Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 62 от 80 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #916

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Защото така елементарно с едно бутонче става само при Самсунг Галакси и Самсунг тв. За останалите се иска малко напрягане да почетеш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #917

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Направих нов опит, този път с мобилен ви-фи хотспот, конфигурирах мрежа, телевизора я разпозна и си викам - най-накря стана. Обаче когато въведа паролата за мрежата, ми казва, че не е направило връзка с маршрутизатора. Пробвах и без парола - пак същата работа ..... Към номер 919 - ако наистина можеш да помогнеш в случая ми прати скайп на ЛС, иначе да ми пишеш празни приказки не виждам смисъл.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #918

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gggggg Виж публикацията
    Направих нов опит, този път с мобилен ви-фи хотспот, конфигурирах мрежа, телевизора я разпозна и си викам - най-накря стана. Обаче когато въведа паролата за мрежата, ми казва, че не е направило връзка с маршрутизатора. Пробвах и без парола - пак същата работа ..... Към номер 919 - ако наистина можеш да помогнеш в случая ми прати скайп на ЛС, иначе да ми пишеш празни приказки не виждам смисъл.
    Виж какъв е стандарта на мрежата.Да не е само на b/g или нещо от този род, а телевизора да търси/работи на n.

  5. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #919

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gggggg Виж публикацията
    Към номер 919 - ако наистина можеш да помогнеш в случая ми прати скайп на ЛС, иначе да ми пишеш празни приказки не виждам смисъл.
    Щом намека да се понапрегнеш малко и да почетеш - основните неща за това, което се опитваш да направиш, са празни приказки, не виждам смисъл да ти се обясняват неща, които няма да разбереш. А има достатъчно писано по въпроса, дори и в този форум.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #920

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Ей , не ще пущината и не ще...Ще зема да го фърля тоя телевизор от терасата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #921

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Пак съм аз. Най-накрая успях да направя работеща мрежа. Бях объркал една насройка - бях въвел ethernet mac вместо безжичен Тепърва ще пробвам как ще плейва файлове на тв-то. Сега обаче мога да кажа, че тая програмка Филипс МуРемоте е пълен боклук. Първо я бях пробвал без мрежа, днеска обаче прочетох, че трябвало първо да свържа мрежата. Е , при свързана мрежа не може да ми разпознае телевизора. 5мин. сканира и нищо не открива, колко да го чакам ?

  8.  
     
  9. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #922

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте!
    Имам сериозен проблем.Май разбрах какво има в предвид hristoslav 2 на първа страница,като казва ,че някои версии на Plex media server претоварва тв-то.Изтеглих последната версия,която беше на сайта им ,а именно 0.9.9.14.531.Та когато пусна плекса тв-то започва да гасне и да се включва.Сигорен съм ,че е от сървъра,защото като го спра проблема изчезва.За това веднага го деинсталирах.Моля някои ако има безпроблемно работеща версия,да ми изпрати ексе файла(може и на лични)0.9.710.382 според hristoslav 2 е работеща.Докато бях със сонито ползвах Домашнъй медиа сървър,но от както съм с LG-то Плекса си работеше перфектно докато не го преинсталирах.Беше с XP а сега с WIN7.А дали нещо не съм прецакал телевизора с този плекс?Моля за предложения и помощ!!!
    Поздрави на всички и предварително благодаря на отзовалите се!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:23.

  10. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #923

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравей!
    Едва ли си си прецакал телевизора, най-вероятно е от калпаво написаната програма, която товари процесора на телевизора или изсмуква цялата му рам, знае ли човек, но със сигурност на телевизора му няма нищо.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:23.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #924

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    ...Моля някои ако има безпроблемно работеща версия,да ми изпрати ексе файла(може и на лични)0.9.710.382 според hristoslav 2 е работеща...
    То хубаво да ти я изпрати човек на лични, ама ти не ги поглеждаш.
    От 09.09 съм ти пратил линк за Plex-Media-Server-0.9.710.382.
    Пробвах повечето известни DLNA сървъри и останах най-доволен от Mezzmo. Телевизора е LG LB670V.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:24.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #925

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Mezzmo го пробвах ей така за спорта, но на 3D блу рей сече и то яко. Това на LB731V. Плекса и той. На нормален филм си вървят нормално. При мен единствено без сечене е със Smart Share. Що не го харесвате не знам. Какъвто и филм да гледам, си върви отначало до край без насичане и без да спира. Това със съобщението за проблемния кеш /запълнена памет/ гледам са го оправили с последният ъпдейт. Поне скоро не се е появявало. А гледам предимно качествени филми с висок битрейд.
    Също така нямам проблем и с буквите. А и така или иначе няма как да пуснете 3D букви с който и да е сървър. ТВ-то не чете единия файл. Иначе не съм си играл много с настройките на двата сървъра /Mezzmo и Плекс-а/ но нещо не ме ли грабва в началото, губя интерес.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:24.

  13. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #926

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    То хубаво да ти я изпрати човек на лични, ама ти не ги поглеждаш.
    От 09.09 съм ти пратил линк за Plex-Media-Server-0.9.710.382.
    Пробвах повечето известни DLNA сървъри и останах най-доволен от Mezzmo. Телевизора е LG LB670V.
    Благодаря ти приятел!Не знам защо ,но сайта на форума постоянно ми спира пускането на мейл при ново мнение в темите,който следя.А също и за лични.И докато прегледам всички теми ,съм пропуснал личните съобщения,тъй като с новата версия на плекса изгледах два-три филма и нямаше проблем.Помислих си ,че съм решил проблема ,но уви.При пускането снощи на един блу рей от 6ГБ(а даже и още не бях го пуснал) тв-то почна да гасне.
    Довечера ,като се прибера от работа ще пробвам това ,което си ми изпратил.
    Благодаря отново и извинявай за недоглеждането.
    П.П.
    А това Mezzmo от къде се дърпа и има ли значение версията?Може и да е глупав въпроса ми , но може ли да има повече от един сървър на компа?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:25.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #927

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Mezzmo го пробвах ей така за спорта, но на 3D блу рей сече и то яко...
    За ISO-то ли говориш или за рип?
    Ако е за ISO, в зависимост от версията на фърмуера на ТВ може и изобщо да не тръгне дори 2D. Иначе *.m2ts при около 30 Mbit при мен върви без засечки на Mezzmo.

    zabadara писах ти на лично.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:25.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #928

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Ами примерно този - Avatar.2009.Half-SBS.3D.1080p.PROPER.BluRay.DTS.x264-ESiR.mkv . Както и други подобни рипове по над 15-20 ГБ. С ISO още не съм пробвал, но си прав че може да не тръгне. Трябваше да пипна настройките, но тествах набързо с три-четири подобни филма. Като казвам сече имам в предвид, че е така още от началото а не само на отделни места. Като буферира се оправя, но за момент само. На .avi никакви проблеми. Връзката е по LAN, че ми се повреди безжичният рутер. Интересно, щото Mezzmo е платен и тествах триал-а от сайта им. Което значи, че щом е с пари би следвало да няма такъв проблем. Разработките им за смартфон - Андроид и др. в сайта им са интересни и обещаващи.


    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    При пускането снощи на един блу рей от 6ГБ(а даже и още не бях го пуснал) тв-то почна да гасне.
    Довечера ,като се прибера от работа ще пробвам това ,което си ми изпратил.
    Благодаря отново и извинявай за недоглеждането.
    П.П.
    А това Mezzmo от къде се дърпа и има ли значение версията? Може и да е глупав въпроса ми , но може ли да има повече от един сървър на компа?
    Може да имаш няколко инсталирани сървъра, но да е активен /резидентен в паметта/ само един в даден момент. Иначе няма да имаш достатъчно ресурси. Колкото за гасненето, пробвай с такъв филм от флашка или най добре от външен хард диск. Ако пак гасне, значи самият телевизор има проблем по товар и то вероятно със захранването. Не видяхме тук, с коя версия софтуер е това LG, защото може и там да е проблема. Върни го в заводски също.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:26.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #929

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Ами примерно този - Avatar.2009.Half-SBS.3D.1080p.PROPER.BluRay.DTS.x264-ESiR.mkv . Както и други подобни рипове по над 15-20 ГБ. С ISO още не съм пробвал, но си прав че може да не тръгне. Трябваше да пипна настройките, но тествах набързо с три-четири подобни филма. Като казвам сече имам в предвид, че е така още от началото а не само на отделни места. Като буферира се оправя, но за момент само. На .avi никакви проблеми. Връзката е по LAN, че ми се повреди безжичният рутер. Интересно, щото Mezzmo е платен и тествах триал-а от сайта им. Което значи, че щом е с пари би следвало да няма такъв проблем..
    Не е нормално през Lan да спира за буфериране постоянно на някакво си Half-SBS. Аз гледам през WiFi и няма прекъсване.
    На една от ранните версии 03.ХХ.ХХ вървеше без проблеми ISO. След това направиха ограничение на битрейта, колкото е написан в спецификациите 20 Mbit. Последно като пробвах един от тестовите тайвански фърмуери, ISO отново се плейваше, но със спиране за буфериране. Затова пък MKV и m2ts с 38 Mbit битрейт се плейваше нормално. Сега минах на 04.30.16 и отново греда. Не иска изобщо да подкара ISO.

    Това е от Abraham Lincoln: Vampire Hunter


    Може демо версията на Mezzmo да е осакатена. Аз съм с последната пълна версия. А и настройките не са толкова много.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:26.

  18. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #930

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Може да имаш няколко инсталирани сървъра, но да е активен /резидентен в паметта/ само един в даден момент. Иначе няма да имаш достатъчно ресурси. Колкото за гасненето, пробвай с такъв филм от флашка или най добре от външен хард диск. Ако пак гасне, значи самият телевизор има проблем по товар и то вероятно със захранването. Не видяхме тук, с коя версия софтуер е това LG, защото може и там да е проблема. Върни го в заводски също.
    Ясно ми е ,че само един може да е активен в определен момент.Питанката беше,дали мога да имам няколко инсталирани и да пробвам поотделно всеки,което вече също ми е ясно.Вече два дни откакто съм деинсталирал въпросния плекс-нямам никакъв проблем с тв-то(не гасне)С версията на плекс,която използвах на предния си компютър нямах никакви проблеми в продължение на година и половина,независимо каква големина са филмите.Лошото е ,че не помня номера на версията и не се сетих за си запазя iso.файла преди да махна компа.3Д само си гледам през HDMI и клониране на видеокартата.Телевизора не е ъпдейтван откакто е закупен поради ред всеизвестни причини(нямам никакви проблеми с канали ,звук и т.н)и не мисля да ъпдейтвам .Версия на софта-04.20.53
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 23:27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 80 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 14:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 21:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 16:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 15:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе