Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 103 от 135 ПърваПърва ... 5393101102103104105113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2015

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #1531

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Дори в клиповете с 30fps се вижда разликата сравнени с 24fps.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1532

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Momchil, Pat
    Напротив - много е важна и ако Питър Джаксън беше снимал с 50 кадъра в секунда, а всички кина бяха пренастроили прожекторите нещата щяха да изглеждат другояче.
    Много е важно на какво видео си свикнал да гледаш до момента...20 години VHS прецакаха всичко, защото хората свикнаха към тази скорост и сега когато някой се опита да им покаже нормално видео..то им изглежда нереално.
    Някои хора в кината забелязват накъсаната картина - има такова изследване по въпроса. Средната скорост на "снимане" от човешкото око е 80-85 кадъра в секунда. ето защо мнозина забелязваха трептенето на 50Hz-ови кинескопни телевизори.

    Стига че оспамихме темата..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    42
    #1533

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ето защо мнозина забелязваха трептенето на 50Hz-ови кинескопни телевизори.
    Наистина не е по темата, но това няма нищо общо. Мен лично ме дразни ниския рефреш рейт, до степен, че ми се зачервяват очите след едночасово гледане. Поради тази причина не мога да гледам и (големи) плазми.
    Кадрите в секунда не е задължително да са обвързани с рефреша на панела (и често не са).

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1534

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/


  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    8
    #1535

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Прощавайте, ама се мъчите да обясните неща, които и на вас не са ви ясни. Може някой очен специалист да прочете форума в желанието си да си купи телевизор и ако ви повярва, ще си върне дипломата. Моля, модераторите да разчистят писанията, които са свободни съчинения. Извинявайте, че се намесих, но една секунда има 1000 (хиляда)милисекунди и това ме издразни. А и като прочетох малко за човешкото зрение и малко история на киноиндустрията, не са така нещата както ги обеснявате. При телевизията е малко по-различно и сега при преминаването към други технологии е доста объркващо и неразбираемо от "един поглед". Моля за извинение, но нека темата си остане за споделяне на мнения, макар и субективни.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #1536

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте,

    KDL - 42w650A.
    Използвам Savio медия сървър, Windwos media server, PS3 медиа сървър и какъв ли още не. Субтитрите на някой филми тръгват на други не. Някой да знае някакво решение като изключим това всеки път да вграждам субтитри в MKV файл.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1537

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Има само едно и то се казва HDMI кабел.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1538

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Направих запитване дали ще внасят 828/829 - и започнаха да ми предлагат 805 и 815..., а на едно място дори ми казаха, че 828/829 не бил за нашия пазар, което е безумие, след като е наличен в половин европа. Има го дори и в съседна Гърция. А разлика не е като да няма.

    805 - 400хз
    815 - 600хз
    828/829 - 800хз

    Също ми казаха, че в близките 2 месеца не се очаквало нов внос
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 23-04-14 в 20:57.

  11. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1539

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Ей къде е Гърция вече важат международните гаранции(до колкото знам),английски предполагам знаеш ако няма бг меню.Ей го Маказа е отворен и пътя е хубав.


  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1541

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от j90 Виж публикацията
    Ей къде е Гърция вече важат международните гаранции(до колкото знам),английски предполагам знаеш ако няма бг меню.Ей го Маказа е отворен и пътя е хубав.
    Не си интересен. Нашите пишма търговци/вносители не ги оправдава, че внасят най-орязаните модели да ни пробутват и то явно с цел! Защото 828/829 се продава много повече и явно не им стигат бройки - и давйа по източна европа да им набутаме орязаните тояги.

  13.  
     
  14. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1542

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Даже не съм си мислел да съм интересен не съм искал да те обидя.Имам доста техника купувана от вън и един път ми правиха проблем за производствен дефект които производителя учтиво оправя даже след изтичането на гаранцията.Та аз ако съм се навил едни 100 лв за гориво не биха ми били проблем от точката където живея за скъпа вещ.

  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #1543

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията

    А между другото "гасенето на подсветката " е стар "трик" отпреди 25-30г.... само че се казва гасене на обратния път на лъча при кинескопите. Така се постига по дълбоко черно - пример Black Trinitron" на Sony - "Black-a" означава точно това.
    Този „трик“ е заложен в аналоговата технология от онова време, без него не може да се изобрази правилен образ на кинескопа. Това нямя нищо общо с известната серия кинескопи на Сони, то даже няма нищо общо със самите кинескопи. Това е хардуерна реализация на електрониката (още от лампово време на чернобелите телевизори), която гаси обратният ход на лъчите, за да не се вижда на екрана. Има си и такава повреда, когато на екрана се виждат много хоризонтално разположени под малък наклон бели лъчи. По-късно точно по това време когато се гаси лъча, почнаха да го ползват за други цели, една от които е и телетектста.

    п.п. Когато това е било замисляно като стандарт и по-късно реализирано, Сони ги е нямало в този бранш!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    14
    #1544

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Направих запитване дали ще внасят 828/829 - и започнаха да ми предлагат 805 и 815..., а на едно място дори ми казаха, че 828/829 не бил за нашия пазар, което е безумие, след като е наличен в половин европа. Има го дори и в съседна Гърция. А разлика не е като да няма.

    805 - 400хз
    815 - 600хз
    828/829 - 800хз

    Също ми казаха, че в близките 2 месеца не се очаквало нов внос
    Аз не мисля, че има разлика между тях, все пак ползват един и същ панел, софтуер и хардуер. В Sony.co.uk двата вече са посочени с MotionFlow 600 (вече), а един от най-големите UK магазини за техника дори е сложил специална бележка, че 815 и 829 са един модел, но различни цветове. Buy Sony Bravia KDL50W8 LED HD 1080p 3D Smart TV, 50" with Freeview/Freesat HD & 2x 3D Glasses online at John Lewis Дори да има разлика, тя ще е трудно забелижима при директна съпоставка. Просто беше глупост от тяхна страна да въведат толкова объркани номерации, ако бяха 829 и 829 SIlver никой дори нямаше да си помисли, че се различават, ама на, трябва аз да им давам ъкъл . Иначе и аз знам, че не се очаква 829, поне нямат информация, че ще идва.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1545

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Не съм съгласен с John Lewis - ако разликата беше само в цвета, то разликата в суфикса щеше да е само в предпоследната буква, която определя цвета на корпуса
    KDL50W829BBU - black
    KDL50W815BSU - silver
    а реално разликата е и в две цифри.
    815
    829
    В старите модели втората цифра обозначаваше окомплектацията - броят 3D очила...а третата вградените тунери.
    Вероятно истинската разлика е в настройките в сервизното меню определящи броят изкуствено генерирани междинни кадри или честотата на сканиране от подсветката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 23:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 19:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 17:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 14:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе