Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 98 от общо 98

Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #91

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Не е ли по-добре образованието си да го демонстрираме под формата на добри обноски, а професионализма да го доказваме не чрез обиди към колегите? Мисля, че всеки е дошъл тук да общува с разумни и интелигентни хора и на никого не му е приятно да чете цели страници лични кавги и препирни, нямащи общо с темата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    11
    #92

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Аз започнах и аз мисля да завърша Хора не се карайте за глупости - не исках да се получи такъв непродуктивен спор. Аз поставих този казус защото макар и логиката и науката да е против такъв тип монтаж - климатика си работи - поне зимата топли достатъчно добре. Интересно ми беше защо?! Явно въпроса е доста спорен и неможе лесно да се конкретизира и затова опря чак до кой какво образование има. Благодаря на всички които се включиха Лятото идва и аз си спирам климатика......

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #93

    Re:Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Подкрепям Lazar и предлагам на 27. 03 ,ако на срещата присъства модератор, да им ,, набие'' малко обръчите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #94

    Отговор: Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Здравейте, имам един въпрос по тази тема свързана с монатж на външно тяло в устъклена тераса. При мене ситуацията беше такава , че нямаше къде другаде да се монтира и е монтиран в такава тераса с почти същите размери. Ефекта на студено го има климатика духа студено и охлажда цялата тераса. За момента вътре се достига желаната температура. Но въпрса ми е цитат свързан с този цитат: Moнтaж нa вътpeшнoтo тялo в зaтвopeнo пpocтpaнcтвo нe ce дoпycĸa, зaщoтo ce пpeдпoлaгa,чe тo щe oxлaдo пpeĸoмepнo въпpocнoтo пpocтpaнcтвo и нямa дa имa oт ĸъдe пoвeчe дa изпoмпвa тoплинa, а именно подчертаното. Или когато на вън е 0 или -10 или -20 градуса от къде ще изпомва топлина, да не говорим като се обледени външното тяло и почне да се тормози. Добре за терасата е ясно охлажда я , но няма ли и на вън да се получава този ефект когато е много ниска и даже отрицателна температурата ? Терасата ще държи най малко през дена по висока температура от колкото е на вън. За зимата става дума. Лятото е ясно , че става парник. И също така няма конденз през студенто.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #95

    Отговор: Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Денем при слънчево време, когато на терасата е по-топло от колкото навън климатика ще работи с по-голяма ефективност. Но при облачно време и нощем какво става? Охлажда се терасата повече от колкото навън, от там загубите на топлина през прозорците на стаята към терасата нарастват, климатика вдига мощността, охлажда още повече терасата, и така един затворен кръг.
    А денем при слънчево време вместо терасата да те изолира и да няма нужда от топлене, при тебе климатика ще работи....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #96

    Отговор: Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Добре , тогава до колко може да падне температурата на терасата, дали може да стане 0 или -10 градуса , възможно ли е да я понижи толкова климатика? То и през нощта навън става още по студено, а и терасата не може да изолира толкова ,че да няма нужда от отопление поне при мене.
    Този пост е редактиран от FRTCM; 28-10-16 в 16:47.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #97

    Отговор: Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Сложи един термометър и ще разбереш колко ще падне температурата на терасата, според мене 5..6 градуса под околната. Терасата все пак взима топлина и от сградата. При мене терасата не е остъклена и държи няколко градуса над околната. От страната на климатика. На срещуположната страна не съм мерил. Какво те притеснява? Все пак може и да поотвориш прозореца за да се стопли.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #98

    Отговор: Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра

    Мисля, че за да топли при -10 или -15 градуса, външното тяло трябва да е по-студено от околната среда. А колко по-студено - да каже някой който се е сетил да го измери

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 12-11-14, 21:20
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 22:12
  3. Въпрос за външно тяло на тераса.
    От simbascream във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 23:40
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе