Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 281
Like Tree48Одобрявам

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #181

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Да,въпроса какво става зад мембраната е големия проблем!Защото,ако някаква влага проникне там/а тя непременно ще проникне/..и ватата е под нейно въздействие....става страшно!!Ще се разбере чак като завони на умряло!!....Знам,че и приказките за дишаща стена, бетон особено са ала-бала....Точно този момент не можаха да изяснят и служителите на Кнауф....Винаги стената ще е по студена от ватата!Е ,тогава къде ще се кондензира тази влага?Естествено на стената!!Нека колегата помисли много добре точно в тази насока!Ама пък може и Еди1 да е прав,знам ли?.....Бъдещето ще покаже!А цената е най малкия проблем,наистина нищо почти няма да оскъпи или облекчи подобно начинание.......

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #182

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ако е използвана свястна парозащитна мембрана, не би следвало да има никаква влага към ватата.А между картона и мембраната е по-топло и не може да се ороси.А иначе ако проникне водна пара, става мазало при много студена външна стена.Ватата става на ......да не казвам на какво.С външната изолация обаче, точката на оросяване се изнася към външната част на стенана, а не на повърхността от вътрешната страна.Така и да има някакви водни паре, не могат да кондензират.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #183

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Не знам защо въобще е необходима вътрешна топлоизолация, при положение, че има външна. Това води само да изолиране на стената от топлия въздух и постепенното и темпериране към външния /студен/ въздух. Точно тогава започват проблемите с конденза и за това пароизолацията е задължителна. Все пак за да има конденз, трябва да има източник на влага във въздуха. Когато в помещенията не се живее, няма остатъчна влага от стротелството няма и температирни разлики - няма и как да се появи конденз.
    Alexi одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #184

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Парозащитни мембрани..дал Бог...Има пропускащи в една посока,има и в две посоки/поне така ги рекламират/,дори и по дебелия найлон и той играе такава роля!След дълго мислене ,стигнах до извода,че той е най опасен!Всъщност найлона не пропуска нищо на 100%.А,че няма как да се осигури абсолютна херметичност се убедих ,когато ми поставяха конструкцията....Най малкото,при снадките до пода,при поставяне на листовете гипс картон-от едната страна ако е 0см,то от другия край е 5-6 мм!Конструкцията го "обира",но въздуха ще си минава свободно..Всички отвори за ключове и контакти..И там няма как да се херметизира!......Абе,ще видим.....Да мине малко време още.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #185

    Re: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Паропропускливост (коефициент µ) -от приложените коефициенти за паропропускливост може да се види къде ще се спре влагата и съответно да се избере къде да се спре.Не случайно стоманобетонови конструкции се изолират с XPS.В случая аз не бих направил вътрешна изолация,а бих увеличил външната,не защото системата става сложна и се намалява вътрешния обем,а защото се загубва акумулиращата способност на стените
    tony34al одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #186

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    На самостоятелна къща става-кеф ти 5,кеф ти 15,вата,стиропори---Абе, каквото си решиш и колкото ти е дебел портфейла....На блоковете е по трудно,хем високо,хем и трябва някаква съизмеримост!Най добре е ,ако целия блок направи това,но диференциацията според кесията и мерака вече е толкова голяма,че в обозримо бъдеще това няма да стане!Е,тук там пилотни проекти ще вървят,нали трябва да се показва актуалност и работа,но масово....Абсурд!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #187

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    В момента живея в един апартамент предпоследен етаж. Половината апартамент е откритата тераса на последният апартамент. Бетонната плоча (моят таван) е правен само с хидроизолация при строителството. Няма топлоизолация в бетона. Външните стени имат изолация EPS (около 6см). Искам да сложа топллоизолация на тавана с каменна вата 5-6см и гипскартон, а на стените 3см каменна вата и гипскартон (стените са за ремонт). Тази пароизолация е голям проблем. По всичко, което чета в моя случай е задължителна, поради откритата бетонна плоча. Мисля си да взема вата с алуминиево фолио и от тази алуминиевата лепяща лента за фугите между платната. Тавана ще стане цяло поле, но какво ще стане с връзката със стената. Ако не сложа пароизолация на стената, а чиста вата си мисля, че влагата ще отиде точно на снадката между стената и тавана, защото студеното от тавана ще слезе надолу по стената. Ако сложа пароизолация на стените, отвън е EPS и вероятно парата ще мине през външната стена и ще кондензира между стената и ватата.
    Ако сляза с пароизолацията 1м надолу по стената не знам какво ще се случи.
    Много объркана работа и не знам как да го направя, да е правилно изпълнено и да няма проблеми след година.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #188

    Re: Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    На тавана направи както си то решил но 5-6 см е недостатъчно-за да има ефект и да е в нормата трябва за е най-малко 10см.За стените-не си заслужава упражнението/разходите/за 3см-по-добре 5см без пароизолация/какво е финишното покритие на външната стена?/Можеш да си направиш сметките тук
    http://termocalculator.marisanbg.com/index.aspx Прочети в линка Наредба 7, а ако още се чудиш ето ти извадка от друг форум http://bgremonti.com/forum/viewtopic...st=0&sk=t&sd=a
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 27-07-13 в 13:37.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #189

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Студеното никъде няма да слезе,то топличкото само ще стигне до него!Каквото и да правиш,100%запечатка няма как да постигнеш!И когато"нещото"се намърда зад пароизолацията,а после е студения бетон,не ми се мисли......За това казах-мислете много,четете,допитвайте се ,а не се доверявайте на първия срещнат картонаджия!Най гадното е,че ако нещо не е наред,може да се разбере след време......Това решение ми бе най трудното,ама поне съм си го решил аз и при евентуален фал мога да виня само себе си!
    Този пост е редактиран от slovaka; 27-07-13 в 14:13.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #190

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Благоваря ви за мненията !Все още не съм взел окончателно решение дали да има пароизолация или не !Ще се допитам до още специалисти в тази област пък ще видим !Жилището ми също няма да се обитава постоянно -за сега поне -живот и здраве след някоя друга година обаче ще е и се надявам да нямам проблеми с влага!А от нея отърване няммааа! Аз като цяло въобще не бих сложил изолацията и картона отвътре ,но просто нямам избор -стените са криви и това е единственото решение .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #191

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    здравеите.и аз като всички от мн четене ме заболч главата.мисля да изолирам външните стени на апартамента и таваните.гипсокартон и каменна вата.но наистина незнам какво ще стане между ватата и студената външна стена.незнам дали да не пробвам с една стая пък а видим.живея в град до морето и климата е доста влажен.идеята ми е да постигна малко по добра температура през зимата.отоплявам се с климатици.как мислите дали лятото ще е по прохладно,пак ще се ползват климатиците разбира се но може ли да се понамалят сметките за тока.не мисля да слагам от онова парозащитно фолио.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #192

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ще споделя какво видях при монтаж на климатик в апартамент със гипскартон. Апартамента е панелен ремонтиран беше с гипскартон при пробването на отвора отвътре бяха сложили П профил нагоре със краищата бръкнах да поместя каменната вата да не се навива на свредлото и вътре в профила беше мокро. Моя съсед под мен сложи картон с вата дори и на тавана за зла участ сега се чува като хърка все едно е у нас.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #193

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    маи ще е на принципа проба грешка или да се сабират пари за фотоволтаична система

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #194

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от mirort Виж публикацията
    здравеите.и аз като всички от мн четене ме заболч главата.мисля да изолирам външните стени на апартамента и таваните.гипсокартон и каменна вата.но наистина незнам какво ще стане между ватата и студената външна стена.незнам дали да не пробвам с една стая пък а видим.живея в град до морето и климата е доста влажен.идеята ми е да постигна малко по добра температура през зимата.отоплявам се с климатици.как мислите дали лятото ще е по прохладно,пак ще се ползват климатиците разбира се но може ли да се понамалят сметките за тока.не мисля да слагам от онова парозащитно фолио.
    Облепи ги с 3см стиропор ако са тухла или фибран ако е панел - ефекта е добър, няма конденз м/у изолацията и стената и цената е много по-ниска. върху изолацията ще трябва да се направи шпакловка естествено.... Ефекта на изолацията е по-добър ако тя е отвъншната страна, но явно ти нямаш такава възможност.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    14
    #195

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здравейте и от мен. Тъй като ми предстои да правя вътрешна изолация (а и други ремонти) с ограничени средства, реших по-задълбочено да прочета всякакви възможни форуми относно как се прави най-икономически ефективна вътрешна изолация без да има последствия, като натрупване на мухъл.
    Без да се обяснявам какво съм разбрал директно минавам на въпросите и се надявам да можете да ми помогнете.
    Апартамент 100 кв.м (тухла). с около 30 кв.м. външни стени, на които има прозорци и около 15 кв.м. стени, на които няма прозорци. Външна изолация няма, но се очаква евентуално да се направи до 2-3 години. Кооперацията е на 4 етажа като нашият е на 2рия - и този над нас и този под нас са обитаеми.
    Стигам до извода, че съвсем спокойно мога да си направя изолацията на стените и тавана с фибран или стиропор вместо с вата, като ефекта ще е същия.
    Въпросите са:
    - така ли е наистина, т.е. дали има риск от мухъл при условие, че изолационните материали се наредят плътно и фугите се запълнят с лепило за изолации
    - каква дебелина на фибрана или на стиропора да се изпозлва и трябва ли да е различна за тавана и стените. Кои марки бихте ми препоръчали?
    - добра идея ли е да се затворят с гипсокартон (ако да с каква дебелина да бъде) или да се замажат със слой лепило и след това шпакловка? Питам за гипсокартона, тъй като някъде четох, че при сериозно изолиране той поема влагата и когато е нужно я отдава, като по този начин се предотвратява кондензирането на парите и появата на мухъл, въпреки че сега като се замисля в апартамента има толкова много вътрешни стени, които е логично да я поемат?
    - след като се направи вътрешната изолация на стените и след някоя друга година се направи външна какво става? Има ли някакви притеснения за това?

    Откровено ви благодаря и ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 21:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе