имаше съвет, който общи линиии гласеше, ако ще е ЛГ да е корейско.

    П.П. Благодаря на всички, които ми отговориха. Накарахте ме да не избързвам съм смяната. Като четох и другите коментари се убедих, че на хората от и около моето семейство явно и върви с перални. Още повече, снощи се загледах в Иберната и като външен вид и дизайн въобще не приличана уред на 18 години - даже пластмасите са още бели като на нов уред и пестеливо използваните цветове по панела се пасват идеално на плота и шкафовете.

    Успешни покупки на всички!
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #1502

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нова дилема. Спрях се вече на Gorenje като марка но отново има дилеми за самия модел.

    Вариант 1 (по препоръка от тук) : W 7223 | Gorenje | Свободностоящи с предно зареждане | Електроуреди от Technoarena.bg 0
    Вариант 2 по мое разглеждане : W 7523 | Gorenje | Свободностоящи с предно зареждане | Електроуреди от Technoarena.bg 0

    на горния модел не видях да има отложен старт което смятах че би трябвало вече всички да го имат като незначителна екстра.

    Сайта на на който са линковете го има в официалния сайт на горене като партньор така че по принцип не ме плаши. Ако имате някакви впечатления кажете
    Разглеждах моделите които са 6*** които съответно събират по малко пране (което не ме тревожи) но незнайно защо всички са направени плитки което не ми допада
    Този пост е редактиран от LameHelper; 23-01-15 в 12:45.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #1503

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здрвей,
    Скоро купих тази: Gorenje W6523S поради проблем с мястото...
    Имах притеснение за обема, но въпреки че е 6кг. събира доволно количество пране. Нямах база за сравнение тъй като старият Индезит на 20+ години, никъде не беше упоменато колко килограма се води! Но явно пералните от онова време не са били повече от 5-6кг.
    Та за Gorenje-то, барабана е плитък но диаметъра е голям.
    Имаме 2 деца и се пере често (поне пералня на ден) и жената е доволна!
    Като екстри съм доволен от пералнята, има възможност за регулиране на оборотите и температурата с добра стъпка (което липсва при LG например!).
    Като шум, може и да е малко по-шумна от старата обаче... предполагам е от управлението на мотора специфичното жужене което го нямаше при старата.
    Центрофугата е много умна и ми изкара нервите вднъж... 2 часа си правих експерименти с една голяма хавлиена кърпа, детско якенце и още нещо... не иска и не иска да ги завърти на центрофугата! Клати ги напред-назад да ги балансира и не се получава и остават без центрофуга, дори и на ниски обороти... Оказа се че хавлията бърка работата. Старата, може и да подскочи няколко пъти но ги завърта и няма не искам!:D Тук, ако реши, остават без центрофуга... Вадиш после някой неща и пускаш отделно центрофуга. Но това предполагам важи за всички нови перални...
    Друго - Голяма разлика в качеството на изпиране! Вече съм твърдо за смяна на пералнята след 10-15 години служба и твърдо против 2-та употреба!
    Като разглобих старата и видях какви налепи, отлагания и гадости има по маркучи и детайли... ужас.
    Тази има някаква програма за стерилизация на 95 градуса, смятам да я ползваме веднъж в месеца! Само да не ми размекне пластмасофият сифон за мръсната вода!
    При монтажа ме изнервиха крачетата за нивелиране! Направили са ги да могат да се въртят само с някакъв плосък гаечен ключ! С обикновен гаечен не става! Подходих с подлагане на подложки, тъй като не намерих подходящ ключ!
    Успех при избора!

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    1
    #1504

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, налага се да сменя пералня Ariston Margherita след близо 18 години пране. Избрал съм модел на GORENJE W 9865 E Перална машина свободностояща W9865E - Gorenje, искам да пoпитам да ли си заслужава като марка и модел или да търся друг производител от сорта на Bosch, AEG, Electrolux. Благодаря. Приятен ден.
    Този пост е редактиран от Радослав Атанасов; 23-01-15 в 15:14.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1505

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Евтините модели на всички брандове наистина имат неразглобями модели.
    При избор на пералня това трябва да бъде най-важният критерий.
    Смяна на лагери и семеринг, а това са материали струващи в рамките на 20лв. при неразглобяемите модели е свъзвана с прерязване на казана и последващо съединяване, което пък е конструктивно непредвидено и често води до промяна на разстоянието от ръба на барабана до ваната.Подобен ремонт е трудоемък и недотам надежден.
    Старателно отбягвайте подобни машини, за да не се виждате в приключения.Особено ако пластмасата им е мека.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1506

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    @badr - А как да разберем дали са със сменяеми лагери - засега съм се спрял на едно Gorenje (http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...GORENJE-W8624H), което е средния клас на Gorenje, но гледам и едно aeg (http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-AEG-L64740VFL) и един bosh (http://www.technopolis.bg/b2c/detail...SCH-WAT28460BY), които са съответно ниския клас на марките, консултантите едва ли знаят дали са разглобяеми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1507

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ето това вече е проблем и то сериозен.Моделите пристигат в сервизите поне с 1-2г закъснение.Мога ли да знам на модел произведен тази година дали е с нерaзглобяем казан.Ако се отвори горния капак тогава може да се види.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1508

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    да рапортувам - купих BOSCH WAT28460BY (с допълнителната гаранция). Може би не най-добрия избор, бях тръгнал за GORENJE W8624H, но не ми хареса на външен вид (ужасни пластмаси, бутоните се клатят, не изглежда като за "Линия Advanced"). Хвалеха ми един electrolux и му се зачудих (имаше пара като екстра), но в крайна сметка реших да заложа на турското . Ще споделя позитивните впечатления като дойде, а негативните да се надяваме да са след 5+ години. Успех на търсещите, а знаещите, да споделят повече.
    Този пост е редактиран от ivanpet; 26-01-15 в 23:25.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #1509

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Здравейте на всички разбирачи.

    Нова дилема. Спрях се вече на Gorenje като марка но отново има дилеми за самия модел.

    Вариант 1 (по препоръка от тук) : W 7223 | Gorenje | Свободностоящи с предно зареждане | Електроуреди от Technoarena.bg 0
    Вариант 2 по мое разглеждане : W 7523 | Gorenje | Свободностоящи с предно зареждане | Електроуреди от Technoarena.bg 0

    на горния модел не видях да има отложен старт което смятах че би трябвало вече всички да го имат като незначителна екстра.

    Сайта на на който са линковете го има в официалния сайт на горене като партньор така че по принцип не ме плаши. Ако имате някакви впечатления кажете
    Разглеждах моделите които са 6*** които съответно събират по малко пране (което не ме тревожи) но незнайно защо всички са направени плитки което не ми допада
    Някой с отговор на дилемата коя от двете,че смятам да поръчвам вече ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #1510

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Ето това вече е проблем и то сериозен.Моделите пристигат в сервизите поне с 1-2г закъснение.Мога ли да знам на модел произведен тази година дали е с нерaзглобяем казан.Ако се отвори горния капак тогава може да се види.
    Или вярваме на търговския конслутант или ако може да отворим горния капак... Истината е някъде там. Аз лично в момента няма да мога да отделя пари за стъбилна пералня, затова ще взема нещо с голяма гаранция и в по-хубави времена ще се купи нещо по-хубаво. Праха пере дрехуте ни. Другото е удобство и комфорт (обороти,шум, отножен старт) Дрехите се сменят много по-бързо от скъсване, умаляване и т.н. от колкото да се сменят от прекалено много изпиране. Лично мое мнение

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1511

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Ето това вече е проблем и то сериозен.Моделите пристигат в сервизите поне с 1-2г закъснение.Мога ли да знам на модел произведен тази година дали е с нерaзглобяем казан.Ако се отвори горния капак тогава може да се види.
    Може да се погледне и от долу. Стига разбира се, консултанта в магазина, да се съгласи да наведе пералнята назад и да я задържи в това положение, докато клиента на колене и лакти я разгледа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #1512

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. Какво ви е мнението за тази пералня - indesit IWSE51051CECO . Дали е от разглобяемите и съща така как е с шума?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1513

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не се вторачвайте в това дали казана на пералнята е разглобяем.Така или иначе в процеса по планираното остаряване и икономията на материали се грижат цели проектантски отдели и няма да надхитрите дявола.Взимайте машини с най голяма гаранция и след като мине палете свещичка за късмет всяка година.
    mirandi одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    54
    #1514

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    90% от пералните са капсуловани, особено в ниския и средния ценови сегмент.
    При избор на пералня, за да не остават неприятни впечатления трябва да се има предвид следното:
    Развоя на една пералня започва от проучване на целевия пазар. Тоест - прави се анкета с представители на целевия пазар (достатъчно на брой, за да е представително изследването) и на база на това се планират възможностите и живота на пералнята.
    Например - средно европейско семейство - 4 членно. Пералнята се ползва 2 пъти седмично. Има европейско изискване за 7 години минимален живот на бялата техника. От тук вече е математика. 2 пускания по 52 пъти по 7 = 728 цикъла. Закръглява се на горе - примерно 1000 цикъла и при проектирането се избират материали, които да издържат толкова.
    И сега си представяме, че такава пералня се купува от семейство с 5 деца, която се пуска 2 пъти на ден.... ясно, че ресурса на тази пералня ще замине за година и половина.
    В тази връзка един съвет към ползвателите - ако си знаете, че пералнята ще е натоварена, по-добре вземете по-висок ценови клас и с по-дълга гаранция.
    Калкулациите по-горе са примерни и нямат претенции за абсолютна точност.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #1515

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всички ли съвременни перални - например тези с капацитет от 1-8 кг си дозират водата и времетраенето на прането съобразно това с колко кг са заредени?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе