Страница 40 от 99 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #586

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Колега, техниците са си техници. Тяхната работа е да тестват сигнала, да прекарат кабела и БАЗОВИ настройки на ТВ и комп. Нима очакваш, че техниците ще са мрежови администратори? Ако бяха, едва ли щяха да дупчат стени и прекарват кабели. Ако си купил техен рутер, ОК, разбирам да имаш претенции, но на фона на морето от чайна майна клепала наречени рутери, да очакваш от тези момчета да ти решат проблема... Ще споделиш ли каква марка бе рутера, да не би да е Асус?
    За рутери, придържайте се към TP-Link (евтино/читаво), не слагайте разни защити като галванични разделители и т.н., много често проблемите се пораждат от тези наглед невинни устройства.
    ockac23 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #587

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Колега, техниците са си техници. Тяхната работа е да тестват сигнала, да прекарат кабела и БАЗОВИ настройки на ТВ и комп. Нима очакваш, че техниците ще са мрежови администратори? Ако бяха, едва ли щяха да дупчат стени и прекарват кабели. Ако си купил техен рутер, ОК, разбирам да имаш претенции, но на фона на морето от чайна майна клепала наречени рутери, да очакваш от тези момчета да ти решат проблема... Ще споделиш ли каква марка бе рутера, да не би да е Асус?
    За рутери, придържайте се към TP-Link (евтино/читаво), не слагайте разни защити като галванични разделители и т.н., много често проблемите се пораждат от тези наглед невинни устройства.
    Благодаря за съветите. Рутера е TP-Link TL-WDR3600. Просто не си признават какво са направили и най-лесно е да кажат че проблема е в рутера. В момента този рутер работи със сменен мак адрес. И добре, че не ги послушах да ходя да се излагам във фирмата, която ми го продаде.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #588

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPaun Виж публикацията
    Благодаря за съветите. Рутера е TP-Link TL-WDR3600. Просто не си признават какво са направили и най-лесно е да кажат че проблема е в рутера. В момента този рутер работи със сменен мак адрес. И добре, че не ги послушах да ходя да се излагам във фирмата, която ми го продаде.
    Прекрасен избор! Ползвам аналогична машина и не съм имал грижи. Какъв им бе проблема с него? Интересно ми е?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #589

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Прекрасен избор! Ползвам аналогична машина и не съм имал грижи. Какъв им бе проблема с него? Интересно ми е?
    Както си работеше спря нета, след което ги извиках въртяха се 4(четири) часа и ми казаха че проблема е в рутера и трябва да го сменя.След консултация с админите във фирмата ни констатираха че проблема не е в рутера. По някакъв начин са ми блокирали мак адреса, но не си признават и си го изкарват на рутера. След смяна на мак адреса всичко тръгна.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #590

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPaun Виж публикацията
    Както си работеше спря нета, след което ги извиках въртяха се 4(четири) часа и ми казаха че проблема е в рутера и трябва да го сменя.След консултация с админите във фирмата ни констатираха че проблема не е в рутера. По някакъв начин са ми блокирали мак адреса, но не си признават и си го изкарват на рутера. След смяна на мак адреса всичко тръгна.
    Ти като го инсталира този рутер, клонира ли мак адреса на мрежовата ти карта (тази, която си ползвал преди да сложиш рутера)?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #591

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Ти като го инсталира този рутер, клонира ли мак адреса на мрежовата ти карта (тази, която си ползвал преди да сложиш рутера)?
    Да не обременяваме хората с този проблем. Купих рутера обадих им се въведоха новия мак, работи известно време и спря. Да не си им PR ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #592

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Вярно, че като сложиш паницата на балкона, ще стискаш палци да няма облаци и да не вали,
    Оооо, при нет1 колко "малко" канали минават на тъмно при дъждец! И те гледкат от БСК и т.н, пък и свиват качеството. Дори махнаха постовете от ФБ страницата, що ли?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #593

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPaun Виж публикацията
    Да не обременяваме хората с този проблем. Купих рутера обадих им се въведоха новия мак, работи известно време и спря. Да не си им PR ?
    Е само в това не са ме обвинявали, но щом трябва, нека им бъда PR! Ако ти кажа, че съм обикновен БАЧ, при това във сфера нямаща нищо общо с телекомуникациите, сигурно ще разбия фантазиите ти, затова ще си затрая. Сега вече като ме назначи за техен PR (глей само какъв УБАВ БГ израз, пуста мода) се надявам на % отстъпка от месечната такса. Четете ли НЕТ 1, аз съм ви PR Отивам да си обръсна краката, че утре ще правя промоция на НЕТ 1 в МОЛА до ваЗ, нали съм PR


    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Оооо, при нет1 колко "малко" канали минават на тъмно при дъждец! И те гледкат от БСК и т.н, пък и свиват качеството. Дори махнаха постовете от ФБ страницата, що ли?
    Прав си, така е, НЕТ 1 са "абсолютни боклуци"! БУЛСАТКОМ са "ВЕЛИКИ"! Сигнала им е "перфектен"! Обслужването им е "съвършено"! Същото се отнася и за ВИВАКОМ, МОБИЛТЕЛ, БЛИЗОО и т.н.
    САМО и ЕДИНСТВЕНО НЕТ 1 са "некадърници"!
    Всички клиенти на НЕТ 1 НЕМЕДЛЕНО да ги "напуснат"!

    Така харесва ли ти?
    Може ли да те попитам нещо? НЕТ 1, като са такива отрепки, ти защо ги ползУваш? Айде аз съм прост и не разбирам, но ти си навътре, кажи защо си с тях? Защо не се метнеш при "великите" ВИВАКОМ, МОБИЛТЕЛ, БЛИЗОО, БУЛСАТКОМ и т.н.... а стоиш да се "мъчиш" с НЕТ 1? Пищиш от сумати време, а още си към тях, не те разбирам, честно. Хем лошо, хем продължаваш да плащаш за лошото? Я си виж колкото ти е таксата и тогава се оплаквай. Иди за тези пари и получи подобна услуга от друг доставчик, вярвам, че няма да ти е проблем, или може би не?
    Сиренето е с пари, нали знаеш! В магазина има сирене за 6 лв, има и за 26 лв, от кое ще купиш, решава портмонето ти. Същото е и тук. Искаш сумати HD канали? Добрееее пиле, blizoo те очаква! Ама таксата 12 лв ли е на месец, а? Нц...
    Този пост е редактиран от wrathchild; 12-09-14 в 23:20.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #594

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Вали, вали, а телевизия пак лиспата я хвана! Вземете разширете звуковата "бленда" на Eвроспорт, много сме я свили от компресия.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #595

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Е че те от звук ли да пестят - такова идва от сателита

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    7
    #596

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Здравейте, сигурно някъде има писано по този въпрос за което се извинявам. CA/CAM модулите на близу могат ли да се използват в мрежата на НЕТ1 ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #597

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Не - заключени са софтуерно към Близо.

  16. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #598

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията

    Така харесва ли ти?
    Може ли да те попитам нещо? НЕТ 1, като са такива отрепки, ти защо ги ползУваш? Айде аз съм прост и не разбирам, но ти си навътре, кажи защо си с тях? Защо не се метнеш при "великите" ВИВАКОМ, МОБИЛТЕЛ, БЛИЗОО, БУЛСАТКОМ и т.н.... а стоиш да се "мъчиш" с НЕТ 1? Пищиш от сумати време, а още си към тях, не те разбирам, честно. Хем лошо, хем продължаваш да плащаш за лошото? Я си виж колкото ти е таксата и тогава се оплаквай. Иди за тези пари и получи подобна услуга от друг доставчик, вярвам, че няма да ти е проблем, или може би не?
    Сиренето е с пари, нали знаеш! В магазина има сирене за 6 лв, има и за 26 лв, от кое ще купиш, решава портмонето ти. Същото е и тук. Искаш сумати HD канали? Добрееее пиле, blizoo те очаква! Ама таксата 12 лв ли е на месец, а? Нц...
    Сега като погледнах, твърде постни са им HD канлите на НЕТ1, на Булсата са повече и по-добри(не говоря за качеството на сигнала), и цената е примерно 16 лв на месец. Като гледам няма и опция да си доплатиш за повече канали, демек даже и да искам сирене по 26 лв не става. Това си е сериозен недостатък каквото и да си говорим.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    7
    #599

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не - заключени са софтуерно към Близо.
    А има ли начин да се отключат?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #600

    Отговор: Net 1 - цифрова кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения

    Е да де, ама на "Булсат" ги няма "постните" iConcerts'HD, MTV Live HD, BTV Action HD, Nova Sport HD, Ring Bg HD, BNT Sport HD, BNT HD. При "Нет1" няма NG HD, Discovery HD и History HD, но ги има с прилично SD качество. Цената също е 16 лева (и връзваш колкото си искаш телевизори), а за 20 лева получаваш и интернет, като качеството на услугите е много добро. Но всеки си избира сам това, което го устройва.

    P.S.
    Пропуснах F+ и TV+, които за феновете на испанския футбол, формулата и тениса наистина са голям плюс.
    Този пост е редактиран от Frogst; 02-10-14 в 03:24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 99 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе