Вижте резултатите от анкетата: По какъв начин получавате връзка с Интернет?

Гласували
89. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Класически / аналогов Телефонен Модем

    2 2.25%
  • Цифрова телефонна линия / Ай Ес Ди Ен (ISDN)

    2 2.25%
  • Широколентов достъп през телефонна линия Ей Ди Ес Ел (ADSL)

    9 10.11%
  • Широколентов достъп през кабел за телевизионна връзка

    15 16.85%
  • Широколентов достъп през сателит

    1 1.12%
  • Широколентов достъп през мобилен телефон

    8 8.99%
  • Широколентов достъп през мобилно устройство (USB/Ю Ес Би)

    4 4.49%
  • Локална мрежа (LAN)

    48 53.93%
  • Друго

    14 15.73%
Отговори на анкетата
Страница 20 от 45 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 666

Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #286

    Отговор: Vivacom IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Даже някой ми каза че има защита за запис и на аналоговия изход , демек не можеш да записваш със видео някакво предаване да кажем . Не съм го пробвал - не заради друго но от мърза трябва първо да открия къде съм подхвърлил видеото , второ да свалям касети от тавана - ако някой не го мързи - да пробва .
    Говоря за сат. приемник но предполагам че е същото и с IPTV .
    Да, има. Свързал съм през аналоговия изход ДВД рекордер и когато натисна копчето за запис ми излиза съобщение за отрит сигнал за забранен запис и устройството отказва да записва. Това е на абсолютно всичките програми без значение SD или HD са и какво върви в момента. Има ли начин да се изключи тази опция.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от slaitt Виж публикацията
    Модулите може да могат да работят при всички видове платформи за телевизия но конкретно говоря за виваком без техните IPTV приемници не може да се гледа ИПТВ а модула им е за сателитната телевизия.
    По-точно казано, модулите могат да работят със всички платформи за телевизия, които могат да се приемат от ТЕЛЕВИЗОРА. А все още телевизор с вграден тунер за IPTV не съм видял още да има. Тази технология явно още е експериментална, защото още я няма в телевизорите и масово те се ползват само като монитори на външни IPTV устройства.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #287

    Отговор: Vivacom IPTV

    "вграден тунер за IPTV" няма, но има софтуерни приложения за IPTV - за LG и Samsung със сигурност (до преди време имаше и за Филипс, но спряха разработката поради безнадеждност, с новата Андроид платформа може пак да се появи).
    Smart IPTV for LG, Samsung, and MAG 250 (Aura HD) STBs
    Този пост е редактиран от podredko; 05-07-14 в 12:57.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #288

    Отговор: Vivacom IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от Еди Виж публикацията
    Да, има. Свързал съм през аналоговия изход ДВД рекордер и когато натисна копчето за запис ми излиза съобщение за отрит сигнал за забранен запис и устройството отказва да записва. Това е на абсолютно всичките програми без значение SD или HD са и какво върви в момента. Има ли начин да се изключи тази опция.
    Извади модула с картата и пробвай пак на некодираните програми, а ако държиш все пак на възможността за запис си вземи един телевизор с PVR.

    Модула не позволява записа
    CI Plus : the Common Interface Plus official web site

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #289

    Отговор: Vivacom IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Извади модула с картата и пробвай пак на некодираните програми, а ако държиш все пак на възможността за запис си вземи един телевизор с PVR.

    Модула не позволява записа
    CI Plus : the Common Interface Plus official web site
    Коя карта да вадя и от къде да я вадя?
    Имам телевизор с ПВР, но той е Сони и там записа може само да се гледа на същия телевизор. Не можеш да го запишеш и гледаш някъде другаде, за редакция пък да не говорим.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #290

    Отговор: Vivacom IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    "вграден тунер за IPTV" няма, но има софтуерни приложения за IPTV - за LG и Samsung със сигурност (до преди време имаше и за Филипс, но спряха разработката поради безнадеждност, с новата Андроид платформа може пак да се появи).
    Да очакваш, че някакво приложение за IPTV, вградено в телевизора ти, ще може да обслужва Vivacom, е толкова вероятно, колкото и да гледаш телевизия на Vivacom със settop box на MTel.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #291

    Отговор: Vivacom IPTV

    Звучи логично, но от друга страна пък защо се създават такива приложения. Има ли свободни такива. Конкретно за Сони има ли такова приложение?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #292

    Отговор: Vivacom IPTV

    Някой дали се е преборил със записа през usb ?! Имам в предвид има ли изобщо възможност да се записва на флашка/външен HDD,а не да се записва на сървъра на рибаком... то не,че много пари искат за тоя запис.... ама да ти искат пари за запис, при положение,че бокса има два usb порта.... За съжаление в сервизно меню на бокса никъде не намерих някакво решение по въпроса. .... Може и на ЛС да го обсъждаме

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #293

    Отговор: Vivacom IPTV

    Ами официално няма възможност.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #294

    Отговор: Vivacom IPTV

    То официално е ясно,че няма... за това казах на ЛС да обсъждаме въпроса Ако някой го е направил де....

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #295

    Отговор: Vivacom IPTV

    И аз се интересувам от този въпрос.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #296

    Отговор: Vivacom IPTV

    малко е позаспала темата.днес и на мен ми пуснаха оптика.и ми сложиха нов декодер.за съжаление не бях в къщи.казах на жената да ги пита за съвместим КА-модул за IPTV, отговорили и че няма такъв.

    нека някой запознат да отговори защо няма?
    много е досадно с 2 дистанционни.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Pezilink
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    105
    #297
    Аз ползвам само дистанционното на iptv приемника има си секция за за управление на ТВ. Няма CA модул защото няма карта както на DTH приемниците.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #298

    Отговор: Vivacom IPTV

    Цитат Първоначално публикувано от jako6iba Виж публикацията
    малко е позаспала темата.днес и на мен ми пуснаха оптика.и ми сложиха нов декодер.за съжаление не бях в къщи.казах на жената да ги пита за съвместим КА-модул за IPTV, отговорили и че няма такъв.

    нека някой запознат да отговори защо няма?
    много е досадно с 2 дистанционни.
    Само за телевизори LG и Samsung

    Smart IPTV for LG, Samsung, and MAG 250 (Aura HD) STBs

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    РиоДеМаксуда
    Мнения
    77
    #299

    Отговор: Vivacom - сателитна телевизия и интернет / съвети, обсъждане, мнения

    VIVACOM с по-изгодни условия за клиентите

    VIVACOM ще бъде първият от мобилните оператори в България, който ще намали неустойката при предсрочно прекратяване на договора по желание на потребителя. Промяната, която е изцяло в полза на клиентите, е резултат на съвместната работа с Комисията за защита на потребителите (КЗП), която обърна внимание на всички мобилни оператори за това, че неустойката за прекратяване на договорите е необосновано висока. В резултат неустойката при предсрочно прекратяване на договор с VIVACOM няма да надвишава 3 месечни такси, независимо от неговия срок (12 или 24 месеца). А ако на абонатите е дадена отстъпка от цената на абонаментните планове или от пазарната цена на закупени от тях устройства, те ще следва да възстановят част от стойността на предоставените отстъпки, съответстваща на оставащия срок на договора.

    Новите условия ще важат само за физически лица и ще се реализират на два етапа, тъй като е необходима промяна на софтуера на телекома. Първият етап влиза в сила от 13 януари 2015 г. и предвижда максимална неустойка от 6 месечни такси при предсрочно прекратяване на договора. Вторият етап влиза в сила от 1 май 2015 г. и предвижда максимална неустойка от 3 месечни такси, като абонатите ще трябва да възстановят използваните отстъпки за дългосрочен договор и субсидии за устройства, съответстваща на оставащия срок на договора.

    източник: Финанси - VIVACOM с по-изгодни условия за клиентите - Стандарт

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #300

    Отговор: Vivacom IPTV

    Здравейте дойде ред и аз да си споделя болката. От вчера се сдобих IPTV виваком, и искам да си включа кабела към ресивъра
    Yamaha (RX-V467) и от него към тв Samsung UE40ES6530.
    Но се получи следния проблем,като превключвам каналите се получава едно премигване 3-4ри пъти докато се появи картина ,и времето за превключване от програма в програма е 5-6с. Много е неприятно,и другия проблем че резолюцията не е 1920*1080 ами 1440*576 или 720*576. Като включа кабела директно към тв този проблем го няма.Има ли оправия това нещо.
    Ако може да сподели някой който се е сблъсквал с този проблем. Не ми пречи да си го гледам директно тв-приемник но всички кабели са ми в стената и този е като простор и ме дразни. Като ги пусках идеята беше,че ресивъра си има HDMI входове и ще ползвам тях за допълнителни устроства.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 45 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1475
    Последно: 18-03-24, 11:28
  2. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 606
    Последно: 15-03-24, 15:56
  3. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 10:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 15:08
  5. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 01:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе