Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 203

Защита от токов удар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #106

    Отговор: Защита от токов удар

    Моля за помощ за избор на Ups и дали въобще ще ми свърши работа едно такова устройство,от което признавам си нищичко не отбирам.Събрах доста техника,която сумарно надхвърли 10000 лв. и доста ме притеснява да не я загубя заради токов удар или светкавица .Отношението ми към защита на техниката ми до този момент е абсолютно несериозно.Навързал съм всичко от подписа си към 2 разклонителя (български SOHO).Проблема ми е,че разполагам само с един контакт на стената.Има ли смисъл закупуването на ups при положение,че искам да го ползвам както за компютър,така и за лампов усилвател , ресиивър ,ТВ и ДАК или да си стоя с бг разклонителите, или да закупя някакви по-скъпи такива.Насочил съм се към това Eaton onduleur protection Station 800VA 8 prises - Achat / Vente ONDULEUR Eaton Protection Station 800 - Cdiscount като реално не ме интересува толкова дали ще изкарва на батерия -10,20,30 или повече минути.Изчетох темата и разбрах ,че UPS евентуално би скапал до някаква степен звука от системата ми,което за мен е неприемливо обаче .Все пак идеята е да си предпазя техниката доколкото това е възможно.Бюджета е около 250-300лв.Благодаря ви
    Този пост е редактиран от martosblack; 24-10-14 в 13:48.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #107

    Отговор: Защита от токов удар

    За 300 лв бих си взел това Powerwalker VI 1000PSW UPS аварийно захранване - POWER-UPS-Vi1000PSW - - от
    Включваш го след едно от SONO-тата и си решаваш проблема...

    Обърни внимание на това - истински синусоидална форма на изходящото напрежение

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #108

    Отговор: Защита от токов удар

    Много ти благодаря ,
    glowndark Щом смяташ,че ще свърши работа ще го закупя п.п. ааа и все пак да попитам фирмата EATON има ли аналог на това,което си ми постнал,защото мога да използвам много голяма отстъпка там.Но ако това е ок ,ще го купя него.
    Този пост е редактиран от martosblack; 24-10-14 в 15:08.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #109

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    Много ти благодаря ,
    glowndark Щом смяташ,че ще свърши работа ще го закупя п.п. ааа и все пак да попитам фирмата EATON има ли аналог на това,което си ми постнал,защото мога да използвам много голяма отстъпка там.Но ако това е ок ,ще го купя него.
    Не съм запознат с продуктите на EATON, и не ги ползвам. Наблюденията ми са върху Aiptek и Fortron...

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #110

    Отговор: Защита от токов удар

    Благодарско още веднъж Явно ще е Powerwalker VI 1000PSW UPS а Fortron ми е компютъното захранване и съм наистина доволен от безшумната му и надеждна работа. Само дето не ми стана ясно как реално ще го ползвам -включвам го след единия разклонител-ок а после навързвам уредите (4) към самото устройство ли? Сори за тъпия въпрос,но както казах-хабер си нямам

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #111

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    Благодарско още веднъж Явно ще е Powerwalker VI 1000PSW UPS а Fortron ми е компютъното захранване и съм наистина доволен от безшумната му и надеждна работа. Само дето не ми стана ясно как реално ще го ползвам -включвам го след единия разклонител-ок а после навързвам уредите (4) към самото устройство ли? Сори за тъпия въпрос,но както казах-хабер си нямам
    Във UPS може да включиш друг разклонител (ОБИКНОВЕН БЕЗ ЗАЩИТА) и там да си включиш нещата...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #112

    Отговор: Защита от токов удар

    Разбрах Много ми помогна glowndark

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #113

    Отговор: Защита от токов удар

    Вие хубаво ме посъветвахте да взема Powerwalker VI 1000PSW UPS и аз послушен-купих го,обаче сега Изненада Как ще включа разклонител в него -след като е с компютърен Output ? Трябва да преправям обикновен разклонител ли сега?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #114

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    Вие хубаво ме посъветвахте да взема Powerwalker VI 1000PSW UPS и аз послушен-купих го,обаче сега Изненада Как ще включа разклонител в него -след като е с компютърен Output ? Трябва да преправям обикновен разклонител ли сега?
    Трудно ли е?

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #115

    Отговор: Защита от токов удар

    Абе то е трудно само да си събуеш панталона през главата .Само дето се изненадах ,че трябва да преправям каквото и да е

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #116

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    Трябва да преправям обикновен разклонител ли сега?
    Не си разваляй разклонителя. Купи си друг без кабел (може и 4, колкото позволява ЮПС-а, но ще трябват и толкова кабели за тях) с 4 или 5 гнезда c453c4f1ab732850.jpg (струва 4-6лв.) и кабел с такива конектори 5ae0ee12d3744683.jpg (струва 2-3лв.). Режеш женския край и после кабела с мъжкото се връзва към разклонителя, вкарваш мъжкото в ЮПС-а и накрая си нареждаш кабелите на уредите в гнездата на разклонителя и включваш ЮПС-а. Не е сложно, но ако не знаеш как да го направиш помоли съсед или познат с електротехнически умения, който ще свърши работата за 10-ина минути.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #117

    Отговор: Защита от токов удар

    Благодаря,gnf Купих си 2 iec конектора (мъжки)и сега ще ги свържа към 2бг разклонитела (тройки без защита) пък да видим

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #118

    Отговор: Защита от токов удар

    Ще изтупам прахта от теза тема. Повечето линкове и защити, споменати в темата, вече не са актуални или активни. Има ли наистина смисъл от тези разклонители със защита и от галваничните разпределители? Ако да, може ли да ми препоръчате някакъв разклонител и галв. разпределител? Ще се ползва за тв, рутер, и лаптоп.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #119

    Отговор: Защита от токов удар

    Този APC Essential Surgearrest 5 outlets with Coax protection ще ти свърши работа.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #120

    Отговор: Защита от токов удар

    SONO | SURGE PROTECTOR
    Тези също вършат работа - изпробвани са в реални условия

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита от токов удар?
    От svetlik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 69
    Последно: 27-12-17, 20:52
  2. защита от токов удар при бойлер
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-08, 12:52
  3. Токов удар при LCD!Последици!!!
    От tonito1912 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-07, 10:02
  4. Защита на климатика от токов удар?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-06, 23:36
  5. eMule + Токов удар = 2 Gb download на вятъра...
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-03, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе