Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 29 от 62 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 924

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #421

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Моите предложения са следните (При условие, че ти се занимава и е нужно малко чакане. Надхвърлят с малко бюджета, но мисля, че си заслужава):

    Вариант 1
    АВ Ресивър - Onkyo TX-SR333 (422лв. с доставка до София с Гъбко)
    Говорители - Quadral Quintas 5000 II (604лв. с доставката до София с Гъбко, има ги и в БГ, но за 800лв.)

    Вариант 2
    АВ Ресивър - Onkyo TX-SR333 (422лв. с доставка до София с Гъбко)
    Говорители - Wharfedale DX1-HCP (707лв. с доставката до София с Гъбко)

    Вариант 3
    АВ Ресивър - Onkyo TX-SR333 (422лв. с доставката до София с Гъбко)
    Говорители - JBL Cinema 300 (600лв.)

    Ако ти се виждат множко парите, то поне АВ Ресивъра си заслужава да го поръчаш на тази цена.
    Късмет!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #422

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря Ви много за мненията.

    Ще отида да ми пуснат това Onkyo от besthifistore. За момента Sony или Onkyo e по-добре да избера? Няма ли да са малки предните говорители в тези комплекти?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #423

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За тея пари ако гледаш размер трябва да вземеш Thunder Чуй тези двете които си решил. За тези пари няма кое друго да ти се върже в бюджета. Освен ако не изчакаш за промото, което излиза от време на време в ТМ както е споменал колегата myrfi12 RX-V377+Jamo426HCS3+SUB210 мисля беше за 900~1000лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #424

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Като че ли повече ми е на сърце този усилвател, който казваш ти + тези говорители, а subwoofer-a мога да го взема и след някои друг месец...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #425

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения


  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #426

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    минах през няколко сетъпа и продължавам да слушам постоянно всичко което излиза и се предлага в София. Първо уточнение - ако ще правиш стерео трябват много пари. От захранване, до източник, усилвател, кабели, колони и т.н. наистина трябват пари. Сега за ако ще градим кино може да се направи много добро кино и прилична музика за не много пари. Тези quadral просто ги забравяш. Ще изкажа мнението си на някои от по-известните марки колони които може да намериш в София.
    Monitor Audio - дори да изградиш 5.1 система за 20 квадрата от най-ниската серия BX ще ти трябват над 2000 лв със суба като за 20 квадрата фронта задължително букшелф. Много неутрални колони, изразени високи и средни.
    Focal - серия Chorus ще ти трябват още повече пари, по-топло звучене, по-балансирани като звук, повече ниски - отново най-ниска серия.
    Klipsch - висока чувствителност, много изразени вискои, средни общо взето натоварваща колона, но доста добре за кино серията RB & RF, за 5.1 дори и с букшелф отново сме към 3000 лв.
    KEF - най топло звучене, много дълбок бас, дори и от средната серия, примерно фронт KEF q300, център q200, съраунд KEFq100 и суб отиваме на 3400 лв, ако фронта стане q700 отиваме на 5000 лв. Имал съм KEFQ300 и наистина удрят здраво, а Q700 те прегазват, но при продължително слушане изморяват.
    Harman Kardon - комплекти HKTS 9bq / 35bq идеални за кино в бюджета от технополис, но за музика не стават - просто за цената си са добре и за размерите но дотам.
    Tannoy от технополис в този ценови клас не е по-добре решение от горе споменатите, Jamo отново ще са голям компромис, просто за това от технотата не си заслужава парите.

    Моето предложение е следното - ако ще изграждаш кино и искаш да бъде наистина добро и да имаш прилична музика на стерео /защото с ресивър винаги стерето ще има компромис/ не си болен на тази тема, в нормални домашни условия, държиш да бъде ново, направи следното:

    1. Ресивър Onkyo tx-nr636 7.2 канален ресивър - wi-fi, стрийминг и т.н. ще можеш да си пускаш музика директно по мрежа като Plex.tv дирекно, но пак с по-лошо качество от диск нищо, че е flac. Много мрежови функции, подържа dolby atmos който след време ще е нужен /засега има само демонстрационни клипове /. С този ресивър след време ще можеш да направиш 5.2.2 или 5.1.2 - 2 тавански колони. За приличен източник спокойно можеш да използваш и ps3 & ps4, ако не можеш да отделиш сериозна сума. Ресивъра е под 1000 лв. Имаш възможност и да надградиш за dolby atmos.

    2. Колони за перфектно кино и добра музика за 20 квадрата абсолютно ти препоръчвам Dali Zensor серия - това е най-ниската серия на Dali но е изключителна и няма нищо общо с ниските серии на другите марки и в Европа са доста по-скъпи от тук. Имат награди за кино в клас до 1500 паунда. За 20 квадрата си взимаш за фронт dali zensor 3 - 520 лв имат повече дълбочина от dali zensor 5 /2 говорителя 5,25 инча, не правят един 7 инчов/, център zensor vocal 300 лв, съраунд dali zensor 1 330 лв и субуфер dali zensor 12f 750 лв или 9f 600 лв и общо комплекта ще ти излезе 1750 или 1900 лв в зависимост от субуфера. За начало спокойно можеш да вземеш всичко без суба за 1150 лв. Всички настройки на Large и спокойно можеш да гледаш в кино режим, че даже и да не се замислиш за субуфер за вбъдеще.

    Такъв комплект за кино за тези пари не може да ти предложи никоя марка - изключителен звук на тази серия на dali в този ценови клас. За букшелфа им zensor 3 прегазва много по-скъпи модели. Свири дълбко като бившите ми kefq300, но и много добре балансирани средни и високи. Общо взето много мелодичен и балансиран звук. Всичко под тези пари ще е компромис, а ако може човек да отдели повече има все по хубави неща. Всичко все пак опира до парите.

    Всички тези продукти можеш да ги вземеш и на изплащане т.е. плащаш кеш колкото имаш и другото на изплащане.

    Успех !

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #427

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    RSXA, човека има свръх ограничен бюджет от 900лв. за ресивър и ОТ, а ти го мяташ на х2 и нагоре?! Хайде, 100-200лв. отгоре по-бива, ама чак повече от двойно е прекалено.
    Когато има пари е лесно да се избира всичко, а номера е да се вместиш в едни тесни рамки със задоволителен успех.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #428

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    То и с много пари пак не е лесно - тогава пък сигурно изобщо няма да мога да избера .
    RSXA ,
    Q300 продаде ли ги ? Сега с какво си ? Аз май ще се спра на Q серията - ако имах пари в момента директно поръчвах от Англия - в момента има такива оферти , че и с Q900 пак щях да се вместя в 4000лв . Явно наистина ще има нови финиши и разчистват наличностите , което пък е добре за мен ,че от сегашните само белия "ме кефи" .

    п.п. пак се отплеснахме в друга посока ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #429

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    gnf,
    съгласен съм парите са повече, обаче ако се запали веднага ще съжали, че не е взел нещо по-добро. Аз минах през няколко грешки и във всяка една от тях губя пари. Давам му предложение в което може да даде 900 лв, другите да ги пусне на изплащане за 1 или 2 години и пак ще му излезе по-евтино отлколкото да продава взетото на половина /защото е от тотално нисък клас / и пак да събира и още толкова.

    svetlio1,
    продадох ги..... трудно ги прежалих. Просто прецених, че да събера за 5.1 kef трябва много време да чакам и не си заслужава чакането, отделно може да се променят приоритетите /бебе..../. Сега съм с front dali zensor 3, център dali zensor vocal, съраунд dali zensor 1, субуфер dali 9f и да ти кажа съм супер доволен. На кино комплекта е брилянтен. Мислех фронта да е dali zensor 5 или 7, но след много тестове и много колони в помещение до 20 квадрата букшелфа винаги звучи по-добре от една и съща серия. Може би в много високи нива подовата колона от една серия е по-добре но аз лично не слушам така музика, предполагам никой не слуша на макс. Dali zensor 3 не се дава на kefq300 - сериозно ти казвам. За тази цена от 500 лв няма аналог дори след разсвирването и не бих си взел kef може би - това е феноменална букшелф колона за тези пари. Само в ниските може би kefq300 са си една идея по-дълбоки, там говорителя е много добър uni-q. Но високи и средни на далито са много по-добри и пак казвам много дълбок саунд имат. Виж за Q700 и Q900 наистина са много много брутални подови колони с много тежък бас, но цената е сериозна, а в кино режим няма да ти дадат много повече от dali.

    Нещо много важно което трябва да се направи като сте готови със сетъпа си - спирате да обикаляте и да слушате ) Това мисля да направя за 2-3 години, ще си слушам това което имам, че не издържам

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #430

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте, бихте ли ми помогнали при избора на AV ресивър, до сега бях с Yamaha RX-V477 и искам да мина на по-висок клас ресивър който да има Pre-out поне за фронталните тонколони, Бюджета е около 1500 лв. Ще захранва тонколони Boston Acoustics, като фронта е А26, съраунд А23, център А225C и субуфер B&W ASW 610.
    Благодаря

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #431

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колега от форума продаваше А830 (Ямаха) на почти година за към 1100лв иначе А840 нов е точно 1500лв .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #432

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Бихте ли казали нещо за Marantz SR5009?
    Между другото съм отворен и за други предложения и мнения относно други ресивъри в този ценови диапазон, примерно Denon, Onkyo и др.
    Този пост е редактиран от volverine; 28-01-15 в 23:41.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #433

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравей,
    точни тези букшелф колони не съм ги слушал, но от скоро гледам ги има в технополис. Отиди в магазина им в младост, имат обособена стая за hi-fi и ги чуй на няколко модела ресивъри. В този ценови клас всички ще имат мрежови функции, pre-out, wi-fi и т.н. Даже denon и onkyo ще са по-евтини или за тези пари по-напомпани. Да видиш с кой ще ти допадне звука най-вече. Обърни внимание и на ресивъри inregra. Можеш да се класираш в този бюджет.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #434

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    RSXA най-вероятно има предвид integra

  18. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #435

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от volverine Виж публикацията
    Здравейте, бихте ли ми помогнали при избора на AV ресивър, до сега бях с Yamaha RX-V477 и искам да мина на по-висок клас ресивър който да има Pre-out поне за фронталните тонколони, Бюджета е около 1500 лв. Ще захранва тонколони Boston Acoustics, като фронта е А26, съраунд А23, център А225C и субуфер B&W ASW 610.
    Благодаря
    Каква е целта на упражнението? Защо ще сменяш ресийвъра и от какво не си доволен? Entry level колони свързани с ресийвър за 1500 лв. + стерео усилвател към системата (ако съм разбрал правилно намеренията ти), на мен лично ми звучи като безсмислено набутване от твоя страна. По-добре си спести парите.
    Този пост е редактиран от Ulfhedinn; 29-01-15 в 14:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 62 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5211
    Последно: Днес, 08:32
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 14:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе