Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви съдомиялна ?

Гласували
83. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    10 12.05%
  • Beko

    11 13.25%
  • Bloomberg

    0 0%
  • Bosch

    8 9.64%
  • Candy

    2 2.41%
  • Daewoo

    1 1.20%
  • Electrolux

    6 7.23%
  • Gorenje

    6 7.23%
  • Hotpoint-Ariston

    11 13.25%
  • Indesit

    4 4.82%
  • Midea

    7 8.43%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    5 6.02%
  • Whirpool

    9 10.84%
  • Zanussi

    3 3.61%
  • Conegliano

    0 0%
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 140
Like Tree15Одобрявам

Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    3
    #46

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Съдомиялна Мidea wqp8-9337 при спиране на тока, дори и да не е работила миялната спира да работи за няколко дни (въобще не реагира на натискането на пауър бутона). Обикновенно тръгваше след известно времр, случвало се е и да тръгне след 3-4 дни. Сега проблемът е отново на личе в ноща срещу петък е спирал тока и от тогава не иска да тръгне. Изключвах я за часове от ел. мрежа , опитвах и с друг контакт, но не иска да се включи. Някой има ли идея от какво може да е ?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #47

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имам съдомиялна Idesit IDE 44 . На дисплея ми показа код грешка A10, след около 15минути след стартирането на избраната програма. В инструкцията не намирам този код, някой да си има на идея за какво става на въпрос?
    Благодаря Ви предварително.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    2
    #48

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    На два пъти съдомиялната преля /Indesit D41/. Разглобих я и почистих маркучето на ниворегулатора,въпреки че не беше мръсно. Сглобих я и работи 2-3 седмици, след което отново преля. Светеше първият индикатор. Как да проверя, дали ниворегулаторът е изправен? Предполагам, че там е проблема.

  5. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #49

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,

    този звук от миялната нормален ли е? След 3:15 https://soundcloud.com/todoraki-mize...48m30eu#t=3:15 От време на време се чува и ми е струва, че не е наред. Миялната е нова, а преди не съм имал и не знам. Това се чува по време на цялата програма през различни интервали от време.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #50

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от TSH Виж публикацията
    Здравейте,

    този звук от миялната нормален ли е? След 3:15 https://soundcloud.com/todoraki-mize...48m30eu#t=3:15 От време на време се чува и ми е струва, че не е наред. Миялната е нова, а преди не съм имал и не знам. Това се чува по време на цялата програма през различни интервали от време.
    Имам същата подобен звук не съм чувал. Машината мие ли си чиниите нормално?
    Предлагам да и почистиш филтъра и да провериш дали звука идва от машината или от тръбния път нещо. Звука чува ли се ако я пуснеш празна?

  7. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #51

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Още не е ползвана с мръсни чинии, веднъж я пуснах с някви почти чисти само да я пробвам с една тава и една тенджера и ги изми. Това съм го записал на кратката програма за 29 минути и празна миялна. Утре ще ги викам от сервиза, филтъра го извадих и няма нищо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #52

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Местя си поста на друго място,тъй като тук за 3 дена влязоха 3-ма човека.
    Този пост е редактиран от icoguns; 15-01-16 в 20:38.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    1
    #53

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Притежавам съдомиялна машина Whirpool и ми дава грешка F8. В упътването проблема е в Замърсени филтри - Почистен.Прегънат маркуч за източване - не е прегънат.Сифонното съединение на маркуча е затворено - къде да го открия.
    Благодаря Ви предварително.

  11. agk
    agk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    95
    #54

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Зравейте!
    Имам съдомиялна на приблизително 21 години. До сета ми работи без проблемно, НО от вчера не. Пускам я да работи и установявам, че не е измила съдържанието. Констатирам че нивото ва водата в долната част е покрило долната перка и тя не се върти. Какво да се прави?
    1. Да се търси нова?
    2. Да се търси втора употреба (може ли да ми препоръчате фирми в София ?)
    3. Да се търси фирма за остраняване на дефекта (може ли да ми препоръчате фирми в София ?) Не знам какви са тарифите за посещение и отстраняване на дефекта? Ако имате представа - моля за инфо!
    Благодаря ви за съдействието!
    Очаквам вашето становище!
    Благодаря и хубав ден!

    - - - - - - - - - -

    Само малко повече инфо още - Съдомиялната е марка ЗЕРОВАТ

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #55

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Да се рърси нова мембрана с микроключ (вървят комплект) за регулиране на нивото на водата. Микроключетата от 2 лева на пазара не стават, твърди са им пружините. Има едни от 12 евра, без доставката или специализирани сервизи за ремонт.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    7
    #56

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    имам съдомиялна AEG Favorit 65011VI PN 911936624 на 7г. От известно време чиниите не се изсушават в края на програмата. Мерих консумацията за цикъл с ватметър и вместо 1.1КВ/ч показанието е около 0.5КВ/ч на цикъл, което ме навежда на мисълта, че крайното нагряване не се случва. Понеже не намерих сервизна документация, а в резервните части за модела не се предлага вентилатор, а има само Dishwasher Active Drying Air Guide Dishwasher Active Drying Air Guide | AEG UK както и някакъв маркуч сметнах, че сушенето трябва да е кондензационно с подпомагане от естествена циркуляция на въздуха през въпросното устройство. Въпроса е защо консумацията на енергия е толкова ниска - дали изобщо облива с топла вода за изсушаване накрая и къде да търся проблема - платката с управлението? Държа да отбележа, че водата при миене си е топла, явно се подгрява от машината и нямам съобщения за грешки.

    Благодаря ви.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    35
    #57

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте. Имам съдомиялна Electrolux ESF 2420. Имам следния проблем: пускам на програма и започва да точи водата. След известно време почва да пълни и не изключва. Сещате се какво става: прелива и започва да тече. Отворих я и почистих утайника и маркуча към ниворегулатора, който е с номер 37610024 47/10. Работи извесно време 5-6 пускания без проблем. Днес направи същия номер. Как да измеря този ниворегулатор? Защо не задейства защитата от преливане с поплавъка? Той е Cherry D44X. Как да го измеря и него? Възможно ли е проблема да е от запушената цедка на дъното под перката? Тя беше зацапана с нещо като слуз и мазнини? Благодаря!

  16. dik
    dik е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    1
    #58

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Имам миялна машина Миеле G - 619 SC Vi. Досега работеше перфектно, но наскоро прокапа по време на работния цикъл. Завърши го. Аз я подсуших, открих едно разместено уплътнение и реших че е оттам. Опитах се да я пусна отново но след като изпомпи водата не отключи клапана за пълнене. Попрочетох тук там и я наклоних да изтече водата от легенчето под нея. В момента там е сухо, но проблема продължава. Някакви предположения къде да търся проблема?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #59

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Търся помощ за ремонт на съдомиялна машина SEMENS SK25200. Много често, по средата на процеса на миене, след източването на отработената вода, не се зарежда с прясна. Помпата, обаче, тръгва на сухо, а ПРОГРАМАТОРЪТ продължава процеса на миене. Сменил съм НИВОРЕГУЛАТОРА с нов, имам и резервен микрек, но проблема сякаш е в програматора 173753 на линка по-горе. Интересувам се, дали той подлежи на ремонт или е взаимозаменяем с някаква по-евтина китайска пръчка, тъй като цената на новия не ми хареса. Ще съм благодарен за всякаква информация

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 13-11-16 в 10:01.

  18. tka
    tka е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1
    #60

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте. Имам съдомиялна Electrolux ESF 2420, и разбира се, проблем с нея. Служи ми дълги години безотказно. Наскоро, обаче, се опитах да я пусна, но безуспешно. За да я пусна, първо завъртам копчето за избор на програма, а след това натискам друго копче за стартиране на програмата - това второро не реагира по никакъв начин - никаква индикация (звукова, светлинна), че избраната програма ще бъде стартирана. Моля за съвет какъв би могъл да е проблема и има ли смисъл да пробвам да ремонтирам или по-скоро ще иска нова. Предварително благодаря за отговорите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От racia във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1186
    Последно: 08-03-24, 17:22
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе