Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 21 от 62 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #301

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta Виж публикацията
    Вземи си 7.1 , не прави компромис с ресийвъра
    За 377 vs 477 - мрежата си е удобство, а и мощността е вдигната. Вносителя е ТМ и цената там може би ще е най добра след като пуснат и те коледните промоции.

    За 17м2 и според мен няма смисъл от 7,1. Ще е хитро останалите пари да инвестираш в добри кабели, които няма да са евтини!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #302

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    За 377 vs 477 - мрежата си е удобство
    Чудя се между ONKYO TX-NR 535 5.2- Network A/V Receiver
    и Ямаха 477. Рутерът ми е в другата стая, а Ямахата няма вграден wi-fi, но пък май е по надежден като ресивър от Онкиото?

  4. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #303

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    + Pioneer VSX-924

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #304

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    7.1 си е предимство и не е задължително да се ползва като 7.1 - обикновено с него вървят и други екстри ...
    podredko одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #305

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз съм за Yamaha RX-V477. Има меко звучене, което на мен много ми допада. Има от къде да го поръчаш, подвържеш и ако не ти хареса до 7 дни да го върнеш. Така гаранционното обслужване ти е в голяма верига магазини, която би следвало да държи на клиентите си и да нямаш грижи ако се наложи.
    Затова обаче трябва да си вземеш първо озвучителните тела, кабелите и след това ресивера /ако не ги взимаш на куп от едно място/, за да имаш време за тест.
    Onkyo-то мисля няма да е никак лош вариант също. Но WiFi ми се обезмисля при положение, че може да се свърже с LAN. Разликата в изходната мощност в сравнение с 477 нямам идея дали ще се усети. Не съм чувал 535 на живо за да мога да дам обективно мнение.

    Успех в дебненето!
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 27-11-14 в 18:28.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #306

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    7.1 си е предимство и не е задължително да се ползва като 7.1 - обикновено с него вървят и други екстри ...
    Разбирам съветите за 7.1, но бюджетът е твърде ограничен. Разбира се, ако има добро намаление и влиза в бюджета - да. Лошото е че в момента нямам парите накуп и за ресивър и за колони. Ако не стане сега, ще дебна по Коледа, когато се надявам да имам по-крупна сума пари.

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Аз съм за Yamaha RX-V477. Меко звучене, което на мен много ми допада. Можеш да го поръчаш, подвържеш и ако не ти хареса до 7 дни да го върнеш. Така гаранционното обслужване ти е в голяма верига магазини, която би следвало да държи на клиентите си и да нямаш грижи ако се наложи.
    Затова обаче трябва да си вземеш първо озвучителните тела, кабелите и след това ресивера /ако не ги взимаш на куп от едно място/, за да имаш време за тест.
    Onkyo-то мисля няма да е никак лош вариант също. Но WiFi ми се обезмисля при положение, че може да се свърже с LAN. Разликата в изходната мощност в сравнение с 477 нямам идея дали ще се усети. Не съм чувал 535 на живо за да мога да дам обективно мнение.

    Успех в дебненето!
    Ето тук
    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    точно 535 е критикуван за някой неща и понеже статията сравнява няколко ресивъра, сякаш мнението за Ямаха 477 е по-добро. Не знам дали ще успея да купя първо колоните, ако са Monitor Audio Bronze BX2 Ще дебна пък каквото стане.

  8.  
     
  9. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #307

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Купи си качествен ресийвър и ако можеш 2 колони, после, като има парички ще допълниш системата...не си давай парите за най-евтините неща...
    svetlio1 одобрява това.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #308

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Едно е сигурно, ако държиш на качествен звук със сигурност ще трябва да дадеш доста повече парички за ОТ от колкото за ресивър. Всеки ресивър от среден клас на горе ще ти върши работа, моето мнение че от 700 до 1000 гроша ще си вземеш повече от приличен ресивър. Виж с ОТ хич не стоят така нещата.

  11. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #309

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    По принцип, качествен звук и ресийвър са 2 успоредни прави в пространството...
    myrfi12 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #310

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta Виж публикацията
    Купи си качествен ресийвър и ако можеш 2 колони, после, като има парички ще допълниш системата...не си давай парите за най-евтините неща...
    Да, това го разбирам, но дори и Ямаха 477 с Монитор Аудио може да се окаже непосилна задача, ако трябва да ги взема по Нова година и няма добра промоция. Просто не разполагам с много парички. И тъй като нямам нищо първата ми инвестиция ще е по-голяма. Ако имах вече поне някакъв ресивър да избера по-качествени колони или ако имах някакви колони да взема скъп ресивър, ама нямам. Нямам и 2000лв. за някакъв старт т.е. съобразявам се с бюджета или по скоро обратното. :D
    Другият ми вариант е да взема един стар ресивър и по- добри колони. Имам съсед, който живее над мен и отдавна се занимава с такива неща. Каза ми че има някакъв ресивър втора радост за 320лв., ама стана една седмица го няма да видя за какво става въпрос. Имам и приятел собственик на телевизионен сервиз, при който евентуално да проверя ресивъра ако е възможно, но първо трябва да открия комшията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #311

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    "По принцип, качествен звук и ресийвър са 2 успоредни прави в пространството..."


    Не знам защо толкова ги боготворите тези стерео усилватели,нима там няма компромиси?
    Сигурен съм,че няма никаква разлика в изпълнението на стъпалата на ресивъра и на стерео усилвателя,ако попадат в един ценови клас.Защо всеки път сравнявате нисък-среден клас ресивъри с висок клас стерео усилватели?Чак и да насочваме хората да си купуват "втора ръка - 20 годишен стерео усилвател" - "много е по хубав ако не ви трябва HDMI,DLNA,DTS HD Master Audio,Dolby TrueHD и т.н."С посредствен източник звука е много по омазан, от колкото от който и да е ресивър.
    digital11 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #312

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Todor Виж публикацията
    С посредствен източник звука е много по омазан, от колкото от който и да е ресивър.
    Я пак!
    Искаш да кажеш, че MP3-та примерно ще звучи много "по-качествено" нa x.1 канален receiver?
    Защото аз съм сигурен, че ако я пуснеш през stereo amp ще излязат всичките й скрити недостатъци и ужасна динамика. Не случайно хората в белите държави си правят multichanel озвучаването на базата на няколко стерео усилвателя. Да не споменавам за маниаците с лампови предусилвателни стъпала.
    А относно схемотехническите решения - свали си сервизните ръководства и ще намериш отговор на въпросите си. Дори и в рекламните брошури са описани.

    myrfi12,
    Ако нямаш парите, по-добре се замисли дали нямаш нужда от нещо по-належащо и важно.
    Та било то и почивка някъде. Колко често гледаш филми или слушаш многоканална музика?
    Изграждането на озвучителна система без опит и познания в областта е хвърляне на пари на вятъра. Ще дадеш една сума, следе няколко месеца няма да ти хареса нещо и ще започнеш да я upgrade-ваш. И така, докато ти омръзне. А за цените на озвучителните тела и кабелите вече са ти писали. Отделно, че вече говорителите дори на Dynaudio се правят в Китай само. С всички последици от това.
    Помисли в/у написаното от мен! То е плод на горчив опит, загубено време и пари.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #313

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Има ресивъри които си свирят доста сериозно на стерео и хич не се дават на стерео събратята си по бюджет . Лично съм тествал среден и висок клас кино ресивъри и аналогични по бюджет многократно награждавани стерео усилватели и резултатите са равни , няма тотален победител , поне в тестваните от мен модели .

  17. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #314

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Няма смисъл да осираме темата на човека с излишни спорове...всичко е въпрос на ухо, пари и потребности...

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #315

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Според мен първо място в една аудио система заемат ОТ това е и най-скъпият и труден избор. В крайна сметка звукът идва от тях и каквото те възпроизведат това и чуваме. На второ място е акустичното оформление на помещението, нещото което има голямо влияние в/у звука и за съжаление най-малко в повечето случаи имаме възможност да променяме. На трето място слагам аудио носителя, ами тук от някакъв смачкан запис няма как да изкараш нещо добро и на най-скъпите ОТ. И чак тогава според мен идва реда на ресивъри, усилватели и т.н.
    Моят съвет е ако се гледат филми и слуша музика по равно вземи си един среден клас ресивър и събирай пари за качествени ОТ и ще си доволен. Колкото и пари да пръснеш за ресивър, закачиш ли му скапани ОТ никога няма да чуеш хубав звук.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 62 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе