Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 141 от 156 ПърваПърва ... 91131139140141142143151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #2101

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Това е един от минусите на активното 3D, така нареченият cross-talk, при който се вижда леко двоен образ в някои кадри... Но това също зависи и от самото 3D видео. Примерно аз съм гледал филми, които постоянно са с двойнствен образ, но и други, при които почти не се забелязва... Аз гледам 50H6400, който е идентичен с H6500, освен разлика в тунерите, и съм доста доволен, smart функциите не ги ползвам много, някой път YouTube или Twitch стрийм през интернет браузъра, но ми вършат достатъчно работа. DLNA функциите също са му добри, ползвам AllShare (софтуерът на Samsung) да си споделям папка с филми и ги гледам без проблем. Също виж и 48H6670, който в момента е на онлайн промоция за 1399 лв. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/12120

    Върху Sony-то и Panasonic-а нямам наблюдения, но ако е Panasonic бих се насочил към 3D FullHD модел за същите пари, че и повече инчове ще е...
    Примерно:
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15439

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2102

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Това е един от минусите на активното 3D, така нареченият cross-talk, при който се вижда леко двоен образ в някои кадри... Но това също зависи и от самото 3D видео. Примерно аз съм гледал филми, които постоянно са с двойнствен образ, но и други, при които почти не се забелязва... Аз гледам 50H6400, който е идентичен с H6500, освен разлика в тунерите, и съм доста доволен, smart функциите не ги ползвам много, някой път YouTube или Twitch стрийм през интернет браузъра, но ми вършат достатъчно работа. DLNA функциите също са му добри, ползвам AllShare (софтуерът на Samsung) да си споделям папка с филми и ги гледам без проблем. Също виж и 48H6670, който в момента е на онлайн промоция за 1399 лв. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...3D-LED/p/12120

    Върху Sony-то и Panasonic-а нямам наблюдения, но ако е Panasonic бих се насочил към 3D FullHD модел за същите пари, че и повече инчове ще е...
    Примерно:
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15439
    Няма такъв недостатък на активното 3D. Проблем може да има със самото видео ако не е оригинално а рипнато. Даже имам такъв пример в момента.... ISO na "Edge of Tomorrow" - плейва се перфектно и един SBS RIP на същия филм. НА рипа се забелязва че нещо с 3D -то не е както трябва. НО обръщаш очилата и всичко става ОК! Същото е ако от менюто на ТВ-то се разменят ляв и десен кадър.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2103

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    За добро или зло на ВСИЧКО В ЕДНО към момента, Самсуняците няма кой да ги бие.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2104

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от smokie Виж публикацията
    Наистина изглежда доста добре. Каза ми обаче, че като картина били не толкова добре. За Панасоника ми каза, че плейъра не е много добър, особено със субтитрите, така, че той отпада. Сега значи се чудя, дали шаренийките и Андроида на Сонито, ме привличат повече от доста по-обикновените, но пкък изпитани и познати ми екстри на Самсунг-а. Като инчове не ми трябва по-голям от 48. Ще го гледам от около 3м и не искам да гледам само квадрати в SD. Всякакви мнения ще са миот полза.
    Телевизорът се взема, заради картината. Всичко друго е маркетинг. Има толкова много решения, за да стане телевизора "смарт".
    svetlio1 и novla харесват това.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #2105

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Няма такъв недостатък на активното 3D.
    There's also a greater chance of crosstalk (a ghostly image adjacent to an object) with active glasses.
    Източник: Active 3D vs. passive 3D: What's better? - CNET

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2106

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Предпочитам да вярвам на очите си, а не на това какво пише по сайтове.
    Имам и пaсивно и активно 3D - 3D ефекта на активното определено е по-силно изразен (на едно и също съдържание). Гадното трептене се избягва като гледате на намалена околна светлина или на тъмно - тогава няма никакво трептене.
    ivodivo одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2107

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    И аз потвърждавам за активното 3D и на телевизорите ми (samsung) и на benq проектор при намалена светлина никакво трептене или други грижи с 3D-то... На телевизорите ако има светлина отстрани се забелязва леко трептене... Но тогава повече ме дразни светлината отколкото трептенето

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #2108

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    За трептенето и светлината съм съгласен... Crosstalk-ът се забелязва най-вече при обектите, които са на заден план, а не на основните/фокусираните.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    1
    #2109

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Здравейте, исакам да попитам за мнения. Модела на Самсунг е UE-48J6202 и в моента е на промоция за 1200лв. Друг модел, към който се бях насочил преди да вия промоцията, бе 48J5500 за същите пари в Зора. Там ми предложиха и алтернатива на последния без смарт функции 48J5100 за 1000лв. Ще съм благодарен за вашите мения

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2110

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Това са телевизори от нисък клас, така че хората които ги предпочитат ги вземат заради цената, а не заради кой знае какви качества. Казано по нашенски за тези пари - колкото толкова....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    24
    #2111

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Здравейте,бихте ли дали мнение за качеството на този модел,малко е спешно-
    SAMSUNG UE-48JU7500


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #2112

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Някой може ли да ми обясни защо качеството на картината през DLNA е в пъти по-добро от колкото през HDMI. Така е и при 3D и 2D филми. HDMI кабела е High Speed with Ethernet. TV е модел LG 42LF652v . Пробвал съм с всякакви плейари (PotPlayer PowerDVD KODI GomPlayer .....) Благодаря предварително.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #2113

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Може би е до настройки на плеъра. Пробвай тези настройки за MPC:
    Media Player Classic Home Cinema (MPC-HC) and MadVR Setting | Juan2Geek

    P.S. Всъщност въпроса ти е за тази тема:https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%86%D0%B0.html

    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Frogst; 27-07-15 в 13:08.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #2114

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Здравейте,
    някой може ли да даде повече подробности за SAMSUNG UE55H6800 или UE48H6800 - Ultra Clear Panel, означава ли че е като на серията H8000 - 200Hz. Всъщност като сравнявам двете серии са с доста изравнени характеристики с разлика от честотата на опресняване и някои допълнителни екстри. Мисля, че нямам нужда от Ultra HD така че избора ми се свежда до три опции - добре познатия "плосък" H6400, малко-известния H6800 или да отръскам джобовете и да се хвърля на H8000 ... ,макар че последно гледах в ТХН някакво демо на футболен мач - топката доста замазано и на пресекулки се движеше по екрана.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    64
    #2115

    Отговор: Мнения и Избор на 3D телевизор

    Здравейте имам чуденка между следните модели :
    1. Телевизор Smart LED Samsung 43J5500, 43" (109 см), Full HD - eMAG.bg -предимство му е цената и добрите смарт функции на самсунг и видео плеар,модел 2015 г.Недостатък (или може и да не е ) е панела ,не е на самсунг а на AU Optronics и е 50 херца ,както и си е нисък клас.
    2. http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15461 -предимство му 100 херца панел ,5 години гаранция картината ме е наистина доста ярка и контрастна .Недостатък му е размера от модела няма нито 42'' нито 47 '' .
    3.http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15442 - предимство му е цена/размер ,100 херца панел .Недостатък -модел 2014 г., малко приложения за смарт тв и видео плеар (малки субтитри).
    4.http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15440 -предимство -по висок клас тв ,2 тунера ,100 херца панел ,качествена изработка (алуминиева рамка).Недостатък -модел 2014 г., малко приложения за смарт тв и видео плеар (малки субтитри)
    Общо взето търся тв с добра картина ,богати смарт функциии ,3Д ,размер между 40-47 "" тъй като ще го гледам от 2-2,5 м.
    Серията Н6400,Н6500 на самсунг знам че е добра но почти не са останали тв из страната и може да се попадне на някоя мостра.
    Ще съм благодарен да прочета мнението на знаещите в форума.
    пс.Също да се представя добре на SD сигнал ,тъй като повечето програми от кабелната са такива .
    Този пост е редактиран от vesko_iotov; 28-07-15 в 11:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе