Страница 58 от 166 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #856

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И кое точно е лошо качество Нейчев? Може би визирате холандския котел на Intergas? Или сте се объркал нещо?

    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    Здравейте и от мен!
    7. Къде да разположа разширителния съд? Помещението в което монтиран котела е сухо. Може ли разширителния съд да е затворен тип и да се свърже с мръсния канал в кухнята?
    tova_onova, при така зададения въпрос е ясно че не си наясно как работи затворения разширителен съд. Освен това е вграден в котела.
    Този пост е редактиран от espace; 29-11-14 в 22:45.

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #857

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Много оптимистично изчисление на колегата tova_onova.
    Доста са неоразмерени радиаторите в спалнята и хола.

    В пост #817 на стр.55 има по-реално изчисление, но и там има някои грешки в коеф. на топлопреминаване - под/таван (еднакви?!).
    Освен това за най-често допусканите грешки във връзка с дТ и радиаторната мощ да не говорим ........
    Има грешки в тези изчисления и впоследствие грешките се мултиплицират при изчисленията от други колеги.
    Добре е да се ползва един информационен източник, а изчисленията да се съобразяват спрямо конкретното изпълнение на всяко жилище.
    Може би това е имал предвид инж.Нейчев ....... - "направи си сам" не винаги е най-доброто решение.

    Може ли някой да посочи източници на информация относно:
    1. конкретни ориентировъчни стойности на коефициентите за топлопреминаване - външ.стени, вътр.стени, под, таван, прозорец?
    2. как се изчислява дТ за външ.ст., вътр.ст., под, таван?
    3. как се изчислява дТ относно отопл.мощ на радиатори? - в пост #814 @orlincho го е написал и приложил таблица.

    Засега най-често се използва този източник - Как да определим необходимата ни отоплителна мощност? - Статии - Термосиликат ООД.
    И пак същият източник - Топлопроводимост - изчисляване на топлинни загуби - Статии - Термосиликат ООД

    В крайна сметка, според мен, най-важната част е правилния избор на котел /мин.мощност/!!!
    Този пост е редактиран от legaltk; 30-11-14 в 19:09.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #858

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    1. Мисля радиатора в хола (номер 4 - h350) да е монтиран непосредствено под нивото на прозореца с оглед на това, че пред него ще стой ъглов диван. От най-високата част на дивана до най-ниската част на прозореца има разстояние 30 см. Дали дивана ще пречи на правилната работа на радиатора?
    Ако дивана е на 10-12см крачета за да има добър въздушен поток има някакъв шанс.
    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    2. При изчисленията съм взел коефициент за топлобмен 0,4 за пода и тавана с оглед на това, че пода е дюшеме и е наистина топло. Това правилно ли е?
    Коефициента ти е по-скоро 0.9 със 12см бетон/6см замазка/20см дърво.
    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    3. Изрових от нета коефициент на топлобмен за външни стени без изолация 2,04W/m2k. Може ли да се сметне за правилен или трябва да направя изчисленията по друг коефициент.
    Аз това го изкарвам 1.2Втм2
    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    4. Ако в бъдещ момент се направи външна изолация на жилището ще трябва ли да се прави някаква корекция по системата?
    Не просто ще харчи по-малко.
    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    6. Глидерите в коридора ще са достатъчни ли да затоплят и банята, понеже там няма много свободно място лира.
    Там пробвай да сложиш високи глидери има варианти до към 2м глидер 1-2-3 колкото влязат. В банята трябва да е топло, все пак гол се мотаеш там.
    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    7. Къде да разположа разширителния съд? Помещението в което монтиран котела е сухо. Може ли разширителния съд да е затворен тип и да се свърже с мръсния канал в кухнята?
    Разширителния си е в котела вграден
    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    8. Два от радиаторите са в непосредствена близост до котела, докато други два са на около 5-6 метра. Трябва ли да съобразя диаметъра на тръбата или може да се използва еднакъв.
    До колкото знам има значение мощността на радиаторите но над колко КВ трябва да увеличиш диаметръра на тръбата незнам.
    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    9. Последния въпрос е много относителен, но дали някой може да ми каже дали мога се
    вместя в сметка до 150 лв. в най-студения период.
    Едва ли, мен ми изглежда студен апартамент в студен град. Ако те бяха обкръжили топли съседи, ама релаността е, че хората си мизерстват.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #859

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tova_onova Виж публикацията
    5. Заложените мощности на радиаторите ще са достатъчни ли котела да работи в кондензен режим? Всички тези сметки са за външна температура -15*, това означавали че при 5* котела ще работи на ON/OFF режим?
    .........
    Радиаторите не са достатъчни дори за високотемпературна инсталация.
    Конденз.котел е елемент на нискотемпературна инсталация.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #860

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Радиаторите не са достатъчни дори за високотемпературна инсталация.
    Конденз.котел е елемент на нискотемпературна инсталация.
    Абсолютно +1!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #861

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Първо котлето гореше като ламя въпреки стайния термостат и мощността му беше на 85, а топлата вода на 80гр. БГВ-то и до на 78гр и се започна намаляне на мощността и топлата вода в подаващата линия за да стигна оптималния разход 6,5 м3 при първоначални 8,5м3. След което намалих мощността до 50 и темп. на водата до 60гр.. Всичко беше ОК като един ден усетих, че не греят добре радиаторчетата, а също и конвектора. Конвектора е АЕРМЕК и когато през него не премине 40гр. вода не включва, като има и термостат за външна температура на самия конвектор /много е добър но сега не ми върши работа и мисля да го продавам/. Та започнаг да диря къде е този клапан в който има цедка, но се оказа, че когато са монтирали котлето такова нещо не са сложили или поне аз не мога да го намеря въпреки, че съм виждал какво представлява.Системата е обезвъздъшена помапата Грундфюс и тя.Гори и между 4-6,5 м3 газ но не топли и се принудих да мина пак на климатиците. Тази есен санирах апартамента, а до дни ще положа изолация и на тавана на апартамента, че сме на последен етаж. Тъкмо се зарадвах че ще платя що годе прилични сметки и то пак се скапа всичко.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Разкажи какво точно си правил?
    Всички радиатори ли са студени на половина или само някои?
    Пипал ли си секретните кранове на радиаторите?
    Видях, че имаш и конвектор - той грее ли?

    Първо котлето гореше като ламя въпреки стайния термостат и мощността му беше на 85, а топлата вода на 80гр. БГВ-то и до на 78гр и се започна намаляне на мощността и топлата вода в подаващата линия за да стигна оптималния разход 6,5 м3 при първоначални 8,5м3. След което намалих мощността до 50 и темп. на водата до 60гр.. Всичко беше ОК като един ден усетих, че не греят добре радиаторчетата, а също и конвектора. Конвектора е АЕРМЕК и когато през него не премине 40гр. вода не включва, като има и термостат за външна температура на самия конвектор. Та започнаг да диря къде е този клапан в който има цедка, но се оказа, че когато са монтирали котлето такова нещо не са сложили или поне аз не мога да го намеря въпреки, че съм виждал какво представлява.Системата е обезвъздъшена помапата Грундфюс и тя.Гори и между 4-6,5 м3 газ но не топли и се принудих да мина пак на климатиците. Радиаторите са топли от половината на горе. Тази есен санирах апартамента, а до дни ще положа изолация и на тавана на апартамента, че сме на последен етаж. Тъкмо се зарадвах че ще платя що годе прилични сметки и то пак се скапа всичко.
    Този пост е редактиран от bakalovag; 01-12-14 в 00:31.

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #862

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Би трябвало регулатора на котела за отоплението да е на макс и да се регулира от стайния термостат.
    50 градуса може да са малко, направи ги 55.
    За БГВ вече можеш да регулираш и от котела.
    Ти да не си изключил стайния термостат на котела?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #863

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Би трябвало регулатора на котела за отоплението да е на макс и да се регулира от стайния термостат.
    50 градуса може да са малко, направи ги 55.
    За БГВ вече можеш да регулираш и от котела.
    Ти да не си изключил стайния термостат на котела?
    Температурата на водата съм я оставил на 60гр. а мощността е на 50. Не съм изключвал стайния програматор работи си и като направи темп. си изключва.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #864

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Е вече стана тя една каквато си ислих, че ще стане. От вчера котлето не искаше да топли БГВ ту започва ту спира. Изписа ми грешка 1, после 6 и после 46 и пак 1. Всичко е свързано с това, че температурата на връщащата вода при БГВ е с висок градус. Помпата не включва. Сега си мисля, че за да не ми се топлят радиаторите както преди се е дължало н апомпата и ниския дебит. Сега ако можете помагайте? А що се птнася до помпата е Grundfos type UPS 15-50 s1 130 каквото и да значи това.

  12. dsb
    dsb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    16
    #865

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте, колеги!
    Тръгна газта и при мен ето на какво се спрях окончателно:
    Бош конденз 7000, едноконтурен, 3.5 - 16кВ.
    Програматора е FW200, но още не съм намерил време да го монтирам.
    Държа го предимно на 40-50 градуса на подаваната вода към радиаторите и спокойно поддържа 20 градуса стайна температура.
    За две седмици работа в горния режим засега съм изразходил 92 куб.м. газ.

    Поздрави!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #866

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Добре е, да не кажа супер! С програматора разхода ще падне още. Честито!
    Слагай програматора и го пускай на 57-58С на водата и... си свиркай.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #867

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Dsb, 20 градуса ли поддържаш когато сте вкъщи,това си е направо студ,аз подържам 21 градуса когато ни няма и 23.5 когато сме вкъщи.Слагай по бързо управлението,разхода ще ти падне поне с 20%.Поне при мен падна толкова като го монтирах.Това си е висок разход според мен за 2седмици и скромните 20 градуса.При посочените температури от 1.12 до 22.12 имам изразходени 92 кубика.За ноември имам 100 кубика,като дневната я подържах същата,а когато ни няма или спим на 20 градуса.

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #868

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Dsb, 20 градуса ли поддържаш когато сте вкъщи,това си е направо студ,аз подържам 21 градуса когато ни няма и 23.5 когато сме вкъщи.Слагай по бързо управлението,разхода ще ти падне поне с 20%.Поне при мен падна толкова като го монтирах.Това си е висок разход според мен за 2седмици и скромните 20 градуса.При посочените температури от 1.12 до 22.12 имам изразходени 92 кубика.За ноември имам 100 кубика,като дневната я подържах същата,а когато ни няма или спим на 20 градуса.
    20 гр. и според мен са малко ......
    Сравними ли са твоето и неговото жилище?
    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...tml#post696013

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #869

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами аз имам чисто около 95 квадрата+ 300 литра бойлер с изолация и сменена дограма,по спомен при него мисля че бяха 80 квадрата,но не знам дали бяха изолиряни.

    - - - - - - - - - -

    Сега видях че не са изолирани и от тва губи доста.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #870

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Още нещо - височината при теб е само 2,35 м. Това е от голямо значение.
    При мен например е 2,80 м.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе