Страница 13 от 18 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 259
Like Tree8Одобрявам

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #181

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Вземи си четец с гаранция. Изчакай до Петък и тогава избери някой от тези модели.
    jorodi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #182

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Здравейте, юнаци Смятам да си зимам ел. книга най-вероятно Нооок или Киндле. Проблемът е, че поддържат само 2-3 формата, а искам да чета и в пдф-формат книги или статии. Така че имам питане, на което може би някой ще може да отговори. Почти сигурно ще се прави руут на у-вото , което купя. Но кое от двете е по-подходящо за руут - ноока или киндле 4 ще ми даде повече възможности след тази операция ? Нека някой утвърден хакер с опит по въпроса ми даде напътствия,... чакам...мерси

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #183

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    1. pdf е неподходящ формат за 6-инчова книга, независимо дали се поддържа или не
    2. След като държиш на разшширен набор формати, не разбирам защо не се ориентираш към книжки, които ги поддържат фабрично, а си захванал по-сложния път.
    podredko одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #184

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Taka, взех Ноок Симпле Тач, 2-ра ръка. Нека някой, който има такъв да сподели мисли и мнения от това, което ще прочете по нататък... Трябваше да го заредя, понеже батерията беше накрая някъде...Въпреки че в упътването пишеше, че се зареждало за 3,5 часа, на мен ми отне над 5ч. гарантирано! След това си поиграх с ровичкане из менюта и настройки за около макс. 15 мин., батерията показваше 99%. Изключих го. След половин час пак го включих - батерията беше вече на 96% ??? Не мисля, че е нормално ? Базиках се пак 15-на мин. - падна до 95 %. По време на пробите, при сменянето на картинките и менютата на екрана имаше странни пре-премигвания, също и когато превключва от спящ режим от скрийнсейвър картинката... Дано сте ме разбрали какво имам впредвид... Не знам дали е нормално ? Друго, което ме интересува - може ли да видя кога е регистриран Нуука , данните на предния потребител ги има,но няма дата. Дали някъде от сайта им може да се види ? Ако направя пре-регистрация на мое има, ще спечеля ли нещо или няма смисъл ? Устройството ще се руутва, някакви по специални указания да дадете в това отношение ? мерси предварително

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #185

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Премигването на E-ink екран е нормално.
    По отношение на батерията - според мен не се доверявай много на написаните проценти, първоначално, когато се човърка едно устройство батерията винаги пада бързо. Виж как се държи в реални ситуации и колко прелиствания издържа, няма как да установиш толкова бързо дали е ОК или не.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #186

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Мерси за напътствията. Това за батерията ме интересува живо, защото човекът, от когото го взех твърди, че е малко използвано апаратчето. Та в този смисъл ми беше и питането относно регистрацията на Ноока...

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #187

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    И за какво ти е да го регистрираш? Ще си купуваш книги на английски от магазина на Nook-a ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #188

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Естествено, че не Предният собственик го е регистрирал, аз само се чудех дали ако го пре-регистрирам на мое име, ще има няква полза... Сега се сетих нещо друго. По спецификация апаратчето има 2 ГБ вградена памет, някъде четох, че на разположение на потребителя е налице 1 ГБ, но аз като гледам реално са само 240 МБ ! На някои сайтове пише, че липсващите почти 750 МБ били резервирани за книги от книжарницата на Барнес и Нобле.. Надявам се руута да върне това похабено пространство

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #189

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    явно за последен път съм чел на моят верен киндъл на хижа Узана, когато ме затисна зимата за два дни там преди великден.
    с книжка на дейвид брин и литър и 1/2 ракия и някой да топли и радва...
    мисля че това е най добрият край за един четец.
    хубави спомени ще ми останат и от него. чак ми се реве. малко по малко и леко полеко всичко около мен се разпада на части и чак ме хваща страх.

    както и да е препоръчайте нов - до 0-150 лв макс.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #190

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Pyrus Mini Мисля че го имаше и в зора.
    PocketBook Mini 515
    Prestigio MultiReader PER3664BC
    За друго в тоя диапазон не се сещам.

    //Май само покетбука си заслужава. Освен ако не държиш много на размера и не искаш пируса.

    ///Екрана ли си потрошил?

    ////Има и нови киндъли за малко над 150 (159-169).

    ///// Пак малко над 150 има малко по голям покетбук.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 19-04-15 в 01:49.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #191

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    стига бе, 4 или 5 инча за е-рийдър е мъчение, като една от причините е описание от един от коментиращите на престижиото "анимиран ефект"
    моят е стандартните 6 инча и категорично смятам, че това е приемливият минимум

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #192

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    стига бе, 4 или 5 инча за е-рийдър е мъчение,
    Някои хора смятат че това е нормалния размер на портативно устройство и всичко по-голямо е тухла която не искат да мъкнат.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    като една от причините е описание от един от коментиращите на престижиото "анимиран ефект"
    Престижиото не съм го пипвал. Някои хора и къндъл 3 не харесват. А така наречения анимиран ефект показва явно ненпознаване на технологията.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    моят е стандартните 6 инча и категорично смятам, че това е приемливият минимум
    Аз пък ако трябваше да купувам в момента бих бил в сериозна дилема. Функционалността на мъника ми е повече от достатъчна, а размера е дота съблазняващ.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 19-04-15 в 08:51.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #193

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    о приятно съм изненадан че джаджите са поевтинели.
    мисля че точно размера на екрана го прави по-крехък и съм склонен да мина на нещо по малко от киндъл 3 с клавиатурата.
    бяха ми подарили още един със спраскан екран за да си сменя копчето на моя но сега са паркирани един до друг , имам и още един със счупен екран - малка колекция но съм си скрападжия , събирам боклуци и нищо не се хвърляше доскоро...
    4" не вярвам да взема но 5" може и да пробвам.

    дали мога да ги ползвам за нещо тези без дисплеи?

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #194

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Трудно, дори и да имаш сериозни Linux познания. Мислил ли си да си вземеш дисплей. Май излизат около 100-на лева и не е сложно поставянето. Аз взех един 3G със спраскан екран и му сложих екрана на на моя WiFi.

    Даже са паднали под 100 лева екраните
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 20-04-15 в 11:43.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #195

    Отговор: eReader - устройства за четене на електронни книги

    Трудното не идва от наличието/липсата на линукс познанията а от заключеният буутлоудър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 18 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 15:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 13:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе