Страница 41 от 110 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1649

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    19
    #601

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Незнам дали е от трафа ама филма е голям.Преди две седмици комшията над мен реши да избива стена да слага прозорец,стената е от газобетон.Казах му да внимава защото климатика ми е точно под стената.Казал той на майсторите,даже оградили долу с лента,но тея помислили,че няма да го ударят и познай,така го нацепили че незнам как не е паднал.Размина му се с изкривен капак и счупени пластмаси.Ходих аз до фирмата която го слага и ми викат след две седмици ще дойдат да го видят.Вчера отворих капака да видя дали опира перката в капака,всичко беше ок и реших да го пусна.Тръгна и го оставих 4-5 часа да работи.И после край неще

  2.  
     
  3. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #602

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Отивай при комшията и го прави собственик на счупен климатик!

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #603

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте,

    Можете ли да ми кажете за Hitаchi RAS/RAC S28T, какво означава съобщението което се появи на вътрешното тяло с код "917". Климатика спря и не работи

    Ъпдейт:
    За да е по ясно: Климатика е спрял и не работи. На вътрешното тяло ми дава код /вероятно за грешка/ с червена светлина 917. Днес е идвал майстор и е казал че щял да пита в сервиз какво е това, защото и той явно не знае. Някаква информация можете ли да ми дадете по въпроса.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от mario-lem73; 10-10-14 в 23:06.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #604

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Какво означава? Това е когато проверявам външната тепература,не го дава винаги.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #605

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте Отново,

    Моля за отговор на въпроса който зададох в предишния пост. Надявам се че все някой може да ми даде повече информация относно кода за грешка който се изписва. Техника който го гледа казва че е вероятно електрониката или пък компресора е за смяна но трябва да занесе до Пловдив.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #606

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Привет,моля за информация за DAIKIN ATN 22FSE и TOSHIBA RAS225ED.Това, което ме интересува с какви компресори са.Тези двата ги купих и монтираха скоро и за сега всичко с тях е ОК/много хубаво топлят в топлото време/.За да ме разберете по-добре ще напиша, че от 2007 ползвам 100V климатици и даже забравих къде са външните им тела-Безпроблемни са!Единственото, което малко ме притеснява, че Тошибата е доста шумна в сравнение с тази, която до сега ползвам.Въпроса ми е тя с какъв копресор е, защото предишната ми Тошиба е с двойнороторен компресор ако не се лъжа и работи "супер мазно".Предварително благодаря на отзовалите се. P.S.-Мощности,СОР и другите достъпни неща ги знам.Търся отзиви и вида на компресорите.Самите климатици са абсолютно базови-без никакви екстри и ненужни щуротии.Поздрави на всички.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #607

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Компресора на ТОШИБА-та е 750 ватов, еднороторен вероятно.Външното обаче е лекичко 24 кг с 0,63 кг фреон.Както сам казваш е базов модел, но трябва да е тихо все пак - дават го 44-45 дб по книгите.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #608

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Другото, което може би създава впечатление на трополене е, че е поставен на подови стойки-супер гадни едни такива.Самите стойки не ги завинтихме за пода, а просто са поставени двата агрегата.На "Дайкина" в.тяло е огромно и тежко 36кг. и затова не се чува може би, но на "Тошибата" изглежда малко и нещастно сравнение с дайкинското-може би затова ме дразни!Монтирани са вътре в тераса и не моге да не ги гледам!Другото, което късно установих е, че външното тяло на Тошибата не е чистено от вън-черно и мизерно е едно такова от токийски смог предполагам.А на Дайкина изглежда изключително добре.Тези дни ще купя полипропиленови стойки и ще ги сменя тези винкели.

  11. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #609

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    mario-lem73 , сигурен ли си за грешката? Ако грешката ти се изписва на дистанционното, то тя трябва да е с две цифри/символа, не с три. Аз имам S50T2, който е от същата серия и нямам никъде лампа 917 на вътрешното тяло. Би ли дал повече информация?


    При мен се случи проблем с Хитачи-то на първата година от експлоатацията, ден след като изтече гаранцията, която пропуснах да удължа (късмет) - спираше по време на работа. Светваше оранжевия диод за таймер и с брой мигания показваше грешката. Машината оставаше с отворени клапи и като натиснеш START/STOP на дистанционното се рестартираше, затваряше ги и на дистанционното изписваше грешката като число - това, което показваше и с мигане. При повторно стартиране тръгваше , но след известно време - ден, седмица отново забиваше.

    Климатикът беше сервизиран от
    Аirquality и да чукна на дърво за сега работи без проблем.

    П.П. Ако трябва да бъда честен това ме и отказа от 100/200 в. машини . Следващите два бяха планирани за японски К2У , но заложих на нови - малайзийски таралясници . (Нямам намерение да разлайвам кучетата с тоя коментар)

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #610

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Климатикът беше сервизиран от Аirquality и да чукна на дърво за сега работи без проблем.

    П.П. Ако трябва да бъда честен това ме и отказа от 100/200 в. машини . Следващите два бяха планирани за японски К2У , но заложих на нови - малайзийски таралясници . (Нямам намерение да разлайвам кучетата с тоя коментар)
    И кое те отказа - това, че си забравил да удължиш гаранцията? А на новите таралясници ще се сетиш?

  13. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #611

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    А, така се получи при мен - както казах късмет. Просто японецът ме предаде точно по коледа , когато чаках и гости и ми причини големи неудобства. В никакъв случай не отричам предимствата им на К2У, но имам и едно наум. Надявам се, че след грижите, които хитакът получи от Сашо и брат му да изкара някоя друга годинка.

    И.. не съм се циганил за удължаването на гаранцията, просто бях запомнил грешен месец...
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 19-10-14 в 19:20.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #612

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Продължение на проблема с Хитачито и допълнителна информация след проверка лично:

    модела е RAS-S28T, купуван преди година и половина - съответно изтекла наскоро гаранция
    Прикачвам и снимка на съобщението за грешка което мига 12 пъти и повтаря мигането
    Съжалявам за грешната информация в предишния пост но така ме уверяваше майка ми - явно не е видяла добре че това е надпис на японски

    След като посетих магазина от където е купен, разговор с техник и сервиза в пловдив, ме уведомиха че вероятно става въпрос за отказ на електрониката или компресора. Като в първия вариант е възможен ремонт а в втория - не, или казано просто ще трябва да се сбогувам с едни 1100лв ... И в двата случая обаче трябва да платя едни пари за демонтаж на външното тяло и превоз до Пловдив където както ме увериха е единственото мято където се сервизират японски климатици 2ра ръка. Като компромис мипредложиха да се свали само блока на бъншното тяло и да се занесе само то ...

    В момента седя и се чудя какво да правя и наистина бих бил благодарен за мнение и съвет... Ако проблема е в компресора , и той не може да се смени цялата процедура и разходи са излични, от друга страна ако е електрониката си заслужава. Изобщо някой може ли да ми каже как стой въпроса с ремонта при проблем с компресора..

    Бладогаря предварителноCAM00349[1].jpg

  16. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #613

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Доволен съм към момента от Toshiba RAS-402SDR и National CS-X407A2
    Снимките са отпреди малко, навън е около нулата.







  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #614

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    на 26 го държиш ? добре е разхода за тия градуси ..

  18. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #615

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    397W е на снимката, в момента консумира 344W.
    Иначе в другия край хола термометър ми показва 22-23 градуса, затова го държа на такива градуси днес.
    Иначе до преди няколко дни беше на 22-23 градуса и консумираше 120-160W, термометъра показваше 21 градуса. На работа сме през деня с жената, а детето е на градина и няма смисъл от по-високи температури.

    До миналата зима 8-9 години съм се отоплявал на камина с водна риза захранваща радиатори и бойлер, както и ел. конвектори.
    Климатика топли помещението хол от 2-ри етаж на двуетажна къща от схемата на снимката.
    Къщата е в студен район (София, Бояна), до река, стара мазилка, без изолация, само PVC дограма. Под нас е отопляемо -имаме наематели на първия етаж, над нас таванското не се отоплява. Помещенията са със стандартна височина 2,6 м, а пода на хола е дюшеме.
    National-a отоплява коридора, банята и кухнята Като разхода му на електричество е идея по-голям от този на Toshiba-та и днес прави 2 пъти дефрост, но пък бълва повече жега.
    Този пост е редактиран от BDK; 25-10-14 в 14:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 110 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 19:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 15:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 10:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 19:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 13-08-11, 00:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе