Страница 94 от 354 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1396

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Годината на производство е първата буква след цифрите на номинала. AN 28 ARS.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1397

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Буквата е година на модела, а не на производство. При по-старите модели на дайкин първата цифра от серийният номер е година на производство, при новите дали е така не мога да кажа, но при тях така или иначе годината си е написана явно.
    Този пост е редактиран от blue1; 17-08-14 в 09:52.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1398

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Имам AN22HKS И наистина на вътрешното тяло си пише година - 07. По сериен номер не мога да се ориентирам-не намирам 7-ца по него.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от SPSt; 17-08-14 в 12:09.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1399

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Твоя е от новите
    SPSt одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    3
    #1400

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте.Моля за сьвет относно избора ми на климатик втора употреба основно за отопление вьв спалня..Става вьпрос за кьща тухла,измазана.2 етаж,стаята е 16 кв. северозапад сьс 2 прозореца 2 крила север,2 запад дограмата е профилинк 4 камери.над окачения таван има 10 см минерална вата.Оглеждам се за Митсубиши защото вьв хола имам G-invertor нов и сме много доволни..Предлагат ми 2 модела MSZ-J22P oт 2004 и MSZ-J22T oт 2006 цената 750 лева с монтаж и 3 години гаранция и за двата.Имаше и един Шарп AY-T22SC който бие на очи ама цената там е 1000 лева.Доколкото разбрах за японските клими челните позиции се оглавяват от сьбсем различни модели.Доста се информирах от прекрасните ви сравнения и препорьки по темата но все още не мога да реша на 10ятка ли да се спра или на 12-14 може би.Пьк и сме с две малки деца да не тракаме сьс зьби.Моля да ме насочите кьм определена машина не е важно дали ще е от тези които посочих.Ще сьм ви задьлжен.Предварително ви благодаря...

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1401

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Само да ти кажа, че всички тези дето ги гледаш са си 7ки. Това обаче е без значение, защото важна е мощността в кВт, а не BTUтата. За тези 16м2 ще титрябва нещо с поне 3,2кВт номинал на отопление, за да са двете ти деца на топличко.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    3
    #1402

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ами тази кака там дето ги продава все се опитва да ме навие за тези дето са 2,2-2,5 номинал за топлото било то достатьчно всички такива вземали всички били доволни дьрь бьрь..Значи трябва да се оглеждам да пише 25 или 28 до йероглифите и номинала за топлото от 3,2...Иначе фирмата е доста заредена и ако може препорьки за някои топ модели да ми дадете да знам на кьде да се насоча ще сьм ви ужасно задьлжен...С уважение и предварителни блаодарности...

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1403

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ако ще е втора употреба вземи нещо от висок клас ,тия за базови модели дето ги гледаш ..
    DUNDURMA одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    17
    #1404

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Климатизатора е модел 1999 ~ 2000 година. Вътрешните клапи явно са изпочупени, за да ги свалят, но специално на този модел те се управляват от дистанционното управление. Не съм сигурен, но ми се струва, че машината е монтирана на късата страна на помещението или бъркам? Смятам, монтажа може да стане по добре отколкото е в момента (от естетическа гледна точка). В случая можеха да сложат поне един пвц канал...Но както и да е - желая Ви безпроблемна работа на машината.
    Колкото до параметрите, ако помещението не е с големи топлозагуби, машината ще ви свърши работа - между другото, номинално в режим охлаждане 9556 BTU, а в режим отопление е 14335 BTU.
    Благодаря за отговора, надявам се да не сте прав и да не са изпочупени понеже монтираха климатика не точно където желая и ми духа точно на гърба... ако е топло добре, но студено - ще ходя схванат. Не монтирана е точно към вътрешността на стаята, но монтажа + цена 1250лв. доста повече може да се желае съгласен съм!
    Ако топли зимата колкото охлажда в момента не ме интересува дядото че е на 15г. .
    Имах проблеми с дистанционното, спряха да работят няколко копчета след почистване отново работят, миришеше на застояло въздуха почистих вътрешното тяло със спирт, много по-добре е вече, надявам се до тук да приключа и да ми намерят клапите иначе да идват да си го прибират и да слагат друг!

    Искам да попитам самодизинфекцията с йони какво представлява и как се пуска (задържа се бутона при изключен климатик?)
    И климатика има ли си по принцип йонизатор?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #1405

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Пичове и дами, последно повикване да съберем дружинка софийски гладници за качествени монтажи на втора ръка японци ... вероятно петък или понеделник ще се обаждам за оглед и се надявам ако всичко е според някъде в очакваните очертания другата седмица да е събитието. Като сме няколко човека ще си разделим пътните, което е целта на поста (и на предния и на този). Предполагам гостите ще успеят да направят 4 огледа за един ден спокойни, така че място - все още има ^_^ Пишете ми на лично предпочитан ден, възможни други дни, предпочитано време и очаквани пари (за огледа). Смисъла е, че ми е все тая кой ден точно ... е, те трябва да са свободни а и би било ок за тях да е по-сух ... а и за парите вече ми е почти все тая, така че може и да не делим по равно а да дойде от мен по-голяма част. Имайте предвид, че това е оглед, само оглед. За монтаж вече има много други условия, примерно да има подходящ климатик в наличност, което може и да се случи скоро, но може и да не се.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1406

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    правиш точна скица,казваш какво искаш и без оглед,ОНИЯ ТИ МОНТИРАТ КАЧЕСТВЕНА МАШИНА.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    1
    #1407

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    А в Бургас да знаете да има някъде магазин да предлагат такива климатици......

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    52
    #1408

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    На сливница до пожарната имат магазин на Варна Клима

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #1409
    Здрaвейте,нужен ми е климaтик зa около 20 квaдрaтa хол южно изложвние,предимн отопление.Зa Пловдив някaкви идеи.Бюджетa е скромен и не очaквaм кои знaе кaкви постижения.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1410

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    koceto123, добре ще е да дадете повече подробности за помещението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе