Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #166

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! Ползвам ДМС чрез рутер на телевизор Панасоник Виера 47ЕТ60. Споделил съм един филм, но като отида на Медия сървър в ТВ-то, избирам сървъра, оттам папка Филмъ и ми се отваря един дълъг списък с папки (Сортировка, Актери, Закладки, Жанръ, Режиссер, Интернет телевидение и т.н.), но никъде не виждам отделна папка с филма. Иначе като му дам десен бутон и Воспроизвести, филма си тръгва. Но ми се иска да си има отделна папка и да го пускам директно от ТВ. Предполагам аз бъркам някъде в настройките и за това ви моля за помощ

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    3
    #167

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравей! Трябва да отвориш папката "Каталоги-медиа ресурсов". От там избираш какво да бъде.

    Моля, за нищо
    Този пост е редактиран от Arkon357; 18-04-14 в 19:35.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #168

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Arkon357 Виж публикацията
    Здравей! Трябва да отвориш папката "Каталоги-медиа ресурсов". От там избираш какво да бъде.
    Стана. Благодаря!

    Но ми е чудно защо както си гледах филм, половин час преди края изведнъж спря и трябваше да го пусна отново. Дали не е заради това, че след като пуснах филма, спрях процеса „Модуль для запуска ffmpeg“ ?

    И още нещо. Има ли смисъл да се пробвам да подкарам 3Д филм с динамични субтитри? Пуснах един такъв с idx+sub, но субтитрите излязоха в двата края на телевизора.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #169

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от juvefen Виж публикацията
    Стана. Благодаря!

    Но ми е чудно защо както си гледах филм, половин час преди края изведнъж спря и трябваше да го пусна отново. Дали не е заради това, че след като пуснах филма, спрях процеса „Модуль для запуска ffmpeg“ ?

    И още нещо. Има ли смисъл да се пробвам да подкарам 3Д филм с динамични субтитри? Пуснах един такъв с idx+sub, но субтитрите излязоха в двата края на телевизора.
    Не спирай процеса.
    За субтитрите, десен бутон върху филма в програмата -> Редактирование Информации и най-долу вдясно избираш от падащото меню 3D-видео подходящия формат според филма. Може да ти трябва рестарт на сървъра.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #170

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от josifn Виж публикацията
    Не спирай процеса.
    За субтитрите, десен бутон върху филма в програмата -> Редактирование Информации и най-долу вдясно избираш от падащото меню 3D-видео подходящия формат според филма. Може да ти трябва рестарт на сървъра.
    Пак не стана със субтитрите. Най-доброто, което се получи бе на Горизонталъная пара, но излизат в средата на екрана и отдолу. Иначе при другите настройки излизат в двата края. Чудя се дали да не пробвам с PS3 Media Server. На първата страница в темата за ДМС пише, че поддържал графични субтитри.

    Най-добре си е с един HDMI кабел от компа към ТВ, но това ще стане сигурно по-нататък.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #171

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! Ползвам Панасоник Виера 42ЕТ60 заедно с домашия медиен сървър....Всичко правя както си пише в по-предните постове....филмите тръгват...първо нямаше субтитри,после ги оправих да излизат..но какво ли не пробвах излизат си на маймуница....Намерих една опция за,която ми дава да им задам,че са bulgaria,но след това не става...Другият ми проблем е,че някои филми веднъж като ги пусна и после не искат да тръгват,а като файл са там,с други пък нямам никви грижи....И третия проблем е,че след пипането и пробването на сървъра..реших да си пусна филм по обичайния начин от pc-то чрез media home cinema classic и стана така,че някои филми не ги разпознава и не тръгват...други пък тръгват само със звук без картина.......
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-04-14 в 22:10.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #172

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! От скоро и аз ползвам Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA) но имам един много досаден проблем ,всичко си тръгва нормално на ТВ Нео чрез кабел от рутера ми .Но когато реша да спра филма за да гледам нещто друго примерно някои филм след това не ми разпознава стария филм които сам спрял дава ми ''Неразпознат или невалиден файл "след поредица от рестарта на програмата и ТВ ми се оправя филма. Някаква идея от какво можи да е ?

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #173

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    от програмата....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #174

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    T.e. някакви настройки ли не сам направил опитах чрез преинсталиране но проблема си остана.Ако може по-подробни разяснения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #175

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    От вчера нито един отговор толкова ли е зле работата /проблема/?

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #176

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от krasiqn Виж публикацията
    От вчера нито един отговор толкова ли е зле работата /проблема/?

    Повечето проблеми, писани на тази страница, са засегнати по-назад в темата.
    Относно не разпознаването на файла с филма /ако съвсем не сте омазали настройките/, връщате в по-горна директория, чрез дистанционното на телевизора, и след това отново пускате филма. Може да се наложи мнипулацията 2-3 пъти.
    Динамичните субтитри излизат 4-ни, ако сте задали от свойствата на филма /"Редактирование информации" контекстното меню на файла./, някаква форма на 3Д, там трябва да е "нет". Отделно в нета се предлагат и сбъркани субтитри. За "SBS" филм, "OU", субтитри.Казано на български: За вертикално, разделена картина, хоризонтално разделени субтитри. И е нормално динамичните да излизат в двата края, след събирането на картината, от самия телевизор, се събират и те, за да се получи 3Д ефекта. Малко съмнителен, според мен.
    Ето една програмка за конвертиране на 2Д в 3Д субове:
    3D-Subtitler Free Download

    Самите субтитри, се прикрепят към филма, по-указаните на 1-ва страница начини. Достатъчно е да се добави към филма само ".idx" файла, и да му се зададе опцията "вьiбрать"-звездичката Успех.

    П.П. Връщам се на не разпознаването на новия филм, след спиране на стария.
    Настройки-Транскодер-Прекращение транскодирования, если утройством сделан запрос другого файла.
    Чекни я, и пробвай дали пак ти прави същия проблем.
    Този пост е редактиран от StanKP; 12-05-14 в 19:01.

  14.  
     
  15. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #177

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    здр-имам щарп/тв/ с dlna- пробвах да инсталирам Дом.мед.сьрвьр но до някьде..
    -като стигна до прожорчето да намеря устроиство от подащия списьк-моят тв го няма.
    -врьзката минава през рутер/TPL-WR 740N/с кабел от него до тв.
    -на тв, като вляза виждам-настроиките/ айпи адр, идр/
    задал сьм му да получава автоматично настройки...
    Нещо в грешка ли сьм с настройките и какви са те...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #178

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zmeya.70 Виж публикацията
    здр-имам щарп/тв/ с dlna- пробвах да инсталирам Дом.мед.сьрвьр но до някьде..
    -като стигна до прожорчето да намеря устроиство от подащия списьк-моят тв го няма.
    -врьзката минава през рутер/TPL-WR 740N/с кабел от него до тв.
    -на тв, като вляза виждам-настроиките/ айпи адр, идр/
    задал сьм му да получава автоматично настройки...
    Нещо в грешка ли сьм с настройките и какви са те...
    Деинсталираш програмата и наново инсталираш. При инсталацията програмата сама си избира като какъв да ти познае ТВ-то, това не го барай. Само слагаш отметките да ти се появяват субтитри и би трябвало да работи.
    ru-boy одобрява това.

  17. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #179

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Значи да не бара никьде..то само ще си намери моето/тв/.Ще гледам пак клипа от 1стр за настроикте де и ще почна.
    Едвам деинсталирах този сьрвьр/чак с Вьзтановяване на с-ма/ .Беше се инсталирал ли в диск/с/ а му бях оказал /д/ там са ми всички филми и музика.Трябва и кьде да му укажа от кьде да черпи дани за сканиране.
    Трябва ли да си изкл-Защитната стена-докато се инсталира, и след инст. да си е включа или.../някаква опасност за ПС/
    Зле сьм с тази техника ама....Поздрави

    - - - - - - - - - -

    Инсталирах го..виждам филмите в ;папка видео; -Но като ги намеря и пусна ми изписва-;Грешка фаил..;
    нещо несь догодил ли....
    видео клип с пуснах и изгледах..ама филм...Някаква настроика ли пропускам на сьвара-помогнете, Може ли да се направи така да се превьрта напред/назад/ от менюто.С дист.на ТВ не мога и да го спра всеки пьт..

    - - - - - - - - - -

    Мога ли и как да добавя изключение в защитната стена на уиндулс/XP/ ЗА /ДМС/. Редно ли е....през рутер ми минава врьзката/ако има значение за настройките/
    Понеже всеки пьт ,като пусна ДМС-трябва да спирам стената. Правих някакви операции ама,не ми дава-/изключ. за програмите/
    Няква идея:rolleyes:
    Ето тук има интересна настройка за промяна на видеото;
    http://translate.google.bg/translate...73%26bih%3D586
    Този пост е редактиран от zmeya.70; 15-05-14 в 22:01.

  18. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #180

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Как да си прехвьря файловете с /мп3/ от папка/филми на ДМС/ В тази с /Музика/.
    Всички файлове са ми в папка/филми/ сьбрани..:rolleyes: А сьм задал различни пьтища за четене..Или сьм в грешка с настройките

    Този пост е редактиран от zmeya.70; 18-05-14 в 19:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе