Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 17 от 113 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #241

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Сигурно е направено за икономия, бързо нагряване и ъплътняване на мястото. Когато е 1 балон, диаметърът става много голям. Ако се облече в квадрат става още по-голям. Предполагам единия се нагрява с 1kW, а другия с 1.5kW.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #242

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Голям,малък...тоя балан трябва да се облече в изолация!А като гледам тия сантиметри,просто се чудя колко е изолацията!?Това ме възпря да купя такъв!Е,ако имаше някъде срез да го видя...Но ,това е само мое мнение и не почива на никакви информации!Може пък и да са добри!?...

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #243

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Може да сметнеш реалния обем на 80л в 2 цилиндъра по 40л и да си представиш долу горе изолацията. 80л Елдом с 1 балон е 97/38.5см. Мисля, че долу горе съвпадат - даже на тоя ще е по-дебела. Предполагам правоълълникът е запълнен с изолация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #244

    бойлер едеса

    Бойлер Едеса 150 литра, фланец със 6 болта,2 нагревателя по 900 вата,нагревателите сухи ли са?
    Питам, защото трябва да сменям единия(прекъснал е).
    Благодаря предварително само за ПОЛЕЗНИТЕ отговори!
    Този пост е редактиран от avenger; 23-02-14 в 12:33.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #245

    Отговор: бойлер едеса

    защо ми премести поста бе пич?
    кво те бъркаше
    ток ли плащаш,що ли?
    тука никой няма да го прочете

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #246

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, имам хоризонтален бойлер Елдом , модел 72265XL 80 L. Някой има ли идея как да проверя най-лесно дали тръбата за топлата вода, която е вътре, не се е разпаднала в края? И дали не взима вода от по-ниско вече...
    Благодаря

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #247

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от OvivO Виж публикацията
    Здравейте, имам хоризонтален бойлер Елдом , модел 72265XL 80 L. Някой има ли идея как да проверя най-лесно дали тръбата за топлата вода, която е вътре, не се е разпаднала в края? И дали не взима вода от по-ниско вече...
    Благодаря
    При бойлер като вашия, това не е особен проблем. Ако беше вертикаен, можеше да изпитвате известна тревога.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #248

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Защото по принцип свършва бързо ли? Все пак, ако тръбата се е поразпаднала в края, ще свършва още по-бързо...
    Идеи как може да се провери?

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #249

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Единственият начин е чрез разглобяване, друг вариянт няма!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    25
    #250

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте искам да попитам този бойлер заслужава ли си сега съм с поточен но ми омръзна да се къпя със хладка вода Бойлер 120 л, 3 kW, емайлиран | Елдом

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #251

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    ДА, разбира се, съобразяването с наличното пространство за монтаж и нуждите на живеещите ще даде още по-голяма удовлетвореност от избора/покупката. Загрява за по-малко от 1 час, а може и по-бързо. Разбира се зависи колко е Т°С на водата вътре или на входящата вода. Препоръчвам избор на модел с по-добра изолация, и електронно управление /възможност за програмиране за нощна енергия!/. Имам 80 л хоризонтален и 120 л вертикален като този, но със серпентина. Много съм доволен, като изключим наченките на ръжда по външния кожух /където има наранявания, иначе боята е ОК/ и тръбите за захранване на водосъдържателя.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    1
    #252

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Вече става 1 година използвам бойлер Eldom и съм много доволен от него, има 100 л. капацитет,бързо загряващ нагревател, неръждаем, температурен индикатор също така и енергоспестяващ. Аз го закупих от: http://technika.bg/product/13359/boy...erazhdaem.html

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    20
    #253

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, на бързо и аз да споделя за днешната ми покупка. След доста подробното прочитане на темите във форума и след обиколка на почти всички възможни хипермаркети се сдобих с бойлер Елдом Инвест със сух нагревател - Бойлер 80 л, 2х1000 W, сух нагревател, малък диаметър | Елдом Еврика Взех го от Бриколажа на промоция - 209 лв., като стандартната му цена във фирмения магазин на Елдом е 229 лв. Бях тръгнал да взимам стандартен Елдом с нормален нагревател 3 kW от Алати на промо цена от 199 лв. - Бойлер 80 л, 3 kW, емайлиран, с аноден тестер | Елдом, ама оня със сухия нагревател надделя. Може би единствения му недостатък е че е 2kW и по бавно загрява водата от стария, който получи пробойна, голяма почти колкото на Титаник, но пък служеше на семейството цели 12 години без никакви проблеми. Мисля че само 2 пъти сме му чистели котления камък и естествено сме му сменяли уплътнението на фланеца. Беше марка Diplomat (от онези дето ги правеха Елдом на времето), дори му стоеше все още цената лепната на корпуса - 159 лв. Така че реших отново да се доверя на варненското качество. В Баумакс-а имаше някакъв Ariston Pro R 80 V 3K на промоция - 199 лв и на етикета пишеше Made in Italy, ама мен лично малко ме усъмни оригиналния му произход. До него имаше един Bosch произведен в Египет на 249 лв., ама бюджета ми беше 200 лв. и не знам дали сега няма да съжалявам. Но каквото, такова взех го вече. Аз като цяло съм доволен от Елдомците.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    8
    #254

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Реших да заменя 6 годишния ми бойлер Теси с нов.Избрах Елдом 80л,модел 72268.На няколко дни е.Ужас!!!Въобще не запазва топлата вода.Един човек,преко сили се къпе.Ако сутринта измиеш чинии,следобяд вече няма вода.Ще трябва да се обърна към сервиз,но най-вероятно ще кажат,че всичко му е наред.Старият направо си беше супер пред този.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    2
    #255

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Вече трета година ползвам бойлер на Елдом. Неръждаем, 80 литра. Не помня колко пари беше, но съм доволен. Но понеже при нас водата е твърда съм сложил такъв омекотител. Свързан е към бойлера и пералнята. При родителите ми бойлера е същия. На 6 или 7 години е. На него преди година може би му сменях една пластмасова тръба, която е за топлата вода. Беше се стопила. Според мен тази тръба им е слабо място на елдомските бойлери. Не мога да си обясня защо трябва да е пластмасова. Ако трябва да купувам пак бойлер.. ще е Елдом.
    DSCN6020.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 113 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе