Страница 7 от 22 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 316
Like Tree10Одобрявам

Помощ при избор на LCD монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Varna
    Мнения
    31
    #91

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Благодаря ти за отговора,но IIyama-та е вече на бюрото.Сравнявахме го с LG-то,видимо бялото е по-бяло.За съжаление нямах възможност да го сравня с HP-то.Просто държавата ни ли е такава,незнам.Дано в бъдеще има големи фирми където можеш да видиш това което купуваш.

  2.  
     
  3. veni_227
    Guest
    #92

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Здравейте, Ще си купувам монитор. Кой от тези 3 модела бихте ми препоръчали?

    http://mallbg.com/%D0%9C%D0%BE%D0%BD...-PZ_46914.html

    http://mallbg.com/%D0%9C%D0%BE%D0%BD...-WZ_47310.html

    http://mallbg.com/%D0%9C%D0%BE%D0%BD...4LB_30135.html

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от veni_227; 10-10-14 в 18:51.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #93

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    От тези - първият. Иначе има и други предложения. Гледам, че този сайт го предлага с 5 г. гаранция, което е +. Ще ползваш ли тв тунера? Има само монитори с по-качествени матрици - тип AH IPS и малко по-голям диагонал в този ценови диапазон. Какъв ти е максималният бюджет?

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #94

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от veni_227 Виж публикацията
    Здравейте, Ще си купувам монитор. Кой от тези 3 модела бихте ми препоръчали?

    http://mallbg.com/%D0%9C%D0%BE%D0%BD...-PZ_46914.html

    http://mallbg.com/%D0%9C%D0%BE%D0%BD...-WZ_47310.html

    http://mallbg.com/%D0%9C%D0%BE%D0%BD...4LB_30135.html

    Благодаря!
    Егати простотията, FullHD на 21". По добре дай още малко пари птгоре и си вземи свестен монитор. Все пак даваш 350 лв - струва си да дадеш още 50-60 отгоре...

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #95

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Здравейте, какво е мнението ви за този монитор?
    Монитор LED BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, GW2255 - eMAG.bg

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #96

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от snoop_sl Виж публикацията
    Здравейте, какво е мнението ви за този монитор?
    Монитор LED BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, GW2255 - eMAG.bg
    Като кажеш BENQ останалия коментар е излишен [emoji2]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #97

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    HP Z24i - това е най-доброто на пазара цена - качество. Качествени материали, качествена сглобка (в това отношение Z24i определено превъзхожда повечето монитори от най-високия клас), практичен дизайн, стабилна и ергономична стойка, удобно за ползване и достатъчно функционално меню (без излишни неща като разните "специални" режими), реално покритие на ~99% sRGB, нисък input lag, полуматово покритие на екрана без "кристален" ефект, без ШИМ, ниско енергопотребление, много добро качество на картината.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #98

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    пропуснал си ,че е с 6 битова матрица и няма HDMI - обикновено единствения изход на всички мобилни устроиства

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,347
    #99

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Philips BDM4065UC - Ultra HD монитор

    LCD panel type, size VA LCD
    Backlighting technology W-LED
    Panel size 39.56 inches / 100.5 cm
    Optimal resolution 3840 x 2160 @ 60 Hz
    Viewing angle 176º (H) / 176° (V), @ C/R > 20
    Brightness 300 cd/m²
    Brightness uniformity 96% ~ 105%
    Display colors Color support 1.07 billion colors
    PIP / PbP PiP (two devices), PBP (four devices)
    Connectivity
    • USB: USB 3.0 x 4 + faster charger
    • Signal Input: VGA (Analog ), DisplayPort, mini DisplayPort, HDMI (digital, HDCP), MHL-HDMI (digital, HDCP)
    • Sync Input: Separate Sync, Sync on Green
    • Audio (In/Out): PC audio-in, headphone out
    • RS232
    Sustainability Environmental and energy: EnergyStar 6.0, EPEAT Gold*, RoHS
    •Recyclable packaging material: 100 %
    •Post-consumer recycled plastic: 25%
    •Specific Substances: PVC / BFR free housing, Mercury free, Lead free
    Compliance and standards Regulatory Approvals: CCC, CE Mark, cETLus, FCC Class B, SEMKO, TUV/ISO9241-307, WEEE, CECP, CU-EAC, EPA, KC, PSB, PSE




    Home | MMD-P

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #100

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    монитор 23-24ИНЧА ДО 300ЛВ?

    Здравейте, искам да си взема по-голям монитор за настолният компютър, както и да го ползвам и на 15.6 инчовият лаптоп....

    Кой модел или поне марка ще ми препоръчате...., че ще е FULL HD това ясно.... какво друго да гледам? ще го използвам за филми, писане на статии, игри.... , а също и за ТВ ако има тунер...

    функцията монитор/телевизор ми се струва удачна, но дали няма да има и отрицателни страни?
    друго което не разбирам е контраста... как може на Самсунг от 279 лв да е 1000:1, а за 40 лв отгоре да е 5 000 000 към 1, каква е разликата и кое да избера?

    Ами реакцията/ ms важна ли е и има ли разлика между 5ms и 2sm пак между тези два модела за 40 лв разлика

    аз катоцяло съм фен на самуснг,но вероятно има и по удачни варианти.... ще се радвам да ми помогнете

    имам и друг въпрос.... D-sub или HDMI е по-добрият вариант и по HIGH QUALITY?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    10
    #101

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Здравейте.
    От месец и повече си търся по-подходящ монитор за четене, филми и игри. Преди имах LG W2242T, който е с TN матрица, има ШИМ на 260 херца, което при дълга работа се усеща доста. Взех си нов втора ръка монитор hp lp2275w. S-PVA матрица реални 8-бита цветове sRGB си го покрива. За съжаление отново има ШИМ и то на 205 херца. Качеството си личи, че е високо, такива цветове не съм виждал на монитор до сега, но ШИМ-а при продължителна работа товари очите. Търся си монитор втора ръка за около 200 лева 19"+ широкоекранен без ШИМ и хубава матрица(реални 8 бита). Сега гледам benq пуснали евтини монитори с VA матрица без ШИМ. Примерен модел: BENQ GW2255. Чакам вашия съвет.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    6
    #102

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Може ли някакво мнение за този монитор: ACER V236HLbd IPS. Това, че е IPS ми е малко съмнително - досега не съм ползвал такъв тип монитор и ми се вижда рисковано, дори и да се води по-модерен... Четох, че тази технология имала по-добри цветове и ъгъл на виждане, само че по-бавно опресняване (при игри) - мен в случая ъгълът на виждане не ме интересува изобщо, другите параметри обаче дали са подходящи? Освен това, монитор с такава големина от какво разстояние следва да се гледа - за да си направя сметка има ли къде да го побера, или да минавам на 21.5'' - който пък ми се вижда малък.

    С подобен (21.5'' LED) имах някакъв странен проблем, тъй като с DVI кабел на доста стар компютър (с nVidia PCX5300 и ОС XP) не се показваше картина като зареди ОС, a BIOS-ът си изкарваше при самото пускане на компютъра. С VGA (или както там се казва синият кабел) си работи нормално. Допускам, обаче, че това е заради старовремския компютър и не е виновен мониторът.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #103

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    TN никога и по никакъв повод .. 23 инча се гледа нормално от колкото близо си искаш ,другия проблем е до настройки

  17. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    6
    #104

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    TN никога и по никакъв повод .. 23 инча се гледа нормално от колкото близо си искаш ,другия проблем е до настройки
    Благодаря за отговора! Значи IPS е подходящ като тип. Разбрах, обаче, че било хубаво мониторът да е flicker-free (PWM-free), т.е. да ги няма незабележимите примигвания на картината, които уморяват при ползването му. Доколкото гледах един списък, обаче, той включва главно големи (27''), както и доста скъпи монитори. Единствено попаднах на един Acer 21.5'', който при brightness над 20% бил flicker-free. Това според мен значи, че почти винаги би отговарял на това условие (сигурно стандартната настройка е brightness 50%). Въпросът е, че е по-малък, отколкото бих искал. Може ли препоръка за 23''-24'' монитор с такава технология (ако може и на приемлива цена)? Малко ме обезпокои и фактът, че повечето монитори с такава технология са BenQ - май в тази тема имаше отрицателно становище за тази марка...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    20
    #105

    Отговор: Помощ при избор на LCD монитор

    Здравейте,

    Дайте мнение за тези 2 монитора.

    LG 24MT77D Монитори - Цени, LG 24MT77D оферти
    LG 29MT44D-PZ Монитори - Цени, LG 29MT44D-PZ оферти

    Аз съм се спрял на 24'LG заради IPS панела. Като цяло търся нещо за гледане на телевизия в една от стаите, важно е да има вградени говорители. Цената 350-450лв

    Приемам предложения за по-добри монитори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 22 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на монитор
    От Conqueror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-12, 01:57
  2. Помощ при избор на TFT монитор.
    От vacata88 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-10, 06:00
  3. Помощ за избор на 22 инчов монитор
    От cKo7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-09-08, 11:59
  4. Помощ при избор на LCD монитор
    От SPaun във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-09-07, 11:19
  5. Помощ при избор но TFT монитор!!!
    От bukke във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-06, 00:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе