Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият LCD телевизор Panasonic ?

Гласували
342. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 19''

    0 0%
  • 26''

    2 0.58%
  • 32''

    78 22.81%
  • 37''

    35 10.23%
  • 42''

    153 44.74%
  • 47''

    59 17.25%
  • 55''

    15 4.39%
Страница 102 от 113 ПърваПърва ... 5292100101102103104112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 1684

Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1516

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Огледай го за дефекти, като пиксели, неравномерно осветяване, мръсен екран и т.н. описани в съответната тема, при покупка на тв. Мога да ти кажа, че лсд-то даже е хубаво да е малко работила мостра, понеже вероятността да му излязат дефекти в началото е най-голяма. За да разбереш дали е върнат, освен часовете -"помниш ли колко си го гледал?", гледай стойката за пръсти по нея, батериите дали си бяха в найлончето и други неща описани в темата.

    П.С. Ако телевизорът работи коректно, не се вкарвй във филми, а си го гледай с приятелката и кучето с кеф!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #1517

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Огледай го за дефекти, като пиксели, неравномерно осветяване, мръсен екран и т.н. описани в съответната тема, при покупка на тв. Мога да ти кажа, че лсд-то даже е хубаво да е малко работила мостра, понеже вероятността да му излязат дефекти в началото е най-голяма. За да разбереш дали е върнат, освен часовете -"помниш ли колко си го гледал?", гледай стойката за пръсти по нея, батериите дали си бяха в найлончето и други неща описани в темата.

    П.С. Ако телевизорът работи коректно, не се вкарвй във филми, а си го гледай с приятелката и кучето с кеф!
    Като го тествахме в магазинът екранът имаше няколко замърсени участъка (най - вероятно от пръсти). Стойката е метална (такъв тип, че не остават пръсти по нея, дори след като я монтирах). На едното дистанционно батериите бяха в него (но все пак пробвахме телевизорът, така че приемам за нормално). Часовете максът трябва да им е 3 дни х 12 часа = ~36, с толеранс до 50. За пикселите така и не намерихме флашка да пробваме (знам, че трябваше да си нося, но пропуснах този момент). От нещата дето съм имал (таблети, телефони и прочие) съм забелязът, че мъртъв пиксел много трудно се забелязва без обстоен преглед. Имам таблет на Самсунг с такъв пиксел (така си беше от както го купихме) и се забелязва само, когато се гледа дисплея на таблета под определен ъгъл.
    Вечерта ще пробвам с часовете да ги намеря и утре ще пиша какво е станало.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    виж началото на темата там пишеше как се влиза в сервизното меню

    параноята при теб е на доста високо ниво
    и е напълно излишна ако телевизора работи без проблем и няма външни дефекти
    Сервизното Меню го намерих из опциите (все си мислех, че е скрито и ще трябва да има клавишна комбинация или някаква друга подобна тактика, но си е като меню в опциите).
    Въпросът беше по - скоро как да го разчета, понеже не видях ясно написано хх hours (часове) хх minutes (минути) xx seconds (секунди)
    Да за съжаление съм си доста параноичен и мнителен, признавам си.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако менюто е подобно на плазмите -
    "Menu -> Help -> System Information - на ред Status4
    (Menu -> Help -> Version -> Status4.).
    Числото след буквата представлява часовете, като увеличава стойността си на всеки 60 минути "заработено" време.
    [Статус 4 започва с А от 0001 до 0100 часа, след това B за 0100-0200 часа, след това C за 0200-9999 часа....]
    от А0001 до А0100 - първите 100 часа работа
    от B0101 до B0200 - вторите 100 часа работа...

    А0000- това са 0 часа работа"
    Вечерта ще пробвам да разчета по оказаният от теб начин и ще напиша утре резултатът.
    Благодаря много.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1518

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Отсега ти казвам, че тв е отварян, щом батериите са били в дистанционното, освен да не си видял кога продавача ги е сложил. Пак се повтарям, ако тв няма видими дефекти не се тревожи излишно. Има си гаранция.

    P.S.На надписа Панасоник имаше ли защитна лепенка, както и отпред на голямото дистанционно?
    Този пост е редактиран от pilot; 30-10-14 в 17:29.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #1519

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Отсега ти казвам, че тв е отварян, щом батериите са били в дистанционното, освен да не си видял кога продавача ги е сложил. Пак се повтарям, ако тв няма видими дефекти не се тревожи излишно. Има си гаранция.

    P.S.На надписа Панасоник имаше ли защитна лепенка, както и отпред на голямото дистанционно?
    Защитно фолио си имаше отстрани на телевизорът, на самата емблема пак от него, на дистанционното не знам, понеже все пак го тествахме в магазинът. На TouchPad дистанционното за Smart TV-то батериите си бяха във вакумирана торбичка. Като се замисля и болтовете за поставката пак така.
    На база на това, което каза колегата @svetlio1:
    Резултатът е следният:
    Статус4: А0029-0000
    Не знам дали може да се ресетват, но 29 часа изглежда задоволително малко.
    Ще гледам за изгорели пиксели, само да намеря подходяща за целта картинка.

    Имам друг въпрос сега (дано не ставам досаден). Онзи ден пробвах да пусна .mkv файл през 16 GB flash-ка вървеше много насечено. Днес пробвах по Wireless (Home) да пусна от Samsung S4 на телевизорът, клип сниман с телефонът (.mp4) пак сечеше като за световно. По памет, пробвах да пусна онзи ден и от външен хард 3D филм и той насичаше доста.
    Плеърът е супер маломощен и аз го надценявам, бъгъв е или нещо друго? (говорим за вграденият в телевизорът)
    Имам чувството, че и нормално .avi да пусна пак ще сече.
    Какво мога да пусна на вграденият плеър, че да не сече? Телевизорът се самоъпдейтна до последна версия на firmware.

    Преди 4-5 години купих най - новият (за тогава) Panasonic с LED беше около 2500 лева. Директно .mkv не тръгваха, но поне .avi -тата си вървяха без проблем.

    Впрочем, и на стария и на новия телевизор Skype-a неще да тръгне без камера.
    Този пост е редактиран от Здравко Генов; 30-10-14 в 23:45.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #1520

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Здравко Генов Виж публикацията
    Ще гледам за изгорели пиксели, само да намеря подходяща за целта картинка.
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%B8%D1%8F.html


    Цитат Първоначално публикувано от Здравко Генов Виж публикацията
    Днес пробвах по Wireless (Home) да пусна от Samsung S4 на телевизорът, клип сниман с телефонът (.mp4) пак сечеше като за световно.
    https://forum.setcombg.com/%D1%81%D0...tion-link.html

    Цитат Първоначално публикувано от Здравко Генов Виж публикацията
    Преди 4-5 години купих най - новият (за тогава) Panasonic с LED беше около 2500 лева. Директно .mkv не тръгваха, но поне .avi -тата си вървяха без проблем.
    Впрочем, и на стария и на новия телевизор Skype-a неще да тръгне без камера.
    Това е стандартно при Панасоник.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #1521

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    След малко ще пробвам клипът с японката на телевизорът, но като го тествах на мониторът на лаптоп-а ми (който е за 1700 лв - тоест не е много ефтин) направо ми се появи дискомфорт.
    За сченето на вградения плеър на Панасоника прочетох, че трябва да излюча DirectPlay, някой казват че трябва да се изключи и режимът за игра.
    Още нещо, чета по различни форуми трябва ли когато се гледа изтеглен 3D филм (от торент) да се натиска копчето 3D или той трябва сам да си тръгне. От това, което аз виждам трябва да се натисне 3D, но някой развиват теорията, че когато се натисне 3D всъщност не се активира реалното 3D, а 2D към 3D преобразуването.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #1522

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    имам следните проблеми с PANASONIC TX-L37ET5EW
    а те са :
    1-во не показва коректно субтитрите на 3Д филми пускани през вградения плеар(.мкв) (ако въобще ги пусне) .На обикновени HD филми пък шрифта на субтитрите е много малък и бял.Съществува ли кардинално решение (ъпдейт на софтуера на вградения плеар , фирмуера като цяло на телевизора или инсталирането на някъв друг софтуер който да реши проблема).за сега съм намерил решение за 3Д филмите като сам си вграждам субтитрите в тях но тази процедура ми отнема от 12-48 часа на филм.
    2-ри въпрос: Пак проблем с 3Д филмите,а той е следният.Като пусна 3Д филм понякога тв сам сменя решима от 3Д на 2Д (по няколко пъти през различен интервал от време) Писал съм хиляди пъти на е-меила който Панасоник Бг са оставили за подръжка но не получих конкретен отговор за нито един от проблемите.По ме притеснява проблема с автоматичното сменяване на 3д режима в 2Д от какво може да се е получило Тв е гаранционен.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1523

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    1 Всички модели на всички марки не възпроизвеждат "3Д" субтитрите (idx/sub)
    - за "обикновените" няма начин за промяна - така си ги възпроизвежда вградения плеър - вграждане или правене на всичко с главни букви е някакво решение
    2. Вероятно калпави релийзи (пък и не особено добрият софт на тв) са причина за промяната в 3Д режима - ъпдейтнат ли е тв до последна версия на софта ?
    - и двата проблема се решават с кардинално (99%)с ползването на външен мултимедиен плеър .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #1524

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    1-во тв е ъпдейтнат периодично правя проверки за нов фирмуер но такива не откривам.
    2-ро.проблема с 3д-то ми го е правил 1-2 пъти и на външен 3д блурей плеар Панасоник

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1525

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Значи остава "не особено добрият софт на тв" , а и може да си е проблем с комуникацията между устройствата (кабел също) . Аз до сега не съм имал подобни случаи - по-скоро понякога на някой канал да ми е изписвал "открит е 3Д сигнал и т.н." , но не и да превключва сам по време на възпроизвеждане . Нови версии на софта вече едва ли ще има .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #1526

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    ето и още инфо за Телевизора софтуера му е следния
    версия:1267-10402
    като пусна да търси обновления изписва че е бил последна версия.
    Мисълта ми е ако някой тук има такъв модел Панасоник със същите проблеми нека пише как ги е разрешил (ако въобще се разрешават)
    Ако има все пак по нова версия на софтуера която трябва да се свали от някъде и да се инсталира от външен носител (ХДД или Флашка),дайте линк за свалянето му.
    и инструкции за инсталирането.
    благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1527

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Имам такъв телевизор и всичко изброено от теб не е "дефект", конструктивна особеност....така да се каже . Субтитрите по размер, положение и цвят не могат да се оправят - такива са си на всички панасоници. На mkv понякога не ти показва защото зависи какъв кодек е използван. (mkv e контейнер, нещо като опаковка) в него може да има най различни кодеци и бит рейдове. Панасоник не вадят субтитри когато възпроизвеждат файл с mp4 кодек. Нови версии няма да променят тези неща - те са заложени конструктивно.
    А това че понякога ти "губи" 3D-то според мен е от самите файлове - калпави... Изтегли си някое ISO на 3Д филм, пусни го от външен плеър или компютър и ако пак губи, тогава вече може да се говори за някакъв проблем. (който не е задължително да е в телевизора - може и кабел да е, но това е друга тема....)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #1528

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    mod/edit
    Прочети внимателно какво пише в първи пост на темата!


    - - - - - - - - - -

    hristoslav2; не разбрах защо си ми изтрил мнението. Ако правилно съм разбрал темата е за собственици на Тв с въпросната марка (аз съм с ТВ PANASONIC TX-L37ET5EW та не разбрах какъв е проблема,за което се извинявам)


    mod/edit
    Коментираш блу-рей плейъри(спам)! Това е за друг подфорум.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-11-14 в 17:11.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    23
    #1529

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте, благодарение на форума и съветите си купих телевизор Панасоник AS650 47` и съм много доволен. Искам само да ми кажете как да си подкарам филм с флашка. Иначе телевизора е супер.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #1530

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от choko66 Виж публикацията
    Здравейте, благодарение на форума и съветите си купих телевизор Панасоник AS650 47` и съм много доволен. Искам само да ми кажете как да си подкарам филм с флашка. Иначе телевизора е супер.
    Може ли по конкретно? Аз май съм със същия ама 42 инча, след един рестарт до заводските настройки 90% от филмите ми тръгнаха говорим за .avi, .mkv и прочие. Чета ги от външен хард диск. Пробвах да пусна и директно през телефонът ми S4, ама имам съмнения че рутера ми е слаб или просто mp4 форматът е кофти.
    Имам въпрос към коментиращите тук:
    Тези -
    ОПРЕСНЯВАНЕ НА КАРТИНАТА 1200 HZ BLS

    Къде трябва да ги постигна? Самата ми цифрова телевизия върви на макс 60 HZ, от компютъра пак толкова.
    Мисля, че съм технически не грамотен и аз не разбирам нещо, но дори като опция не ги видях....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 10:50
  2. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 12:41
  3. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 10:01
  4. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 20:03
  5. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 20:26

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе