Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 100
Like Tree11Одобрявам

Има ли креационисти в Сетком?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #76

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Кои са тези вярващи учени -посочи ги поименно?

    А бре Джак, според мен тези учени са били агностици подобно на мен

    Отделно тогава времената са били такива- или вярваш в Господ и какво "ти пее радиото"/Църквата- единственият преводач на неговото слово на езика на человеците ...или у казана с вряла вода ...

    Избирай!

    Добре че атеистите и агностиците не сме като вас да кажем или сте атеисти и публично признавате че няма Господ или у казана с вряла вода и ако има Господ нека да ви спаси ...


    И в двата случая загубата ви ще е предопределена ...
    ...така както Църквата е предопределяла векове наред загубата на атеистите и различно мислещите от нея ...


    Ние не предопределяме кое/какво е истина и кое/какво не е истина.Оставяме фактите да се случат, наблюдаваме, изследваме ги и от тях извличаме истината и природните закономерности ...

    Днешните учени са или атеисти или агностици или и двете ...

    Самото наименование "учен" означава малко или повече "съмняващ се", "подлагащ на съмнение" всичко и изследващ всяко твърдение/предположение търсейки доказателство за потвърждението или опровержението му ...
    Тук сляпата вяра прокарвана от всички религии без доказателства и търсенето на такива е изключена.

    Религията изисква безпрекословно сляпо подчинение-нямаш право да се съмняваш в казаното/написаното в Библията от неизвестно кого и още по-малко да го изследваш и опровергаваш ...

    Религията изисква безпрекословна сляпа Вяра, а вярата изключва доказването и опровергаването на нейните твърдения.Ако се опитваш да се правиш на учен, ти не си безпрекословно вярващ в казаното/написаното в Библията и ...си еретик... - На кладата/в Казана с вряла вода ...

    O sancta simplicitas !...


    Християнството е почти еднакво с исляма в това отношение- или вярваш сляпо и безпрекословно или си еретик/неверник.
    Преди около 900 години Църквата е създала Инквизицията(църковната полиция) съществувала 700 години, която да се "бори" с еретиците и ересите позволявайки й да извършва убийства и масови екзекуции в името на "защитата" на вярата и Господа, в днешния ислям това се прави от различни ислямски секти/течения : http://www.bnews.bg/article-108458?utm_source=flip.bg...

    В това отношение и двете религии са античовешки и антибожии. Едва ли Бог би одобрил извършването на масови екзекуции в Негово име !

    Просто Исляма сега изживява пуберитета си който вече е изживян от Християнството...



    Божията вяра опростява всичко свеждайки го до казаното в Библията преди повече от 2000 години, изключвайки всички останали съществуващи възможности ...изключвайки осмислянето на фактите и придобиването на нови знания ...
    Този пост е редактиран от justify; 22-08-14 в 23:35.
    hristoslav2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #77

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Тогава ще дадете ли поне едно доказателство или поне един факт, че вашия атеизъм е верен?
    Или ще си остана само с чакането?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #78

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Драги ми г-н Краузер, боя се че точно днес и точно в този момент продължението на разговора ни би ме отегчило ... а и съм се въплътил в един от героите на Рафаел Сабатини- Питър Блъд и съм обзет от неговото настроение описано на страница втора от първата книга за него ...

    Там е отговорът който настоятелно искате от мен, но ще го получите с малко усилие от ваша страна ако го потърсите ...


    Надявам се да ме извините, оттеглям се от разговора преди да съм се отегчил до смърт .
    hristoslav2 одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #79

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    И господин агнусник, какво Ви дава право да твърдите, че Бог няма?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #80

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    липсата на доказателства за обратното обикновено се приема за достатъчно

    ----------------------------

    джак, вече ти отговорих, но явно ти си от писателите, но не и от читателите. атеизмът е верен, защото доказателства за положителното твърдение "бог съществува", доказано чрез еднозначно тълкуваеми, повторяеми факти отсъстват

    ако ти убягва значението на думата "факт", нека ти помогна - това е реално събитие в реалния свят, което се случва многократно в определен набор условия, случва се всеки път с един и същ резултат при наличието им, може да бъде възпроизведено или механизмите на случването му са общовалидни, независимо от религията на наблюдателя, цвета на кожата му, образованието или пола му

    бог, при неговата вездесъщност и всемогъщие трябва да нещо като гравитацията - валидна е навсякъде, ефектите от съществуването й са неоспорими, измерими и повторяеми. ако наблюденията върху ефектите на гравитацията са различни при различни условия, един учен би отхвърлил нейната концепция и би потърсил по-задоволително обяснение. той не приема различните наблюдения при еднакви условия с примиренческото "неведоми са пътищата гравитационни"
    Този пост е редактиран от FearMe; 23-08-14 в 08:11.
    hristoslav2 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #81

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Ха-ха-ха, винаги ми е забавно да споря с атеисти.
    ...атеизма бил верен, защото факти отсъствали... По-безсмислена глупост не бях чувал скоро.
    Ти откъде си сигурен, че отсъстват?

    Според вас атеистите, Хан Аспарух съществувал ли е? Факти за неговото съществуване също отсъстват.
    По тая логика и доказателства за съществуването на мозък в главите на атеистите също отсъстват. Това какво трябва да означава?

    За трети и последен път питам,
    ще дадете ли поне едно реално доказателство, че атеизма и твърденията на атеистите са верни?
    Не го ли направите, за мен спора приключва. Празни приказки не ми се слушат.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #82

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    както е казано в правото "незнанието на закона не е оправдание за неспазването му"
    същото е валидно и в спора с вас, джак: "неграмотността не е оправдание"

    хан аспарух е съществувал, за което има писмени свидетелства във византийските хроники. това, че вие не го знаете, показва невежество, а не доказва тезата, че не е съществувал.

    ------------------------

    доказателство, че атеизмът е верен е фактът, че бог не съществува. ето направих го

    вие ще дадете ли едно реално доказателство, че бог съществува?

    аз ви зададох редица конкретни въпроси, вие си знаете едно и също - отказ от дискусия по теми, на които нямате отговор

    1. овчарите преди 2000 години са знаели повече за космоса от съвременните учени?
    2. знаете ли, че спорът за камшичето на една конкретна бактерия, съставено от 40 протеина, и чиято структура се смяташе за главното доказателство в полза на креационистите, че е създадено от бог, защото по-опростена версия не би функционирала, е опроверган чрез показването на бактерия, при която камшичето е по-опростено и пак функционира?
    3. защо преди време бог е разделял морета, съживявал хора и събарял стени със звук, а сега се появява само по печени филийки?


    признанието ти, че не знаеш какво е креационизъм, но спориш за него, е доказателство, че религията обяснява всичко със себе си, т.е. не я интересува света и неговите проявления. защо се месиш тогава в теми, които не разбираш?

    м/у др., защо използваш науката, която отричаш, за да докажеш теза, отхвърляща науката като достоверен източник на знание?! за Тома Аквински чувал ли си?
    (м/у другото, ако не си чувал, си християнин толкова, колкото циничната българска поговорка "мъж като ***** на дъжд". part-time християни, които палят свещ по великден, но иначе въртят далаверки и плющят жената на съседа, трудно могат да бъдат адвокати на религията )

    не казвам, че си такъв. може да си отказал работа, в която се налага да работиш в неделя и да имаш икона на стената с кандило и да се молиш всяка вечер, просто човек по отношение на религията не трябва да е лицемер - или си 100%, или не си. също като бог - или вярваш в мен и ще си в рая, или не вярваш и си в ада. никъде не е казано, че от понеделник до петък си вееш байрака, в неделя стига да палнеш едно парафинче за 10 ст'инки.

    и в заключение - знаеш ли каква е огромната разлика между мен и теб. че ако има доказателства за съществуването на бог, подчертавам, ако има, аз ще стана вярващ. например... както е казано: гръм да гръмне, небесата да се разтворят (това май вече го прави сами с помощта на науката и урана), глас гръмовен да екне (мамка му, на концертите на пайнер и това го правим), девственица да зачене (упс, и това вече сами го правим ), какво остана... паленето на храсти го може всяко дете с лупа...

    виж, съживяването още не го можем. ок, реших - 3-дневен мъртвец да се съживи! това би ми било достатъчно
    прочее, нали знаеш, че никой не е видял христос да се съживява, а просто са намерили камъка отместен и пещерата празна?

    P.S. атеизмът отхвърля науката? WTF!?
    hristoslav2 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #83

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Преди около 900 години Църквата е създала Инквизицията(църковната полиция) съществувала 700 години, която да се "бори" с еретиците и ересите позволявайки й да извършва убийства и масови екзекуции в името на "защитата" на вярата и Господа,
    Аз пък се сещам за един атеист, който наскоро екзекутира чичо си в Северна Корея. И след като екзекутира чичо си, взе, че изтреби всички членове на семейството му включително и децата.

    Ким Чен-ун избива брутално роднините си | News7

    След като екзекутира чичо си, диктаторът изтребва всички членове на семейството му
    Севернокорейският лидер Ким Чен-ун е издал разпореждане за екзекуция на всички от семейството на чичо му Чан Сон Тхек, който също беше убит по негово поръчение в края на миналата година.
    При новото разпореждане на младия диктатор са били убити дори деца, съобщават световните агенции.
    Чан Сон Тхек беше екзекутиран в края на 2013 г. за държавна измяна и опит да свали лидера. Сега са ликвидирани сестра му и съпруга й, който бил посланик в Куба. Ким Чен-ун е наредил екзекуцията и на племенника на чичо си, който е посланик в Малайзия, както и на двамата му сина.
    Тъй като двамата братя на Чан Сон Тхек са починали преди време от болести, сега са ликвидирани потомците на сестрите му, включително малолетните внуци. Онези роднини, които са оказали съпротива, са били разстреляни направо пред дома им пред очите на съседите.


    Ако някой не знае, Северна Корея е единствената изцяло атеистична държава в света. Всички духовни човешки ценности са заместени от култ към материализма и култ към партийните величия.
    От сутрин до вечер им промиват мозъците с атеистична пропаганда и по цял ден ги карат да се кланят като луди на образа на вожда, на статуи на разни партийни величия.
    Скоро по БТВ даваха наш журналист, който разказа интересни и потресаващи неща за безумията в тази страна. Там вярата в свръхестествени сили е забранена със закон.

    Като не можете да търпите вярващи и религии, обирайте си крушите, стягайте куфарите и заминавайте в Северна Корея. Там ще бъдете в безопасност от всякакви свръхестествени сили.

    Нямам нищо против атеистите, всеки има право да (не) вярва в каквото си поиска. Но не ща да ми налагат атеистичната си пропаганда. Проповедите им, че хората били мутирали полу-маймуни и мантрите им, че живота се уж се бил самозародил от нищото, ми идват в повече.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 23-08-14 в 10:36.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #84

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    И какво ако Бог съществува или всичко е сръбска скара от енергия и ентропия? В човекът няма нищо уникално - има две очи, анус, хранопровод, крайници...и да, само малко повече мозък от който обаче използва само 10%, малко, но напълно достатъчно за да събере цялото си его и да започне да си въобразява, че е нещо специално...и че всички сили на вселената са сътворени с една единствена цел - да му угаждат/да го пазят/ да го поучават...забравяте какво се случва, когато великото творение на Бог-а бъде отгледано от животни ( примери и описани случаи много )...та се случва това, че вместо да пише квантови уравнения само мучи, яде, сере, гледа страшно или уплашено като обикновен примат...Съществува ли Бог? Разбира се...няма по-лесно доказателство...Бог, това сме самите ние,...с живота си, с действията си, със желанията и стремежите си можем да бъдем Богове...или обикновенни екстременти част от хранителната верига....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 23-08-14 в 11:17.
    hristoslav2 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #85

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Феърми доказателставата всеки сам си ги намира за себе си и в какво да вярва! Вярата е нещото което води и дава сили в най-трудните моменти на човек - не се опитвай да е отнемеш и от другите след като е нямаш! Освен това основно се бърка тук вярата във Висшата сила (разум или господ ли извънземни ли както и да го наречем) с религиите! Религиите за съжаление в съвременни свят на технологии все повече не може да се впише понеже не смогва да се модернизира... Обаче има много неща или случки за които не малко свидетелства има и не могат да се обяснят в съвременната наука или така нареченото не нематериална реалност - кой ви дава право след като не виждате нещо да го отричате?!? - това е ограничено мислене!
    Та както казах всеки сам си вади изводи от това което е видял и преживял има ли сила невидима или душа или не! От прадядо ми се предава една история която ме е убедила, че има някаква сила която не разбираме и може би това е Бог...
    competition одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #86

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ...атеизмът отхвърля науката? WTF!?
    Знаете ли защо атеизма отрича науката?

    Основната теза, на която се крепи целия атеизъм е, че живота уж се бил самозародил от малко пясък, вода, кал и подходяща температура. И после от него уж се появили по-големи организми, които мутирали в маймуни, а накрая маймуната мутирала в човек.
    Всички атеисти вярват в тази глупост, че живота се самозараждал.

    Какво обаче доказва науката?

    - Науката категорично доказа с факти и доказателства, че
    живота не може да се самозаражда.

    Атеизма отрича науката и твърди точно обратното. Но не може да го докаже.

    След като живота не може да се самозаражда това означава, че нито теорията на Дарвин е вярна,
    нито може да има произход на хора от маймуни, нито е възможно живота да се появи от нищо(както твърдят атеистите).
    Науката с факти и доказателства изобличи атеизма и показа, че основната теза върху която се крепи целия атеизъм е лъжа. Какво да коментираме повече?

    Този пример е един от многото, как атеистичната религия принуждава хората да вярват в измислици.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 23-08-14 в 12:30.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #87

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията

    Какво обаче доказва науката?

    - Науката категорично доказа с факти и доказателства, че
    живота не може да се самозаражда.

    Кой го доказа това и къде има материали за това доказателство?!?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #88

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията

    - Науката категорично доказа с факти и доказателства, че
    живота не може да се самозаражда.
    както и по-горе имах удоволствието да спомена, невежеството не е оправдание

    прочети за експеримента на Юри и Милър, след което, ако нещо си разбрал от него, върни се да си поговорим пак

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #89

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Ха-ха, ха-ха-ха, ти можеш ли да четеш?? Въобще разбираш ли го това, което си копирал?
    Експеримента на Юри и Милър, който си дал описва синтезиране на органични съединения.

    Обясни ни(като за необразовани люде, каквито сме вярващите),
    къде видя в този експеримент самозараждане на живот?
    (Или чукча писател, не читател)

    Какво общо имат органичните съединения с живота??
    Пластмасата, плексигласа, въглищата, боите, спирта, ацетона, креозота, алкохола всичките са изградени от органични съединения, но не са живи. Като оживеят ела ми се обади. Особено алкохола като оживее ела ми се обади.
    Аминокиселини всеки може да си синтезира в една обикновена тенджера под налягане при подходящи условия. Но и аминокиселините не са живи.

    Горното мнение само затвърждава убеждението ми, че атеизма е религия подходяща за неуки и необразовани хора.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 23-08-14 в 15:00.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #90

    Отговор: Има ли креационисти в Сетком?

    Смятам, че споренето по тема, по която нито една от страните не може да покаже доказателство не само е глупаво, ам' си е направо смешно....
    Да се приема липсата на доказателсва за доказателство... е също толкова тъпо и нелепо... справка съдебната система

    Нямам понятие какво е кретенизъм, упс...исках да кажа креационизъм , но според мен е повече от егоистично както каза @Tommorow, да си мислим че ние сме най-висшите във Вселената, защото ако е така, то наистина ние би трябвало да сме Боговете....

    Казано накратко: Не съм религиозен, но съм вярващ. Вярвам, че ние не сме "върха на сладоледа", но просто не сме достигнали нивото за да го осъзнаем.За това е е нужно (поне на някой от нас) просто да вярват. Така както кучето едва ли осъзнава и си обяснява силата на гравитацията.
    competition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Историята на Сетком
    От roumen68 във форум За Форума
    Отговори: 75
    Последно: 20-10-06, 17:08
  2. Навигация из СетКом
    От Bibi във форум За Форума
    Отговори: 8
    Последно: 11-06-05, 16:53
  3. Сетком geeks
    От mitkko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 18-05-05, 14:44
  4. FireFox и СетКом
    От Bibi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 04-04-05, 19:10
  5. Умира ли СетКом
    От DeathKnight във форум За Форума
    Отговори: 78
    Последно: 04-11-04, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе