Страница 104 от 166 ПърваПърва ... 5494102103104105106114154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1546

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Правилен избор,само да вметна, че бойлера който ползваш в монента,може и да не стане за газов котел.Провери колко KW му е серпентината.Или направо го смени с бойлер с две серпентини и забравяш че имаш котел,солар и бойлер.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1547

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Да, какъв е съществуващия бойлер?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1548

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В сайта на Бош има списъци с оторизирани партньори. Можеш да направиш и запитване, за да те насочат. Успех!
    аз ги изтеглих списъците ... но най-близките са в Бургас, ..което не е чак толкова далече, въпросът е дали ще се навият за поддръжка в Кърджали,
    за покупката варианти много...но опита показва, че по-добре да го купиш от този който..ще го поддържа


    Πpaвилeн избop,caмo дa вмeтнa, чe бoйлepa ĸoйтo пoлзвaш в мoнeнтa,мoжe и дa нe cтaнe зa гaзoв ĸoтeл.Πpoвepи ĸoлĸo КW мy e cepпeнтинaтa.Или нaпpaвo гo cмeни c бoйлep c двe cepпeнтини и з
    Да, какъв е съществуващия бойлер?
    относно бойлера.., вертикален свързан с кранове към отопление и слънце-120л/серпентината е поне 15кВ, доста бързо го загряваше камината...
    преди месец му свързах отпред още един 120л./18кВ серпентина като буфер със втора помпа към слънчевия колектор...
    малко сложно стана управлението с контролера на INTIEL... но само него намерих под 200лв.

    и на практика се надявам...
    -зимата , пролет и есен -основния към с-мата за отопление на газ /ръчно превключвам серпентината/..., буферния към слънчев колектор
    -лятото и двата на слънце...дори се оказва , че най добре е да настроя основния на по-ниска 55° температура а буферния на макс 75° за да ползвам по-слабото слънце
    ..изпадна ми един хоризонтален със серпентина, който добре пасна в подпокривното помещение...т.е. надявам се проблеми с топлата вода да нямам

    п.с. пропуснах да кажа, че и двата бойлера са свързани към ел.мрежа ..+ 24кW 3-фазен проточен в другата баня но свързан към общата топла вода /ръчно се превключва/
    Този пост е редактиран от JordanS; 29-05-16 в 09:25.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1549

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Е, как, има в Пазарджик, Пловдив, Зт.Загора, Хасково, Ямбол, има си мрежа. Обади се в кол центъра, може да има и други наблизо, които не са вписани или поне да те насочат на правилното място

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1550

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ще огледам пак, но това което снощи изтеглих от бош термотехника...бяха доста ограничени списъци,
    ще погледна в основния на Бош и ще им звънна утре
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от JordanS; 29-05-16 в 09:40.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1551

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Изглежда гледаш само първите страници на списъците

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1552

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ...вярно, едва ли е от късния час снощи,...преди малко ги отварях пак..БЛАГОДАРЯ!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1553

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами то това го прави всеки котел. Идеята на допълнителния регулатор е да не пипаш нищо, да не мислиш за отопление и топла вода, да забравиш, че имаш котел - това при тебе ще е лесно, понеже не е в жилището. А иначе щом има соларен бойлер, задължително котелът трябва да е едноконтурен, СТ100 може да управлява и бойлера
    Здравей Лазар, Понеже вече си поръчах Пакет Бош със стайно термоуправление CR100, но искам да попитам за това което си писъл горе, че СТ100 може да управлява и бойлера! В какво точно се изразява управлението на СТ100?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1554

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Къде мога да видя какви промоции има на котли Бош? Влязох в официалната им страница, но там няма цени. Гледам, че казвате за промоции с бойлери и управления.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1555

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Къде мога да видя какви промоции има на котли Бош? Влязох в официалната им страница, но там няма цени. Гледам, че казвате за промоции с бойлери и управления.
    Здравей, в google ako напишеш пакет bosch condens 2500 ще ти излезе! Инече аз открих в тези два сайта - НОВАтерм ООД - Газови котли и Акция на кондензни котли Bosch . Принтираш страниците намираш оторизирания представител в твоя град и му искаш същите пакетни цени!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1556

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Много, Благодаря!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1557

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте!,
    понеже и на мен ми предстои да поръчвам Бош с термоуправление СТ100,
    доколкото проучих пакетната цената навсякъде е еднаква за периода на промоцията,

    не ми е ясно как стои въпросът със гаранцията на самия котел, и на гаранционното обслужване от сервизната фирма която евентуално ще го настрои и пусне....,
    т.е. не мога да реша кое е по правилно - дали първо да си търся сервизна фирма и чрез тях да го купувам или да си го поръчам онлайн а после да мисля за оторизиран сервиз... , /като гледам в 90% тъговските и сервизни представители на Боша са едни и същи фирми/
    ...че ще свършат складовите наличности докато умувам

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1558

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    Здравейте!,
    понеже и на мен ми предстои да поръчвам Бош с термоуправление СТ100,
    доколкото проучих пакетната цената навсякъде е еднаква за периода на промоцията,

    не ми е ясно как стои въпросът със гаранцията на самия котел, и на гаранционното обслужване от сервизната фирма която евентуално ще го настрои и пусне....,
    т.е. не мога да реша кое е по правилно - дали първо да си търся сервизна фирма и чрез тях да го купувам или да си го поръчам онлайн а после да мисля за оторизиран сервиз... , /като гледам в 90% тъговските и сервизни представители на Боша са едни и същи фирми/
    ...че ще свършат складовите наличности докато умувам
    Lazar на предния пост е обяснил:
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Никакво мостче не се маха. Продавача няма как да попълни протокола за пуск. Той само попълва графата за продавач, но оторизиран сервиз трябва да направи един куп замервания и настройки и да попълни съответните графи. Най-добре е да купиш котела от оторизиран търговец, който да е и оторизиран сервиз, но може и да са различни фирми, както предполагам е при теб. Търговецът, ако не е сервиз, не може да пусне котела и да го въведе в системата за да важи гаранцията. Ако сега му стане нещо на котела (гаранционен случай), как според теб ще се действа?
    В моя случай търговецът е и оторизиран сервиз на Бош и чрез него си го поръчах!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vo_yulmi Виж публикацията
    Здравей Лазар, Понеже вече си поръчах Пакет Бош със стайно термоуправление CR100, но искам да попитам за това което си писъл горе, че СТ100 може да управлява и бойлера! В какво точно се изразява управлението на СТ100?
    Здравей Lazar да те попитам по конкретно, какво не може да прави CR100 спрямо СТ100 свързано със БГВ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1559

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Привет на всички ....в темата!,
    ... с благодарност за подкрепата и съветите Ви, смятам за необходимо да споделя развитието след последните ми постове.

    Благодаря на всички за отделеното време, за изказаните мнения и съвети!,
    с Ваша помощ се спирам окончателно на ЕДНОКОНТУРЕН Bosch Condens 2500W модел WBC24-1DE23 с управление Bosch Control CT100
    ,
    ще ме улесните още повече, ако ми препоръчате коректен доставчик и/или оторизиран сервиз за пуск и гаранционна поддръжка.
    -котела беше поръчан във Пловдивския офис на БГ ТЕРМ, доставен е в Пловдив и ще бъде транспортиран до Кърджали в най-скоро време.
    -монтажа ще бъде извършен от кърджалийска фирма лицензирана за монтаж на газови инсталации - доказани професионалисти в областта на ОиВ..
    -ще разчитам на оторизирания сервиз на БГ ТЕРМ за настройките и пуска след приключване на монтажните дейности.
    -цената е повече от приемлива .../под промоционалната пакетна цена на Бош за този модел.../

    п.с. имам и други питания и въпроси свързани с газовите котли / UPS, буфер/ ,но видях, че има нарочни теми, за съжаление малко изоставени.
    Този пост е редактиран от JordanS; 03-06-16 в 22:25.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #1560

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте!
    Предстои да ми газифицират апартамента и на дневен ред излезе въпроса. Какъв котел да сложа?След изчитането на темата тук и по други форуми, стигнах до извода, че котела трябва да е с възможно с най-малка мин. мощност. Като обща мощност радиаторите ми са при dt 60-15,352 kW, dt 50-12,036 kW, dt 30-6,088 kW и dt 20-3,543 kW. Спрял съм се на вариант на кондензен едноконтурен котел+ болер. Вариантите за котел са:
    1. Имергаз VICTRIX X 12 2 I 1,9-12 kW
    2. Бош Condens 2500W WBC 14-1 DE 23 2,2 - 15,0 kW
    3. Висман Vitodens 100-W 4,7 - 19,0 kW
    Моля да ме насочите към един от трите, като цената не е определяща.Интересува ме предимно качеството на котела, възможности за настройване на различни температурни режими и разход на газ (колкото е по-икономичен е с предимство).Предварително благодаря за отговорите.
    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе