Страница 6 от 22 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 316
Like Tree10Одобрявам

Помощ при избор на LCD монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #76

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Точно този модел на Dell-a е много добър, и не може да се сравнява с разни LG-та с измислени параметри...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #77

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    giorgo,в предните постове колега се колебаеше м/у Dell и LG,като взе Dell-а и кажа,че е много доволен,но иди го погледай най-вече заради лъскавия дисплей-нещо,което ме отказа от деловете (и по-високата цена разбира се),защото аз лично предпочитам дори матов TN пред лъскав какъвто и да е;казвам ти го на базата на ползвател и на матов и гланцов,а не да си чеша клавиатурата.
    Сигурен ли си, че този модел е с гланцов дисплей? Аз мисля, че не е и се надявам да не е, но ще трябва да го видя. Други модели имаха с гланцов дисплей, май по-нови, но няма да се ползва само в тъмна стая и отпадат, като вариант.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #78

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    29 LG 29EA93-P /IPS/2560X1080 - описание.

    Мен това ми е грабнало окото. :rolleyes: Ползвам `32 ТВ за монитор та съм свикнал на големината.
    Обаче не гледам телевизия та май следващия ще е нещо такова тунер просто не ми трябва.
    Вярно на пръв поглед е по-малък диагонал но пък с тая резолюция (21:9) се е отепало за Блу-Рей-чета.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 16-02-13 в 02:19.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #79

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Точно този модел на Dell-a е много добър, и не може да се сравнява с разни LG-та с измислени параметри...
    Измислени-неизмислени,щом EIZO слагат LG IPS матрици-вяра на скъпарските марки нямам.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #80

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Купих Eizo EV2336WFS но немога да повярвам че са му поставили толкова некачествена матрица с много голям Glow ефект , на практика е очевадно че няма тъмно черно. Ако по този начин предават всички IPS матрици са много прехвалени.

    Този пост е редактиран от ste1; 16-02-13 в 23:57.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #81

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Да,при определен ъгъл черното става сиво на IPSa,ама я виж при другите типове матрици...Специално се пулих пред всички екрани вкъщи-IPSa на LG монитора е най-добре отвсякъде,а и няма грам неравномерност на подсветката.(не съм фен или професионалист,даже и не съм капризен)
    пп Мармалад:D
    Гланцовите са супер-можеш да се обръснеш пред тях,ако жената е закиснала пред огледалото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от johny01; 16-02-13 в 23:33.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #82

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Взех Dell_U2312HM преди няколко дни и съм доволен за сега. Не забелязвам да маже на бързите сцени на филмите и на игрите.
    В менюто има Pixel clock, но е постоянно неактивно и не знам защо.
    В това ревю:
    Dell U2312HM Review
    е показано как се включва функцията Overdrive за ускоряване на пикселите (не, че му е необходимо, но ми е любопитно), но не знам какво е това Factory menu и как се влиза в него. Може би е сервизно меню. Някой знае ли как да вляза в това меню?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #83

    Question Монитор за програмиране ?

    Привет,

    какъв монитор да избера, ако главно ще го ползвам за програмиране / ровене из интернет ?
    Т.е. повечето време ще се взирам в текст. Няма да го използвам за игри / филми / предпечат.
    Най-важното е да не ми уморява очите.

    Единственото в което съм сигурен е, че искам резолюция 1920х1200 и да има 2+ USB порта. От останалите х-ки не знам кое е най-доброто за случая. Дори нямам идея какъв е оптималния размер, мисля за 22" +/-1.
    Доста рових из темата, но повечето мнения са от гледна точка на друг тип използване. Дайте някакъв акъл.

    10х

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #84

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Понеже няма къде да видя на живо мониторите. А избора е доста труден. За продължителна работа кой от двата е по добре да купя. EIZO CG223W - DELL2413. За ейзото не намирам данни за шим , вид на панела да не е с агресивното покритие. За дела почти се информирах и за сега на него съм се спрял. Искам да не си товаря очите. Работя доста пред монитора и текст набирам. По 8 часа на ден. И избора е труден. Почти няма монитор без шим. А за моделите на ейзо няма данни. Ще съм задължен за насока. В момента съм с HPZR2240W. Много добър. Като изпълнение и предаване. При по дълга работа товари очите. EIZO CG223W не намирам данни за шим и покритие на матрицата. А цената е доста и затова ми е необходим съвет. Ще съм задължен.
    С уважение:
    Спас Маринов
    spasmarinov@abv.bg

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    86

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #86

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Първите два са един и същ TN боклук. Третият е IPS но е гланц като гледам.
    Виж за този - http://us.aoc.com/monitor_displays/i2369v от тук - http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    86
    #87

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор


  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #88

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Този е с IPS, но не е FHD. Ако ще го ползваш за телевизор, бива с тази резолюция, но за монитор, не.
    Извън бюджета ти е с 69лв., но имаш 5 год. гаранция - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-PZ-TV+MONITOR
    Този пост е редактиран от pilot; 16-06-14 в 13:23.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Varna
    Мнения
    31
    #89

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Здравейте,търся си монитор за този лаптоп(ще се ползва като домашен).Спрял съм се на следнитe:
    LG 24MP76HM-S ;

    IIYAMA ProLite XB2483HSU;

    HP Z24i

    кой от тези бихте ми препоръчали?Монитора ще се ползва за нет,рядко снимки,филми..игри(детски).Днес направих опит да видя IIYAMA но..никой не държал на склад.Другото което ме притесни е че на въпроса дали може да тествам за изгорели пиксели преди да го платя ми отговориха че било нормално до 3-5 изгорели.Аз монитор с изгорели пиксели не искам(поне докато го купувам Моля кажете ми има ли някъде във Варна нормален магазин където могат да се видят на живо и да се тестват?Ако имате други предложения за 24инча без шим моля предложете.Благодаря Ви.Поръчах IIYAMA дано всичко е ОК
    Този пост е редактиран от valentino_g; 21-08-14 в 14:12.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #90

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Разбира се, че HP Z24i

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 22 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на монитор
    От Conqueror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-12, 00:57
  2. Помощ при избор на TFT монитор.
    От vacata88 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-10, 05:00
  3. Помощ за избор на 22 инчов монитор
    От cKo7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-09-08, 10:59
  4. Помощ при избор на LCD монитор
    От SPaun във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-09-07, 10:19
  5. Помощ при избор но TFT монитор!!!
    От bukke във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-07-06, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе