Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
237. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.80%
  • Bosh

    6 2.53%
  • AEG

    18 7.59%
  • Siemens

    9 3.80%
  • Electrolux

    15 6.33%
  • Gorenie

    27 11.39%
  • Whirpool

    32 13.50%
  • Privileg

    4 1.69%
  • LG

    7 2.95%
  • Samsung

    14 5.91%
  • Ariston

    53 22.36%
  • Zanussi

    6 2.53%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.33%
  • Beko

    14 5.91%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.11%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 37 от 80 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1187

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #541

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Като спомена Korting - да знаете откъде може да се закупи (поправи) програматор за Korting VMWM 951?
    На две места зацепва и трябва ръчно да го превъртиш.

    София

  2.  
     
  3. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #542

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здр-Колеги
    Имам проблем с /Пералня Whirlpool Awm 8122-6k/- свети диод /Tur Frei-Отворена врата/
    За последните 2г това се случва за 2 пьт. Пьрвия пьт на майстор-смяна налагери и нещо по-мотора+нова помпа/
    Но сега с/д 2г - др проблем или сьщия, а имено
    -тегли вода 5/6 сек и спира започва да мига диода за Отворена врата-Непрекьснато.
    Това ме наведа на мисьлта да погледна ,ако е някой код и да видя какьв е...но ТЯ не спира да мига
    -проверих четките има доста хляб в тях,според мен около 2,5см материал._
    -Дали проблема е в самия механизьм за заклю и как да проверя това.
    -погледна визуално отвьтре има някаква букса, разкачих е и с/д това е вкарах пак...но уви/Мига си/
    Моля за мнения,какво да погледна, ако мога сам да се справя.
    Поздрави

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #543

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Някои мод/админ, може ли да ми махне вота от анкетата:
    "Каква марка е повредената ви пералня ?"



    Не прочетох въпроса добре и вотнах по погрешка че пералнята ми Bosh е повредена което не е вярно.
    Мерси!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #544

    Отговор: Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Добра анкета, но липсва "легенда" като Indesit и разбира се NEO, SANG, CROWN, FINLUX...

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #545

    Отговор: Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Здравейте,
    Прегледах темите за ремонт на перални и реших,че моята не е по-умна от мен.Хотпойнт Акуалтис с лепен казан,ще сменям лагери и стигнах до рязането на казана.Има ли тънкост при рязането и с какво е най-добре да го направя.
    Благодаря.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #546

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9 Виж публикацията
    Някои мод/админ, може ли да ми махне вота от анкетата:
    "Каква марка е повредената ви пералня ?"



    Не прочетох въпроса добре и вотнах по погрешка че пералнята ми Bosh е повредена което не е вярно.
    Мерси!
    Същата я свърших и аз , Whirpool - служи вярно и безотказно от 2007 г.(Whirpool-AWE9725)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #547

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Със зеге се реже.Може и с ножовка.
    Крайно тъповато занятие е това ****.Не че не става, но вече го докарва малко на цигания.Едно е да сменяш части, а друго да режеш и лепиш после.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-01-15 в 23:17.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #548

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Благодаря за отговора.
    Още вчера го срязах с ножовката,не посмях със зегето заради барабана.
    Днес ще търся винтчета М3 Х 20.
    Правя го за кеф.Ако не стане - нова.
    Иначе машинката е на 5 год. за 8 кг пране и отвътре всичко е като ново.Просто много виеше при центрофуга.
    Хубав ден!
    Този пост е редактиран от avenger; 29-01-15 в 23:18.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #549

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Май всички марки вече ги правят със слепен казан, дано поне слагат по-качествени лагери в скъпите модели ,за да карат повече от 5 г. Иначе после едно 100лв за ремонт си заминават или се мъчиш сам и купуваш части, лепило, лагери, болтове... Освен това и лагерите колко са истински вече е на късмет. Мислех да сменям амортисьорите, но като чета че карали едва няколко месеца новите - пари на вятъра.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #550

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Въпроса е в качеството на семеринга, а не на лагера.Лагерите издържат докато се намокрят.После водата и препаратите в нея му разказват играта.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от valey Виж публикацията
    Благодаря за отговора.
    Още вчера го срязах с ножовката,не посмях със зегето заради барабана.
    Днес ще търся винтчета М3 Х 20.
    Правя го за кеф.Ако не стане - нова.
    Иначе машинката е на 5 год. за 8 кг пране и отвътре всичко е като ново.Просто много виеше при центрофега.
    Хубав ден
    Това е ясно.Неясно обаче е защо се правят тези маймунджулуци.Производствената цена на сглобяем и слепен казан е една и съща.Разликата е 10-на видии.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #551

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Проблема според мен не е в 10-ната видии. Идеята е да те откажат от ремонта и да си купиш нова. Иначе за рязането...Най чисто и бързо става с циркулярен диск 115, монтиран на ьглошлайф. Последното не го препоръчвам на никой! Иска си сигурна и здрава ръка и...много късмет...при 11000 об. в мин. Както и да се реже е добре, отворите за винтовете, да се направят предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #552

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    За рязането ползвам мултифукционален уред на райдер и смятам че това е най-добрия вариант.Но самият факт, че се реже детайл, а после се лепи е достатъчен.Много напомня побългаряването с тел.
    Разбира се че въпроса не е в 10 видии.Но какво може да се направи.Клиента може да изиска информация за уреда преди покупката му и да не купува такава пералня.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    3
    #553

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте отново
    Току що завърши тестовото пране.Сутринта я събрах и е по-безшумна от нова.Най-кофти от всичко е липсата на удобства и различни приспособления.Позволявам си да дам един съвет на следващите ентусиасти непрофесионалисти - на казана да се направят 4-5 по-големи отвора,където позволява мястото и когато са силиконира се стягат първо те и след това останалите,иначе се омазах до ушите със червен силикон снощи докато налучкам отворите.
    За следващ ремонт няма да имам ядове.
    Поздрави и наздраве на всички.

    - - - - - - - - - -

    Забравих да дам разчета
    Лагери и семеринг - 34 лв
    Силикон - 8.50лв
    Винтчета,гайки и шайби - 3.50лв
    И едно долнище анцунг със силикон
    Този пост е редактиран от avenger; 13-10-15 в 16:34.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #554

    Отговор: Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Здравейте! Преди няколко дни от пералнята започна да се чува доста завишен шум и жена ми каза, че сутрин (пералнята пускаме на нощна тарифа и не стоим до нея до края на програмата), дрехите са мокри. По нейните думи центрофугата или е въртяла бавно (може би в началото) или изобщо не е въртяла. Завъртях барабана на ръка и понеже чух леко стържене, реших, че лагерите са за смяна. Реших, че това е причината и смених лагерите. След това пуснахме кратка програма за проверка, но се оказа, че центрофугата отново не се включва. Пералнята прави пълен цикъл - пере (барабана се върти, но винаги в една посока), а на мен ми се струва, че докато е на изпиране, би трябвало да се върти в двете посоки. Когато стигне до функция центрофугиране, помпата започва да изпомпва водата, но барабана или се завърта еднократно съвсем слабо и спира след няколко секунди или изобщо не се завърта. Когато сменях лагерите, продухах всички шлаухове, които отиват при датчците за ниво на водата, така че предполагам не са те причината. Пробвах центрофуга при свален ремък, но резултата е същия - двигателят не завърта на високи обороти ( на бавни докато е изпирането си върти). Търсих във форумите подобни проблеми и прочетох, че може би причината е в кондензатор, който с течение на времето е намалил капацитета си. Претърсих цялата пералня и открих само един такъв, който е с 4 извода. На него има две клеми и от него излизат два кабела, които се включват в други клеми. Свалих го и го занесох в сервиз, но там ми казаха, че това е високочестотен кондензатор и не е той причината за проблема. По него също така няма информация и колко микрофарада е. Единственото, което успях да разчета е някакво съпротивление 680 Килоома, което премерих с мултисет и се оказа толкова. Също така проверих всички кабели, които отиват към електродвигателя, извадих, ги, сложих ги отново, но без положителен ефект. Гледах с фенерче да не би четките му да са се износили, но ми се стори, че са добре. Дайте ми насока, какво да направя още! Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от dinko69; 14-02-15 в 18:12.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    1
    #555

    Отговор: Re:Проблем с пералня - Ariston, не завърта

    Здравейте, имам подобен проблем с моята пералня Аристон модел AL858 CTX/1 E - бихте ли ми помогнали къде се намира кондензатора при този модел?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 80 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 92
    Последно: 20-03-24, 20:43
  2. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 11:24
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 138
    Последно: 02-11-23, 21:19
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 10:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе