Вижте резултатите от анкетата: Как е свързан компютърът към вашият телевизор ?

Гласували
288. Не можете да гласувате в тази анкета
  • HDMI - HDMI

    150 52.08%
  • HDMI - DVI-D

    41 14.24%
  • LAN

    65 22.57%
  • не е свързан

    14 4.86%
  • VGA - VGA

    18 6.25%
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 314

Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #286

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    ТВ тунер, аналогов с S-Video вход

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    26
    #287

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    мисля,че е старата видео карта,нямам представа дали е свързана въобще.

  4. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #288

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    много полезна тема !

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    1
    #289

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте,първо описвам,после въпросите:
    Имам нужда да получа помощ от компетентни за следното:с два настолни ПС съм и ще купувам нов ТВ,с който искам да ги
    вържа.Но като попрочетох тука не можах да се ориентирам накъде да тръгна.Ето подробно:


    Единия комп е само за нета,с него не работя друго,той е с ХП 64 бита,кинескопен монитор с резолюция 1152х864
    и карта ГФорс 8600ГТ,има ЕС-Видео и /извинявам се за непрофесионалното обяснение,но досега не съм имал работа с
    такива кабели!!... /куплунг,различен от ДВИ,този е с 24 квадратни отвора и отстрани други накръст.Отдолу нищо не
    пише,никакви означения..за ориентир.,процесора е Интел Коре 2,13 гхц,Рам 8 гб. Той е с ЛАН кабел свързан към Интернет.
    Едното,което искам от този комп е да може да предава всичко от монитора си към телевизора и да е като монитор.Другото
    което ми трябва -е да мога да изключа режима *монитор* и да мога да гледам телевизия с ТВ.


    Другия настолен ПС е с ДВИ единствено/отдолу под него си пише и е сигурно,че има такъв вход или изход..../,пак е с ХП но
    32 бита,Интел Пентиум 2,80 гхц,3,40 Рам,резолюция 1024х768 кинескопен монитор,Интел ХД Графикс. Този комп е само за
    работа,тук Интернет няма. От него ще се иска да покаже изобразяваното от екрана -да го изведе на екрана на ТВ,и също
    да мога да го изключвам от режим *монитор* когато гледам на ТВ телевизия.
    И за двата компа ме интересува да изведа само образ към ТВ,/звука ще си е от компютрите ако трябва да се употребяват
    допълнителни кабели/.


    Ето сега въпросите :
    1/резолюциите и на двата компа са идеални в момента и не искам да ги променям,но как ще се съчетаят те с тази,или Тези,които ще разпознава телевизора?...

    2/Единия монитор е настроен на 100 хц,другия -на 120 хц...,а тук чета,че ТВ работят на 60 хц...?....!

    3/то е ясно,че няма как и двата компа да подават сигнал едновременно към само 1 тв и той да показва всичко и от
    двата...Но вадене и превключване на кабели всеки път ли е единствената възможност хем да предава единия комп сигнал
    към ТВ,хем на другия комп да работя нещо друго ненасочвайки сигнала от него към ТВ? Няма ли нещо подобно на
    "разклонител" за подобен случай...И един превключвател на него...

    4/Как ще стои въпроса с българските субтитри,излизащи нормално/и от двата компа/,подадени към ТВ? Ще се разчитат ли,или ще се появят като йероглифи?


    Значи, в резюме -тв не е за игри,не са важни екстри,няма да е сателитна,а обикновена ефирна телевизия,трябва само - от
    единия комп да може да предава интернета едно към едно ,а от другия ще постъпват филми/не Блу Рей,не и ХД даже,по-стари
    са...!/,и графики.Ако може да излезе звук във ТВ -може,ако не -ще си го слушам от компа.


    Ето на тези въпроси трябва да намеря отговор,за да избера телевизор.Сега,като прочетохте точно каква е ситуацията дано
    е по-лесно да ме посъветвате какъв телевизор да купя.Не като марка,а общото,универсално за всички марки,които бих
    избрал...примерно:*трябва да има 2 ХДМИ,или резолюция еди-колко си* и т.н.И не от скъпите,струващи по 1000 и повече лв.
    Благодаря.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-11-14 в 11:41.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #290

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Изходът вдясно е DVI-I


    1 и 2. - с настройки на видеокартата
    3. Използвай само единият компютър свързан към телевизора.
    4. Няма проблем - използвай DLNA

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #291

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Свързах лаптоп с тв с някакъв HDMI кабел искам да проверя дали ще ми насича филм аватар 3D Blue ray 40GB. Кажете това iso с какъв плеър да го подкарам и дали ще захапе видеото на 4 годишен лаптоп

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #292

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    CyberLink PowerDVD 14-Но мисля че няма го подкараш с този лаптоп.

  10. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #293

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    CyberLink PowerDVD 14-Но мисля че няма го подкараш с този лаптоп.
    A с intel core i3 4000m cpu 2.4gz ram 4gb (2.92gb използваема) 32bit windows 7 , Nvidia gforce 720m, intel HD Graphics 4600 ще стане ли ? Да знам дали да инсталирам ?

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #294

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте, искам да попирам някой сблъсквал ли се е с следния казус. Компютър с 1 dvi и 1 pci изход трябва да даде еднакъв сигнал на монитор и 2 еднакви телевизора с dvi вход. Въпросът ми е ще може ли да се свърже с т.н. пасивни dvi сплитери или сплитера трябва да е активен?
    Благодаря.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #295

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Много добър гайд, за това как да си настроим плеъра (в случая - MPC-HC) и да го "въоръжим" със съответните кодеци и филтри. Колкото и да е "елементарна" връзката между ТВ и PC чрез HDMI, за да не "сече" и "друса", трябва да имаме добре настроен плеър:
    Media Player Classic Home Cinema (MPC-HC) and MadVR Setting | Juan2Geek

    П.С. Ако го бях видял преди две години, щеше да ми спести доста нерви и време (но все още предпочитам Home Media Server пред HDMI, макар и с малко).
    Този пост е редактиран от Frogst; 28-05-15 в 03:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #296

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Свързване на компютър с телевизор


    2. DVI(PC) към HDMI(TV) - при този вариант нямате звук и се налага да поставите още един кабел 3,5мм стерео жак - 3,5мм стерео жак

    Ако имате само DVI изход на компа използвайте DVI-HDMI кабел. Възможно е да нямате звук-някои видеокарти не подържат звук по DVI. За да оправите проблема ви е нужен още един кабел 3,5мм жак - 2 чинча.
    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...2:19111:3893:1
    Здравейте! Това е варианта при мен. Телевизорът е Panasonic TX-P42S20E. Видеоплатката на РС - Nvidia Geforce FX 5500. Използвам кабел, закупен от Технополис - жълт метал DVI-HDMI. Картината след известно лутане оправих, режеше я странично и вертикално, но като инсталирах по-нов драйвер за Nvidia-та, и успях да я събера в рамките. Обаче не става номерът със звука. Телевизорът няма вход за Аудио с такъв жак(3.5). Всъщност има, но той е изход за слушалки. Това, с което разполага като входове освен HDMI е COMPONENT и SCART(AV1, AV2...). Имам кабел с 3.5 жак от РС и съответните куплунги към двата аудио входа(ляв и десен) на СОМРОNENT. Обаче пак проблем. Когато от менюто за избор на външни входове на телевизора избера HDMI1 или 2 или 3(където е съответно сложен кабела), се вижда само картината, но без звук. Като задам COMPONENT, звука си се чува, обаче пък така изчезва картината и остава черен екран. Какво трябва да предприема? Благодаря ви!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #297

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Трябва ти нещо като този конвертор, ама не съм сигурен дали ще работи: DVI & R/L Stereo Audio to HDMI® Converter

    Вземи смени тоя музеен експонат, как въобще работи още не ми е ясно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #298

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията

    Вземи смени тоя музеен експонат, как въобще работи още не ми е ясно.

    Кое е музеен експонат, тв-то ли? Че той е купуван през 2010 г. и то след дълго проучване и с помощта на повечето колеги тук!
    Ако е за PC-то, да, там съм съгласен, но заради един интернет и едни снимки не си струва.
    Колкото до конвертора, има ли ги в Б-я да се продават?

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #299

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    За видеокартата говорех.
    Що се отнася до конвертора, не съм виждал такъв в БГ. Провери в специализираните магазини.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #300

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Що се отнася до конвертора, не съм виждал такъв в БГ. Провери в специализираните магазини.
    Засега удрям на камък. А нова карта не върши работа - Pc-то няма PCI-E слот.
    Май най-добре ще е едни отделни тонколони към PC-то и това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 02-10-23, 00:58
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 10:01
  3. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 10:36
  4. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 19:02
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 15:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе