Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 127 от 135 ПърваПърва ... 77117125126127128129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,891 до 1,905 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    8
    #1891

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от chach Виж публикацията
    Всички се оправдават, че нямат SD канали.Може би събота/неделя ще пробвам с флашка.
    50W829 се справя идеално с SD каналите, гледан от 3 метра.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Позволява ти да инсталираш приложения от магазина на сони като 99% са безсмислени (примерно индийски филми срещу заплащане). А няма избор от 3d съдържание
    Между другото в youtube e пълно с 3д клипове. При търсене, от филтрите се задава "триизмерни", аз цъквам и на "HD" и така...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #1892

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Прочети какво пише в началото на първи пост на темата.
    mod/edit
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-11-14 в 19:51.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #1893

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте, на всички.Днес се сдобих със Сони 829.Утре ще го разучавам, защото днес нямах тази възможност.Надявам се, че ако имам някакви въпроси относно тв-то,мога да разчитам на Вашата помощ.Между другото благодаря на тези които се отзоваха на моите въпроси и ми помогнаха при избора.Може би, най вече на Salky и Stenly.
    Thanks boys.
    stenly, salky и xpld харесват това.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1894

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Честито и да си го гледаш с огромно удоволстиве

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #1895

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Искам да попитам някой със Сони 50'' 828/829 или 50'' 805 дали го е включвал към компютър на Фул ХД? Това става на режим Графика. Какви са настройките на картината, които могат да се правят на този режим? Могат ли да се копират ръчно настройките от някой от другите режими? Например, да пуснеш тв-то на режим кино, да си направиш настройките както ти харесват и после да го сложиш на режим графика и да докараш същите настройки.

  7. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #1896

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Chach.нямя да съжаляваш..........

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #1897

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    За сега съм доволен, но имам един проблем.Ако може някой да помогне.Каквито и настройки на екрана да правя,на всички телевизии надписите са отрязани.Първите думи на изреченията не се четат/също и логото на телевизията се чете наполовина/.Просто излизат извън екрана.Разширявам вертикално, хоризонтално, 14:9, нормален екран, лупа- не се оправя на никой.Само на тв Европа всичко е нормално./надписите и логото са както трябва./На Близу съм, с тяхно устройство, което няма HDMI изход и съм на скарт.От какво може да е , защото направо ми се разваля удоволствието от хубавата картина.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #1898

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Устройството е останало на реж. 4:3. От устр. "MENU -> AV Настройки -> 16:9 Full" или, ако е Topfield (най-вер.) от "0" директно сменя съотн.
    Правилният начин е да вземеш от оператора "CAModule" и да не мъчиш ТВ с това устройство.
    stenly одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    13
    #1899

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Устройството е останало на реж. 4:3. От устр. "MENU -> AV Настройки -> 16:9 Full" или, ако е Topfield (най-вер.) от "0" директно сменя съотн.
    Правилният начин е да вземеш от оператора "CAModule" и да не мъчиш ТВ с това устройство.

    Благодаря, оправих се.
    Този пост е редактиран от chach; 21-11-14 в 17:43.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1900

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/



    Важи за 805 и 815
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-11-14 в 17:16.
    stenly одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #1901

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте
    Първо искам да кажа, че не съм убеден дали това е точно темата, в която имам право да опиша моя въпрос, затова искам да ви се извиня предварително.


    По същество: KDL-40HX750 закупен през 2012 (с метална стойка подобно на тези от 2014 линията W).
    Появи се вертикална линия в дясно от центъра и се наложи да го оставим в магазина от където е закупен. В гаранция е телевизора до 15 12 2014г.
    Изпращат го в оторизирания сервис в София. След една седмица ме известяват посредством sms, че ще бъде заменен с модел от 2014г а имено:
    KDL-42W805B (проверявам на всички тв не само на този тех. хар. и прочитам поне 1-та страница от темата, където забелязвам 50херца панел).
    Разлика има при цената на телевизорите 1400 срещу 1150 в полза на модела от 2012 ((имаше промомоция тогава от 1699 на 1399) притеснително голяма разлика).
    Сега става по-интересно. Получавам телефонно обаждане от магазина ими се обяснява, че новия TV е пристигнал при тях и мога да си го взема.
    Аз споделям, че този модел не го одобрявам и питам дали има друг вариант, като намеквам за евентуално доплащане и да купя друг от същата марка, като
    настоявам да ми признаят онези 1400 (или колкото се може), които са дадени през 2012. Надявах се по някакъв начин да намаля разликата от 1400 и 1150.
    Опитаха се да ми обяснят накратко, че новия има превъзходство в смарт екстрите и бил с повече хер ци. Явен опит да се възползват всячешки от евентуална
    неинформираност от потребителите с цел по-скорошното приключване на казуса. Не мога да си спомня точно кога в този диалог по телефона ми намекнаха, че
    от сервиса на SONY имат опция да издадът протокол в който дават настояща парична стойност на моя TV закупен през 2012 за 1400. (извинете за постояното напомняне)
    Тогава с този протокол ще имам правото да доплащам и да взема друг. Пак ми се звъни по телефона от магазина и този път не се споменава за протокол от сервиза
    а ми се казва, че ако не взема новия тв те ще търсят нов панел за "стария" и да го ремонтират. Ама че история само Общо взето нищо не им отговорих, не искам
    да излизам кривия все пак. Трябва да ви кажа, че не съм звънял в сервиза да питам за протокола и изглежда ще се наложи да пробвам. Не съм звънял никаде.
    Дано някой се включи и да изрази мнение и да помогне.


    Молбата ми към вас е да сравните и вие характеристиките и да споделите какво мислите по въпроса. Също бих искал да знам каква обция реално имам пред себе си.
    Дали е голям шанса да се появи отново някаква вертикална черта или повече такива ( с дебелина 1 милиметър особенно неприятно при сд каналите тъй като е подебела там ) дори да се смени и целия панел на тв-то.
    Реално ли е за две години, както е в този случай да падне стойноста на тв продукт 1400лв крайна цена и да бъде заменян със сходен такъв с негова крайна цена от 1150. На колко пари вие оценяте телевизара ми. (това ми е любопитно)
    Телевизорите на SONY от серията W829 42" и 50" са с различни панели. Голяма ли е разликата в качеството на картината таолкова, че да има разлика в цената от 500лв.


    Извинете ако поста ми не е бил качествен. Благодаря за четенето и ще оценя всяко ваше мнение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1902

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Три букви вършат добра работа - КЗП - действай .
    Иначе по казуса - не съм сигурен как точно е описано , но би трябвало за сумата , която си платил да вземеш тв или с доплащане пак с основа платената сума . Пример- аз като заменях 47LM660 взех тв с основа платените тогава от мен към 1960лв ...

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1903

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    mrstwfo
    Панелът в тези модели е един и същ - 100Hz. Разликата е само в софтуерните ограничения за Motion Flow и типа 3D.
    42W815B , W817B, W819B, W828B, W829B - AUO (T420HVJ02-0)

    Цената на двата модела е еднаква, така че обади се и си поискай желаният от теб 829/828
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-42W805-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-42W829-3D-LED

    Мда има известно обезценяване на модела.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    8
    #1904

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    mrstwfo, можеш да се помолиш да ти сменят стария телевизор с xxx829, но не можеш да изискваш това да стане. Ако си беше държал твоя KDL-40HX750 в кашона щеше да струва около 120лв.(1400/24*2 месеца остатъчна гаранция.) Покупката на телевизор не е инвестиция, носеща дивиденти, а е покупка на ел.изделие, което се амортизира в следствие на експлоатация. Гаранцията е, че то ще работи като ново 24 месеца. Е, не е издържало и вината не е теб- сменят ти го с 10 пъти по-скъпо в момента. И само да вметна, че цената е следствие на много компоненти: проектиране, технология, дизайн, материали и т.нат., а за да се реализа един продукт на пазара, трябва някой да признае тази цена и да даде парите. (ти защо не си закупи телевизора, когато е бил 1700 лв.). Сега сделката, която ти се предлага е повече от изгодна. Задай си въпроса, как щеше да реагираш, ако ти сменяха телевизора със същия като твоя, но работил на витрина досега.
    Този пост е редактиран от steonist; 24-11-14 в 10:20.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #1905

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте. И аз да питам. Вчера си взехме 42w828 има ли начин освен с HDMI да свържа лаптопа с тв по WIFI?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе