Вижте резултатите от анкетата: Каква тв стойка използвате ?

Гласували
130. Не можете да гласувате в тази анкета
  • стандартната от комплекта

    60 46.15%
  • фиксирана за стена

    30 23.08%
  • наклонена за стена

    13 10.00%
  • въртяща за стена

    10 7.69%
  • многосъставна за стена

    13 10.00%
  • моторизирана стойка

    1 0.77%
  • висяща от тавана

    3 2.31%
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 205

TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #106

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #107
    Здравейте колеги. Скоро дъщеричката ми ще проходи и трябва да сложа телевизорът на стената, за да не може да го пипа и да го събори Препоръчайте ми някоя стойка за плазмен телевизор. Не знам колко обикновените стойки за ТВ са удачни за плазмени телевизори поради причината, че се намират много близо до стената. Телевизорът е Panasonic 42ST50. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от chorlav; 17-09-14 в 15:31.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #108

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Аз купих сплитер на Inakustik 4-портов. 370лв с доставка от Конрад, купих и кабел на Inakustik 8m за 150лв. В едната зала на телевизора - стара плазма на LG 42инчова със кабел за 22лв 10метра често не можеше да изкара картина - пробвах, сменях резолюции, вадих го слагах го пак, със Inakustika тръгна от раз. През сплитера по същия начин. Затова се чудя сега какви още кабели да купя - по принцип ми казват дългите кабели се прецаквали бързо освен ако нямали някаква защита. Заслужава ли си да купя още на Inakustik 10m-ови или пък HDMI over cat или Hama 10m.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #109

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от chorlav Виж публикацията
    Здравейте колеги. Скоро дъщеричката ми ще проходи и трябва да сложа телевизорът на стената, за да не може да го пипа и да го събори Препоръчайте ми някоя стойка за плазмен телевизор. Не знам колко обикновените стойки за ТВ са удачни за плазмени телевизори поради причината, че се намират много близо до стената. Телевизорът е Panasonic 42ST50. Благодаря предварително!
    SONOROUS SUREFIX 332 :: Стойки за стена :: Стойки за стена :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Stefan Troplev
    Избягвай Hama- това е китайско производство. Потърси някой марков HDMI кабел. Като правило производителите на телевизори дават гаранция за безпроблемна работа с кабели до 6 метра. Търси някой "по-дебел".
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-09-14 в 20:20.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #110

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Тогава 10 метра като този HDMI Anschlusskabel [1x HDMI-Stecker <=> 1x HDMI-Stecker] 10 m Blau, Silber Inakustik im Conrad Online Shop | 671985

    или да купя 2x 5-метрови и да ги вържа с преходник (разбира се не с такъв от магазина на Конрад)
    Този пост е редактиран от Stefan Troplev; 20-09-14 в 10:09.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #111

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Извинявай за късният отговор. Този кабел става - има доста нишки и добра екранировка.
    Избягвай преходниците - обикновенно при тяхното прилагане сигнала пада.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #112

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Извинявай hristoslav2, но това е HDMI 2.0 от висок PREMIUM клас на In-akustik (0042310).
    in-akustik | Cables & Accessories | High Speed HDMI Cable with Ethernet | HDMI 2.0
    Не само става, но и е прекалено скъп и качествен (мое мнение) за целите, за които ще се ползва.
    А и тази цена от 65,60Euro в Conrad не знам каква е! in-akustik Premium II HDMI (10,0m) HDMI-Videokabel: HDMI-Kabel Preisvergleich - Preise bei idealo.de
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 23-09-14 в 01:02.

  10. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #113

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Да попитам и аз,има ли стойка за стена,която да се накланя целият ТВ.леко надолу.ТВто е Sony 828.стойката за стена която е в комплекта е статична.Стойката която в момента ми е на стената държеше LG47'691,и бях много доволен,че леко се накланяше надолу.Беше някаква от ТМ.Ако няма такъв вариант за стойка с накланяне за Sony,ще има ли проблем с гледането на ТВ,ако е статична и неможе да се наклони леко надолу както е фабричната му стойка...Защото ще ми застане малко като картина.А дали фабричната стойка за стената,ще има нужните 8-10см.от стената за охлаждането на ТВто....?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #114

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Здравейте отново, благодаря ви за отговраа. Отсега нататък ще оръчвам такива кабели вече поръчах 8-метров от Premium серията за 130-140лв със доставка от conrad.com. Имам от другия клас 8-метров със букси на въртящи се на 180 градуса. За HDMI 2.0 гледах друга серия и са супер скъпи - мисля че 3-на цена. На една конференция пробвахме да се вържем техен лаптоп къ техен проектор с HDMI кабел директно. Пробвах с наш и с техен и не иска да тръгва. Накрая сложих inakustika и от раз го разпозна! Определено си заслужава парите.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #115

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Няма разлика в HDMI кабелите за различните варианти(1.0 , 1.3 , 1.4 . 2.0) пиновете са еднакви. Хубаво е да го знаете.
    Разликата е в портовете(софтуера) на самите устройства

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #116

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Да попитам и аз,има ли стойка за стена,която да се накланя целият ТВ.леко надолу.ТВто е Sony 828.стойката за стена която е в комплекта е статична.Стойката която в момента ми е на стената държеше LG47'691,и бях много доволен,че леко се накланяше надолу.Беше някаква от ТМ.Ако няма такъв вариант за стойка с накланяне за Sony,ще има ли проблем с гледането на ТВ,ако е статична и нQеможе да се наклони леко надолу както е фабричната му стойка...Защото ще ми застане малко като картина.А дали фабричната стойка за стената,ще има нужните 8-10см.от стената за охлаждането на ТВто....?
    Има накланящи се - просто не си гледал
    GOLDEN BRACKET 451 TILT 50" :: Стойки за стена :: Стойки за стена :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    GOLDEN BRACKET 701-M2 TILT *65" :: Стойки за стена :: Стойки за стена :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    GOLDEN BRACKET 401-M2 TILT 50" :: Стойки за стена :: Стойки за стена :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SONOROUS SUREFIX 340 :: Стойки за стена :: Стойки за стена :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    SONOROUS SUREFIX 430 :: Стойки за стена :: Стойки за стена :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #117

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Hristoslav2,с риск да те опровергая,но никоя от тези стойки не би станала за този модел,причината е че той има само два фиксирана отвора от горната страна предназначени за оригиналната стойка.В долният край ТВ е издаден и няма къде да се хванат с болтовете посочените от теб стойки.Причината е,че е предназначен само за захващане от горният край с оригиналната стойка тип (висящ)захванат само отгоре.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #118

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Hristoslav2,с риск да те опровергая,но никоя от тези стойки не би станала за този модел,причината е че той има само два фиксирана отвора от горната страна предназначени за оригиналната стойка.В долният край ТВ е издаден и няма къде да се хванат с болтовете посочените от теб стойки.Причината е,че е предназначен само за захващане от горният край с оригиналната стойка тип (висящ)захванат само отгоре.
    Явно не четеш инструкциите за монтаж...


    А може и с адаптер
    MonLines SONY VESA Adapter V001 buy online at vogels-mounting.com

  17. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #119

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Явно не четеш инструкциите за монтаж...


    А може и с адаптер
    MonLines SONY VESA Adapter V001 buy online at vogels-mounting.com
    Не,аз просто попитах дали старата ми стойка на която висеше LG47',дали би държала това Sony,но уви неможе.А оригиналната стойка мога да я монтирам на стената.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #120

    Отговор: TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

    Защо да не може? Вярно, че инженерите на Sony са пропуснали възможноста за накланяща се стойка но...
    Купуваш и си монтираш адаптера от поста горе..после и стойката от LG-то.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-10-14 в 20:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?
    От valdim във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 25-09-13, 17:21
  3. Кабели, избор и монтаж
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 46
    Последно: 06-07-11, 20:23
  4. Отговори: 12
    Последно: 08-09-10, 16:48
  5. Препоръки и избор между две конфигурации
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-10-07, 18:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе