Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 140 от 156 ПърваПърва ... 90130138139140141142150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,086 до 2,100 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    9
    #2086

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Здравейте, искам съвет относно покупка на 3д телевизор. Основно ще се гледа телевизия и 3д филми през компютър, така че смарт функциите и вградения плеър не са интересни. Искам възможно най-добро качество на картината за FHD и 3д, телевизионния сигнал е от Булсат. Търся си телевизор с размер 40"-42", активно 3д, 100 Hz (реални на панела), цена до 900 лв.
    След четене из форума и преглед на разни ревюта из нета си харесах следните два модела, но не знам дали е правилен избора ми :
    1. PHILIPS 3D 40PFS6609;
    2. PANASONIC 3D TX-40AS640E.
    Засега съм се навил за Филипса заради двустранния амбилайт, но съм отворен и за други предложения. Ще се радвам да чуя и вашето мнение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2087

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Пренавии се към вторият
    svetlio1 одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    9
    #2088

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Обаче с него не вървят 3д очила, ако трябва да ги купувам отделно са много скъпи. Чувал съм че стават и на друг производител (май на Самсунг), ама не знам как ще се вижда с тях.
    От друга стана обаче в ТП са пуснали на промоция от днес модела за 2015 г. (TX-40CS630e) за 999 лв. с 5 годишна гаранция. Какво мислиш по въпроса?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2089

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Аз не съм фен на 3Д-то, още повече на 40" екран Принципно пасивното 3Д е по-щадящо за очите - особено за децата. Очилата са евтини, леки и не изискват "грижи". Горните модели са с активно 3Д
    CS630 не съм го виждал, дават го 100Хц, но с Edge led подсветка. На старият модел, подсветката е зад матрицата и осветяването е по-равномерно. От друга страна 5г. гаранция си е голям +!

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    9
    #2090

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Благодаря, за съдействието.
    iminev одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    9
    #2091

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Взех Philips-а на промоция от ТМ (тази с -20% отстъпка). Много съм доволен от телевизора, останаха и за море.
    soon одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #2092

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Какво им е дефектно на 7-ма серия? Ти си решаваш, кое е по-добре.
    Колега, само за да не въвеждате другите в заблуждение относно LG xxLB серията за която писахме така надълго и нашироко моля запознайте се с дефекта и отношението към него от страна на производителя. Не Ви упреквам, че препоръчвате тези телевизори, но наистина е добре да се запознаете с дефекта от горещата тема в раздел LG.
    Иначе рискувате да отнесете много "калай" от някой който си купи такъв тв по Ваша препоръка и му лъснат остатъчните изображения.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #2093

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Здравейте, както повечето потребители тук и аз търся телевизор 47-50". Знам, че хубавото струва много пари. От години, чета форумите и все отлагам покупката. Бюджет преко сили 1300лв. Не се интересувам от смарт и 3Д , ако ги има добре дошли са. Основно ще се гледа телевизия / в момента съм с обикновена кабелна / и филми от флашка или компютър. Желателно е да не предава едно мазно петно и да има приличен звук . Искам да има нормални цветове, хората да не изглеждат, като мъртъвци или индианци - днес гледах една плазма, не може да докараш нормален цвят . По възможност с прилична геометрия на екрана. Омръзна ми на два телевизора да им изправям кривините, до колкото е възможно. Много ме дразни това забавяне в бързите сцени, но вече съм много объркан от толкова прочетени статии. Знам, че всичко е компромис, но възрастта ми не позволява вече да съм продавач и да мога да си го избера . Днес в един магазин момчето ми подхвърли, като идея LG LF 652 V. Нямаха изложен за да го погледна. Ще съм благодарен за съвет.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #2094

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Не знам дали това е точната тема за въпроса ми, но не открих по-подходяща.
    Зададох го и в раздела на LG, но нямам отговор до момeнта.

    Имaм въпpoc и oтнocнo eфиpния тyнep на LG 42LF652V. Зaбeлязax двe липcи, eднaтa oт ĸoитo e вaжнa.
    - нямa oпция зa aвтoмaтичнo пoдpeждaнe нa ĸaнaлитe LСN (Lоgісаl Сhаnnеl Numbеrіng)
    - нe ce пoдaвa +5V пpeз aнтeнния ĸoнeĸтop зa зaxpaнвaнe нa aĸтивнa aнтeнa. Πoнe aз нe нaмepиx тaĸaвa oпция в мeнютo.
    Bъншнитe DVВ-Т дeĸoдepи имaт и двeтe фyнĸции.
    Интepecнo ми e пpи дpyгитe мapĸи ТV cъщo ли e тaĸa?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #2095

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    И аз загледах LF652, обаче не ми се нрави начина по който е представен в сайта на производителя. Първо няма никакви спецификации свързани с 3Д режима на работа, а в крайна сметка ако купиш точно този телевизор значи се интересуваш и от това. Има ли конверсия 2Д-3Д, корекция на ъгъла и куп още неща...що да кажа9т. После, дизайна е пълно дърво, но това е според мен. Трето ли следва...няма магическия римоут...а струва бая пара. Относно захранването на антената не е болка за умиране щото повечето читави антени имат възможност да се захранят и външно. Виж за подредбата на каналите...това е някакво контекстно автоматично подреждане ли? Понеже аз винаги предпочитам сам да си ги подтедя и не съм се заглеждал в тази функция.
    И какво стана с локал диминг? Махнаха го за сметка на еб ос 2 ли Това бе едно от хубавите неща на иначе дефектната LB 3D серия. Така или иначе този го няма.
    В крайна сметка и аз искам да помоля, ако някой има впечатления от тази LF серия да сподели.
    Този пост е редактиран от detronik; 29-06-15 в 21:05.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #2096

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Дизайна си е ОК!
    Целия корпус е метален, звукът е повече от достатъчен като мощност (имах едни съмнения отначало...)
    Magic remote пък на мен въобще не ми е нужен!
    За 60-70лв. смятам да се обзаведа с безжична клавиатура с touchpad: Logitech K400r е записана в електронното упътване, че се поддържа от LG. Така също работи с Rapoo E9080, но се надявам в края на седмицата да пробвам и двете при мен на спокойствие.
    Третия вариант е Microsoft All-in-one, но трябва да отида в ТП и да тествам на място в магазина.
    Този ТВ е най-ниския 3D клас и за цената, на която го купих си е направо супер!
    Не съм тествал 3D, че нямам време сега...
    Имам проблеми с начина на настройка на основните параметри на изображението. Имат 2 шаблона за настройка, но никъде нищо не е описано как аджеба да го направя и какво да гледам. Последно модифицирах режим Кино с подсветка 50/контраст 75, още се колебая дали да е Топъл2 или 1 баланса на бялото. Цифровите "подобрители" на изображението засега не съм ги пипал.
    На ефир BNT HD / BNT 1 HD са перфектни.
    Уточнявам, че това е първият ми LED TV, въпреки, че гледам и Philips CRT с почти изцяло цифрово шаси и HDMI.

    LCN е зададено по подразбиране във външните приемници и е един вид автоматично подреждане на каналите от оператора (НУРТС). В сегашния случай то съвпада с моите виждания и затова ми е странно, че липсва.
    Не съм съгласен и с липсата на +5V! Разни пръчки за по 30-40лв. го имат. Не вярвам да е толкова сложно и скъпо да се сложи и в ТВ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #2097

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Относно дизайна на мен точно бордлес дизайна на LB-тата ми харесва най-много, както и елегантните две крачета отстрани. Тези стойки правоъгълните в средата са ми като някакъв израстък, не само в този тв, а и в много други, но това е твърде индивидуално и субективно мнение и отношение
    За меджик-а...който е ползвал знае, че си е удобно, още повече, ако не искаш да размяташ мишка, клавиатура и дистанционно поотделно, макар и безжични. Все пак е хубаво, че поне LG-тата могат да работят с тях. Комбинираната клавиатура с тъчпад...въпрос на личен избор...аз го смятам за неудобен. Удобното на меджик-а е, че имаш мишка и дистанционно на едно място, а и аз лично изпробвах гласовите команди и работят много добре, включително и при търсене в Интернет, Ютюб и др. Затова ме дразни, че го няма в основния комплект на LF652, въпреки цената му, която е доста по-висока в сравнение с LB-тата, вероятно замо заради новия ОС за сметка на другите неща, за които споменах по-рано.
    Gena_bs, след като си имаме вече човек, който го има този тв, дали може да те помоля да го тестваш за онзи проблем с остатъчните изображения, който го има в LB-тата?
    Всичко необходимо го има в темата в раздела LG.
    А как е бързодействието спрямо WebOS1? Имаш ли вече впечатления?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #2098

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Мен пък ме дразнят двата крака отстрани. Ако шкафчето е с повдигнати страници или по-тясно от ТВ няма как да го сложиш върху него.

    Не съм забелязал остатъчни изображения до момента. Но честно казано не съм се и заглеждал кой-знае колко.
    Още два броя от същия модел си купиха мои близки за 1199лв. преди повече от месец в София и Варна. До момента не са ми се оплакали от ТВ.
    Нямам наблюдения относно бързодействието на моделите 2014. Телевизорът стартира с картина и звук изключително бързо.
    Трябва му по-малко от минута след това, за да се задействат меню, настройки и смарт, което смятам за нормално. Предвид операционната система. Когато зарежда, се въртят цветни кръгчета в средата на екрана. Мен поне не ме дразни.
    Електронното упътване е много подробно, като изключим липсата на информация за двата шаблона за картината. Имаше 3 обновявания на FW за 2 седмици, но нямам представа какво е променено. Тунера е по-чувствителен от този на Strong 8113. Без захранване на антената, разбира се.
    Най-вече имам претенции към дистанционното и начина на управление на функциите.
    Останалите си впечатления написах миналата седмица в темата за LG.
    За 903,20лв. не мога да имам никакви претенции просто. А аз съм прекалено взискателен, повярвай ми!
    В интерес на истината съм предубеден спрямо LG, но за разликата в цената със Samsung просто ме отказа. Другият вариант беше Panasonic 42CS630, но той отпадна заради липсата на DTS и H.265 в плеера.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 30-06-15 в 19:47.

  17. R B
    R B е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    3
    #2099

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Здравейте,
    Търси се най добрият LCD TV/панел с размер 47 - 50 инча и цена до 1300 лв.
    Ще се ползва основно за: гледане на филми от комп; като екран за презентиране и чертане CAD; игри от комп; гледане не ефирна ТВ
    Кандидатите са:
    48" PHILIPS 48PFS6909 /FULL HD/ 998лв
    47" PANASONIC TX-47AS650E /FULL HD/ 1150лв.
    50" PHILIPS 50PUS6809 /4K ULTRA HD/ 1279лв.


    Mоля за вашите препоръки
    Благодаря предварително





  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #2100

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Panasonic-a!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе