Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 105 от 348 ПърваПърва ... 5595103104105106107115155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #1561

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, след дълго четене по форумите успях да попадна на това http://www.lg.com/bg/peralni-mashini...specifications ,
    като в момента е на промоция. Бихте ли споделили вашите мнения относно тази пералня или евентуално да ме насочите към друг продукт с тези характеристики, в този ценови диапазон.
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от tianos; 07-04-15 в 13:04.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #1562

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ползвам точно този модел от 2013 година.Пералнята е супер безшумна,и супер добре изпира.Пазарувай смело.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    1
    #1563

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Ползвам пералня AEG 41235 ELECTRONIC с горно отваряне, втора употреба. Нямам никакви инструкции, за това моля за помощ. При стартиране на програма започна да налива вода, след няколко секунди се чу пукане и всичко приключи. Индикаторите си светят за нормален режим на работа. Разглобих програматора. След като я пуснах отново интикаторите пак светят за нормален режим, няма наливане на вода и след няколко минути изписва грешка Е04

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #1564

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Попрегледах темата и наблегнах на последните 20-тина страници. Ориентирал съм се към Siemens WM14T440BY илиBOSCH WAT 28460 BYза ~900лв.
    Има ли нещо по-добро в диапазона 800-1000лв и нормално ли е да дам хилядарка за турска пералня?

    Също ми е чудно .... едно
    GORENJE W 7523 струва 570лв. и би ми свършило идеална работа, тъй като не държа на екстри, отложени стартове и т.н....просто искам по-качествена машина. (ще си пере майка ми с нея - на 2-3 от програмите веднъж/два пъти в седмицата и това е). Струва ли си да икономисвам и ако е така правилен ли е избора ми?
    Та... реално разликата от 550 до 900 само в екстрите ли е или и качеството е на нужното ниво?

    Поздрави, Иван!

    Този пост е редактиран от vanio; 12-05-15 в 13:28.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    32
    #1565

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Харесал съм си следните перални: Hotpoint-Ariston WMG823B EU, Whirlpool FSCR70414, Gorenje W7443L и Gorenje W7523. Коя според вас си заслужава повече и бихте ли препоръчали други перални до към 700 лв.?
    Искам да попитам за: Hotpoint-Ariston WMG823B EU и Whirlpool FSCR70414 - имат ли външен филтър или са от тези които са в барабана, тъй като на снимките не се вижда капак отпред някъде долу? И дали някой може да каже дали посочените Уърпул и Горение имат кратка програма и колко минути трае, че рових къде ли не и никъде не намерих информация?

    Поздрави
    Този пост е редактиран от valtera; 26-05-15 в 10:17.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #1566

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vanio Виж публикацията
    Попрегледах темата и наблегнах на последните 20-тина страници. Ориентирал съм се към Siemens WM14T440BY илиBOSCH WAT 28460 BYза ~900лв.
    Има ли нещо по-добро в диапазона 800-1000лв и нормално ли е да дам хилядарка за турска пералня?

    Също ми е чудно .... едно
    GORENJE W 7523 струва 570лв. и би ми свършило идеална работа, тъй като не държа на екстри, отложени стартове и т.н....просто искам по-качествена машина. (ще си пере майка ми с нея - на 2-3 от програмите веднъж/два пъти в седмицата и това е). Струва ли си да икономисвам и ако е така правилен ли е избора ми?
    Та... реално разликата от 550 до 900 само в екстрите ли е или и качеството е на нужното ниво?

    Поздрави, Иван!

    Купих си GORENJE 6623/S, словенска е!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    32
    #1567

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vanio Виж публикацията
    Купих си GORENJE 6623/S, словенска е!
    Колко време е най-кратката програма и тъй като гледам че е слим модела, не е ли много къс барабана? Какви са ви първите впечатления - тиха ли е (тъй като май не е с инверторен мотор) и други?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1568

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    11 годишното ми Горене се предаде изпуши и си очерни една от платките. И да може да се оправи предпочитам да взема нова машина.
    Изискванията са да покрива възможностите на бившата.
    Обороти 1600 или повече, че още не сме се докарали до сушилня.
    Килограми пране 8-9.
    Отложен старт.
    удължаване скъсяване на програма.
    Общо взето това бяха нещата които позлвахме на изгорялата.

    Това в което съм се огледал понеже до сега позлваме предимно уреди на тези марки за сега е:
    Горене W9865E около 1000лв
    Бош WAW32540EU около 1500лв.

    Познатите ме съветват да стоя далеч от Горенето нещо се чупели много напоследък, не били като старите.
    Какво бихте ме посъветвали?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1569

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Погледни и PANASONIC NA-168VG4WGN


  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1570

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    След още няколко негативни мнения за Горене то отпадна.
    Финално взех Бош но до 1400 оборота Serie | 8 Logixx WAW28560EU - на цена 1300лв

    в магазина продавача специално похвали надписа "made in Germany" на предния панел.

    Реалността обаче е че след разпакетирането вкъщи подобно нещо не пише на пералнята. Може и наистина да е произведена в немско но дори и отзад не намерих подобен надпис.
    Другото което ме притеснява повече е, че пералня за толкова пари не идва с маркуч с Аквастоп а със съвсем обикновен и опсание в инструкцията как след всяко пране трябва да си спирам водата от крана. Боже в пералнята има сигурно цяла операционна система като гледам как бавно пали (буутва) а им се е посвидяло на пералня от високите им серии да сложат защита от протичане на маркуча.

    Старото Горене има един пластмасов тутмак с който завъшва маркуча на чистата вода което предполагам е аквастоп-а, мога ли да го ползвам него ? Според упътването не ама ако на пералня за 1.3К седна и почна всеки ден да и въртя кранчто на водата ще имат да вземат. По-скоро ще си застраховам къщата за наводнение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #1571

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ти сигурен ли си в това, което пишеш? Прочтели си упътването, ама детайлно и бавно?
    И не предполагай, а провери какво е "пластмасов тутмак" на Gorenje-то! По-вероятно е да е филтър за входящата вода.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1572

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения



    Ето аквастоп маркуч, той си е с букса и винаги има знака за високо напрежение... моя Панасоник от подписа има.. както и всяка миялна.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1573

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията

    Ето аквастоп маркуч, той си е с букса и винаги има знака за високо напрежение... моя Панасоник от подписа има.. както и всяка миялна.
    Добре ако трябва да има кабел - не Горенето кабел няма. Значи най-вероятно е нещо мханично може и филтър да е. И наистина съдомиялната има жица.
    Това обаче не оправдава произдоителя, че не е сложил аквастоп.

    Да в упътването пише, че аквастопа както и обикновения маркуч е "само за определени модели". Мизерници.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #1574

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Добре ако трябва да има кабел - не Горенето кабел няма. Значи най-вероятно е нещо мханично може и филтър да е. И наистина съдомиялната има жица.
    Това обаче не оправдава произдоителя, че не е сложил аквастоп.

    Да в упътването пише, че аквастопа както и обикновения маркуч е "само за определени модели". Мизерници.
    Този модел няма "Аквастоп". Има "Многостепенна водна защита". За консултатнта, може би е едно и също.

    За справка: Продукти - Пране и сушене - Перални машини - WAW28560EU

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #1575

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това е редовния номер и предполагам пералнята е закупена от технополис не забравяй, че според закона за защита на потребителите можеш да върнеш въпросния уред в 7 дневен срок особено при несъответствие с предлаганото в магазина.
    Другото което е аквастопа жиците са скрити вътре в тази издутата част която колегата е показал и е вързан директно за електрониката на пералнята и когато няма ток до нея т.е. не е включена вода не може да потече по маркуча.
    Имам бош само, че втора употреба вече от няколко месеца и мога да кажа, че за модел 2008 година както е по лепенката отзад която удостоверява и, че уреда е внос от Германия има доста благинки които чак в новите модели на АЕГ и подобни се появяват.
    Говориме за Аквастопа, Джет система, Откриване на петна, Отложен старт, 1400 оборота кратка програма и т.н. и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе