Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 203

Защита от токов удар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #91

    Отговор: Защита от токов удар

    На повечето UPS, с изключение на "On-Line" мисля, изходния сигнал не е синусоида (когато са на батерия). Според мен това означава че не са подходящи за устройства с трансформатори. Т.е. рисийвъри, усилватели, климатици и др. подобни. Компютъра и ТВ-тата са с импулсни захранвания - за тях не би трябвало да има проблем.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #92

    Отговор: Защита от токов удар

    Да разбирам, че просто ще вкарват смущения в звука, когато са на батерии, или може да навредят по някакъв начин на receiver-a?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #93

    Отговор: Защита от токов удар

    Могат да навредят на устройствата с бобини, каквото представлява и трансформатора, защото процесите (тока) които протичат в тях са различни от тези при синусоида.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #94

    Отговор: Защита от токов удар

    Хммм, това не звучи добре. Забелязвам в техническите данни и на двата модела, че пише "Stepped approximation to a sinewave", т.е. ... може би нещата не са чак толкова зле?

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #95

    Отговор: Защита от токов удар

    Колкото е по-близо да синусоида толкова по-добре. Ако имаш начин да го видиш с осцилоскоп под товар (примерно една крушка 100W) най-добре.
    Аз имам един APC Back-Up UPS 500 ...или 600 (не помня добре в момента) но в неговите документи изрично пише че изхода е трионообразно а не синусоидално напрежение. НА него примерно като включа компютър с със захранване което има Activ PFC (power factor control) - като мине на батерия и захранването почва да бръмчи странно... но работи, поне засега С Passive PFC няма такъв проблем.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #96

    Отговор: Защита от токов удар

    За съжаление нямам осцилоскоп, нямам и познанията за да го използвам.
    Забелязвам, че APC имат цяла продуктова линия за AV Power conditioners, като много от тях също са "Stepped approximation to a sinewave". Например този: Buy APC AV Black J Type 1kVA Power Conditioner with Battery Backup 120V Retail - Technical Specifications and Information | APC

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #97

    Отговор: Защита от токов удар

    Този е за американския стандарт, няма да ти свърши работа.

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #98

    Отговор: Защита от токов удар

    Давам го просто като пример, че подава същото напрежение. Въобще не се замислям за подобно нещо, виж му цената само. Пък и идеята е да свържа и компютъра.

    edit: Поръчах АPC Back-UPS 650VA, AVR,Schuko outlets, пък каквото сабя покаже.
    Този пост е редактиран от Shmi; 25-07-14 в 10:37.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #99

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте колеги. Наскоро от бурите ми гръмна доста техника, та търся защита. Всичко прочетено тук обаче не ми върши работа. Трябва ми тип разклонител, поне три гнезда, но да има изходи за защита по ЛАН, Антенена и ако може и още един за сателит. Ще защитавам смарт телевизор с антенен и сателитен входове, лан и ДВР записващо устройство за камери с лан също. Гледам има такива, но или са без коаксиал и с лан или с коаксиал но без лан. А ми трябва да е ако може с два коаксиала - Лан Антена и Сателит. И ако се вместя в бюджет до около 60лв, ще е супер.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #100

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Здравейте колеги. Наскоро от бурите ми гръмна доста техника, та търся защита. Всичко прочетено тук обаче не ми върши работа. Трябва ми тип разклонител, поне три гнезда, но да има изходи за защита по ЛАН, Антенена и ако може и още един за сателит. Ще защитавам смарт телевизор с антенен и сателитен входове, лан и ДВР записващо устройство за камери с лан също. Гледам има такива, но или са без коаксиал и с лан или с коаксиал но без лан. А ми трябва да е ако може с два коаксиала - Лан Антена и Сателит. И ако се вместя в бюджет до около 60лв, ще е супер.
    Твоята работа няма да стане ... с 60лв.

    Разгледай защитите на тази фирма - българска е, но лично ги ползвам от доста години и няма проблеми. А и точно тази година в къщата на майка ми единствено уредите вързани на такъв разклонител оцеляха.....
    SONO | SURGE PROTECTOR

    За DVR и камерите ти трябват по 2 протектора на кабел - един от страната на камерата да защитава камерата и един от страната на DVR за да защитава него. На захранването отделно.
    Такова комбинирано устройство каквото ти търсиш няма да намериш, още повече на такава цена. Сигурността не е евтино нещо!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #101

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Могат да навредят на устройствата с бобини, каквото представлява и трансформатора, защото процесите (тока) които протичат в тях са различни от тези при синусоида.
    Този става ли?
    Обзор ИБП MGE Ellipse ASR 600


    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Здравейте колеги. Наскоро от бурите ми гръмна доста техника, та търся защита. Всичко прочетено тук обаче не ми върши работа. Трябва ми тип разклонител, поне три гнезда, но да има изходи за защита по ЛАН, Антенена и ако може и още един за сателит. Ще защитавам смарт телевизор с антенен и сателитен входове, лан и ДВР записващо устройство за камери с лан също. Гледам има такива, но или са без коаксиал и с лан или с коаксиал но без лан. А ми трябва да е ако може с два коаксиала - Лан Антена и Сателит. И ако се вместя в бюджет до около 60лв, ще е супер.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...DE2M-GRY-7P-2M
    7-fach SurgeMaster® mit Netzwerkschutz (RJ45) – 2m Kabel
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...F9S524DE2M-5GN.

    Philips Защита от пренапрежение+разклонители. Аксесоари

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #102

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Този става ли?
    Обзор ИБП MGE Ellipse ASR 600
    Както сам виждаш от линка изходния му сигнал е далеч от що годе добра синусоида - аз не бих го препоръчал.
    Ако ще защитавам Hi-Fi техника (разбирай с много трансформатори и бобини - там не се използват импулсни захранвания) бих сложил нещо от тази серия (този е най-слабия):
    https://www.apc.com/products/resourc...ku=SURT1000XLI

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #103

    Отговор: Защита от токов удар

    Този изходен сигнал е само, когато черпи ток от батерията, нали така? Т.е. в случай, че няма прекъсване на захранването, то е все едно не ползвам UPS?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #104

    Отговор: Защита от токов удар

    Благодарности! Ще комбинирам явно със защитите на Филипс, където има такъв с два вход/изход коаксиал и RJ45 за лан също два. За камерите ще ползвам от тия българските на SONO, който посочи колегата Pat . Малко над 100лв излиза общо, но така ще защитя почти всичко. Иначе Филипс за тоя - SPN8040/10 Philips Филтър за защита от пренапрежение SPN8040 Домашни развлечения, 10 гнезда - Philips Support дават гаранция от 300 000 Евра, ако ви изгори уред свързан с него, както и доживотна такава за уредите ви. Много силно аргументирано разбира се.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-07-14 в 23:42.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #105

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Този изходен сигнал е само, когато черпи ток от батерията, нали така? Т.е. в случай, че няма прекъсване на захранването, то е все едно не ползвам UPS?
    Да. НО с уточнението, че всички On-Line UPS-и правят двойно конвертиране - от променливо напрежение в постоянно и след това това конвертираното в изходно синусоидално напрежение с необходимите параметри. При тях няма превключвания и изходното напрежение е почти винаги с постоянни параметри независимо от входното.
    При всички останали "накъдрената синусоида" (ако е синусоида) е само когато са на батерии. Иначе на изхода се подава мрежовото напрежение докато не излезе от установените граници.

    Казано накратко, за защита от светкавици на техника с трансформаторно захранване е по-добре един качествен разклонител със защита, отколкото евтин UPS.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита от токов удар?
    От svetlik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 69
    Последно: 27-12-17, 20:52
  2. защита от токов удар при бойлер
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-08, 12:52
  3. Токов удар при LCD!Последици!!!
    От tonito1912 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-07, 10:02
  4. Защита на климатика от токов удар?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-06, 23:36
  5. eMule + Токов удар = 2 Gb download на вятъра...
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-03, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе