Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Finlux ?

Гласували
125. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 55" LCD

    14 11.20%
  • 52" LCD

    0 0%
  • 48" LCD

    4 3.20%
  • 47" LCD

    1 0.80%
  • 46" LCD

    3 2.40%
  • 42" LCD

    16 12.80%
  • 40" LCD

    14 11.20%
  • 39" LCD

    3 2.40%
  • 37" LCD

    2 1.60%
  • 32" LCD

    50 40.00%
  • 26" LCD

    3 2.40%
  • 24" LCD

    9 7.20%
  • 22" LCD

    5 4.00%
  • 19" LCD

    1 0.80%
Страница 23 от 40 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 588
Like Tree44Одобрявам

Finlux телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #331

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Hi Dimitar,

    I've changed one of the files. The change on the remaining ones unnecessary. You'll see 2 different files in this zip. One with Dashboard menu enabled and the other without it. You can install the dashboard menu first and if you don't like that, you can use the other one. Please note that when you install the dashboard menu, the OK button in the middle will have another function. You can use TV button instead.

    (WARNING: this file is only for Dimitar. Don't install someone else's profile to your TV. The versions should matchs exactly. Otherwise you can have problems or kill your tv's motherboard)

    http://www.filedropper.com/mb95changed

    Please keep your original file for future use. You may want to re-install it in case you have to call service.

    The changes I've done listed below;

    1- Enabled Hbbtv feature. If you've any channel supports this feature, you'll see a RED button on the screen (you need internet connection on TV)
    2- Disabled encyrption for PVR saved files. You can play them on your PC (you'll need k-lite full codec)
    3- Enabled Wink animation (it's a surprise )
    4- Fixed DVB subtitles (the main purpose was that. Please let me know about the result)
    5- Enabled source naming (for example you've playstation connected to HDMI1 and a media player on HDMI2. You can go into options and advanced options and sources, you can give name to them anymore. Instead of HDMI1 it can appear as Playstation)
    6- Added quick standby menu option.
    7- Added equalizer to qmenu
    8- Removed the digital manual from the left bottom and opened up some space. I think you won't need to read the instructions from TV.
    9- Enabled HTML channel info (if you're connected to internet by your TV, when you press i (info) button 2 times on any channel, you'll get program detail.

    10- The dashboard menu. It's a cool menu, you may want to use that.


    The installation :
    1- Create a folder named "Profile" in the USB.
    2- Put mb95_swprofile.bin and DownloadProfile.mb95 file into that folder.
    3- Follow the same instructions to go USB Operations. After it done, restart your TV.

    ps: Can you send me a screenshot from your service menu? Your profiles are almost like my device but I've noticed some differences.
    Този пост е редактиран от diabolical; 25-02-15 в 09:22.
    hristoslav2 и svetlio1 харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #332

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Огромни благодарности!!! Всичко стана много лесно и както е описано от колегата. Субтитрите вече са ок и съм много доволен и благодарен на колегата.

    П.С. : Here is the screenshots https://www.dropbox.com/s/012tdbyl8h...sktop.rar?dl=0

    П. С. 2: Тази операция може ли да стане на абсолютно същия телевизор закупени в един и същи ден от един магазин? Понеже като закупувах моят, бях с колега и той също реши, че му харесва и закупи и той. Ако може да стане да ползвам тези файлове. Ако не, възможно да помоля колегата от турция да му пратя файловете на моя колега и да ги промени като моите. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Димитър Дяков; 26-02-15 в 10:29.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #333

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Check the service menu, as I see from the screenshot your software profile version is 214. Check that information.

    Also please check if the mainboard is the same (MB95M)

    If they're matching there should be no problem.



    translate/превод
    Проверете сервизното менюто, както виждам от скрииншота вашата версия на софтуерният профил е 214. Проверете тази информация.
    Също така проверете дали дънната платка е същата (MB95M)
    Ако съвпадат не трябва да има проблем.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-02-15 в 18:48.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    9
    #334

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Благодаря много!!!

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #335

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Без спам в темата моля - лични въпроси - на лични съобщения!

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #336

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от diabolical Виж публикацията
    I've read from google translate and it was really painful to be a member as it asks for some numbers and calculations and google can't translate it good. So, the translation doesn't work properly and I'll write in English. Otherwise I should use google translate to post as I don't know Bulgarian and the translation from google is socks.
    Sorry, we had big problems with bots and ad spammers.
    I know, the registration is very complicated, but it stops 100% of bots... I will probably translate the registration questions in English.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    2
    #337

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Здравейте!
    Имам същия проблем със субтитрите , това на снимката е сервизното меню. Помогнете, моля!
    IMG_20150411_123541.jpg

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    5
    #338

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Hi cikus, please create the files that I've mentioned and upload to a site. I'll get and work on them.
    cikus одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    2
    #339

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Hello again. I'm glad you're willing to help me. Here is the file

    http://www.filedropper.com/tv_1

    Thank you in advance!

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    1
    #340

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Здравейте Имам Finlux 32FLYR160DOC и се опитвам да го ползвам чрез DLNA от компютъра. Пробвах различни програми - като почнеш от WMplayer, Simple DLNA ,, Plex, Servioo и до този руския Домашний медиа-сервер но за жалост все още немога да намеря лесен за настройване DLNA сървър с който да мога и субтитрите да гледам.
    На много места хвалеха Домашния медиа сървър но той е само на руски, и с доста сложни настройки. Някъде бяха пуснали линк към клипче с настройките на този софтуер но вече за жалост не е активно. Пробвах го но освен че ми затри една папка с филми неможах да се ориентирам и да си го настроя сам. Може ли някой да сподели какъв софтуер е ползвал за DLNA на Windows 7 чрез който ТВто да чете и субтитрите от компютъра? Тоест освен да си виждам в папката самия видео файл да мога да виждам и sub/srt файла му?
    Ако действително домашния медиа сървър е най-доброто може ли да качите някъде няколко скрийншота с настрйките да знам как да си го настроя?
    Благодаря предварително

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #341

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    След няколко опити, с какви ли не, един приятел ми препоръча PS3, тръгна от първия път, само нещо с прескачането на минути от филм не се получава, но това не е чак такъв проблем!

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #342

    Отговор: Finlux LCD TV / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от nirbod Виж публикацията
    Здравейте Имам Finlux 32FLYR160DOC и се опитвам да го ползвам чрез DLNA от компютъра. Пробвах различни програми - като почнеш от WMplayer, Simple DLNA ,, Plex, Servioo и до този руския Домашний медиа-сервер но за жалост все още немога да намеря лесен за настройване DLNA сървър с който да мога и субтитрите да гледам.
    На много места хвалеха Домашния медиа сървър но той е само на руски, и с доста сложни настройки. Някъде бяха пуснали линк към клипче с настройките на този софтуер но вече за жалост не е активно. Пробвах го но освен че ми затри една папка с филми неможах да се ориентирам и да си го настроя сам. Може ли някой да сподели какъв софтуер е ползвал за DLNA на Windows 7 чрез който ТВто да чете и субтитрите от компютъра? Тоест освен да си виждам в папката самия видео файл да мога да виждам и sub/srt файла му?
    Ако действително домашния медиа сървър е най-доброто може ли да качите някъде няколко скрийншота с настрйките да знам как да си го настроя?
    Благодаря предварително
    Вчера го изтеглих от линка който си дал.Работи си добре Единствената настройка която направих,е да му задам от кой диск да ''чете''.В моя случай е локален диск D

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    14
    #343

    Отговор: Finlux телевизори

    Здравейте,
    Някой пробвал ли е, дали Finlux поддържат USB мишка или клавиатура?

    Моя е Finlux 40F HR274H

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #344

    Отговор: Finlux телевизори

    Здpaвeйтe! Имaм тeлeвизop 32flyr160dc fhd гope-дoлy oт гoдинa. Kaтo зa cвoитe 400 и мaлĸo лeвa e нaпpaвo oтличeн. Oбaчe, биx иcĸaл дa paзбepa няĸoи нeщa. 1. Интepecyвa мe, мoгa ли дa видя ĸaĸвa мy e тoчнo мaтpицaтa ĸaтo мapĸa и мoдeл - дocтa ми xapecвa ĸaтo цвeтoвe и ъгъл нa виждaнe! Πpocтo ми e любoпитaнo. 2. Kyчe-мapĸa e, тa зaтoвa пpeдпoлaгaм ĸaĸъв щe e oтгoвopът, aмa имa ли вce пaĸ нaчин зa ъпдeйтвaнe нa fіrmwаrе? Бeлĸим ce пoявят няĸoи нoви фyнĸции в cмapтa или пъĸ cтaнe пo-бъpз... Πoняĸoгa зaбивa cмapт мeнютo и гo вaдя oт ĸoнтaĸтa. 3. He виждaм нищo oт poдa нa АРР ЅТОRЕ. Mнoгo ми ce щe, aмa ĸaтo нищo мoжe дa e oгpaничeнa paбoтa... 4. Имaм ЅОNY, нa ĸoeтo мoжe дa ce глeдa TB oнлaйн... Имa ли cмиcъл дa ce нaдявaм, чe и пpи тoзи FІNLUХ щe тpъгнe? Блaгoдapя пpeдвapитeлнo!

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #345

    Отговор: Finlux телевизори

    1. Най-вероятно е на LG. Може да провериш като свалиш задният капак или в сервизното меню.
    2. Май...не. Официално Вестел не предлагат софтуерна поддръжка - за подробности попитай в Зора
    support at Finlux Direct
    Opdateringer – Finlux

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 40 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: Вчера, 21:00
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 17:47
  3. Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1269
    Последно: 09-03-15, 22:29
  4. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  5. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе