Вижте резултатите от анкетата: Каква марка плот за вграждане ползвате ?

Гласували
59. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    8 13.56%
  • Amica

    0 0%
  • Beko

    3 5.08%
  • Bosch

    11 18.64%
  • Candy

    0 0%
  • Electrolux

    11 18.64%
  • Gorenje

    15 25.42%
  • Indesit

    1 1.69%
  • Neo

    1 1.69%
  • Samsung

    1 1.69%
  • Sang

    0 0%
  • Siemens

    5 8.47%
  • Whirpool

    3 5.08%
  • Zanussi

    0 0%
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 188
Like Tree22Одобрявам

Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #46

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Ползувам точно такъв котлон на Горение-двойка ,индукция,но не съм очарован,да не кажа ,че ме е яд ....Като го включиш,настроиш и поставиш съда,ок,тръгва,но...после корекция е възможна само ,когато вдигнеш съда или тенджерата от него,следователно, за да увелечаваш или намаляваш степените,трябва котлона да е без съд със задействана индукция!Много глупаво,ако...не е дефект!Та въпроса ми е:такъв "ход" ли имат индукционните уреди ,или да викам сервиз!?.....

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #47

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik Виж публикацията
    Аз имам един въпрос относно индукционен котлон, който е самостоятелен, т.е. преносим. От тези дето се продават в Метро, Кауфланд и др. по 80-100 лв.
    На повечето минималният диаметър на задействане на котлона е 12см. Може ли някой да ме насочи откъде мога да намеря котлон, който да може да работи със съд с диаметър от 8-10 см. Трябва ми да си ползвам специалната кафеварка за индукционен котлон, но как са я проектирали, че дъното и е 8-9 см и не може да задейства индукцията.
    Това със сантиметрите доста зависи от котлона. Първият, който купих от Метро, хващаше едно малко джезве. Друг пак от Мерто (Tarrington House май беше) НЕ го засичаше. Сега съм взел от Лидл един - и той го засича. Размерът е "твоят", изглежда така и в най-големият си диаметър е 9.5 cm (плоската част на дъното е 8 cm). 49 лева са в момента. Имат един недостатък - таймерът им прескача по 10 минути напред и ако искаш да го пуснеш на 2 минути, натискаш веднъж (+) и след това 8 пъти (-).



    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Ползувам точно такъв котлон на Горение-двойка ,индукция,но не съм очарован,да не кажа ,че ме е яд ....Като го включиш,настроиш и поставиш съда,ок,тръгва,но...после корекция е възможна само ,когато вдигнеш съда или тенджерата от него,следователно, за да увелечаваш или намаляваш степените,трябва котлона да е без съд със задействана индукция!Много глупаво,ако...не е дефект!Та въпроса ми е:такъв "ход" ли имат индукционните уреди ,или да викам сервиз!?.....
    При 4-те котлона, които имам и ползвам (всички са куче марка) няма такова поведение - промяната се прави безпроблемно без махане на съда.
    Този пост е редактиран от Karata; 24-04-15 в 18:23.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #48

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Индукционни ли са!?......Ако са,май трябва да викам сервиза!?...Идеи и акъл?

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #49

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Да, за индукционни става дума (4 разлини), но не мога да твърдя, че и при теб следва да е такова поведението. Няма ли ръководство, което да го описва? Да не е някаква зашита за деца...?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #50

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Виж,това ,последното не ми мина през ума......Ще прегледам още веднъж,да не е задействувана някаква такава защита.....Благодаря!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #51

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Виж,това ,последното не ми мина през ума......Ще прегледам още веднъж,да не е задействувана някаква такава защита.....Благодаря!
    Ако наистина не е задействана някаква функция, викай сервиза. Степените се регулират нормално без никакви проблеми.

  8.  
     
  9. njk
    njk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    1
    #52

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    ползвам AEG керамични котлони от 9 години. Преди 10 дни просто не можах да го включа. Нищо не се случва. Забелязах че е постоянно леко топъл около мястото за включване. Някой имал ли е подобен проблем и може ли да препоръчате сервиз?

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #53

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    В анкетата Whirlpool е с пропуснато L.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #54

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, индукционният ми плот бръмчи леко, едва доловимо при пълна тишина. Това в режим покой. Това нормално ли е? Бръмченето е вероятно от бобините, със сигурност не е от вентилаторите. Едва днес ми направи впечатление, а го ползвам вече година. Не съм обръщал внимание преди това.

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #55

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Нормално е.

    edit: Пропуснал съм частта с "в покой". При това положение, не смятам, че е нормално.
    Този пост е редактиран от Shmi; 13-03-16 в 22:38.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #56

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JazzMaster Виж публикацията
    Здравейте, индукционният ми плот бръмчи леко, едва доловимо при пълна тишина. Това в режим покой. Това нормално ли е? Бръмченето е вероятно от бобините, със сигурност не е от вентилаторите. Едва днес ми направи впечатление, а го ползвам вече година. Не съм обръщал внимание преди това.
    В режим покой имаш предвид не работи нали? Моя не бръмчи като не работи. Винаги ли бръмчи или само след спиране (докато се охлади)?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #57

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Извинете за забавянето. Винаги бръмчи, едва доловимо е, трябва да залепиш ухо на котлоните. Три броя са, на всеки е така.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #58

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравейте. Може ли да попитам 1-2 неща които не са ми ясни за индукционните котлони:

    Гледам един конкретен. 2х1700W. Диаметър 2х20.6cm

    1) Някъв човек е писал, че литър вода завира за 3'55". Това добре ли е? Не е ясно каква тенджера е използвал.
    2) Ако за изполва два пъти по малък съд от диаметъра на котлона, каква мощност ефективно се използва? Пропорционална ли е на отношението на площта на съда спрямо площта на котлона?
    3) Ако приемем за вярно че индукционните котлони са с 20% по-ефективни от стъклокерамичните, това означава ли, че теално 1700W = 2000W.
    4) Гледам, че някои котлони имат Boost функция (мощността по 2). Колко продължително може да работи на тази мощност. Примерно ако сложа 4-5 литра вода? Реално прави ли нещо тази функция или е ала бала?
    5) От линка в началото не разбирам съвсем таблицата. Първият или вторият материал е по-добър? :

    Material Resistivity
    (10−6 ohm-inches)
    Relative
    permeability
    Skin depth,
    inches (mm)
    Surface resistance,
    10−3 ohms/square
    (thick material)
    Surface resistance,
    relative to copper
    Carbon steel 1010 9 200 0.004 (0.10) 2.25 56.25
    Stainless steel 432 24.5 200 0.007 (0.18) 3.5 87.5
    Stainless steel 304 29 1 0.112 (2.8) 0.26 6.5
    Aluminum 1.12 1 0.022 (0.56) 0.051 1.28
    Copper 0.68 1 0.017 (0.43) 0.04 1
    6) Кауфландските тенджери обикновените стават ли?
    7) Като цяло всичко което лепи мацнит ли става или колкото по-силно се залепва по-добре?
    8) Реално от тези 1700 ват които котлона консумира, колко се предават на съда?


    Малко съм объркан. Благодаря предварително.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #59

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Индуционните котлони загряват по-бързо от газовите или ред дот керамичните. Енергията се фокусира директно в дъното на тигана/тенджерата. Индукция няма, ако няма метален съд отгоре (или такъв с метално дъно). Ако съда е по-малък от котлона ще има само индукция с големината на съда. Тоест ако използваш малък съд върху голям котлон ще харчи енергия според големината на съда отгоре. По-малък съд = по-малко енергия.
    При индукцията големината на съда определя консумацията. Всеки котлон си има макс консумация, но ако съда е по-малък от котлона този макс не може да бъде стигнат. Всеки съд за чиито дъно се залепва магнит става. Другите му качества като, колко време ще изкара, дали може да се мие в съдомиялна и др, нямат отношение.
    Буст функцията е за бързо завиране на вода. За друго мощността е прекалено висока - ще изгориш яденето.
    Единствения недостатък, който аз намирам е, че при работа има едно леко свистене, което може да е дразнещо за някои хора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #60

    Отговор: Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения

    Здравей,
    много са ти сложни въпросите. Ще ти отговоря само на някои от личен опит.
    Колкото по-голяма е контактната площ, толкова по-бързо ще заври водата. 3,55 ми се струва много време за завиране на литър вода - правил съм сравнение с кана за вода 2кв, загрява доста по-бързо(това при 21см котлон и съд(основа). Реално дали е 20% икономията, много зависи какво готвиш. Ако само ще притопляш или примерно правиш нещо бързо, ще е по-голяма икономията, ако ще вариш боб на бавен огън за 5 часа, може да бъде и много малка. За буст функцията, работи доста по-бързо - колко по-бързо не знам, не съм се замислял дали има някакъв лимит за работа, но обикновено като загрее водата я спирам(намалям). Тенджери, тигани и т.н., които стават за индукция, винаги имат означение, не е необходимо да си носиш магнита , но да това е принципа, ако лепи магнита стават. За кауфландските нищо не мога да ти кажа, вкъщи ползваме на Икеа, много съм доволен и от тенджерите и от тиганите. Имахме и един тиган от лидл, но покритието му замина много бързо, тези от икеа не са мръднали вече 3-4 години(всичко слагам в миялката ако има значение). Също така като избираш тигани и тенджери гледай да са с цяло еднородно дъно, а не от тези с точките.
    Дано да съм бил поне малко полезен. Не сменям индукцията за газ или каквото и да е друго.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-03-17 в 19:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Печка с индукционни котлони
    От go6o78 във форум Бяла техника
    Отговори: 54
    Последно: 18-03-19, 17:54
  3. Отговори: 13
    Последно: 03-08-13, 12:54
  4. Керамични котлони За или Против
    От glarus във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-08, 21:47
  5. Проблем с нови керамични котлони
    От Rus_Fot във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-07, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе