Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 121 от 156 ПърваПърва ... 71111119120121122123131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,801 до 1,815 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #1801

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    42 инчовите модели на Sony най-вероятно са със 100hz-ови панели, но са софтуерно "орязани" (писано е в някоя от темите). Нямат настройка за MotionFlow и не се справят добре с бързи движения (лично тествах за няколко дни w829). От 50 инча и нагоре 8-а серия е много добър избор (като изключим менюто и вградения плеър, но все пак това е телевизор). При 40" - 42" най-добрия вариант според мен е Samsung (H6400), или Panasonic (AS640, AS650).

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #1802

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Здравейте! Искаме да си купим 3D тв, 42". Нямаме пълна яснота по въпроса за активно и пасивно 3D. Посъветваха ме да е задължително активно, защото всички 3D филми /свалени от някъде/ са само за активно. Аз започвам да се клоня към пасивно, заради по-лекото възприемане. Кое е най-добре да избера? Бюджет - около 1000 лв.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1803

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Наговорили са ти глупости за 3d филмите!
    Отиди на място в магазина и погледай някой клип и на двата вида TV. Поне 5мин.
    Ако се почувстваш некомфортно, значи това не е твоят тип 3D технология по физиологични причини.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,429
    #1804

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от julsi Виж публикацията
    Здравейте! Искаме да си купим 3D тв, 42". Нямаме пълна яснота по въпроса за активно и пасивно 3D. Посъветваха ме да е задължително активно, защото всички 3D филми /свалени от някъде/ са само за активно. Аз започвам да се клоня към пасивно, заради по-лекото възприемане. Кое е най-добре да избера? Бюджет - около 1000 лв.
    Модели с пасивно 3D влизащи в бюджета ти
    PANASONIC TX-42AS650
    LG 42LB650V
    PHILIPS 42PFH6309

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #1805

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Благодаря за отговорите! Да смятам, че ме съветвате да е пасивна технология. При избора от препоръчаните, от какво да се ръководя?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,429
    #1806

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Дали да е пасивно или активно 3D трябва сам/сама да си решите. Най-лесно става, като отидете на място в магазина и помолите продавач консултантите да ви пуснат по 10-ина минути от двата типа. Така ще прецените кой тип ви допада повече.
    Ако ще се гледа и от малки деца(задължително над 6 години) то тогава - пасивно.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-11-14 в 11:38.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #1807

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Дали да е пасивно или активно 3D трябва сам/сама да си решите. Най-лесно става, като отидете на място в магазина и помолите продавач консултантите да ви пуснат по 10-ина минути от двата типа. Така ще прецените кой тип ви допада повече.
    Ако ще се гледа и от малки деца(над 6 години) то тогава - пасивно.
    Да, ще се гледа и от 10г. дете.
    А като марки - от цената ли да се ръководя, на кое задължително трябва да обърна внимание, като характеристики?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    14
    #1808

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Здравейте отново.
    В общи линии съм се спрял на Panasonic AS750E, като още се двоумя 47 или 55 инчов, най-много ми се щеше 50 инча, но уви няма такъв размер от този модел. Иначе доста ми хареса картината в магазина. Лошото е, че консултантите са доста зле и нищо не могат да ми обяснят по въпросите, които ме притесняват. Този т.нар. туин тунер твърдят, че ми позволява да гледам две програми едновременно на телевизора, това важи ли и за булсатком, за които ми стана ясно примерно, че не мога да записвам на външен хард диск. Другото, което ме вълнува особено много е, ще имам ли проблеми да гледам филми - 3D и други с високо качество свалени от торенти и качени на външен хард диск. Ще имам ли проблем със субтитрите, освен че били малки и не позволявали настройки, както четох някъде из форума.
    Благодаря предварително!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    15
    #1809

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Моля кажете защо не го харесвате този телевизор, че днес е последния ден на промоцията?
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...6809-4K-3D-LED

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #1810

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Няма Амбилайт,няма и HDMI 2.0 порт,без който няма да може да гледаш 4к по кабел или външен плеър!.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,429
    #1811

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от MrNoone Виж публикацията
    Здравейте отново.
    В общи линии съм се спрял на Panasonic AS750E, като още се двоумя 47 или 55 инчов, най-много ми се щеше 50 инча, но уви няма такъв размер от този модел. Иначе доста ми хареса картината в магазина. Лошото е, че консултантите са доста зле и нищо не могат да ми обяснят по въпросите, които ме притесняват. Този т.нар. туин тунер твърдят, че ми позволява да гледам две програми едновременно на телевизора, това важи ли и за булсатком, за които ми стана ясно примерно, че не мога да записвам на външен хард диск.

    Другото, което ме вълнува особено много е, ще имам ли проблеми да гледам филми - 3D и други с високо качество свалени от торенти и качени на външен хард диск.

    Ще имам ли проблем със субтитрите, освен че били малки и не позволявали настройки, както четох някъде из форума.
    Благодаря предварително!
    Може да се гледат две програми едновременно или да гледаш една и в същото време да записваш друга, но САМО АКО ПОЛЗВАШ ВГРАДЕНИТЕ в телевизора тунери. Тоест - при ползване на външни тунери, какъвто се явява приемника на Булсатком - това е невъзможно.

    Не - само дето няма настройки за големина, цвят фон и местоположение.
    Няма проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1812

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Да добавя, че за да гледаш две програми едновременно, трябва да не са кодирани Примерно, при Мсат повечето са кодрани и ти трябва втори модул.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,429
    #1813

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    При Panasonic AX800, AS800, AS750, които разполагат с два CI+ слота и двойни тунери:
    При поставен само 1 модул и 1 карта:
    - може да гледаш един кодиран канал и да записваш втори, който е некодиран
    - може да гледаш един некодиран и да записваш втори, който е кодиран
    - може да гледаш един кодиран, но не може да записваш втори, който е кодиран

    При поставени 2 модула с 2 карти:
    - може да гледаш един кодиран канал и да записваш втори, който е некодиран
    - може да гледаш един некодиран и да записваш втори, който е кодиран
    - може да гледаш един кодиран и да записваш втори, който е кодиран
    (Проблем: трудно ще убедите оператора си(кабелен или сателитен), да ви предостави два модула с две карти на цената на един абонамент.)

    При поставени два модула и две карти на два различни оператора:
    - може да гледате кодирана програма от пакета на единият оператор и да записвате кодирана програма от пакета на другият оператор
    - може да гледате две програми едновременно, предоставени от два различни оператора

    http://translate.google.com/translat...plates/?a=8584




    При Samsung, LG, Sony, Sharp, Toshiba..... и Panasonic AS740, AS650, AS640, които разполагат с един слот и тунер:
    - може да гледате една програма и да я записвате едновременно
    - не може да гледате една програма и да записвате друга
    - може да настроите таймера да записва програма в зададен от вас час или по EPG




    Забележка! Това е само когато ползвате вградените в телевизора тунери. В случай, че ползвате външен такъв(операторски приемник) то всичко описано по-горе на важи.
    Записът, направен на външен носител(HDD, Flash) може да бъде четен само от телевизорът на който е направен - шифрован е от телевизорът. Не може да го възпроизведете на PC или на друг телевизор, независимо че е от същият модел и марка.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-14 в 21:08.
    podredko и stanislav77 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    14
    #1814

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    hristoslav2 , благодаря. перфектен и полезен, както обикновено
    muraveia одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #1815

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Здравейте на всички,
    Днес си купих Sony 42W829 от Технополис, където само днес 28.11 го водят BLACK FRIDAY-10% на всички стоки в магазина. Действайте и Вие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе