Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 119 от 135 ПърваПърва ... 69109117118119120121129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,771 до 1,785 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    8
    #1771

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Sony 42W828B за да 4ете субтитрите изисква конвертирането им в UTF-16 ( кодиране на фаила ). Ако някои може да ти помогне, в интернет не се намира много инфо.

    - - - - - - - - - -

    за да се избере правилното кодиране на фаила, просто пускаш филма и натискаш бутон- OPTIONS и ти излизат опции,1 от които е за субтитри и намираш правилната за фаила.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1772

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от niki.peev Виж публикацията
    ..Ако е (.srt) - първо трябва да го конвертираш в (.sub),аз използвам Subtitle Workshop4,отваряш програмата и пускаш субтитрите в прозореца.След това - File - Save as - в отворилият се прозорец най долу избираш да се запишат като Sub Viewer 2.0.
    После ги прекодираш с Notepad в Unicode....
    Телевизорите на Сони си поддържат .srt субтитри, вижте на първа страница, моят модел от 2013 спокойно ги плейва.

    Самата програма Homestream не е много добра, стана ми интересно и я инсталирах. Има много проблеми и хората по форумите се оплакват, няма профили за телевизорите на Сони от 2013 и 2014. Първо сменяй програмата и пробвай пак.
    Ето тук е писал и друг CountrySelector - Sony .

    Пробвай да смениш енкодинга на UTF-8 (така са повечето субтитри които съм ползвал) или на Unicode.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    9
    #1773

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Благодаря на всички за отговорите. Инсталирах UMS и с него няма проблем със субтитрите...но само на файловете които успее да подкара. По незнайни за мен причини някои .mkv и .mp4 не тръгват. Ако някой има обяснение ще се радвам да сподели. Иначе през флашка с промяна на encoding-а на CP 1251 субтитрите си вървят. Но тази опция я има в менюто само при плейване през флашка, но не и през DLNA сървър. През сървъра не иска промяна на encoding-a на UTF. Подкара субтитри на всеки файл който успя да отвори.
    А относно Homestream не е толкова лош. Плейва всичко което съм пускал през него .Дори и при 10-12гб 3D много рядко ми насича(телевизора е вързан на lan). Ама пусти субтитри...хич не ги разбира. Но то е нормално след като е на Sony.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Телевизорите на Сони си поддържат .srt субтитри, вижте на първа страница, моят модел от 2013 спокойно ги плейва.

    Самата програма Homestream не е много добра, стана ми интересно и я инсталирах. Има много проблеми и хората по форумите се оплакват, няма профили за телевизорите на Сони от 2013 и 2014. Първо сменяй програмата и пробвай пак.
    Ето тук е писал и друг CountrySelector - Sony .

    Пробвай да смениш енкодинга на UTF-8 (така са повечето субтитри които съм ползвал) или на Unicode.
    Прав си за профилите. И аз се изумих как програма уж поддържана от Сони няма профили на телевизори от 2013 и 2014. Иначе разпознава модела но само дотам. С Плейстешъна няма проблем. Там разпознава и има и профил.

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1774

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от datanasoff Виж публикацията
    Благодаря на всички за отговорите. Инсталирах UMS и с него няма проблем със субтитрите...но само на файловете които успее да подкара. По незнайни за мен причини някои .mkv и .mp4 не тръгват. Ако някой има обяснение ще се радвам да сподели. Иначе през флашка с промяна на encoding-а на CP 1251 субтитрите си вървят. Но тази опция я има в менюто само при плейване през флашка, но не и през DLNA сървър. През сървъра не иска промяна на encoding-a на UTF. Подкара субтитри на всеки файл който успя да отвори.
    А относно Homestream не е толкова лош. Плейва всичко което съм пускал през него .Дори и при 10-12гб 3D много рядко ми насича(телевизора е вързан на lan). Ама пусти субтитри...хич не ги разбира. Но то е нормално след като е на Sony.

    - - - - - - - - - -



    Прав си за профилите. И аз се изумих как програма уж поддържана от Сони няма профили на телевизори от 2013 и 2014. Иначе разпознава модела но само дотам. С Плейстешъна няма проблем. Там разпознава и има и профил.
    При UMS там където е прекодирането, има опция да зададеш кои разширения на филми да прекодира винаги.От там може да зададеш, но не те съветвам да прекодираш винаги а когато се налага за някой филм.То за това Serviio винаги работи, защото винаги прекодира, но това се отразява на качеството. Пробвай и Plex.

    А mkv тата не ги плейва заради бъг на Mencoder свързан със субтитрите, ако са от тези украсените субтитри филма не тръгва .
    Този пост е редактиран от javorenator; 20-07-14 в 23:48.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    4
    #1775

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    здр...Sony 50W829b за този модел не се бях замислил или прочел някъде,дали мога да свържа 5+1 звукова система, DTS...или там каквото беше
    мерси

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #1776

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Hristoslav2,

    Още веднъж искам да ти благодаря за препоръката и настройките!
    Опитах няколко варианта, но се върнах на тези от първия линк. За осветена стая са много добри.

    Поствам ги за колеги, които биха имали нужда от тях.

    Game Mode
    Backlight: 7 or (6 if I turn off all the lights)
    Contrast: 93
    Brightness: 48
    Color temp: Warm 1
    Sharpness: 50
    Gamma: -1

    Post process settings
    All disabled except - Clear White (Low) and Smooth Gradation (Medium)

    White Balance
    All default except blue gain at -2, this is to account for setting Clear White at Low


    .
    hristoslav2 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    26
    #1777

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Някой има ли обяснение защо Sony 50W829 не иска да чете филми записани на флашка във формат:XVID!!!но звукът който е във формат Lame MP3 си работи нормално.Изписва ми,че форматът не се поддържа,но някак си не ми изглежда приемливо.Този формат е много популярен,и не виждам причина да не го поддържа.Благодаря.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1778

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/


  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    26
    #1779

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Христослав,благодаря.Но не съм наясно.Пише ,че поддържа XVID,но при мен няма картина.Човърках телевизора цял час,пак нищо.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1780

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-07-14 в 20:50.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1781

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1782

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/


  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410

  17. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1784

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Имам проблем, относно 3D очилата на KDL-50W829B. Когато го купих, и след като го тествах у нас видях, че има мъртъв пиксел, и съответно го замених с друг, като по време на теста регистрирах едните 3D очила на ТВ, включени в комплекта. Съответно при връщането ми предоставиха друг ТВ, но ми оставиха аксесоарите от първия/с изг. пиксел/. И, сега при регистрацията на 3D очилата към заменения ТВ, тези, които, не съм ги регистрирал при първия ТВ, нямам проблеми с тях и съответно имам гледане на 3D, но тези, които съм ги регистрирал вече при върнатия ТВ, не мога да ги регистрирам към новия /индикаторът мига в зелено 3 пъти на всеки 2 секунди/. Просто пробвах, много пъти, само ми хабеше батерията при пробата, смених батериите, пак се получаваше същото. Тези, който ги регистрирах при стария ТВ, започнаха пак да ми хабят батерията /индикаторът мига в зелено 3 пъти на всеки 2 секунди/, а тези който ги регистрирах при новия ТВ, заработиха дори със сменената батерия /която би трябвало да е изтощена при нерегистрираните очила/. 3D очилата са тип TDG-BT400A. Ако някой има идея, къде е проблема, моля да сподели.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1785

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе